Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Aziza-Tagiyeva bizimki california service den geldiği gozukuyor anlamadım ama umarım rn kısa zamanda Guzel haber alırsınız

• @Aziza-Tagiyeva bütün dosyalar california center’da işleniyor. daha sonra nvc’ye gönderiliyor.

• Merhaba an itibariyle NoA2 ile ilgili mail aldık. Umarım bekleyen arkadaşlar da güzel haberler alırlar 🙂

• Ben https://ceac.state.gov/ceacstattracker/status.aspx
    Bu sayfadan wacxxxxxx ile başlayan numaramla sorgulama yapamıyorum nvc da yeni bir takip numarasımı oluşturacak

• @Semra-Haliloglu Dosyanız NVC'deyse arayıp case numarası almanız gerekmekte

• @suleo teşekkür ederim.

• Merhaba arkadaşlar nao1 de gelen wac numarasıyla baktığımda böyle yazıyor dostyaniz incelemeye alınmıstir diyor dostya incelemesi bittiğinde burdan belli oluyormu acaba
    March 15, 2021
    Case Was Received
    On February 4, 2021, we received your Form I-129F, Petition for Alien Fiancé(e), Receipt Number WACXXXXXXXXXX, and sent you the receipt notice that describes how we will process your case. Please follow the instructions in the notice. If you have any questions, contact the USCIS Contact Center at www.uscis.gov/contactcenter. If you move, go to www.uscis.gov/addresschange to give us your new mailing address.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Güven-Carmen-Tek, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Merhaba arkadaşlar nao1 de gelen wac numarasıyla baktığımda böyle yazıyor dostyaniz incelemeye alınmıstir diyor dostya incelemesi bittiğinde burdan belli oluyormu acaba
    March 15, 2021
    Case Was Received
    On February 4, 2021, we received your Form I-129F, Petition for Alien Fiancé(e), Receipt Number WACXXXXXXXXXX, and sent you the receipt notice that describes how we will process your case. Please follow the instructions in the notice. If you have any questions, contact the USCIS Contact Center at www.uscis.gov/contactcenter. If you move, go to www.uscis.gov/addresschange to give us your new mailing address.

Evet, daha sonra bir islem gerceklestiginde bu sayfa guncellenecek.

• Bugün k1 e başvuralı tam 9 ay oldu :((((((
    12 mayısta noa 2 aldım, 3 hazirandan beri de dosya nvc de
    Ne zaman bitecek bizim bu çilemiz :(((((

• Merhabalar, sizlere gectigimiz gunlerde girdigim k-1 vize mulakatimdan olabildigince detayli bahsedecegim. Bu mesaji daha evvel telefonum araciligiyla, yine forumdan bir arkadasima yazmistim. Su an size bilgisayarimdan yollayacagim. Bu durumu belirtmek istedim cunku metnin cogu Turkce alfabeyle yazilmis durumda fakat bu yazdigim cumle ve bazi duzeltmelerim, ne yazik ki yabanci klavyeye sahip bilgisayarimdan yazildi. Bu durum icin sizden ozur diliyorum ve izninizle anlatmaya basliyorum.
    Randevu gunu, 11:15 randevusu için 10:30'da başkonsolosluğun önüne geldim. Kapının önünde kırmızı bir çizgi yer alıyor. Ben, saat kacta iceri girebilecegime dair bilgi almak icin çizgiyi geçtiğim an, bir görevli alelacele disari fırladı ve beni öncelikle geri gitmem için uyardı. Daha sonra ben randevu saatimi belirttim. 11:00'dan evvel burada olmanıza gerek yok, dedi. Ben de kabul edip, hemen karşıda yer alan Cafe Paris'e gidip bir şey içmeye karar verdim. Orada 1:30 randevusunu bekleyen iki arkadaşımla tanıştık. f-1 randevusuydu ikisi de ve biri red diğeriyse onay aldı. Cafe Paris'in sahibi rus bir hanımefendi. Sohbet etme şansımız oldu. Cok yardimsever ve guleryuzlu bir insan. Neyse vakit geldi ve 11:00'da kırmızı çizgide yerimi aldım. Görevli bana bir kovid-19 formu doldurtup içeri aldı. Bu kovid-19 formu dort, bes soru içeriyor. Epey basit sorulara, Türkçe ve İngilizce opsiyonları dahilinde cevap veriyorsunuz. Zaten bu formu, biraz daha detayli olarak size randevunuzdan üç ila dört gün önce mail atıyorlar ve çıktısını alıp, doldurup gidiyorsunuz. Aynı formu size orada bir defa daha doldurtuyorlar. Sorulari tekrar inceledim ve sorular maildekiyle tamamen ayni. Sorulara durustce cevap verilmesi gerekir elbette, fakat sunu belirtmek isterim, cevaplarinizdan herhangi biri “evet” ise gorusmeye giremiyorsunuz. Daha sonra rutin havaalani kontrolu gibi bir guvenlik kontrolunden geciyorsunuz. Uzerinizde elektronik bir esya olmamali. Buradan basariyla gectim ve içeri açılan kapıdan geçtiğimde genç bir görevli beni karşıladı. Içerde pek insan yoktu. Sanırım pandemiden dolayı kısıtlı tutuyorlar. Görevli pasaportumu alıp bana bir numara verdi, 15. Bu numara gişede yanınca gidip evrak teslimi yapacaksın, dedi. Zaten ben tamam der demez numara yandı ve gişeye gittim. Görevli kadın türkçe olarak beni karşıladı ve tüm evraklarımı sırayla istedi. Pasaport, iki adet fotograf, nüfus kayıt örneği, sicil kaydı, I134 bir diger ismiyle Affidavit of Support, sponsor destekleri, vergi iadeleri, niyet mektubu, kanıtlar, kapali zarfta yer alan saglik raporu vs. istenen tüm belgeler kısaca. Son olarak bana mülakatımı Ingilizce mi Türkçe mi yapmak istediğimi sordu. Ben Ingilizce yapmak istiyorum dedim. Oradaki işim tamamlandı ve bana aynı numaran tekrar yandığında gişeye git, dedi. Ben bekleme salonunda biraz oturdum ve gişede numaram tekrar yandı. Gittiğim gişedeki görevli hanımefendiyle sohbete başlamadan giriş cümlelerini söyledik, nasılsın vs. gibi. Ardından sağ elimi kaldırmamı rica etti. Kaldırdığım an bana o meşhur yemini ediyor musun, diye sordu. Ben de ediyorum dedim. Daha sonra parmak izimi aldı. rutin bir sohbete başladık,

• Amerika'da nereye gidiyorsun?
    • Nişanlın nasıl biri ve nerede tanistiniz?
    • Bana onun hakkında neler söyleyebilirsin?
    • Ne zaman evlenmeyi planlıyorsunuz?
    • Nasıl, nerede ve ne gibi bir planla evlenmeyi planlıyorsunuz?
    • Favori restoranı neresi?
    • Ailesiyle birebir tanışma fırsatın oldu mu?
    • Bana joint sponsor hakkında ne söyleyebilirsin? gibi sorulara sakince ve oturaklı cevaplar verdim.
      Surec boyunca, gorevli hanimefendi genel olarak “poker face” diyebilecegim bir yuz ifadesi takinsa da cevaplarimdan mutlu ve tatminkar oldugunu anlayabiliyordum. Daha sonra vizemi onayladigini soyledi ve bana Amerika’daki gocmenlerin aile ici siddette yer alan haklarini ogrenebilecegim bir kagit verdi. Kendilerine tesekkur ettim ve ayrildim. Hepsi bu. Eger bir sorunuz olursa sormaktan lutfen cekinmeyin. Mulakat surecimde daima yanimda olan, @malymoris ve @runaslan oncelikli olmak uzere, @Jossie ve @Hasan33’e tesekkur ederim. Surculisanimi lutfen affedin. Bol sanslar.

• @P4BLO hayirlisi olsun, arkandan geliyoruz devam 😃

• @Yeliz-Saray Allah sabır versin benim de 5 ay oldu neredeyse ses seda yok ve bu bekleme süresi insanın ömründen ömür alıyor resmen

• @P4BLO hayırlı olsun kardeşim darsı başımıza 🤗

• @P4BLO Tebrik ediyorum. Yeni hayatınızda mutluluklar dilerim 🙂

• @Yeliz-Saray acaba konsolosluğa mail atıp dosyanızın nvc’den istenmesini talep etseniz işe yarar mı? yabanci gruplarda cok fazla gordum iki gundur transite gecen hem de haziranin baslarinda noa2 almis kisiler bile var.
    bizim konsolosluk ogrencilere interview date verip duruyor f1 vizeleri icin ama k1 dosyalarini istemiyor nvc’den cok sinir bozucu bir durum. bir de sozde onceligimiz vardi.

• @P4BLO harikasın!!! kendim almış kadar sevindim bu yorucu sürecin sizin için sonlanmasına. darısı başımıza☺

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@P4BLO hayirli olsun, bundan sonraki surecte bol sanslar.

• @P4BLO tebrik ederim, vize sürecinin tamamlanmasına çok sevindim. Bundan sonraki aşamalarda bol şans :))

• @P4BLO Tebrikleeer 🤗 bundan sonraki süreçte bol şanslar,darısı başımıza.

• @P4BLO Çok tebrik ederim inşallah herşey istediğiniz gibi olur, verdiğiniz bilgiler çok değerli tekrar teşekkürler 🙏

Benzer Başlıklar

• 644
  • 4816
  • 10447
  • 1468
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |