Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Mulakata girecek olan tum arkadaslara bol sans dilerim! Umarim tum kazananlara mulakat imkani verirler ve sira gelir... 🙂

• buz kırılmış yol açılmıştır arkadaşlar. kesintisiz devam etmesi dileğiyle. mülakat tarihi almış arkadaşları tebrik eder başarılar dilerim. sayın @gucarslan 2021 talihlileri içinde en çok sizin haberinizi bekliyorum 🤞

• Merhaba, bende mülakat tarihi alanlari tebrik ederim.Benim bir sorum olacak, ben mart ayında istenen evrakları yolladim fakat henuz onay e-maili almadık ve mülakat ta alamadık tabiki, dün pasaportumu kontrol ettim şubat 2022 de tarihi bitiyor ve ds260 da bu pasaportumu vermiştim geçen sene haziranda.Bizim case 17 binlerde diyelim ki bize sıra geldi ama ağustos veya eylül gibi geldi bu yıl , o halde pasaportumun bitişine 5-6 ay kalacak , şimdi bugün ds260 ı actirsam sıra kaybı yasarım basa döneriz , sizce bu durumda ben ne yapmalıyım ??? @crazycells @sono @gucarslan

• Bolsanss

• ⭐⭐⭐

@İpek-Dedemen-Erdur, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Merhaba, bende mülakat tarihi alanlari tebrik ederim.Benim bir sorum olacak, ben mart ayında istenen evrakları yolladim fakat henuz onay e-maili almadık ve mülakat ta alamadık tabiki, dün pasaportumu kontrol ettim şubat 2022 de tarihi bitiyor ve ds260 da bu pasaportumu vermiştim geçen sene haziranda.Bizim case 17 binlerde diyelim ki bize sıra geldi ama ağustos veya eylül gibi geldi bu yıl , o halde pasaportumun bitişine 5-6 ay kalacak , şimdi bugün ds260 ı actirsam sıra kaybı yasarım basa döneriz , sizce bu durumda ben ne yapmalıyım ??? @crazycells @sono @gucarslan

Yeni pasaport çıkarttırıp mülakata onu götürebilir ve vizenizin ona basılmasını isteyebilirsiniz. Çünkü vize alacak kişinin pasaportu ABD’ye seyahat için uygun olmalı ve vizenin verildigi tarihten itibaren en az 8 ay geçerli olmalıdır. Ancak Mülakata hem DS260'da belirttiğiniz ve evrak olarak gönderdiğiniz eski pasaportunuzu da mutlaka götürün.

• @Sono çok teşekkürler yani ds260 yi açtırmaya gerek yok diyorsunuz , peki yeni pasaport alırken nüfus müdürlüğü eskisini sormayacak mı geri almak veya iptal etmek için ? o zaman ne yapmalı ? eskiden karakollar da yapılırken eskisini deliyorlardı ordan hatırlıyorum.

• ⭐⭐⭐

@Sono çok teşekkürler yani ds260 yi açtırmaya gerek yok diyorsunuz , peki yeni pasaport alırken nüfus müdürlüğü eskisini sormayacak mı geri almak veya iptal etmek için ? o zaman ne yapmalı ? eskiden karakollar da yapılırken eskisini deliyorlardı ordan hatırlıyorum.

Kimlik, Ehliyet, Pasaport yenilendiğinde eskisi sizde kalır. Bazen delgeçle delip iptal ediyorlar eskisini, bazen delmiyorlar.

Bu pazartesi pasaportları yeniledik. Eskisini delip iptal etmeyecek misiniz diye sordum, gerek yok dedi memur. Eskisine bakmadılar bile. (talimatlarda başvuru sırasında mevcut pasaportunuzu da getirin diye yazıyordu). Pazartesi öğreden sonra başvurusunu yaptığımız yeni pasaportlar çarşamba elimize geçti.

İşlem yaptığımız NVİ İstanbul Eyüp.

• @İpek-Dedemen-Erdur, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@Sono çok teşekkürler yani ds260 yi açtırmaya gerek yok diyorsunuz , peki yeni pasaport alırken nüfus müdürlüğü eskisini sormayacak mı geri almak veya iptal etmek için ? o zaman ne yapmalı ? eskiden karakollar da yapılırken eskisini deliyorlardı ordan hatırlıyorum.

Biz de geçen hafta kızımın pasaportunu Kadıköy'de 3 günde yeniledik. @smartcells söylediği gibi eskisine bakmadan yenisini verdiler. Sadece parmak izini aldılar.

• ⭐⭐⭐

@İpek-Dedemen-Erdur,

sayın @smartcells ve @ayzek09 'un belirttiği gibi farklı uygulamalar olabiliyor. Siz eski pasaportunuzun vize görüşmenizde size gerektiğini söyleyip, delmemelerini rica edin. Anlayışla karşılayacaklardır.

• @smartcells çok teşekkürler sizde mi iki pasaport goturceksiniz mülakata ? bir yeni bir eski diye ? yoksa duzelttirdiniz mi ds260 formundan ?

• @Sono çok teşekkür ederim hızlı cevaplar için.. iyi akşamlar 😊

• @ayzek09 sizde mi iki pasaport goturceksiniz ? bir eski bir yeni mülakat için ? teşekkür ederim cevap için 😊

• @Sono bu arada KCC ye evrak yollamıştık eski pasaportu , şimdi yenilenirse yine KCC ye bu da ekstra yeni pasaport diye bildirmeli mi yoksa sadece ankara konsolosluğuna giderken mi yeniyi bildireceğiz ?

• @İpek-Dedemen-Erdur ipek hanım 2 pasaportuda götüreceksiniz tabiki bu garanti için zaten sizden güncel pasaportunuzu isteyecekler belki.. eski pasaportunuzuda görmek isterler çünki 2020 den sonra paraportla başvuru yapılıyor sahte bir pasaport numarası ile başvuru yaptıgınınızı teyit etmek isterler bunun için işinizi garantiye almakta fayda var eğer evrak onayı almadıysanız evraklarınızı tekrar gönderin old new şeklinde

• @İpek-Dedemen-Erdur, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@ayzek09 sizde mi iki pasaport goturceksiniz ? bir eski bir yeni mülakat için ? teşekkür ederim cevap için 😊

Evet iki pasaport götüreceğiz.

• @Yunus-Emre-Karabıçak o halde onay almadıysam yeni pasaport cikartip old new documents diye eskiyi ve yeni yi yollayım ama Ds260 formunu actirmamis olurum di mi ?

• ⭐⭐⭐

@smartcells çok teşekkürler sizde mi iki pasaport goturceksiniz mülakata ? bir yeni bir eski diye ? yoksa duzelttirdiniz mi ds260 formundan ?

Bizim pasaport işi biraz yüklü olacak 🙂
    Asıl kazanan (principal applicant) başvuru sırasında kullandığı pasaportu hem evrak istendiğinde hem de mülakat sırasında göstermek zorunda. Diğer aile üyeleri için sadece DS-260'ta bildirilen pasaportların gösterilmesi yeterli.

Kazanan eşim. Ben hariç evde herkesin 2 pasaportu var (Türk ve Rus çifte vatandaşlığı). Biz Rusya kontejanından kazandık, yani Türkiye'den başvuranların şansından çalmadık 🙂

DS-260'ı herkese yeni Türk pasaportu çıkardıktan sonra bu yeni pasaportlarla doldurup gönderdik. İmzamda da görüleceği gibi bu yüzden DS-260'ı geç gönderdik, 2 gün önce. Yeni pasaportları çıkarmak için biraz beklemek zorunda kaldık. Bu şekilde yok pasaportun süresi azaldı yok bilmem ne gibi pasaport dertlerimiz olmayacak uzun süre. Ayrıca DS-260'ta herkesin 2. vatandaşlık ve pasaport bilgisini de girdik.

Evrak gönderme ve mülakat sırasında şu pasaportları kullanacağız.
    Eşim: Yeni Türk pasaportu + Türk ve Rus eski pasaportlar
    Çocuklar.: Türk ve Rus pasaportları
    Ben: Sadece Türk pasaportu 🙂

• @smartcells kolay gelsin başarılar sizede 😊

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Merhaba, bende mülakat tarihi alanlari tebrik ederim.Benim bir sorum olacak, ben mart ayında istenen evrakları yolladim fakat henuz onay e-maili almadık ve mülakat ta alamadık tabiki, dün pasaportumu kontrol ettim şubat 2022 de tarihi bitiyor ve ds260 da bu pasaportumu vermiştim geçen sene haziranda.Bizim case 17 binlerde diyelim ki bize sıra geldi ama ağustos veya eylül gibi geldi bu yıl , o halde pasaportumun bitişine 5-6 ay kalacak , şimdi bugün ds260 ı actirsam sıra kaybı yasarım basa döneriz , sizce bu durumda ben ne yapmalıyım ??? @crazycells @sono @gucarslan

Yeni pasaport cikartabilirsiniz, ama formu guncellemek icin mulakat tarihinizin aciklanmasini bekleyin. Daha sonra konsolosluga yeni pasaport bilgilerini gonderebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

deldirmeden once fotokopisini cekin. KCC'ye delinmemis halinin bilgilerini gonderebilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

131

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |