Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Selam,
    istenecek belgeler içinde
    Mahkeme kaydı diyor..oncesinde karakolluk olup birbirimiz hakkında şikayette takipsizlik verildikten sonra haklı taraf olarak ben Başkasını mahkemeye vermiştim.. sonucunu bilmiyorum çünkü bilgilendirilmedim ve ya mahkeme kapattı..
    Bunda da mahkeme kaydı almalı mıyım? Yoksa sadece e devlet yeterli olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@semra-karababa vukuatlı sicil kaydınızda böyle bir bilgi geçiyorsa almanız ve ingilizce'ye tercüme ettirmeniz gerek. eğer sicil kaydınızda böyle bir bilgi yoksa gerek yok..

• @Ali-Yüksel böyle bir durumla ben de karşılaştım.. arada ay ve ya yıl boşluğu kabul etmiyor ve dışarı atıyor...

• DS 260 formunda ANKARA TURKEY olarak değişitirmek istiyorum son kısımda bunun için Yes, schedule my interview there. mi?
    No, I want to be interviewed in ANKARA, TURKEY mi? yazacağım

• merhaba, ds260 formunda bulunan green card teslimin yapılacağı adres kısmıyla ilgili bir sorum olacaktı.

los angeles'ta yaşayan bir aile dostumuz, ev adreslerini yazabileceğimi söylediler. ben pahalı olması sebebiyle şu an için california'ya yerleşmeyi düşünmüyorum. acaba kart gönderildiğinde, kart sahibinin o adreste bulunup kendisinin teslim alması gibi bir zorunluluk var mı? yoksa aile dostumuz kartı teslim aldıktan sonra, o sırada ben nereye yerleşmeye karar verdiysem bana gönderebilir mi?

bir de yine bu konuyla ilgili, california adresi verip farklı bir eyalet havalimanından ülkeye giriş yapıyor olmam sebebiyle, girişteki görevli memurlar bir sorun çıkarırlar mı?

• DS 260 formunu gönderdikten sonra ne yapmamız gerekiyor?

• ⭐⭐

@gurars Adres kısmının başına c/o Alacak Kişinin Adı yazarsanız, o kişiye teslim edilir.
    Ülkeye giriş yaptığınız yer ile verdiğiniz adresin aynı&yakın olma zorunluluğu yok, bu durum girişte sorgulanmaz.
    Ayrıca mülakatta verdiğiniz adresin geçici olduğunu, farklı bir yerde yaşayacağınızı da söyleyebilirsiniz. Aksi halde California için konsolosluğun maddi kaynak beklentisi yüksek olabilir.

• ⭐⭐⭐

@suleymanhvz, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

DS 260 formunu gönderdikten sonra ne yapmamız gerekiyor?

KCC'den gelecek evrak talep mailini beklemeniz gerekiyor yalnızca. Bu mailin gelmesi de dosya numarasına göre ilerliyor.

• @goblis çok teşekkür ederim cevabınız için. son söylediğiniz önemli. orada yaşamayacağımı belirtmem, kesinlikle bu beklentinin önüne geçer mi peki?

bütün şartları sağlayıp, sadece bu yüzden red olması kötü olur. ve sırf bu ihtimali bertaraf etmek için, gerekirse farklı adres bulabilirim.

• @acagatay, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@EzgiLera Telegram grubuna girmek için kayıt formu gönderdim. Tahminen ne zaman geri dönüş sağlanır?

@crazycells Site herkes için inanılmaz faydalı emeğiniz için çok teşekkür ederim. Telegram grubuna katılım için form doldurdum "ecellf celbi" kullanıcı adım gruba dahil etmenizi rica ederim @EzgiLera @crazycells çok teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ecellf-celbi, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@acagatay, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@EzgiLera Telegram grubuna girmek için kayıt formu gönderdim. Tahminen ne zaman geri dönüş sağlanır?

@crazycells Site herkes için inanılmaz faydalı emeğiniz için çok teşekkür ederim. Telegram grubuna katılım için form doldurdum "ecellf celbi" kullanıcı adım gruba dahil etmenizi rica ederim @EzgiLera @crazycells çok teşekkürler

merhaba. ilgili iletide usernama olarak bir usernama belirlemenizi yazmıştık.
    "ecelf celbi" telegram tarafından kullanılacabilecek bir username değil. çünkü arada boşluk bırakmışsınız. lütfen ilgili iletiyi tekrardan okuyup doğru bir username tanımlayıp bana özelden bildirin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ecellf-celbi, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@acagatay, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

merhaba. ilgili iletide username belirlemeniz gerektiğini yazmıştık.

"ecellf celbi" telegram tarafından kullanılacabilecek bir username değil. çünkü arada boşluk bırakmışsınız. lütfen ilgili iletiyi tekrardan okuyup doğru bir username tanımlayıp bana özelden bildirin.

• ⭐⭐

@gurars, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@goblis çok teşekkür ederim cevabınız için. son söylediğiniz önemli. orada yaşamayacağımı belirtmem, kesinlikle bu beklentinin önüne geçer mi peki?

bütün şartları sağlayıp, sadece bu yüzden red olması kötü olur. ve sırf bu ihtimali bertaraf etmek için, gerekirse farklı adres bulabilirim.

Sorun olmaz merak etmeyin. Birçok kişi kartı farklı bir yere isteyebiliyor. Siz mülakatta sorulursa yaşamayı planladığınız yeri söyleyin ve tüm birikiminizi göstermeye çalışın.

Ayrıca maddi nedenlerden red almazsınız. En fazla artırmanız istenir.

• ⭐⭐

@kaanogan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@goblis, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@kaanogan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese bol şans umarım herkes başarılı olur
    Benim bir sorum olacak;
    Şuna ikamet ettiğim yer a noktası fakat ben 1 ay önce b noktasına miras işlemleri için aldırdım/ e devlette b noktası gözüküyor bunu nasıl yazmam gerekir belge ye dayandırarak mı yoksa esas olanı mı? Bu arada eşim halen e devlette a noktasında gözüküyor.

Gerçekte yaşadığınız yerleri yazmalısınız.

Fakat daha sonra belgelendirmemi istediklerinde bu şekilde belgelendiremeyeceğim o bir problem yaratmaz mı?

İkamet adresleri için belge istenmeyecek.

• Arkadaşlar Merhaba,
    1-DS260 Formunu Doldururken Amerika'da Adres Belirtmek Zorunlu Mu? Eğer Adres Belirtmezsek En Son Nerede ve Ne zaman Belirtebiliyoruz?
    2-6 Aylık Geçici Vize Aldığımızda Amerika'ya 6 Ay İçinde Girmemiz Gerekiyor. Girdikten Sonra Çalışma İzni için SSN Ne Kadar Süre Zarfından Alabiliyoruz? GC Kaç Gün İçinde Elimize Ulaşıyor?
    3-DS260 Formunu Doldururken Diğer Aile Üyelerinde Aynı Şekilde Tüm Bilgilerini İstiyor Mu?
    4- Yeşil Pasaportumuz ile Başvurmuştuk Bir Sorun Teşkil Eder mi?
    Teşekkür Ederim. Sağ Olasınız.

• ⭐⭐⭐

@istavrit, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar Merhaba,
    1-DS260 Formunu Doldururken Amerika'da Adres Belirtmek Zorunlu Mu? Eğer Adres Belirtmezsek En Son Nerede ve Ne zaman Belirtebiliyoruz?
    2-6 Aylık Geçici Vize Aldığımızda Amerika'ya 6 Ay İçinde Girmemiz Gerekiyor. Girdikten Sonra Çalışma İzni için SSN Ne Kadar Süre Zarfından Alabiliyoruz? GC Kaç Gün İçinde Elimize Ulaşıyor?
    3-DS260 Formunu Doldururken Diğer Aile Üyelerinde Aynı Şekilde Tüm Bilgilerini İstiyor Mu?
    4- Yeşil Pasaportumuz ile Başvurmuştuk Bir Sorun Teşkil Eder mi?
    Teşekkür Ederim. Sağ Olasınız.

Merhaba,

1-Belirtmek zorunda değilsiniz. Mülakat günü ya da ABD'ye girişte belirtebiliyorsunuz.
    2-SSN birkaç hafta içerisinde, GC ise 1-2 ay içerisinde tarafınıza ulaşıyor. İş yoğunluğuna göre değişiklik gösterebiliyor bu süreler.
    3-Sizinle vize alacak aile bireylerin (eş ve çocuk) için ayrı ayrı doldurmanız gerekiyor.
    4-Herhangi bir sorun teşkil etmez.

• @Sono 2007 yılında work and travel ile gittiğimde SSN almıştım, 2007 yılındaki SSN hala geçerli mi DS260 formunu doldururken yazmalı mıyım? Gerçi o 2007 SSN card ve numarasını bulmam lazım öncelikle.... Yoksa yeniden SSN numarası ve SSN cardı istemeli miyim?

• ⭐⭐⭐

@istavrit O tarihteki SSN sizin yeni statünüzü yansıtmayacak, yeni SSN istemelisiniz.

• Merhaba herkese çekilişe başvururken pasaportumun süre aşımına 8 ay vardı bugün pasaportumu yeniledim ancak pasaport numarası değişti ds 260 da yeni pasaportu belirticem ama kcc de red yemeye sebep olabilir mi bu durum yada ds 260 doldurduktan sonra kcc ye mail atmama gerek var mıdır ? şimdiden teşekkürler herkese

• Esenlikler Herkese,

Bütün sayfaları okumaya çalışsam da atlamış olabilirim bu sebepten bir kaç sorum vardı direkt sormak istediğim;

1- Lisans (4 yıllık) eğitimi bitirmiş bulunmaktayım. Üniversitedeyken yatay geçiş yapmıştım. Bu sebepten ötürüdür, transkriptimde geçiş yaptığım üniversiteye kayıt tarihim yazmakta ve bu süre 4 yıldan tahmin edeceğiniz gibi daha kısa bir süre. Bu durumu ds260 formunun eğitim kısmında belirtmeli miyim? (Bir önceki üniversiteyi ekleyip yatay geçiş yaptığıma dair.(Yatay geçiş ilgili 4 yıllık bölümünde okurken, Ortalama puanıyla başka üniversitede aynı 4 yıllık bölüme geçiş yapan bir sistemdi. Sadece değişen üniversite ve şehir.))

2 - Lisans eğitimim boyunca KYK'larda kalmıştım, o sırada ikametgahımı taşımamıştım okuduğum şehirlere. Buna rağmen KYK'da kaldığım adresleri belirtmeli miyim? İkametgah değiştirmemiş olmak kafamı karıştırdığı için sormak istedim.

3- Adres olarak belirteceğim adresten tanıdıklarımız 2 ay sonra taşınacaklarmış, Sizce adres kısmını ds260 formunda Not available/none/none diyerek mi doldurmalıyım ? Konsolosluğa varınca değiştirmek üzere. Yoksa yine de adresi yazmalı mıyım? yeni adrese taşındıklarında yine belirtecekler yalnız, anca mülakat tarihine belli olabilir diye düşünüyorum.

Son olarak konu açılışında doldurulan Google Formuna Telegram adımı ve bilgilerimi paylaştım. Gruba eklenebilmek için ayriyeten Google Sheets dökümanını da doldurmam gerekiyor mu? Yardıımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim şimdiden. Herkese kolaylıklar diliyorum.

Esen kalın.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.7k

| | | |