Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• merhaba case numaram 100 lerde hala ds 260 formunu doldurmadım.anladığım kadarıyla mülakat tarihinden sonra 6 ay içinde amerikaya gitmek gerekiyormuş.bu formu temmuz ağustos gibi doldursam mülakat randevusunu geç mi verirler yoksa işi riske mi atmış olurum ? tşkler

• ⭐⭐

@nihat26 Eğer 2022 süreci normal başlarsa sıranız ilk ay (Ekim) gelecek. Evrak gönderim ve onayı da dikkate alarak Temmuz’a kadar formu doldurmanızda fayda var. Geciktirirseniz mülakatınız sonraki aylara sarkabilir.

• @goblis teşekkür ederim. ekimde olursa nisanda gitmek zorundayım.ben 2022 yaz ayında gitmek istiyorum bunun için mülakatın geç olması benim için daha iyi olacak.sorum bu ds 260 formunu geç doldurursam hak mahrumiyeti yaşar mıyım ?

• Hocam ben bir dönem Güney Afrika'da bulundum adres kısmına onları yazmam gerekiyor mu ?

• ⭐⭐⭐

@nihat26 ornek gec doldurma icin imzama bakabilirsiniz. Fakat bizim yildan cok farkli bir durum yasaniyor. Elinize zor gecmis bu firsati zora sokmamak adina islemlerinizi hizlica/dogruca yapmanizi tavsiye ederim.

• @keysnambır, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@nihat26 ornek gec doldurma icin imzama bakabilirsiniz. Fakat bizim yildan cok farkli bir durum yasaniyor. Elinize zor gecmis bu firsati zora sokmamak adina islemlerinizi hizlica/dogruca yapmanizi tavsiye ederim.

teşekkür ederim başlıyacağım doldurmaya formu.samimi bir forum herkese teşekkürler

• Merhaba Are you a former exchange visitor (J) who has not yet fulfilled the two-year foreign residence requirement? sorusu daha önce work & travel ile amerikaya gittim vizemde sol alt kısımda not subject to 212e two year rule yazıyor bu soruya no diye cevap vermeliyim değil mi benim anladığım kadarıyla ben o kurala tabii tutulmamışım? Teşekkürler

• ⭐⭐⭐

@ggulduk, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba Are you a former exchange visitor (J) who has not yet fulfilled the two-year foreign residence requirement? sorusu daha önce work & travel ile amerikaya gittim vizemde sol alt kısımda not subject to 212e two year rule yazıyor bu soruya no diye cevap vermeliyim değil mi benim anladığım kadarıyla ben o kurala tabii tutulmamışım? Teşekkürler

Evet bu soruya no diye cevap vereceksiniz. WAT bir staj programı olmadığından dolayı cevabınız hayır olacak.

• ⭐⭐⭐

@Uğur-Aydemir, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Hocam ben bir dönem Güney Afrika'da bulundum adres kısmına onları yazmam gerekiyor mu ?

Afrika'da ne kadar süre kaldınız ?

• Herkese selamlar,
    DS-260 formunu az önce ailem ve kendim adıma doldurup gönderdim. Ancak formun submit sayfasında pasaport numarası istenirken annemin pasaport numarası yerine kendi pasaport numaramı yazmış olabilirim. Submit ettikten hangi pasaport numarasını girdiğimi de göremediğimden emin olamıyorum. Formda doğru girildi pasaport numaraları sadece son sayfada submit ettiğimiz yer için emin olamıyorum. Asıl talihli babam onun pasaport numarası da doğru girildi. Sadece annemin pasaport numarasını ne girdiğimden emin olamıyorum. Bu konuda ne yapmam gerekir ?
    Teşekkürler

• @Programmer 2 kere gidip toplamda 14 ay kaldım

• @gucarslan Bey, KCC normalde hangi ayda evrak işlemeye başlıyordu, işlenip işlenmediğini nasıl anlayabiliriz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cem1 düşük cn'ler icin çoktan başlamış olması lazımdı. maillere dönüş süreleri normalde 3~5 gün arasiydi. şuan +30 gün..
    kisaca, KCC çalışmıyor.

DV2021'den düşük cn'li bir arkadaşımızin süreci;

Case Number: 2021EU00000XXX
    DS-260 Submit: 14/06/2020
    KCC Dokuman Istegi: 18/06/2020
    KCC Dokuman Onayi: 22/06/2020
    Mulakat Tarihi: gg/aa/yyyy
    Pasaport Teslim: gg/aa/yyyy
    ABD Ilk Giris: gg/aa/yyyy

sanırım manzara artık cok net..

• @gucarslan bu durum da yine ankara için mi geçerli, diğer ülkelerde düşük cn'lere evrak yükleme mail i gönderilmiş midir Sizce?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cem1 bunun ankara ile alakası yok. evrak talepleri konsolosluga göre degil, cn'ye göre ilerler. şuan globalde de süreç ilerlemiyor.

• ⭐⭐⭐

@Uğur-Aydemir, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Programmer 2 kere gidip toplamda 14 ay kaldım

Baya kalmışsınız. Evet bunları yazacaksınız ve de bu kaldığınız yerler için Polis Belgesi (Bizdeki sabıka kaydı) almak zorundasınız.

• @Programmer, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

er için Pol

Teşekkür ederim.

• @gucarslan Teşekkürler değerli bilgi için. DV2022 kotamı Türkiye'den kazandım ama konsolosluk mülakatına İngiltere'den girmek istesem olur mu? Genel olarak ingiltere neden katılamıyor merakımdan ve diğer ihtiyacı olan arkadaşlarım öğrenmesi için soruyorum. Teşekkürler.

• Merhaba ds-260 formunda in which occupation do you intend to work in the u.s? sorusuna verecek cevabı bulamadım. Garson, barista vb. olarak çalışmayı düşünüyorum ne yazmalıyım ya da hangi kategoriyi seçmeliyim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aİ, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan Teşekkürler değerli bilgi için. DV2022 kotamı Türkiye'den kazandım ama konsolosluk mülakatına İngiltere'den girmek istesem olur mu? Genel olarak ingiltere neden katılamıyor merakımdan ve diğer ihtiyacı olan arkadaşlarım öğrenmesi için soruyorum. Teşekkürler.

merhaba. eğer yasal olarak ingiltere'de ikamet ediyorsanız elbette yapabilirsiniz.
    diğer sorunuz için de aşağıdaki başlığın ilk iletisini incelemenizi rica ederim;

https://yesilkartforum.com/forum/topic/275/sayılarla-green-card-lotosu-diversity-visa-sürecine-bakış?_=1623038522753

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |