Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells bir sorma imkaniniz varsa cok ama cok memnun oluruz, cok sagolun yardimlariniz icin

• @crazycells Evet benimkinde de ayni bu damga var.. Forumdan buldum hatta o sirketi ben de

• @erika ne yapicaz anlamadim ya, konsolosluk vermis iste belge daha ne olacakki

• @omer-guzel Telaslanip UPS'e kostum sabah. Dun gonderdigimi durdurup icine bir de Formul A ekledim. Formul A kac senedir bende olan bir belgeydi zaten. Uzun yani ama bakalim nasil bir cevap gelecek bu sefer. Gelince burdan update ederim sizi de. Ben I-485 formunu gondermistim bu arada.

• Capture.PNG @crazycells Ayni kisi yapmis hatta ceviriyi. Benimki 2/17 tarihine kadar gecerliydi. USCIS'e sanirim bu tarihe cok yakin ya da birkac gun sonra ulasmisti. Ben postalamistim ama 2/17 tarihinden once. .

• NOA1 e baktim da 2/11'de ulasmis ellerine belgeler- received date.

• @erika formul A dediginiz belge ile birlikte birde birth certification guncel olani alip, size verdigi ve benim daha once gonderdigim olan, ikisini beraber mi gondermeliyim bana bir tavsiyeniz var mi

• @omer-guzel Bence e-devletten alip cevirip onu ve konsolosluktan geleni yine ve bulursaniz Formul A hepsini birlikte gonderin. Baska bir fikir gelmedi aklima acikcasi

• @crazycells anladım çok teşekkür ediyorum . Bir de bu evrakları gönderirken şuan ilişkimize dair kanıtları da dosyaya eklememiz gerekiyor mu ? Evlilik fotoğrafları , kira sözleşmesinde benim de ismimim yer alması vs gibi kanıtlar . Yoksa green Card görüşmesine çağırıldıgımız zaman mı bu kanıtları götüreceğiz ? Belki önceki sayfalarda yazılmıştır fakat çok fazla ileti olduğundan sormak istedim .

• @erika bana tavsiye edebileceginiz bir translator var mi peki online olarak mi islem yaptiniz burda yoksa ofise mi gittiniz cevirmenin

• @omer-guzel ben de forumdakiler gibi ProTranslate sirketinin servisini kullandim internet uzerinden. hizlica yaptilar ceviriyi. ceviri secerken professional degil de certified translation secin

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erika, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@omer-guzel ben de forumdakiler gibi ProTranslate sirketinin servisini kullandim internet uzerinden. hizlica yaptilar ceviriyi. ceviri secerken professional degil de certified translation secin

Ben de I-130 gonderirken vukuatli nufus kayit ornegini alip, protranslate ile "certified translation" yaptirdim ve USCIS bu belgeyi kabul etti. Su an kabul etmemeleri ilginc. Nufus kayidindaki tum bilgileriniz guncel ve resmi, degil mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sym, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@crazycells anladım çok teşekkür ediyorum . Bir de bu evrakları gönderirken şuan ilişkimize dair kanıtları da dosyaya eklememiz gerekiyor mu ? Evlilik fotoğrafları , kira sözleşmesinde benim de ismimim yer alması vs gibi kanıtlar . Yoksa green Card görüşmesine çağırıldıgımız zaman mı bu kanıtları götüreceğiz ? Belki önceki sayfalarda yazılmıştır fakat çok fazla ileti olduğundan sormak istedim .

Evet, USCIS'e gonderirken eklemeniz gerekiyor bu belgeleri. Bu arada vize surecinizi imzaniza tasirsaniz sorulari cevaplarken hangi vize surecinin hangi asamasinda oldugunuzu anlamamiz kolaylasir.

• @crazycells Henuz bildirmemistim evliligimizi o yuzden kizlik soyadim yaziyordu ve bekar diyordu haliyle. Onu da ama acikladim evlilik sertifikasi gondererek. Forumlari da Social Security'ye bildirdigim sekilde doldurmustum yani kizlik soyadim middle name esiminki yeni soyadim seklinde. SSN kartimi yenilemistim formlari gondermeden.

• ⭐⭐⭐

Tecrube edindigim bir detayi ileride AOS yapacaklar icin paylasmak istiyorum;

Her yasta tum cocuklariniz icin de I-765 formu doldurarak EAD ve SSN alabilirsiniz.

Cocuklariniz SSN sahibi olunca vergi beyaninda tum avantajlardan yararlanabiliyor olacaksiniz. Ornek olarak; "child tax credit" sadece SSN sahibi cocuklar icin gecerli. ITIN sahibi veya SSN olmayan cocuklar bu avantajdan tamami ile yararlanamiyor.

Bir kac gun once, 4 yasindaki oglumuz icin EAD onayini aldik. Simdi, SSN gelmesini bekleyecegiz. Bu detayi da boylelikle not gecmis olayim..

NOT: Basvuru formunda imza gereken kisimlari veli olarak baba veya anne doldurmasi gerekmektedir.

Güncelleme: EAD ve SSN numarası posta ile ulaştı. Sonuç olarak, AOS esansında GC beklemeden çocuk için de SSN’imizi almış bulunduk.

• Merhaba. Aos icin belgeleri postalamistim ve usps ten kontrol ettigimde 7 mayista ellerine ulasmis gorunuyor . Ilk receipt notice ne zaman gelir? Internette baktigimda 2-3 hafta arasi diyor ama yakin zamanlarda eline gecen var mi merak ettim

• @crazycells, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

su resmi sitedeki sayfada yazilanlara gore

1 numaraya ait bir sorum var . yani eylülde ki bültende ekim için numaraları görünce numaramız belirtilenden küçük ise 1 Ekimi beklemeden hemen eylül ortası gibi I-485 gönderebiliriz mi demek bu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@el-nino-9, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Merhaba. Aos icin belgeleri postalamistim ve usps ten kontrol ettigimde 7 mayista ellerine ulasmis gorunuyor . Ilk receipt notice ne zaman gelir? Internette baktigimda 2-3 hafta arasi diyor ama yakin zamanlarda eline gecen var mi merak ettim

2-3 hafta su an icin biraz iyimser olabilir... artik daha gec geliyor, ama merak etmeyin bildirim size gec ulassa da ustundeki tarih onceye ait oluyor, yani misal bildirim size 2 ay sonra ulasabilir, ama ustunde 4-5 hafta once basvurunuzu aldiklarini belirtmis olacaklar...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Figen, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@crazycells, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

su resmi sitedeki sayfada yazilanlara gore

1 numaraya ait bir sorum var . yani eylülde ki bültende ekim için numaraları görünce numaramız belirtilenden küçük ise 1 Ekimi beklemeden hemen eylül ortası gibi I-485 gönderebiliriz mi demek bu ?

evet, DV kategorisinde AOS icin normalde bulten aciklandiktan sonra I-485 formunu doldurup gonderebiliyorsunuz, ama bu kurali bilmeyen USCIS gorevlileri formunuzu "erken gondermissiniz" diye reddebiliyor ve bir daha basvuru yapmanizi isteyebiliyor. Bu konuda sorun yasayan da gordum, sorun yasamayan da... Dolayisiyla sizin durumunuzda DV2022 basi olacagi icin, bence 1 Ekim'i bekleyip gonderebilirsiniz...

• @crazycells
    Ama Evraklar ilk önce Chicago Dropbox a gitmiyor mu ? Onlarında bilmeyip geri gönderebilitesi varmı acaba ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

129

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |