DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@themasterfl, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@gucarslan @crazycells bu arada yukarıda bahsettiğim konu ile alakalı olarak kcc benim dosyamı direk olarak red etmiş olabilirmi ? Eğer red ettilerse e-mail yolu ile gerekçesi ile bilgi veriyorlarmı?

KCC dosyanızı iptal etmez merak etmeyin. onlar verdiğiniz bilgilerin, vereceğiniz evraklarla eşlesip eslesmedigine bakar. eger eslesirse sürecinizi devam ettirip dosyanizi konsolosluğa devreder ve son kararı konsolos verir.

eger eslesmezse zaten süreciniz devam etmez.

• Merhaba tekrardan, bu yıl deneyim yaşanmadı ve yaşanacak mi davaya katılmayanlar için bilmiyorum ama merak ettiğim bir şey var. Olurda çağırılır isek mülakatta neler soruluyor ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @gucarslan teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Merhaba,
    Benim durumun biraz daha farklı, bu konuda bilgi ve deneyim sahibi olan arkadaşlar yardım ederlerse sevinirim.
    2000 yılında turist vizesi ile Amerikaya gittim. 2001 yılında amerikan vatandaşı ile evlendim. 2002 yılında normalde 10 yıllık vermeleri gereken GC mi 1 yıllık verdiler.
    1 yıllık GC mi sonrasında 1 yıl daha uzattılar ama yeni bir GC vermeden kağıt üzerinde uzattılar. Bu arada eşim ile bazı sorunlar çıktı ve nasıl başardıysa haberim olmadan beni boşamış.Uzatılmış GC mi avukat aracılığı ile takrar uzatmak istedim ancak dosyam sürekli pending de kaldı.bu arada ssn im ile değişik yerlerde çalıştım ve tax returnlerimi düzenli olarak yaptım.2009 yılının başlarında uzatma talebim hakim tarafından red edildi ancak herhangi bir deportation kararı vermedi. Avukat başımı belaya sokmadığım sürece Amerika da kalabileceğimi hatta çalışabileceğimi bildirdi ancak Amerika dışına çıkarsam tekrar giriş yapamayacağımı bildirdi. Bu arada 2009 Temmuz ayında uzun yıllardır tanıdığım başka bir Amerikalı bayan ile evlendim. aradan 1 ay geçtikten sonra bana financial durumunu yeterli olmadığını gerekçe göstererek bana GC için sponsor olamayacağını bildirdi. Bu arada Türkiyedeki ailemin rahatsızlıkları ve başlarında kimsenin olmaması nedeni ile Türkiyeye dönme kararı aldım.Ancak son evliliğimi bitirmeden yani boşanmadan geldim. Kendisi boşanma işlemlerini kendisinin daha sonra halledebileceğini söylemesine rağmen uzun yıllar boşanma işlemlerini yapmadı. Geçen sene 2021 Talihlisi oldum. Uzun çabalamalarım ve zorlamamam ile Ekim 2021 de Amerikan mahkemesi tarafından boşandık.Türk konsolosluğuna zaten evliliğimi bildirmemiştim. Bu arada 2014 yılında Türk eşim ile Türkiyede evlendik,şu anda 4 yaşında oğlum var. DS260 formunda tüm evliliklerimi ve boşanmalarımı bildirdim.
    Bu günlerde Curtis davasına katılmayı düşünüyorum.
    Benim sorum Amerikalı eşim ile boşanmadan Türkiyede evlilik yapmış olmam DV2021 talihlisi olmamı ne yönde etkiler. Yani orada boşanma gerçekleştirmeden burada evlenmem benim vizemi ne yönde etkiler. Yardımlarınızı bekliyorum.

Sayin @themasterfl , maalesef resmi olarak bosanmadan yeni bir evlilik yapamazsiniz. Hangi ulkede evlendiginiz veya bosandiginiz onemli degil...

Farkli ulkelerde, farkli zamanlarda evlenmeniz yasal degil. Hem Turkiye, hem ABD cok esliligi tanimiyor, hatta ABD'de bu bir suc, o nedenle DS-260 formunda bile ayri bir "polygamy" sorusu var... Sizin durumunuzda da resmi olarak bosanmadan yapmis oldugunuz evliligin resmi olarak hicbir degerinin olmamasi cok olasi. Kayitlarin yenilenmesi icin mahkemelerde davalarin acilmasi ve resmi olarak tum durumun teyit edilmesi lazim diye dusunuyorum. Lakin sizin verdiginiz tarihleri yanlis anlamadiysam sizin Turkiye'de yaptiginiz evlilik gecerli degil. Cunku bu evliligi yaparken resmen baska bir kisiyle evliymissiniz.

Maalesef onceki evlilik ve bosanmalarinizi saklamaniz durumu daha da karmasiklastirmis. Bir ulkede evlilik yaptiginizda, bunu daha sonra diger ulkelerde tescilleyip kayitlarinizi guncellemeniz gerekirdi. Guncel olmayan ama resmi gorunen bilgilere gore hareket edilmis.

Daha once mahkemenin verdigi karari da net olarak anlayamadim; lakin eger su an ABD'de gocmen olarak gorunuyorsaniz yeniden bir Green Card almaniz mumkun olmayabilir. Resmi kayitlarin nasil oldugu cok onemli... Bence durumunuzu ayrintili olarak bir gocmenlik avukatiyla konusmaniz cok iyi olur. Yasamis oldugunuz mahkemelerin kayitlarini inceleyip durumunuzu netlestirebilirler. En azindan sonraki adimlari yanlis atmazsiniz.

DV2021 surecinde ise... eger resmi veriler DS-260 formundaki bilgilerle ortusmuyorsa basvuru sirasinda sorun yasama ihtimaliniz oldukca yuksek diye dusunuyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gucarslan @crazycells bu arada yukarıda bahsettiğim konu ile alakalı olarak kcc benim dosyamı direk olarak red etmiş olabilirmi ? Eğer red ettilerse e-mail yolu ile gerekçesi ile bilgi veriyorlarmı?

Sayin @gucarslan 'in da dedigi gibi bu tur kararlari KCC degil, konsolosluk gorevlileri veriyor. KCC sadece ilgili belgeleri toplayip, dosyanin tamamlanmis olduguna emin oluyor ve karar verilmesi icin dosyayi konsolosluga gonderiyor.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

@Berk-Şendil, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

İyi akşamlar herkese, KCC'ye evrak gönderirken eşim ve kendimin evraklarını tek mailde mi göndermem gerekiyor? (greencard asıl talihlisi benim, eşimi sonradan eklettirdik)

Evet tek emailde gönderiyorsunuz. Toplam boyut 30MB altında olmalı.

CN_Passport_AdSoyad.pdf
    CN_Passport_EsinizinAdSoyad.pdf
    gibi adlandırabilirsiniz.

• @crazycells @gucarslan Tekrar Merhaba,
    Amerikadaki evliliklerimi Türk konsolosluğuna bildirmemiştim, bu yüzden Türkiyenin benim oradaki evliliklerimden haberi olmadı. GC min uzatılması ile ilgili yaptığım müracaat da Immigration tarafından ( veya Hakimin ) reddedildiği için Oradaki statümün ne olduğunu bilmiyorum ancak Out Of Status olduğunu tahmin ediyorum. Bu durumda Eğer davaya katılıp kazanma ihtimalinde KCC evraklarımı onaylar ve interview e çağrılırsam oradaki evliliğim bitmeden burada evlenmiş olmamın bana zaten bir sorun yaratacağını az çok tahmin ediyordum. Belki konsolosluğu bir şekilde neden böyle bir şey yaptığım konusunda ikna edebilirim diye düşünüyorum. Benim burada sormak istediğim böyle bir durumdayken Curtis davasına katılmam nekadar mantıklı olur. Elbette % 1 bile şansım olsa denemelimiyim,yoksa hiçbir şekilde ben bu vizeyi alamazmıyım. Tavsiyeniz ne olur.?

• @gucarslan @crazycells Bu arada başka bir sorum daha olacak, KCC den evrak talebi gelmedi ama bende evraklarımı göndereceğim. DS 260 ı doldururken oğlumun ve eşimin pasaport bilgileri için bir opsiyon vardı, Şu anda yok ancak interview zamanında sunacağım diye bir opsiyon. KCC ye evrak gönderirken sadece benim evraklarımımı ( Pasaport, doğum belgesi vs.) yoksa eşimin ve oğlumun pasaportunu ve diğer belgelerinide göndermelimiyim, Eşimin pasaport süresi bitti,Oğlumun ise pasaportu yok bile. Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@themasterfl sürecinizin bundan sonraki kısmı tamamen yasal konular olduğundan ne yazık ki yorum yapmam çok yanlış olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gucarslan @crazycells Bu arada başka bir sorum daha olacak, KCC den evrak talebi gelmedi ama bende evraklarımı göndereceğim. DS 260 ı doldururken oğlumun ve eşimin pasaport bilgileri için bir opsiyon vardı, Şu anda yok ancak interview zamanında sunacağım diye bir opsiyon. KCC ye evrak gönderirken sadece benim evraklarımımı ( Pasaport, doğum belgesi vs.) yoksa eşimin ve oğlumun pasaportunu ve diğer belgelerinide göndermelimiyim, Eşimin pasaport süresi bitti,Oğlumun ise pasaportu yok bile. Teşekkürler.

vize alacak bütün aile bireyleri için evrak göndermeniz gerekmekte. diğer türlü evrak onayı alamazsınız. bu yüzden gerekli bütün evrakların güncel hallerini temin etmeniz gerekmekte. pasaport dahil..

bu başlığın ilk iletisinde bütün detayları bulabilirsiniz.

• ⭐⭐

@themasterfl Curtis davası sadece mülakat almanıza yardımcı olabilir. Tabi KCC’nin evraklarınızı onaylaması için bir engel olmadığını varsayıyorum. Mülakatta ne olacağı tümüyle farklı bir konu. Eğer vize alamazsanız Curtis davasının size maliyeti 500usd olur.

• @goblis Merhaba, bende benim durumuma göre curtis davasına katılsammı katılmasammı diye emin olmak istiyorum. Mülakatta şansımın ne olacağı konusunda bilgi sahibi olanlardan yardım almaya çalışıyorum. Maliyet 500 usd derkende 4250 TL gibi bir rakama denk geliyor 🙂 . Az para değil tabii.

• @goblis @gucarslan @crazycells İşin aslı , 10 sene yaşadım orada, İlk defa gideceklere göre orada hayata tutunma anlamında daha şanslıyım, hala orada hem Türk hem Amerikalı bir sürü arkadaşım var, kanunları biliyorum, nasıl ehliyet alınır nasıl ev kiralanır vs. vs. Türkiye de hem eşimin hem kendimin işimizde iyi sayılır , maddi anlamda çok sıkıntımız yok çok şükür. Oraya tekrar ısrarla gitme amacım 4 yaşındaki oğlumun daha iyi bir eğitim alabilmesi ve geleceğinin sağlam temelleri olması.Tabii bu sadece Amerikanın ve bizim sunduğumuz imkanlar haricinde onunda ileride bu konularda istekli olması, 47 yaşından sonra Amerikaya gittiğimde milyoner olma gibi bir hayalim yok, sadece oğluma güzel bir gelecek sağlama umudu. Amerika dan döndüğüme çok pişman değilim, sadece dönerken en son evlilik yaptığım kişi ile boşanmadan dönmem, Bir gün tekrardan Ameikaya gitmek isteyeceğimi ve günün birinde GC kazanma ihtimalllerini göz önünde bulundurmamış olmanın pişmanlığı var. Onun için ısrarla Benim içinde bulunduğum duruma göre Curtis davasına katılıp katılmama konusunda insanlardan fikir elde etmek istiyorum.
    Saygılarımla

• KYC'ye email ile gönderilecek ve e-devlet üzerinden alınan belgelerin Türkçe olarak KYC ile paylaşılmasında bir problem olur mu? 2022EU5XXX sizce nasıl bir numara?

• Herkese merhaba,

Türk Vatandaşıyım.
    Güney Afrika’da yaşıyorum ve oturumum var. Mülakat yeri olarak Güney Afrika’yı seçtim.
    Aynı zamanda Malawi’den de oturumum var. Orada da işimiz devam ediyor. Gidip geliyoruz.

Normalde 3 elçilikte DV işlemi yapmıyordu. Şimdi Malawi sınırlı sayıda da olsa İmmigrant vizelerine bakacağını sayfasında paylaşmış. Malawi’den 32 talihli görünüyor.

CN36XXX olan biri olarak sizce dosya transferi isteyeyim mi?

Herhangi bir evrak talebi almadım.
    Sadece 29 Nisan tarihinde attığım DS260 açma talebine karşılık bugün DS260 formum açıldı. Şu anda açık olan DS260 formunda mülakat yerini değiştireyim mi?
    Telegram ekibi fazlası ile yardımcı oldu bana. Ben panikle hata yapmamak ve dönüşü olmayan problemlere sebep olmamak adına her platforma sormayı doğru buluyorum.

Geri dönüşlerinizi bekliyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@uaa491 sorularınızı yanlış başlıkta soruyorsunuz. lütfen DV2022 başlıklarını kullanın ve sürecinizi imzaniza taşıyın.

• Hissediyorum 3vakte kadar mülakat randevuları başlıcak:)

• Yasaklı

@mahmutenis Bazen benim de içime böyle bir his doğuyor, içim kıpır kıpır oluyor. Sonra bu his kayboluyor, sonra tekrar geliyor. 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

42.3k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.0k

| | | |