Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@GuvencGunduz, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Değerli forum üyeleri merhabalar,
    Eşim DV2022 talihlisi ve DV başvuru sonrası yeni bir aile üyemiz aramıza katıldı. Pasaport başvurusunu yaptık ve yakın zaman içerisinde DS 260 formlarını doldurmaya başlayacağız.
    Sormak istediğim konu ise; Nisan 2021'de B1 vizem doldu ve bu aralar yenileme için konsolosluğa başvurmayı planlıyordum. Çekiliş sonucunu öğrenince bir süredir buradan ve telegram grubu üzerinden bilgi eksiklerimi tamamlamaya çalışıyorum. Ankara'nın malum tutumundan dolayı sizce DS 260 formlarını doldurmadan B1 vizemi yenilemek için başvuru yapsam GC için problem yaratmış olur muyum? Vizeyi yenileme amacım AOS için değil ama DV çekilişi öncesinde de E2 için planlar yapmaktaydım. Dolayısıyla DV vizeleri Ankara tarafından basılmamaya devem eder ise B1 alternatif olarak durmasını planlıyorum. Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Konsolosluk cekilisten secildiginizi gorebilecek, o nedenle bu konularda kesinlikle yanlis veya yaniltici bilgi vermeyin. Eger B1/B2'yi amacina uygun kullanip, sonrasinda Turkiye'ye geleceginize dair konsoloslugu ikna edebilirseniz vizeyi alabilirsiniz, ama AOS icin vizeyi almaya calistiginizi dusunebilirler, o nedenle durumunuzu net bir sekilde aciklamaya calisin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@WithNaz, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells iyi geceler 🙂 bir sorum olacaktı eşim askeri personel askerlik yaptınız mı sorusuna ne cevap vermeliyiz rütbe belirtmeli mi ? mesleği askerlik olunca ateşli silah eğitimi sorusu çıkarsa evet demeli sanırım açıklama olarak mesleğinden dolayı olduğunu mu belirtmeli? nasıl bir yol izlememizi önerirsiniz?

Aynen, rutbeyi de belirtin. Zaten askerlik yaptigi icin dediginiz sorudaki aciklamaniz oldukca makul gelecektir, telaslanmanizi gerektirecek bir durum yok.

• arkadaşlar merhaba, formda eski iş yeri adresini doldururken, organizasyon şirketine bağlı olarak havalimanında çalışmıştım. Havalimanı adresini mi yazmalıyım yoksa organizasyon şirketinin adresini mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@baikini74, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese iyi günler! AOS ve AIS açılımları nedir bilen var mı ve ne işe yarıyor?Netten baktım farklı farklı açıklamalar verdiğinden merak ettim.

AOS, adjustment of status... yani ABD'deki gocmen olmayan statusunu Green Card olarak degistirmek...

AIS ise -eski ismiyle CSC- ABD'nin vize bilgi ve randevu servisi... tam acilimini bilemiyorum ama "visa appointment and information service" olabilir...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@baha-0 bloke olsa dosyanıza giriş yapamazsiniz. tavsiyem, cep telefonundan veri paylaşımı açık interneti öyle sağlayarak opera browser ile deneyin. ben o şekilde submit etmiştim..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cem-güngör uzun süreli bir is miydi? eger öyle ise isvereniniz kim ise onu yazın.

• Herkese merhaba 2 adet sorum var cevaplarsanız sevinirim 🙂
    1- Ben veteriner hekimim fakat şuan da çalışmıyorum. DV-260 form doldururken Primary Occupation kısmında kendi mesleğimi belirtip devam mı etmeliyim işsiz seçeneğini mi seçmeliyim?
    2- Seçenekler arasında veterinarian yok medical/health mı seçmeliyim yoksa other dan mı devam etmeliyim?
    Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@baha-0, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba, bu senenin green card talihlilerindenim. Yaklaşık 10 gün önce Ds-260 formunu doldurmama rağmen, formu hala submit edemiyorum. Formu submit etmek için farklı browserlardan ve bilgisayarlardan, telefonlardan vs. giriş yaptım fakat, bunun da herhangi bir etkisi olmadı. Sanırım bir şekilde son sayfada bulunan submit butonu bloke olmuş durumda ve hiç bir şekilde çalışmıyor. Girdiğim bilgilerin doğru olduğundan da kesinlikle eminim. (son sayfadaki bölüme case numaramı sıfırlar olmadan giriyorum).

Bu konu hakkında yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum.

Butona hic mi basilmiyor? Yoksa basinca bir hata veya not cikiyor mu ekranda?

• Merhaba,

yaklaşık 10 gün kadar önce DS-260 formunu doldurup gönderdim.
    İki yıllık AÖF Dış ticaret mezuniyetimi "Foreign Trade" olarak belirttim ancak diplomam sonradan elime geçtiğinde belgenin üzerinde Türkçe kısmında "Dış Ticaret" yazmasına rağmen ingilizce kısmında "International Trade" olarak belirtildiğini fark ettim.

Bu farklılık sorun yaratır mı?
    (Bundan farklı olarak lisans mezuniyetim de var, onda sorun yok)

Şimdiden teşekkürler, selamlar,

• @gucarslan benim ds260 formda completed yazıyor bu submit etmiş mi oluyoruz?

• ⭐⭐⭐

@Cihan-Koyuncu, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan benim ds260 formda completed yazıyor bu submit etmiş mi oluyoruz?

En son submit ısmında case number'ı sıfırlar olmadan girdiyseniz demek ki submit etmişsiniz.

• Merhabalar 2022 talihlilerinden kcc'den evrak maili veya başka bir şey için herhangi bir mail almış birisi var mı acaba? Merak ettiğim için soruyorum.

• ⭐⭐⭐

@Hs35, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba,

İki yıllık AÖF Dış ticaret mezuniyetimi "Foreign Trade" olarak belirttim ancak diplomam sonradan elime geçtiğinde belgenin üzerinde Türkçe kısmında "Dış Ticaret" yazmasına rağmen ingilizce kısmında "International Trade" olarak belirtildiğini fark ettim.

Bunun sorun olacağını sanmıyorum. Çünkü istedikleri ne mezunusun ve diploma ile bunu kanıtlayabilir misin. Foreign Trade ve International Trade bunun ne olduğunu anlayacaklardır. Sonuçta bu ne bir iş başvurusu ne de üniversite giriş işlemi.

• Merhaba bwn askerliği kısa dönem er olarak yapmıştım ds260 formunda
    askerlik kısmında rütbe kısmına direkt soldier yazdım doğru mu bu böyle?
    Ayrıca son olarak kontrol ederken her sayfayı ayrı mı print etmek lazım yoksa en son direkt topluca print etmek mi doğru olur ? Formu submit ettikten sonra çıktısını istediğimiz zaman çıkartabiliyor muyuz?

• Tekrardan merhabalar, ben bu greencard çekilişine başvururken tamamladığım en yüksek eğitim kısmını university degree olarak seçmiştim fakat ds-260 formunu doldururken high school diploma olarak yolladım (1 ay sonra mezun olacağım üniversiteden) herhangi bir sorun olur mu acaba ds-260 formunu açtırıp çekilişe başvurduğum zamanki verdiğim cevap ile aynı yapmalı mıyım acaba? Şimdiden vereceğiniz cevap için teşekkürler 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hs35, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba,

problem olmaz, bu sekilde kalabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Cihan-Koyuncu, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan benim ds260 formda completed yazıyor bu submit etmiş mi oluyoruz?

aynen 👍

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ertosavage, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar 2022 talihlilerinden kcc'den evrak maili veya başka bir şey için herhangi bir mail almış birisi var mı acaba? Merak ettiğim için soruyorum.

henuz bu islemler icin cok erken, gecen yil ne zaman basladigini hatirlayamiyorum ama Temmuz'dan once boyle bir beklenti icinde olmayalim bence...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mehmet48, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba bwn askerliği kısa dönem er olarak yapmıştım ds260 formunda
    askerlik kısmında rütbe kısmına direkt soldier yazdım doğru mu bu böyle?
    Ayrıca son olarak kontrol ederken her sayfayı ayrı mı print etmek lazım yoksa en son direkt topluca print etmek mi doğru olur ? Formu submit ettikten sonra çıktısını istediğimiz zaman çıkartabiliyor muyuz?

soldier uygundur.

Gonderdikten sonra da ciktisini alabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mert-Karayılan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Tekrardan merhabalar, ben bu greencard çekilişine başvururken tamamladığım en yüksek eğitim kısmını university degree olarak seçmiştim fakat ds-260 formunu doldururken high school diploma olarak yolladım (1 ay sonra mezun olacağım üniversiteden) herhangi bir sorun olur mu acaba ds-260 formunu açtırıp çekilişe başvurduğum zamanki verdiğim cevap ile aynı yapmalı mıyım acaba? Şimdiden vereceğiniz cevap için teşekkürler 🙂

problem olmaz, egitim sartini sagladiginiz surece bunu sorun etmiyorlar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

152

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.3k

| | | |