Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba haziran ayının bülteni açıklanmış. Ben f2b kategorisindeyim başvuru tarihi 6 ağustos 16 ve şuan haziran bülteninde f2b için 15 ağustos 16 görünüyor nvc’de giriş yaptığımda hala herhangi bir işlem yapamıyorum acaba hazirana girdiğimizde mi işlem yapabileceğim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eray159, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

Merhaba haziran ayının bülteni açıklanmış. Ben f2b kategorisindeyim başvuru tarihi 6 ağustos 16 ve şuan haziran bülteninde f2b için 15 ağustos 16 görünüyor nvc’de giriş yaptığımda hala herhangi bir işlem yapamıyorum acaba hazirana girdiğimizde mi işlem yapabileceğim?

Yakin zamanda NVC dosyanizi isleyecek demektir, NVC'den haber beklemeniz gerekiyor.

Sadece ABD icinde olanlar bu tarihlere gore kendileri I-485 ile surece baslayabiliyor, ABD disinda olanlar ise NVC'nin direktiflerini beklemeli...

• @crazycells, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

@eray159, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

Merhaba haziran ayının bülteni açıklanmış. Ben f2b kategorisindeyim başvuru tarihi 6 ağustos 16 ve şuan haziran bülteninde f2b için 15 ağustos 16 görünüyor nvc’de giriş yaptığımda hala herhangi bir işlem yapamıyorum acaba hazirana girdiğimizde mi işlem yapabileceğim?

Yakin zamanda NVC dosyanizi isleyecek demektir, NVC'den haber beklemeniz gerekiyor.

Sadece ABD icinde olanlar bu tarihlere gore kendileri I-485 ile surece baslayabiliyor, ABD disinda olanlar ise NVC'nin direktiflerini beklemeli...

Evet ama bahsettiğiniz direktifleri 2019 yazında almıştım ben eve mektup ve mail yolladılar nasıl yapacağıma dair. Ama giriş yaptığımdan beri işlem yapılamıyordu. Daha önceden size sormuştum bültenden tarihimin gelmesini beklemem gerektiğini söylemiştiniz.
    Önceden aşağıya attığım fotoğraftaki şekildeydi ödeme yaptık sonrasında herhangi bir şey olmadı sadece belgelerin kabul edildiği ile ilgili bildirim aldık ds-260 ve benden istenen diğer belgeleri yüklemem için ödemem gereken 325 doları ödeyemedik çünkü o ödeme yeri açık değil yaklaşık 2 senedir bekliyorum hala

Bu da şuanki son durum bir yıldan fazla zaman oldu görüntü böyle ne zaman girsem bir değişiklik yok

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

Evet ama bahsettiğiniz direktifleri 2019 yazında almıştım ben eve mektup ve mail yolladılar nasıl yapacağıma dair. Ama giriş yaptığımdan beri işlem yapılamıyordu. Daha önceden size sormuştum bültenden tarihimin gelmesini beklemem gerektiğini söylemiştiniz.
    Önceden aşağıya attığım fotoğraftaki şekildeydi ödeme yaptık sonrasında herhangi bir şey olmadı sadece belgelerin kabul edildiği ile ilgili bildirim aldık ds-260 ve benden istenen diğer belgeleri yüklemem için ödemem gereken 325 doları ödeyemedik çünkü o ödeme yeri açık değil yaklaşık 2 senedir bekliyorum hala

Bu da şuanki son durum bir yıldan fazla zaman oldu görüntü böyle ne zaman girsem bir değişiklik yok

Su an ABD'de misiniz?

Bahsettiginiz giris sisteme giris mi? Yoksa ABD'ye giris mi?

• @crazycells, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

@crazycells, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

Su an ABD'de misiniz?

Hayır hayır Türkiyedeyim şuan, siteden bahsediyorum 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Su an ABD'de misiniz?

Hayır hayır Türkiyedeyim şuan, siteden bahsediyorum 🙂

Tamamdir, o halde sizde bir sorun yok. NVC'nin haber vermesini beklemelisiniz. Tahmin edebileceginiz uzere tum NVC islemlerinde bazi gecikmeler yasaniyor su an...

• Selamlar ben ilk kez yazıyorum foruma, aile dayanaklı göçmenlik bölümü burası olduğundan, ben de evlilik vizesine başvurduğumdan buraya yazdım. Bizim 30 Nisan tarihinde Ankara’da konsoloslukta randevumuz vardı. Ancak Kapanma nedeniyle iptal edildi. 17 Mayıs’da yeniden açıldı elçilik ancak 3-4 tane mail attık hala bir cevap gelmedi. Bir kaç mailimize otomatik cevap geldi. Bugün de mail attık herhangi bir geri dönüş yok. Bu durumu yaşayan var mıdır acaba? Ne yapmalıyız? Sizce bu durum normal midir ve bize yeni bir randevu tarihini ne zamana verirler?

• Merhaba,
    Nişanlıma greenkard çıktı. İkimiz de yeni mezunuz ve şu an çalışmıyoruz. Mülakattan önce nikah yaparsak ve vizeyi alamazsak bizi zorlayacak bir süreç olacağı için nişanlım vize aldıktan sonra nikah yaparsak benim işlemlerimin tamamlanması ne kadar sürer? 6 aylık Amerika'ya giriş zorunluluğu olan sürede benim evraklarım tamamlanır mı?

• @esat93 Merhaba, hoşgeldiniz! 2020 yılının 30Nisan ında randevunuz vardı ve iptal oldu doğru mu anlıyorum? yoksa 2021 Nisan mı? İmzanıza sürecinizi eklerseniz çok seviniriz..

• @episode245 Hayırlı olsun. Nişanlınız Green CArd ı aldı ve Amerikaya gitti, siz de Turist vizesi ile gittiniz, orada 4-5 ay beklediniz ( öncesi evlenmemeniz gerekli ) ve nikah yaptınız, zaten 6 aylık süreniz dolmuş oluyor, kaldı ki göçmen amaçlı Turist vizesiyle amerikaya gitmiş olduğunuz belli bir posizyon. Turist vizesi dışında bir vizeyle giderseniz ( öğrenci-çalışma gibi ) sorun olmaz, bir şekilde zaten süresinde çözülür ve AOS imkanınız olur. 2. Senaryo : Nişanlınız gitti, sonra nikah yaptınız ve abroad başvuru yaptınız, minimum 1.5 sene ( o zamana Covid beklemeleri düzelmiş olursa ) Şu anda 3 senedir bekleyen var.

• @hulyaek 2021 Yılı 30 Nisan’da geçtiğimiz ay maalesef iptal oldu randevumuz.

• Merhabalar herkese, foruma yeni katıldım. Randevu tarihini bekliyorum. Umarım en kısa zamanda herkes Green card'a kavusur.

DQ: 11 Ağustos 2020

• Arkadaşlar ben avukatla çalışıyorum bugün avukatımın bir müvekkili ankaradan vizesini aldığını iletti Amerikan vatandaşı çocuğu galiba konsolosluk yavaşta olsa ilerleme kaydediyor

• Merhaba, ben Türk'üm eşim Amerikalı. 8 ay önce Amerika'da evlendik ama 5 senedir beraber Türkiye'de yaşıyoruz zaten. Şimdi yeşil kart başvurusu yapmak istiyoruz. USCIS'e I-130 formunu göndererek mi başlamak zorundayız yoksa Direct Consular Filing diye bir şey varmış doğrudan öyle yapabiliyor muyuz? Bazı forumlarda doğrudan konsolosluk üzerinden yapılırsa 3 4 ay içinde yeşil kart alınabildiğini okudum. Eşim Türkiye'de resident olduğu için böyle bir hak olabilir gibi anladık biz. Böyle bir şey var mı? Yoksa USCIS oradan da NVC sonrada konsoloslukta randevu şeklinde olmak zorunda mı?
    Teşekkürler!!! Çok kafamızı kurcaladı bu durum, tecrübelerinizi paylaşırsanız çok çok sevinicez

• @esat93 ilginç 🙂 ilk defa 30 nisan 2021 e randevu duyduk burada. F2A mı statunuz? Eşiniz green card lı mı amerikan vatandaşı mı ? Be bir soru daha DQ tarihiniz nedir? ( kusura bakmayın konsolosluğun ne aşamada olduğunu ancak birbirimizin süreçlerinden tahmin etmeye çalışıyoruz)

• @esat93 sorularınıza da mümkün olduğumca cevap vermeye çalışayım. Maillerinize dönmemeleri boyle dönem için maalesef normal, ama madem randevunuz vardı ve iptal oldu, ilk randevu vermeye başladıklarında size vereceklerdir merak etmeyin

• @ggirl https://yesilkartforum.com/forum/topic/297/ir1-cr1-sureci-ve-mulakat-deneyimleri-abd-vatandasi-ile-evlenip-turkiye-de-green-card-almak

Bu konu başlığını takip edebilirsiniz.. I130 - NVC - konsolosluk sıralaması, ancak hızlı ilerleyecektir diye tahmin ediyorum süreciniz

• @hulyaek Teşekkürler cevaplarınız için çok sağolun. Eşim Amerikan vatandaşı, dosyamızı USCIS’e ilk gönderdiğimizde kendisi Green Card’a sahipti. Ocak 2021’de vatandaş oldu ve sonrasında USCIS’e mail attık vatandaş olduğunu bildirdik ardından önce Şubat ayında NVC’ye geçti dosyamız sonrasında da Mart ayının 17sinde randevu tarihini gönderdiler. Maalesef iptal oldu ama.. umarım dediğiniz gibi bir an önce yeniden verirler randevu. Mail bekliyoruz yine birkaç güne mail göndermeyi düşünüyoruz. Umarız herkesin istediği gibi bir an önce çözülür dosyaları.

• @hulyaek merhaba, vize bülteninde haziran ayının planları açıklanmıştı geçenlerde. 1 haziranda mı orada yazan tarihler aktif olacak yoksa mayıs ayında mı aktif olmaya başlıyor?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

72

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |