Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@entelman DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Mülakat öncesi talep edilen muayene için, maliyeti düşürme adına aşıları dışarıda yaptıran oldu mu?

Saglik randevusu icin son 30 gun asi yaptirmamaniz gerekiyor, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sayal DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Herkese merhabalar,
    Gidişimize sayılı günler kala yaptığım işlemi yazmak istedim. Biri ilkokul 3 diğeri ortaokul 3 ü bitiren 2 çocuğum var. Okuldan aldığım öğrenim belgeleri - karne - transkrip lerini önce yeminli tercümandan ingilizceye çevirttim. Noter onayı yaptırdım. Sonrasında da kaymakamlıktan apostil yaptırdım. Gerekli olacakmı bilmiyorum ama tedbirli olmak açısından yaptırayım diye düşündüm. Hepsi 1 günde halloldu.

Acaba su konuya aktarir misiniz bu bilgileri:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/329/abd-ye-gitmeden-once-ve-gittikten-sonra-yapilacaklar

• @crazycells DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Mülakat öncesi talep edilen muayene için, maliyeti düşürme adına aşıları dışarıda yaptıran oldu mu?

30 gün kuralını biliyorum da; mesela 40 gün öncesinden yapsak gene mi sorun teşkil ediyor? Ya da kendimizi riske atmış (aşı yan etkisi, kandaki olası virüs miktarındaki artış vs) oluyoruz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

30 gün kuralını biliyorum da; mesela 40 gün öncesinden yapsak gene mi sorun teşkil ediyor? Ya da kendimizi riske atmış (aşı yan etkisi, kandaki olası virüs miktarındaki artış vs) oluyoruz?

saniyorum Ungan'lar icin yani saglik raporunuz icin sorun olmuyor ama ben genel olarak asilarin sadece ekonomik amaclarla onceden yaptirilmasina karsi oldugumdan bu yonde bir tavsiye vermiyorum 🙂 o nedenle yonlendirme yapmamayi tercih ederim; ama bilgisi ya da fikri olan diger arkadaslar tabii ki diledikleri yorumu yapabilirler 🙂 Bu arada her asi tek doz degil, belirtmis olayim. Yani onceden yapsaniz da, randevu zamani yine asi olma ihtimaliniz var.

• @crazycells aktardım hemen 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sayal DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells aktardım hemen 🙂

elinize saglik 🙂

• Merhabalar.Forumda yeniyim.Çok bilgilendirici paylaşımlar var.Herkesin emeğine sağlık.Benim CN 22XXX ler de.Acaba görüşme tarihleri ne zaman post edilir? Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐

1-2 hafta içinde Sn.@evrimdeniz . Ben de bekliyorum.
    Selamlar,

• Sayın @arnblt cevabınız için çok teşekkürler.Hepimize bol şanslar diliyorum.

• @evrimdeniz 26-27-28-29 Haziran gibi gelir diye tahmin ediyorum. Günlük, düzenli olarak sayfayı ve emaili kontrol etmekte fayda var.

• @crywolf34 DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

11 Haziran 07:30 mülakatı için 06:30'da konsoloslugun önündeydim.07:15 gibi sadece 07:30 randevularını içeri almaya başladılar.Pasaportu ve fotograflari kontrol ediyor giristeki güvenlik.Daha sonra xrayden gecip sıra numarası veriyorlar.Benim ki 002 idi. Toplamda 2 adet sira kagidi veriyor.İcerde greencard gorusmeleri sag tarafta,diger vize turleri solda olmak üzere ikiye ayrılmıştı anladigim kadariyla.Yine ilk 7 gise on tarafta,8-12 arası giseler arka taraftaydi. 07:55 civarı ilk numara yandi ve 12 numaralı giseye dogru gittim. Burada sıra numarasının bir tanesini, adli sicil kaydı,vukuatli nufus örneği,diploma asli ve fotokopisi,pasaport,banka hesap dökümü,2 adet fotograf ve saglik belgesini istedi.Ek olarak selective servise belgesini (18-26 yas erkeklerin askerliği ile alakalı bir belge) ister misiniz soruma ek olarak onu da aldı.Daha sonra yerime geçip,beklemeye koyuldum.Tahmini 10 dk sonra yine numaram yandi, bu sefer 330 $ ücretimi ödeyip,yine beklemeye devam.Son kez numaram yandiginda; vize ücretimi ödedigimden 30 dk geçmişti.Bu sefer görevli sag elimi kaldırıp ilk olarak yemin etmemi, daha sonra sol dört parmak, sağ dört parmak,iki baş parmak izi aldı.Amerika'da nereye gideceğimi,orada tanıdığım birinin olup olmadığını ve orada ne iş yapacağımı sorup, hayırlı olsun deyip vize başvurusunun onaylandığına dair belgeyi verdi.Bu arada görüştüğüm bütün görevlilerin Türk olması istisna mıydı bilemiyorum :)Büyükelçilikten dısari ciktigimda saat 08:45 civariydi.Mülakattan iki gün sonra saat 15:00 civarı Ptt tarafından içeriğinde Saglik raporu ve pasaport olan kargonun belirttiğim şubeye geldiğine dair SMS aldım.Darısı tüm bekleyenlerin başına.

• Arkadaşlar merhaba. App sürecimiz sona ermişti. Çok şükür bizde bugün pasaportlarımızı teslim aldık. Darısı bekleyen arkadaşlarıma inşallah...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mustafa33 DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Arkadaşlar merhaba. App sürecimiz sona ermişti. Çok şükür bizde bugün pasaportlarımızı teslim aldık. Darısı bekleyen arkadaşlarıma inşallah...

gozunuz aydin 🙂 derin bir oh cekebilirsiniz artik, bundan sonraki surecte bol sanslar!

• @crazycells çok teşekkürler üstadım. Evet bundan sonraki sürece yoğunlaşabiliriz artık.

• Ağustos mülakatı için randevusu set edilen var mı? Arada ilgili sayfaya ve emailime bakıyorum ama ses seda yok.

• Sayın @entelman malesef ben de henüz mail almadım.İlgili sayfayı da her gün kontrol ediyorum.Haftaya bekleyip göreceğiz anlaşılan.

• ⭐⭐

@yekta +220 USD Uscis ödemesi vardı sanki 😊

• ⭐⭐

@crazycells hangi aşılar yapılıyor acaba bilginiz var mı? Biz cok seyahat ediyoruz diye 10 sene süreli hepatit b koruma asısı yaptırmıştık eşimle ayrıca tetenoz asısıda yaptırmıştım. Tahmini randevu tarihimizden 3ay önce yapılması önerilen aşılar varmıdır?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Ağustos mülakatı için randevusu set edilen var mı? Arada ilgili sayfaya ve emailime bakıyorum ama ses seda yok.

@evrimdeniz DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Sayın @entelman malesef ben de henüz mail almadım.İlgili sayfayı da her gün kontrol ediyorum.Haftaya bekleyip göreceğiz anlaşılan.

Sorun yok arkadaslar 🙂 genelde ay sonuna dogru gonderiliyor, oldukca fazla sure var 🙂 telasa gerek yok. Zaten mulakat tarihleri gelince foruma yazmaya basliyor diger arkadaslar, oradan anliyoruz gonderilmeye baslandigini...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hockeyumpire2 DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells hangi aşılar yapılıyor acaba bilginiz var mı? Biz cok seyahat ediyoruz diye 10 sene süreli hepatit b koruma asısı yaptırmıştık eşimle ayrıca tetenoz asısıda yaptırmıştım. Tahmini randevu tarihimizden 3ay önce yapılması önerilen aşılar varmıdır?

Genel olarak her yil grip asisi, bir de 10 yilda bir TD (tetanoz-difteri) asisi olmanizi oneririm. Hepatit B asi veya tasiyicilik durumu gocmenlik surecinde etkili degil. Fakat "kan" ile ilgili isler yapiyorsaniz kesinlikle hepatit asisini da olun.

Eger biyomedikal alanda calisiyorsaniz iki dozlu MMR, eger degilseniz tek doz MMR olmanizi tavsiye ederim. Ama zaten bu asilari gocmenlik basvurusu icin olsaniz da diger dozu eksik olacagindan randevu gunu vururlar, o nedenle bu asilari kendi sagliginiz icin arastirmak vurmanizi tavsiye ederim, vize icin degil 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

52

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.5k

| | | |