Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@enesresitoglu, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar, 24 yaşındayım ve bana DV-2022 greencard çıktı. Annem ve babamda benim üzerimde greencard hakkı kazanır mi? İyi günler

Hayır. ABD’ye yerleşip vatandaş olursanız sponsor olabilirsiniz.

• @yiğityılmaz Ben de aynı durumdayım. Son 5 yıl içerisinde olmadığı için yazmadım. Bir sorun olacağını düşünmüyorum.

• @goblis Formu doldururken Case No aradaki 0 ları silmemiz gereklimi ? Yoksa olduğu gibimi yazmalıyız
    2022EU00001xxx
    2022EU1xxx

Bunlardan hangisi doğru kullanım acaba ?

• ⭐⭐

@lilith666, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

merhaba, 2022 talihlisiyim ds260 formunu doldurmakla alakalı sorularım var yardım ederseniz sevinirim, case number 4k

1. universite okuyorum 2022 yılının mayıs ayında mezun olucam diplomam eylül ekim arası verilicek ds formunda neyi işaretlemek gerekiyor high school yoksa university no degree?
    2. Are you a graduate of a foreign medical school seeking to perform medical services
      in the United States but have not yet passed the National Board of Medical
      Examiners examination or its equivalent?
      Bu soruda hangisini işaretliyim, tıp okuyorum
    3. Amerikada hangi işte çalışmak istiyorsun sorusuna ne yazmalıyım? tıpla alakalı mı yazmam daha iyi
    4. şimdiye kadar hiçbir işte çalışmadım, bu sorun yaratır mı?

1- University no degree
    2- No
    3- Ne iş yapmayı düşünüyorsanız
    4- Sorun olmaz

• @osman-1 Sıfırlar yazılmıyor.

• @goblis cevap için teşekkür ederim😊

• @forester Cevap için teşekkür ederim yalnız benim giriş 2017 yılında yani 5 yıl içinde ama göremiyorum seçeneklerde.

• @goblis Amerikaya gittiğim tarih önceki oturduğum adresle iç içe tarihlerde. Yani önceki adres sonra amerikadaki yine önceki adres şeklinde mi yazmayalım sıralı ? yada hiç yazmasam 100 gün için sıkıntı olabilir mi ?

• ⭐⭐

@halilpekuz, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@goblis Amerikaya gittiğim tarih önceki oturduğum adresle iç içe tarihlerde. Yani önceki adres sonra amerikadaki yine önceki adres şeklinde mi yazmayalım sıralı ? yada hiç yazmasam 100 gün için sıkıntı olabilir mi ?

100 günlük dönemi geçici konaklama olarak düşünüp yazmayabilirsiniz, sorun olmaz.

• Benim Doğum yerim Samsun/19 MAYIS Resmi evraklardada böyle geçiyor.
    Ama ds-260 formunda rakam olarak yazıp kaydet dediğimde hata veriyor.

SAMSUN/ONDOKUZMAYIS olarak kaydedebiliyorum ancak. Bu durumda ne yapmam gerekli ?

alt metni

• Çalıştığımız yer kapandığını için ds260 formunda adres ve telefon yerine ne yazmalıyız?

• ⭐⭐

@osman-1, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

SAMSUN/ONDOKUZMAYIS olarak

Sadece ONDOKUZMAYIS yazabilirsiniz.

• Resmi olarak oturma adresim 2009 dan günümüze dek aynı. Onu 1.Adres olarak girdim.

2015-2018 arasında üniversite adresimide eksiksiz şekilde girdim(Resmi adresim hala 2009 daki adresim) ama şöyle bir hata veriyor.

Tam olarak nerde hata yaptığımı anlayamadım.

There is a gap greater than a month in the dates you have provided since the date you turned sixteen. Please include ALL addresses where you have lived since the date you turned 16 years old.

• İlk adresim : Started Living Here : Mart 2012 (16 Yaşıma girdiğim tarih)
    2.Üniversite okuduğum adres:Mart 2012 den Agustos 2018'e bu şekilde kabul etti ancak.

Ama ben üniversitedeki adrese 2015 Aralıkta oturmaya başladım. 2015 seçtiğimde arada 1 ay'dan fazla boşluk olmasın diyor.
    Kabul ettiği biçimde devam etsem problem olurmu ?

• ⭐⭐

İlk adresim : Started Living Here : Mart 2012 (16 Yaşıma girdiğim tarih)
    2.Üniversite okuduğum adres:Mart 2012 den Agustos 2018'e bu şekilde kabul etti ancak.

Ama ben üniversitedeki adrese 2015 Aralıkta oturmaya başladım. 2015 seçtiğimde arada 1 ay'dan fazla boşluk olmasın diyor.
    Kabul ettiği biçimde devam etsem problem olurmu ?

İkinci adresi 2015 Aralık’ta başlatıyorsanız, ilkini de aynı tarihte bitirmelisiniz.

• ⭐⭐

@qrack, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Çalıştığımız yer kapandığını için ds260 formunda adres ve telefon yerine ne yazmalıyız?

Çalıştığınız dönemdeki adres ve telefonu yazabilirsiniz.

• @goblis
    Ancak bu fotoğraftaki şekilde kabul ediyor. Problem olurmu acaba ? Üniversiteye 2015'de başladım.

2.adresteki 2012 olan kısmı 2015 yaptığımda, ikinci adreste. Hata veriyor.

Şu şekilde yapsam nasıl olur ? 2012-2015 arası yine resmi kayıt adresimi girip(forma girdiğim ilk adres).

2015-2018 arası üniversite adresini girsem olurmu ? Yoksa bu şekilde devammı edeyim ?

alt metni

• ⭐⭐

@goblis
    Ancak bu fotoğraftaki şekilde kabul ediyor. Problem olurmu acaba ? Üniversiteye 2015'de başladım.

2.adresteki 2012 olan kısmı 2015 yaptığımda, ikinci adreste. Hata veriyor.

Şu şekilde yapsam nasıl olur ? 2012-2015 arası yine resmi kayıt adresimi girip(forma girdiğim ilk adres).

2015-2018 arası üniversite adresini girsem olurmu ? Yoksa bu şekilde devammı edeyim ?

alt metni

Şuna benzer girerseniz olur bence
    1- şu anki adresiniz: Ağustos 2018
    2- uni okurken adresiniz: Mart 2015 - Ağustos 2018
    3- şu anki adresiniz : başlangıç tarihi - Mart 2015

Bu şekilde boşluksuz olur ve hata vermez. Tabi eğer 3teki adres 16 yaşından sonra başlıyorsa 4 5 vb ilave adreslerle 16 yaşa kadar devam edersiniz.
    Özetle, yeniden eskiye doğru 16 yaşına kadar devam edeceksiniz, birinin bitişi diğerinin başlangıcı olacak ve boşluk bırakmayacaksınız.

• arkadaşlar merhaba, üniversite zamanında yaklaşık 1 2 ay çalıştığım 4 5 farklı yer oldu. bunların hepsini yazmalımıyım ? yazmazsam herhangi bir sorun olur mu ?

• Şuanda amerikada verebiliceğim bir adres olmadığı için o kısmı boş geçtim.
    Videoda sadece 1 adres kısmı görünürken benim önüme 2 adet adres girme kısmı çıktı.
    Fotoğraftaki şekil doğrumu acaba ?

"Is this address where you want your Permanent Residence Card (Green Card) mailed?"
    Bu kısmı seçmezsem tek adres kısmı oluyor ama.Videoda o kısım seçilmiş. Ufak tefek değişiklikler olmuş.

alt metni

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

139

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.7k

| | | |