Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@ecemm, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba ds-260 formunda in which occupation do you intend to work in the u.s? sorusuna verecek cevabı bulamadım. Garson, barista vb. olarak çalışmayı düşünüyorum ne yazmalıyım ya da hangi kategoriyi seçmeliyim?

direkt bu şekilde yazabilirsiniz. kategorileri şuan hatırlamıyorum ancak; "service" sektörü varsa bu başlık altında belirtebilirsiniz.

• @ecemm CULINARY/FOOD SERVICE en mantıklı seçenek olur sanırsam.

• Merhaba arkadaşlar! DS260 formu açtıran var mı? Tam 3 hafta geçti ama bir haber kcc'den yok...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@qrack, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese selamlar,
    DS-260 formunu az önce ailem ve kendim adıma doldurup gönderdim. Ancak formun submit sayfasında pasaport numarası istenirken annemin pasaport numarası yerine kendi pasaport numaramı yazmış olabilirim. Submit ettikten hangi pasaport numarasını girdiğimi de göremediğimden emin olamıyorum. Formda doğru girildi pasaport numaraları sadece son sayfada submit ettiğimiz yer için emin olamıyorum. Asıl talihli babam onun pasaport numarası da doğru girildi. Sadece annemin pasaport numarasını ne girdiğimden emin olamıyorum. Bu konuda ne yapmam gerekir ?
    Teşekkürler

şuan bunun için herhangi bir kontrol mekanizması yok. eğer sorunsuz şekilde submit ettiyseniz sorun olacağını zannemiyorum. asıl tailhli babanız için sorunsuz giriş yapıldıysa asıl adımı atmışsınız zaten.

• @gucarslan Tekrar merhaba, Öncelikle değerli bilgileriniz için teşekkürler. Evet, yasal olarak 1 sene oturum ve çalışma iznim bulunuyor hatta 3 senelik başvuru ile devam ettirme şansım var. Kısaca özetlemek gerekirse Ankara Antlaşma'sıyla İngiltere'deyim. DS-260 Formu son ikamet adresim ve mülakat yerimi Türkiye olarak girmiştim. Formu tekrar açtırarak bu bilgileri İngiltere adresim ve İngiltere mülakat olarak değiştireceğim. Sizce DS-260 formu ne zamana kadar revize etme hakkım var? Yeni yabancı adresimi girmek için ve Büyükelçilik değiştirmek için yasal ya da belirli bir süre zarfı var mıdır? Saygılar.

• Merhaba. Yaklaşık olarak 1 sene Dubai'de kaldım. Giriş tarihim 13 Şubat çıkış tarihim bir sonraki sene 3 Şubat. 1 sene değil ama yine de polisten temiz kağıdı almak gerekir mi?

• @gucarslan peki formu yeniden açtırsak submit sayfasına tekrar erişim sağlanır mı ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denttraveller açtırdığınızda tekrar submit edeceksiniz. o zaman doğru numara ile edebilirsiniz..

• Merhabalar tekrardan bir kaç sorum olacaktı.

1- Okuduğum lisenin son sene ismi değişmişti ve aldığım diplomada okulun eski ismi yazıyor ancak e-devlet üzerinden sorgulattığımda yeni isminden mezun görünüyorum hangisini yazmam doğru olur?

2- Lisans mezunuyum ve hali hazırda açık öğretimden ön lisans okuyorum bunu belirtmem gerekir mi?

3- Sosyal medya hesaplarını isterken YouTube hesabını paylaşırken link belirtilen boşluğa sığmıyor onu nasıl halledebilirim?

4- Babam Köln/Almanya doğumlu bunu belirtirken kimlikte yazdığı gibi Köln olarak mı yazmalıyım yoksa Cologne olarak mı belirtmeliyim?

Teşekkür ederim.

• Merhabalar son bir sorum daha olacaktı,

2017 senesinde J1 vizesi ile Work and Travel programına katılmıştım vizemde 2 yıl kuralı mevcut. Yaklaşık 4 senedir Türkiye’deyim. Bu 2 yıl kuralı green card sürecinde herhangi bir engel teşkil eder mi?

Teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐

@ganzo, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba. Yaklaşık olarak 1 sene Dubai'de kaldım. Giriş tarihim 13 Şubat çıkış tarihim bir sonraki sene 3 Şubat. 1 sene değil ama yine de polisten temiz kağıdı almak gerekir mi?

Forumda Muslu Hukuk Bürosuna sorulan aynı sorunun cevabına göre 6 aydan fazla kaldığınız yerler için polis belgesi almak gerekiyormuş.

• ⭐⭐⭐

@Alegria, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar son bir sorum daha olacaktı,

2017 senesinde J1 vizesi ile Work and Travel programına katılmıştım vizemde 2 yıl kuralı mevcut. Yaklaşık 4 senedir Türkiye’deyim. Bu 2 yıl kuralı green card sürecinde herhangi bir engel teşkil eder mi?

Teşekkür ederim.

İki yıl kendi ülkenizde kalma şartını yerine getirdiyseniz eğer bir sorun teşkil etmez. Bu soruya no diye cevap verebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐

@Alegria, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar tekrardan bir kaç sorum olacaktı.

1- Okuduğum lisenin son sene ismi değişmişti ve aldığım diplomada okulun eski ismi yazıyor ancak e-devlet üzerinden sorgulattığımda yeni isminden mezun görünüyorum hangisini yazmam doğru olur?

2- Lisans mezunuyum ve hali hazırda açık öğretimden ön lisans okuyorum bunu belirtmem gerekir mi?

3- Sosyal medya hesaplarını isterken YouTube hesabını paylaşırken link belirtilen boşluğa sığmıyor onu nasıl halledebilirim?

4- Babam Köln/Almanya doğumlu bunu belirtirken kimlikte yazdığı gibi Köln olarak mı yazmalıyım yoksa Cologne olarak mı belirtmeliyim?

Teşekkür ederim.

1- Diplomanızda yazan okul ismi sizin doğru beyanınız olacağından dolayı diplomadaki ismi yazın.
    2- Yazmanızda bir sakınca yok. Zaten eski mezun olduğunuz okulları yazacaksınız bunu hala öğrenci olarak yazabilirsiniz.
    3- Linklerin başındaki HTTPS:// kısımlarını silerek deneyin olmadı sadece youtube.com/alegria diye de yazabilirsiniz.
    4- Kimlikte ne yazıyorsa onu yazın.

• Crazycells merhaba ds260 formunu seninle birlikte yapmak istiyorum benimle iletişime geçebilirmisin

• @Programmer, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba. Yaklaşık olarak 1 sene Dubai'de kaldım. Giriş tarihim 13 Şubat çıkış tarihim bir sonraki sene 3 Şubat. 1 sene değil ama yine de polisten temiz kağıdı almak gerekir mi?

Forumda Muslu Hukuk Bürosuna sorulan aynı sorunun cevabına göre 6 aydan fazla kaldığınız yerler için polis belgesi almak gerekiyormuş.

Hocam merhabalar,
    Konsolosluğun yayınladığı DV Yönergesinde
    "Başvuru sahipleri aynı zamanda 1 yıldan fazla yaşadıkları tüm ülkelerden polis belgesi ibraz
    etmelidirler." deniyor. Ben de Kanada'da 11 ay 20 gün kaldım. Bu bilgiye istinaden rahattım ama sizin verdiğiniz bilgi beni biraz tedirgin etti. Zira Kanada'dan bu belgeyi almak biraz zahmetli.

• Kcc den mail alan varmı arkadasla olunca buraya not düşerşe memnun olurum

• ⭐⭐⭐

@forester, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Programmer, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Hocam merhabalar,
    Konsolosluğun yayınladığı DV Yönergesinde
    "Başvuru sahipleri aynı zamanda 1 yıldan fazla yaşadıkları tüm ülkelerden polis belgesi ibraz
    etmelidirler." deniyor. Ben de Kanada'da 11 ay 20 gün kaldım. Bu bilgiye istinaden rahattım ama sizin verdiğiniz bilgi beni biraz tedirgin etti. Zira Kanada'dan bu belgeyi almak biraz zahmetli.

Kimseyi yanlış yönlendirmek veya zahmete sokmak istemem. Siz bilirsiniz. Empati yapmak gerekirse evet bana da zahmetli gelirdi ama "kaz gelecek yerden tavuk esirgemezdim".

• Arkadaslar merhaba, bizde 2022 talihlisiyiz azonce kcc den mail geldi. Ds260 formunu yanlis yazmistim ve kcc ye konu ile ilgili mail atmistim azonce mail geldi ve formlar acildi. Kcc ye mail atma tarihim 09.05.2021. Nerdeyse 1 ayda geri donus oldu. Formlarini actirmak icin bekleyen arkadaslarima haber vermek istedim.

• Your request cannot be processed at this time.
    İLETİSİ ALIYORUM!! BU NE DEMEK

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |