Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese merhabalar. Benim pasaport sürem 2023 temmuz ayında bitiyor bu Amerika'ya giriş yapana kadarki süre için yeterli gibi görünüyor yine de 10 yıllık pasaport çıkarmalı mıyım?
    Eğer çıkarmadan Amerika'ya giriş yaparsam 2023'te süresi bittikten sonra Türkiye'den yeni pasaportu alınca tekrardan Ankara'ya gidip vize mi almam gerekiyor süreç o zaman nasıl işliyor bilgilendirebilirseniz çok memnun olurum.

• @crazycells Anladım, sağ olun. Son ana kadar şansımız olması çok iyi! Açtırma sınırı veya dezavantajı yok sanırım? Kendi mantığımızca bu çok açtırmış ya da çok fazla bilgi değiştirmiş demezler umarız. Sizde 26xxx için tahmini mülakat ya da DS-260 kitlenme süresi ne olur? Ön görüleriniz bizler için çok kıymetli...

• Bir de telegram başvurumu 6 gün önce yaptım. Bir süre daha beklemeli miyim yoksa formu doldururken bir hata mı yaptım? Şimdiden teşekkürler:)

• İyi geceler cümleten,
    Eşimle henüz 1 hafta önce evlendik. KCC'ye mail attım formumum açılması adına fakat 5 gündür herhangi bir geri dönüş yapılmadı. Bende DS-260 formu doldurduğumuz siteden Add Applicant yaptım en azından benim formum açılana kadar onun işlemlerini hallederiz diye. Fakat inceleme altında diyor durumda. Bunun problemini yaşar mıyız? Ayrıca formumu ne zaman açarlar ortalama bilgisi olan var mıdır? Forumda baktığımda 2-3 iş günü içerisinde diye görmüştüm. Henüz işlemler başlamadığı için mi bir geri dönüş olmuyor? Gözüme uyku girmiyor yardımcı olabilirseniz sevinirim. Saygılarımla

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tonysoprano, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese merhabalar. Benim pasaport sürem 2023 temmuz ayında bitiyor bu Amerika'ya giriş yapana kadarki süre için yeterli gibi görünüyor yine de 10 yıllık pasaport çıkarmalı mıyım?
    Eğer çıkarmadan Amerika'ya giriş yaparsam 2023'te süresi bittikten sonra Türkiye'den yeni pasaportu alınca tekrardan Ankara'ya gidip vize mi almam gerekiyor süreç o zaman nasıl işliyor bilgilendirebilirseniz çok memnun olurum.

merhaba. ilk olarak lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın!
    pasaportunuza basılan vize zaten 1 yıl geçerli olacak. abd'ye giriş yaptığınızda green card elinize ulaşacak ve bundan sonra vize ile uğraşmayacak, direk card + pasaport ile seyahat edeceksiniz. eğer hali hazırdaki pasaport süreniz süreç için yeterli ise çıkartmayın. ama ben abd'de bu işlerle uğraşmayayım diyorsanız da burada çıkartabilirsiniz. tek yapmanız gereken mülakata yeni çıkarttığınız pasaport ile girmek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Bir de telegram başvurumu 6 gün önce yaptım. Bir süre daha beklemeli miyim yoksa formu doldururken bir hata mı yaptım? Şimdiden teşekkürler:)

hangi yılın kazananısınız?
    ilk olarak lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Burak-Çalışkan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

İyi geceler cümleten,
    Eşimle henüz 1 hafta önce evlendik. KCC'ye mail attım formumum açılması adına fakat 5 gündür herhangi bir geri dönüş yapılmadı. Bende DS-260 formu doldurduğumuz siteden Add Applicant yaptım en azından benim formum açılana kadar onun işlemlerini hallederiz diye. Fakat inceleme altında diyor durumda. Bunun problemini yaşar mıyız? Ayrıca formumu ne zaman açarlar ortalama bilgisi olan var mıdır? Forumda baktığımda 2-3 iş günü içerisinde diye görmüştüm. Henüz işlemler başlamadığı için mi bir geri dönüş olmuyor? Gözüme uyku girmiyor yardımcı olabilirseniz sevinirim. Saygılarımla

merhaba. lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın!

mutluluklar dilerim öncelikle. şuan KCC maillere maillere +30 günden önce dönüş yapmıyor. normal süreçte dönüş süreleri evet 2~5 gün arasıydı ama şuan ne yazık ki süreci tamamen durdurmuş durumdalar. KCC sizin formunuzu unlock etmeden herhangi bir aile bireyi ekleyemezsiniz. bu yüzden formunuzun açılmasını bekleyin ve işlemi öyle yapın.

• Merhaba ds260 formunu doldurmak icin girmeye çalışıyorum ama şöyle bir hata alıyorum “The case information does not match in our records please try again or contact with kcc “nedeni ne olabilir her bilgimi doğru yazıyorum.

• Merhaba. 4 kişilik bir aileyiz. Talihli eşim. Ailede 3 kişide 10 yıllık abd turist vizesi var. 1 kızım da abd de ünv. okuyor. Onunda F1 vizesi var.
    Mülakata abd de girebiliyormuyuz? Orayı tercih edebilirmiyim?
    Oturum izni mi olması gerekiyor hepimizin?
    Aynı zamanda kızımın 21 yaş sorunu da var. Aksi halde hep beraber Ankara'da girecez. Kızım da mülakata girmek için gelip dönecek. teşekkrler.

• @gucarslan Öncelikle çok teşekkürler. Bu olay süreçte problem yaşatır mı acaba?

• merhabalar . formda sosyal medya hesapları kısmında facebook ve instagram kullanıcı adımı bulabildim. Bu sosyal medya hesaplarında aynı kullanıcı adına izin verilmiyor diye biliyorum. ancak Linkedın daha formal oldugu için kullanıcı adı yerine isim ve soyisim yazılıyor. Aynı ısım ve soyisme sahip olanlar olanlar da olduğu için karışıklığa sebep olmaz mı? kullanıcı adı yerine link verilebilir mi ? ÇOK TEŞEKKURLER

• @bozer340 müjde için teşekkürler sevgili dostum bende dv 2022 talihlisiyim sizin case number kaçtı

• Arkadaşlar merhaba,

Work/Education/Training - Present kısmında mevcut okuduğum üniversite bilgilerini yazdım. Work/Education/Training - Previous kısmında lise ve üstü okunulan eğitim kurumları sayısını 2 olarak işaretledim. Lise bilgilerimi girdim. Add another diyerek tekrar mevcut okuduğum üniversitenin bilgilerini girdim. Diploma kısmına NONE YET yazarak bitirme tarihine mevcut tarihi yazdım. Bu şekilde doldurmak doğru mu? Çünkü okunulan eğitim kurumları sayısını 2 olarak yazdığımda otomatik 2. doldurma alanı çıkmadı kendim ekledim.

Formu doldurduktan sonra sign and submit kısmında case number girerken EU dan sonraki 000'ı girmememizin sebebi tam olarak nedir? örnek formda girmeyiniz gibi herhangi bir ibare görmediğim için emin olmak adına soruyorum.

Ayrıca previous adress kısmında yazdığımız adreslerle ilgili ileride belge istiyorlar mı? Malum ikameti taşınır taşınmaz aldırmadığım için e-devlet üzerinde forma doldurduğum şekilde görünmüyor adreslerim.

• @crazycells İngiltereden milakata katılamıyor muyuz? Bende formumda İngiltere yazdım

• ⭐⭐⭐

@FUAT-ARI, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells İngiltereden milakata katılamıyor muyuz? Bende formumda İngiltere yazdım

Eğer İngiltere'de oturumunuz varsa mülakatınızı Londra'daki büyükelçilikte yapabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐

@yuppi, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar merhaba,

Work/Education/Training - Present kısmında mevcut okuduğum üniversite bilgilerini yazdım. Work/Education/Training - Previous kısmında lise ve üstü okunulan eğitim kurumları sayısını 2 olarak işaretledim. Lise bilgilerimi girdim. Add another diyerek tekrar mevcut okuduğum üniversitenin bilgilerini girdim. Diploma kısmına NONE YET yazarak bitirme tarihine mevcut tarihi yazdım. Bu şekilde doldurmak doğru mu? Çünkü okunulan eğitim kurumları sayısını 2 olarak yazdığımda otomatik 2. doldurma alanı çıkmadı kendim ekledim.

Formu doldurduktan sonra sign and submit kısmında case number girerken EU dan sonraki 000'ı girmememizin sebebi tam olarak nedir? örnek formda girmeyiniz gibi herhangi bir ibare görmediğim için emin olmak adına soruyorum.

Ayrıca previous adress kısmında yazdığımız adreslerle ilgili ileride belge istiyorlar mı? Malum ikameti taşınır taşınmaz aldırmadığım için e-devlet üzerinde forma doldurduğum şekilde görünmüyor adreslerim.

1- Doğrudur.
    2- Dosya numaranız içerisindeki 0'ların aslında bir anlamı yok. Bazı yerlerde 0'sız yazmanız gerekiyor. Bahsettiğiniz yer de onlardan biri.
    3- DS260'da beyan ettiğiniz adreslerle ilgili bir belge istenmeyecek.

• kusura bakmayın siteye yeniyim ondan burada soruyorum telegram için form doldurdum dün ne zaman gruba alınırım ? Ayrıca ikinci sorum süreç ilerlemiyor yazmakta çoğu yerde bunun sonucu olarak DV2022 işlemlerinin bitmesi çok öte (2022 sonu gibi ) bir tarihte mi olacaktır.

Şimdiden teşekkürler. 2022EU16XXX Dosya numaram

• Merhabalar foruma yeniyim , DV2022 kazananıyız ailemle, ondan dolayı daha önce soruldu mu bilmiyorum ama bir iki sorum olacak. İlk olarak Ankaradaki Elçilikte DV işlemlerinin yapılmaması ve KCC nin ( okuduğum kadarı ile ) +30 gün gibi bir sürede dönüş yapıyor olması ( sanırım bu DS-260 formunu yolladıktan sonra geçen süre , hatalı isem lütfen düzeltin ) DV2022 yi nasıl etkileceyek son günlerde DV2020 ve DV2021 lerin mağdur olduğunu okudum. Endişeleniyorum. Bir gelişme ve ya düzelme olacak mı ?

Ek olarak Telagram gurubuna ne zaman alınırım formu 7 haziranda yolladım.

Saygılarımla

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Bir de telegram başvurumu 6 gün önce yaptım. Bir süre daha beklemeli miyim yoksa formu doldururken bir hata mı yaptım? Şimdiden teşekkürler:)

hangi yılın kazananısınız?
    ilk olarak lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın!

Merhaba imzamı taşıdım şimdi. Dv 2022 kazanınıyım.

• Ankara Büyükelçiliği’nin açılıp açılmaması ile ilgili yeni bir gelişme var mı acaba?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |