Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells Tesekkur ederim.

• eş ve çocukların bilgilerini asıl talihlinin formuna dahil ediyoruz değil mi onlar için ayrıca ek bir ds260 formu açmıyoruz yani 1 tane ds260 dolduruyoruz. henüz doldurmaya başlamadık kusura bakmayın belki sorum saçma gelebilir ama yanlış veya eksik birşey yapmak istemiyorum açıkçası. Birde abim sigorta girişi olması için 1 yada 2 aylık prim yatırmıştı ama ben orada hiç çalışmadım. eklemesem olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells aslına bakarsanız ben o detayı atlayarak cevap verdim, aos sürecinden dolayı.
    haklısınız, sn. @Ali-Yüksel asıl talihli vizesini aldıktan sonra kızları aos yapabilir ama yaş detayında sorun olabilir dediğiniz gibi.

*asıl iletiyi editliyorum.

• @crazycells Anlaşıldı,çok teşekkür ederim.

• Case number bizim elimizde olmayan tamamen sansimiza bagli olan bir numara degil mi ?

Cekilisdeki secilme siramiz mi oluyor ?

• Değerli forum üyeleri merhabalar,
    Eşim DV2022 talihlisi ve DV başvuru sonrası yeni bir aile üyemiz aramıza katıldı. Pasaport başvurusunu yaptık ve yakın zaman içerisinde DS 260 formlarını doldurmaya başlayacağız.
    Sormak istediğim konu ise; Nisan 2021'de B1 vizem doldu ve bu aralar yenileme için konsolosluğa başvurmayı planlıyordum. Çekiliş sonucunu öğrenince bir süredir buradan ve telegram grubu üzerinden bilgi eksiklerimi tamamlamaya çalışıyorum. Ankara'nın malum tutumundan dolayı sizce DS 260 formlarını doldurmadan B1 vizemi yenilemek için başvuru yapsam GC için problem yaratmış olur muyum? Vizeyi yenileme amacım AOS için değil ama DV çekilişi öncesinde de E2 için planlar yapmaktaydım. Dolayısıyla DV vizeleri Ankara tarafından basılmamaya devem eder ise B1 alternatif olarak durmasını planlıyorum. Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

• Bu ileti silindi!

• KYC'ye email ile gönderilecek ve e-devlet üzerinden alınan belgelerin Türkçe olarak KYC ile paylaşılmasında bir problem olur mu? 2022EU5XXX sizce nasıl bir numara?

• @gucarslan Yani kızım bizimke mülakata katılmadan abd de aos yapabilecek mi? Bunu dv 260 formunu doldururken nasıl belirtecez? Ayrıca yaş hesabını da yapıyoruz.biraz sıkıntılı.çünkü 12 ocak 2000 doğumlu.Bu işten en karlı nasıl çıkarız kafam karıştı açıkçası.
    Her halükarda asıl talihli abd ye gitmeden diğer aile üyeleri abd ye giriş yapamıyor anlıyorum? Doğru mu?

• ⭐⭐

@WithNaz, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

eş ve çocukların bilgilerini asıl talihlinin formuna dahil ediyoruz değil mi onlar için ayrıca ek bir ds260 formu açmıyoruz yani 1 tane ds260 dolduruyoruz. henüz doldurmaya başlamadık kusura bakmayın belki sorum saçma gelebilir ama yanlış veya eksik birşey yapmak istemiyorum açıkçası. Birde abim sigorta girişi olması için 1 yada 2 aylık prim yatırmıştı ama ben orada hiç çalışmadım. eklemesem olur mu?

Asıl talihlinin bilgileriyle giriş yapıp vize alacak tüm aile bireyleri için ayrı form dolduruyorsunuz. Zaten sisteme giriş yaptığınızda başvuruda beyan ettiğiniz herkes için ayrı form göreceksiniz.

Gerçekte çalıştığınız işleri yazmanız bekleniyor, bunu yazmanıza gerek yok.

• @goblis cevabınız için çok teşekkür ederim. yani açılan form içerisinde ayrı ayrı formlar halinde onların bilgilerini gireceğim 🙂 bi bitsede rahatlasaydık 🙂

• @crazycells iyi geceler 🙂 bir sorum olacaktı eşim askeri personel askerlik yaptınız mı sorusuna ne cevap vermeliyiz rütbe belirtmeli mi ? mesleği askerlik olunca ateşli silah eğitimi sorusu çıkarsa evet demeli sanırım açıklama olarak mesleğinden dolayı olduğunu mu belirtmeli? nasıl bir yol izlememizi önerirsiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ali-Yüksel, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan Yani kızım bizimke mülakata katılmadan abd de aos yapabilecek mi? Bunu dv 260 formunu doldururken nasıl belirtecez? Ayrıca yaş hesabını da yapıyoruz.biraz sıkıntılı.çünkü 12 ocak 2000 doğumlu.Bu işten en karlı nasıl çıkarız kafam karıştı açıkçası.
    Her halükarda asıl talihli abd ye gitmeden diğer aile üyeleri abd ye giriş yapamıyor anlıyorum? Doğru mu?

evet. ancak burada önemli kıstas sizin sürecinizi tamamlayıp vizenizi almış olmanız.
    sn. @crazycells'İn de dediği gibi kızınızın yaş problemi yüzünden siz vize alana kadar geçen süre, yaş problemini daha da ileri bir tarihe atacaktir.

case numaranız oldukça düşük, eğer süreç normal ilerlerse büyük ihtimalle kasım / aralık gibi mülakatınızı yapabilirsiniz. bu yüzden en mantıklısı kızınızın sizinle ankara'da mülakata girmesi.

evet, asıl talihli ülkeye girmeden diğer talihliler giriş yapamıyor.

• ⭐⭐⭐

@ertevl, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Case number bizim elimizde olmayan tamamen sansimiza bagli olan bir numara degil mi ?

Cekilisdeki secilme siramiz mi oluyor ?

Evet elimizde değil, bizim seçebileceğimiz bir numara değil. Evet çekilişte seçilme sıramız oluyor.

• ⭐⭐⭐

@WithNaz, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells iyi geceler 🙂 bir sorum olacaktı eşim askeri personel askerlik yaptınız mı sorusuna ne cevap vermeliyiz rütbe belirtmeli mi ? mesleği askerlik olunca ateşli silah eğitimi sorusu çıkarsa evet demeli sanırım açıklama olarak mesleğinden dolayı olduğunu mu belirtmeli? nasıl bir yol izlememizi önerirsiniz?

Askerlik kısmına tabi ki evet demelisiniz. Açıklama kısmında da rütbenizi belirtmenizde bir sakınca yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@GuvencGunduz, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Değerli forum üyeleri merhabalar,
    Eşim DV2022 talihlisi ve DV başvuru sonrası yeni bir aile üyemiz aramıza katıldı. Pasaport başvurusunu yaptık ve yakın zaman içerisinde DS 260 formlarını doldurmaya başlayacağız.
    Sormak istediğim konu ise; Nisan 2021'de B1 vizem doldu ve bu aralar yenileme için konsolosluğa başvurmayı planlıyordum. Çekiliş sonucunu öğrenince bir süredir buradan ve telegram grubu üzerinden bilgi eksiklerimi tamamlamaya çalışıyorum. Ankara'nın malum tutumundan dolayı sizce DS 260 formlarını doldurmadan B1 vizemi yenilemek için başvuru yapsam GC için problem yaratmış olur muyum? Vizeyi yenileme amacım AOS için değil ama DV çekilişi öncesinde de E2 için planlar yapmaktaydım. Dolayısıyla DV vizeleri Ankara tarafından basılmamaya devem eder ise B1 alternatif olarak durmasını planlıyorum. Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

merhaba. ilk olarak bebeğiniz için tebrik ederim, bahtı güzel olsun inşallah.
    hali hazırda bir B1/B2 sahibi olduğunuz için, yenileme işleminde sorun olacağını zannetmiyorum. biliyoruz ki artık yenileme işlemleri konsolosluğa gitmeden yapılıyor ve süreç eskiye nazaran daha kolay. iki vize birbirinden bağımsız vizeler. siz asıl amacınızı bir şekilde zaten DS260'da belirtiyor, mülakat yerinizi işaretliyorsunuz.

sorun olacağını zannetmiyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@uaa491, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

KYC'ye email ile gönderilecek ve e-devlet üzerinden alınan belgelerin Türkçe olarak KYC ile paylaşılmasında bir problem olur mu? 2022EU5XXX sizce nasıl bir numara?

lütfen sürecininizi imzanıza taşıyın.

sorunuz için de aşağıdaki iletinin ilk mesajını okuyun lütfen;
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/4299/dv2022-mülakat-deneyimleri?page=1

• ⭐⭐⭐

@istavrit, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar merhaba, doğum tarihinde yaptığım hatadan dolayı birden fazla kez yanlış giriş yaptım. Hatamı çözdüm ama bu seferde sistemdeki doğru bilgilerimi girmek istediğimde bu hatayı alıyorum. Case numaram engellendi sanırım, Ne yapmam lazım. Lütfen yardım edin.

"The Case Number entered is currently unavailable. Please try again later or contact the Kentucky Consular Center (KCC) by email ([email protected]) or by phone (Public Inquiry Phone Number 606-526-7500 7:30 a.m. to 4:00 p.m. EDT Monday – Friday) for further assistance."

Daha önce konuştuğumuz gibi KCC'ye e-mail atın. Heyacana kapılıp doğum tarihinizi hatalı girdiğinizi ve bunu hatırlamadığınızdan dolayı çok fazla hatalı giriş yaptığınızı belirtin. Eminim bunlar yeterli olacaktır. Bu herkes için geçerli eğer 5-10 deneme yapmanıza rağmen giriş yapamıyorsanız daha fazla deneyerek engellenmek yerine KCC'ye e-mail atmanız daha akılcı olacaktır. Bunu yaptıktan sonra yapmanız gereken sabırla beklemek. Ayrıca şahsi fikrim 1 aydan fazla süre cevap gelmezse tekrar e-mail atabilirsiniz.

• merhabalar, ds-260 haziran ayı sonuna kadar doldursam bu benim süreçlerime etki eder mi zaten 22k sıra numaram

• ⭐⭐⭐

@Gunay-Seferzade, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

merhabalar, ds-260 haziran ayı sonuna kadar doldursam bu benim süreçlerime etki eder mi zaten 22k sıra numaram

Hiçbir sorun olmaz. Haziran ayında da temmuz ayında da doldurabilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

58

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |