Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@themasterfl, içinde söyledi: DV2021 Jacob v Biden Davası (Ocak 2021)

@gucarslan hangi evrakları gönderdiniz, bilgi verirseniz bende göndermek istiyorum, çünki kcc nin bana bu saatten sonra evrak talep maili atacağına inanmıyorum .

İstenen belgeleri aşağıdaki konunun ilk mesajında detaylı olarak bulabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3423/dv2021-mulakat-deneyimleri/991?page=1

• Dava tamamen hayal kirikligi oldu.DV davasindan ziyade family-based davasina evrildi.Dv’lerin zaman kisitlamasina neredeyse deginilmedi bile.

Hepinizin hakkinda hayirlisi olsun

• @Sono @gucarslan 2000-2010 yılları arasında Amerikada Yaşadım, Oradan police recordu nasıl alabilirim? bilginiz varmı acaba ? Ds260 formunda belirtmiştim, Veya Police recordu Kcc ye göndermesem olurmu ?

• ⭐⭐⭐

@themasterfl ABD için polise record belgesi almanıza gerek yok.

• @gucarslan cok güzel özetlemişsiniz. klavyenize sağlık 🙂

• @gucarslan merhaba.evrak talep maili gelmeden mi gonderdiniz dogrumu anladim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@susadem dava başlığının konusu olmadığı için aşağıdaki başlığı kullanmanızı rica ederim.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3422/dv2021-2021-green-card-lotosu-asamalari/6357

• Bence odak noktası DV ile hiç alakası olmayan bir dava bu. Kusura bakmayın ama dünkü duruşmayı dinleyince bu kadar çok vize türünü aynı grupta toplamanın stratejiden öte avukatın elini güçlendirmek için giriştiği bir kurnazlık olduğunu düşünüyorum. Bir vizede sonucu tutturamazsa, diğerinde yakalayacağı başarıyla rüzgarı kendinden yana olumlu estirecek. Sepete elmaları, armutları ve şeftalileri yan yana dizince vize mağdurlarını değil, kendini garantiye almış. Dünkü duruşmayı dinleyip de bir sonraki davada karar çıkacağını beklemek aşırı iyimser bir tahmin. Yıllardan beri verilmesi sürüncemede bırakılmış aile vizesini, 30 Eylül’de tüm umutların biteceği DV vizesiyle birleştirmeye çalışmak son derece suni bir girişim. Elbette olumlu olalım ve umudumuzu kaybetmeyelim. Fakat ben açıkçası Jacob v Biden davasının bu denli kötü bir altyapı ve beceriksiz bir şekilde kotarılmasını bizlere de hakaret olarak görüyorum.

• ⭐⭐⭐

@msener Merak ettiğim için soruyorum, 15 Nisan'daki bir önceki duruşmayı dinlediniz mi? Eğer dinlediyseniz o duruşmada örneğin Yargıç Chen'in DV hakkında yaptığı yorumu hatırlıyor musunuz?

• @sono
    Bu tür sınav sorularına hazır değilim ve hayır dinlemedim. Sadece hissiyatimi yazdim ve kişisel görüşe de saygı bekliyorum.

• ⭐⭐⭐

@msener Estağfirullah, ben de yalnızca merak ettiğim için sordum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@msener, içinde söyledi: DV2021 Jacob v Biden Davası (Ocak 2021)

@sono
    Bu tür sınav sorularına hazır değilim ve hayır dinlemedim. Sadece hissiyatimi yazdim ve kişisel görüşe de saygı bekliyorum.

her duruşma sonunda izlenimlerimizi ben ve diğer arkadaşlarım bu başlığa aktarıyoruz.
    15 nisan'daki duruşma için detayları için ufak bir kaç notu sizinle paylaşmak isterim.
    izlemenize gerek kalmadan buradan da ulaşabilirsiniz;

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4011/dv2021-jacob-v-biden-davası-ocak-2021/111

• ⭐⭐⭐⭐⭐

curtis morrison, dünkü görüşme sonrası raporlama takvimini aşağıdaki şekilde paylaştı;

#JacobvBiden Update: The court has issued civil minutes from yesterday's conference. The court has ordered:

June 3: Government's brief explaining "tiered" approach
    June 4: Joint Status report due
    June 5: Plaintiffs' response re: any disputed facts regarding
    June 11, 2021, 10 AM PST: further hearing "tiered" approach

Related, I have ordered the transcript from this conference and will share as soon as I receive.

• @gucarslan çok teşekkürler

• Merhaba ben yeni kaydoldum forumlara dışardan biraz okudum fakat sizler kadar hakim değilim davalara.
    curtis morrison davasına katılmayı düşünüyoruz son günler başvuru için, sizler ne düşünüyorsunuz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dilarapa merhaba. katılmayı planladığınız dava GoodluckvBiden davası. detaylar için başlığı inceleyin lütfen.
    bu başlık, ocak ayında açılan bir davaya ait.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

hükümet haftalık ilerleme raporunu mahkemeye sundu.
    rakamlar(!) DV için vehameti bir kere daha ortaya koymuş oldu.

Screenshot_20210602-093237.png

hükümet; sunduğu raporda ve işlenen vize rakamları ile DV2021'nin, loterry tarihinin en berbat yılı olduğunu tekrar dile getirdi.
    teşekkürler hükümet, good job!! 👏🏻

ilgili rapor; Government's by Weekly Status Report.pdf

curtis morrison'un raporun önemli noktaları icin yaptığı yorumlar;

• Yasaklı

Umarım davaya bakan yargıçlar bunları görüp bize yardım ederler. 🙏 Kazanmasam bu kadar üzülmezdim, en azından kazanmadım derdim, birkaç hafta üzülür sonra unuturdum. Ama bu şekilde olması çok yorucu ve üzücü.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

merakla beklediğimiz o rapor sonunda hükümet tarafından paylaşıldı.

👉🏻 June 3: Government's brief explaining "tiered" approach

#JacobvBiden Update: The court has issued civil minutes from yesterday's conference. The court has ordered:
    June 3: Government's brief explaining "tiered" approach
    June 4: Joint Status report due
    June 5: Plaintiffs' response re: any disputed facts regarding tiered approach
    June 11, 2021, 10 AM PST: further hearing "tiered" approach

Related, I have ordered the transcript from this conference and will share as soon as I receive.

20 mayıs'ta yargıç chen tarafından talep edilen ve hükümetin "Tier 1-2-3-4" adını verdiği ve bizler için PP10014'ten hiçbir farkı olmayan yasaklarıyla aynı şeyi ifade eden uygulamalarını anlattığı rapor mahkemeye sunuldu.

özetlemek gerekirse; "uzun uzun yazayım da belki hoca buna puan verir.." mantığıyla yazılmış kaba tabirle boşboş bir rapor olmuş.
    tekrar ellerine sağlık hükümet, good job! 👏🏻

rapor biraz büyük olduğu için bu iletiye ekleyemiyorum şuan için.. (düşünün o kadar çok yazmışlar)

ilgili detayları curtis morrison'un telegram sayfasından ulaşabilirsiniz;

• ⭐⭐

Umarım hakim görür bunları

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |