DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese merhaba tekrardan, ds-260 formunu doldurup gonderdik ama birkac ufak hata fark ettik ayrica kizlarimiza pasaport cikarttik ve bu bilgileri girebilmek icin kccdv ye formlarin acilmasi icin mail attik 14-15 gun olmustur ancak suana kadar geri donus olmadi,
    1- kccdv mail atilinca mutlaka formlari aciyor mu ?
    2- eskiden 3-5 gun icinde aciliyor diye okudum forumda ama suan acaba formu acilan var midir ? Veya acilmasi tahminen nekadar suruyor ?
    Cok tesekkurler yardimlariniz ve degerli bilgileriniz icin.
    Saygilarimla

• Bu ileti silindi!

• Merhaba;
    7 ay Kısa dönem askerlik yaptım, 3 yada 5 gün temel silah eğitimi aldım. Bs 260 formunda "Do you have any specialized skills or training, such as firearms, explosives, nuclear, biological, or chemical experience? " sorusuna hayır cevabını verdim sorun olur mu formu yeniden açtırmama gerek var mı sizce ?

• Bana da 3. denememde çıktı.

• @WithNaz Eş ve çocuklarınız için de ayrı ayrı form dolduruyorsunuz. Sisteme girdiğiniz zaman zaten isimlerin karşısında formları görebileceksiniz. Benim şahsi görüşüm gerçekte çalışmadığınız işi yazmamanız yönünde. Bir de iş olarak son 10 yıl isteniyor. Ondan öncesini zaten yazmanıza gerek kalmıyor. Kolay gelsin.

• Herkese iyi günler! AOS ve AIS açılımları nedir bilen var mı ve ne işe yarıyor?Netten baktım farklı farklı açıklamalar verdiğinden merak ettim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emre-öztürk @tc-mesut-günay DV sureciyle ilgili sorulariniz icin bu basligi kullanabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@baikini74, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese iyi günler! AOS ve AIS açılımları nedir bilen var mı ve ne işe yarıyor?Netten baktım farklı farklı açıklamalar verdiğinden merak ettim.

Tüm terimleri burada bulabilirsiniz: https://www.uscis.gov/tools/glossary

AOS: Adjustment of Status
    AIS: Adjustment to immigrant status (benim tahminim bu)

• Merhaba,

Bugün şans eseri giriş yapıp kazanmış olduğumu öğrendim. İş yoğunluğundan fark etmemiştim. Umarım herkes için hayırlısı olur. Bugün DS 260 formlarını doldurup gönderdik. Sanırım tek yapmamız gereken sadece mail gelmesini beklemek. Seçilemeyen arkadaşlar içinde önümüzdeki yıllarda seçilmesi ümidiyle.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bozer340, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese merhaba tekrardan, ds-260 formunu doldurup gonderdik ama birkac ufak hata fark ettik ayrica kizlarimiza pasaport cikarttik ve bu bilgileri girebilmek icin kccdv ye formlarin acilmasi icin mail attik 14-15 gun olmustur ancak suana kadar geri donus olmadi,
    1- kccdv mail atilinca mutlaka formlari aciyor mu ?
    2- eskiden 3-5 gun icinde aciliyor diye okudum forumda ama suan acaba formu acilan var midir ? Veya acilmasi tahminen nekadar suruyor ?
    Cok tesekkurler yardimlariniz ve degerli bilgileriniz icin.
    Saygilarimla

merhaba.
    şuan geri dönüş süreleri min 20-25 gün.
    tavsiyem ara ara girip kontrol edin formu, bazen açıklıyor ama mail gelmiyor / geç geliyor.
    .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@forester hayırlı olsun, sürecinizde bol şans.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ALS, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba;
    7 ay Kısa dönem askerlik yaptım, 3 yada 5 gün temel silah eğitimi aldım. Bs 260 formunda "Do you have any specialized skills or training, such as firearms, explosives, nuclear, biological, or chemical experience? " sorusuna hayır cevabını verdim sorun olur mu formu yeniden açtırmama gerek var mı sizce ?

sorun olmaz. zaten kısa dönem askerlik durumu konsolsoluk tarafından biliniyor. bu şekilde kalabilir..

• @gucarslan tesekkur ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Cihan-Koyuncu tebrikler, sürecinizde bol şans.

• @gucarslan Çok teşekkür ederim. Size de mülâkatta bol şans!

• Abilerim ablalarım 2022 talihlileri hakkında ne düşünüyorsun sence vize alabilirler mi? Tahmininiz nedir?

• Benim de bir sorum olacak: Daha önce 3 kez ABD'de bulunmuştum ancak bunlardan en sonuncusunu yazıp diğer ikisini sehven atlamışım. DS-260 videosunu çeken arkadaş görüşme öncesi düzeltme yapılabilir demiş ancak sizce bu hatayı düzeltme işi o güne bırakılabilir mi? Şimdiden teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@forester süreciniz henüz başlamadı. formunuzu açtırıp gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz. bunun için oldukça uzun bir zamanınız var. bence böyle değişiklikler icin cok güzel bir zaman.

• @gucarslan Çok teşekkür ederim.

• Merhaba, bu senenin green card talihlilerindenim. Yaklaşık 10 gün önce Ds-260 formunu doldurmama rağmen, formu hala submit edemiyorum. Formu submit etmek için farklı browserlardan ve bilgisayarlardan, telefonlardan vs. giriş yaptım fakat, bunun da herhangi bir etkisi olmadı. Sanırım bir şekilde son sayfada bulunan submit butonu bloke olmuş durumda ve hiç bir şekilde çalışmıyor. Girdiğim bilgilerin doğru olduğundan da kesinlikle eminim. (son sayfadaki bölüme case numaramı sıfırlar olmadan giriyorum).

Bu konu hakkında yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

41.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.1k

| | | |