Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells ben Azerbaycan vatandaşıyım ama T.C de yaşiyorum. Bu sebeple önceki adres bilgilerini doldururken alfabe farkından dolayı nasıl bir yol izleyeceğimi bilmiyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ahmet-Kölüş ilgili linkten ulaşabilirsiniz;

https://yesilkartforum.com/bulten/

• iyi günler ben DS260 formunda ilk kısımda interview görüşmesi için seçilecek ülke yerinde bana ANKARA-TURKEY yazmasına rağmen ben onu görmeyip no şıkkını işaretliyerek yeniden ANKARA-TURKEY seçeneğini seçtim. bu benim için sorun yaratırmı yaratırsa nasıl değişebilirim? çünkü sistem o kısmı değiştirmeye izin vermiyor.

• Ben dv 2022 talihlisiyim. Telegram grubunuz var ise beni alır mısınız ?

• yaşım 19 lise geçen sen bitti ve sigortalı iş geçmişim yok. ds-260 formu için figüran ajansında projeye bağlı olarak figüranlık yaptım ve bunun için meslekte ''artist'' kısmını mı seçmem daha doğru olur yoksa iş geçmişi olmadığı için ''homemaker'' seçebilir miyim? ilginize şimdiden teşekkürler:)

• iki seferde sorup mesgul ediyorum kusura bakmayın. Liseyi 3 farklı okulda bitirdim. formda sonuncusunu mu girmeliyim(diploma üzerinde yazan) yoksa kronolojik olarak (en sonuncudan ilkine doğru) mı yapmam gerekir.

• @Gunay-Seferzade men passportda olanı yazmışam. Azerbaycan elfbası ile.

• @EzgiLera hanım covid den dolayı çok mu sıkıntı yaşadınız? mülakat görüşmelerinde kaymalar mı oldu? Sıram 20 K larda o yüzden merak ediyorum.

• Bu ileti silindi!

• @crazycells, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@electronics-ege, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar,

İlginç bir soru sormak istiyorum. Forumda arama kısmından aradım fakat bulamadım. Link varsa cevap kısmına yazarsanız sevinirim. DS-260 da konsolosluğu Ankara diye belirttim. Ama o tarihlerde Almanya'da olma ihtimalim var hem de yüksek bir ihtimal. Yine de Covid Movid derken hiç bir şey belli olmadığı için Ankara yazdım. Eğer Ağustos 2021 de Almanya'ya gidersem Ocak 2022 ye kadar Almanya'da olacağım kesin. O tarihten sonrası yine belli değil.

Case Number ım 8 binlerde. Örnek olarak 2020 nin vize bültenini elime aldım bakıyorum (https://travel.state.gov/content/travel/en/legal/visa-law0/visa-bulletin.html):
    Ekim 2019 EUROPE: 2,100
    Kasım 2019 EUROPE: 6,000
    Aralık 2019 EUROPE: 8,600 yazıyor.

Öncelikle bu tabloyu yorumlamayı bilmiyorum. Ekim 2019 - 2100 demek 1 Ekimden 30 Ekime kadar 2100 sayısına kadar olanlar mülakata alınacak mı demek? Mülakat tarihleri mail mi atılacak demek?

İkinci sorum konsolosluk değişimi için (Almanya ya almak için) mail atmak istersem en geç ne zaman mail atmam uygun olur? Teşekkürler.

Not: Öğrenci olarak gideceğim için Almanya'da geçici oturumum olmuş olacak.

1. Dosya numarasi 2100'den dusuk olanlara mulakat verilebilecek demek.

2. Almanya'ya gercekten gidip fiziksel olarak orada bulundugunuz zaman, formdaki adresleri guncelleyip sonra KCC'den mulakat yerinizi degistirmelerini isteyebilirsiniz.

Teşekkürler. Mesela 2021 Aralık ayı listesinde current oldum diyelim. Mülakat mailini ne zaman atacakları ve mülakatın hangi tarihte yapılacağıyla ilgili bir yorumda bulunabilir miyim? Yoksa sürekli değişir mi?

Current olduğum ne zaman belli oluyor? Current olunan aydan 1 ay önce mi yoksa 10 gün önce fln mı?

Bir de current olduğum anda mail atarsam, sizin tecrübelerinize göre, mülakat yerini değiştirme fırsatım olur mu?

Tekrar teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@electronics-ege

Her ayın ortasında Dışişleri Bakanlığı bir sonraki ayın bültenini yayınlıyor. Yayınlanan o bültende de bir sonraki ayın hangi numaralara kadar mülakat yapılabileceği yazıyor. Yani yaklaşık 2 ay önceden durumlar belli oluyor. Bültenin yayınlanmasından hemen sonra da 2 ay sonrasının mülakatları talihlilere gönderiliyor.

Anlaşılması için örnek verecek olursam;

Ekim 2021'in ortasında Kasım 2021'in bülteni yayınlanacak ve bu bültende Aralık 2021 içerisinde hangi numaraya kadar dosyaların mülakat alabileceği bilgisi yazacak. Yine bu mülakat alabilecek numaralara da bültenin açıklanmasından sonra, yani Ekim 2021'in sonuna doğru, Aralık 2021'deki mülakat tarihleri gönderilecek.

• @Sono Çok teşekkürler. Şimdi her şey netleşti. Saolun

• ⭐⭐⭐

@AZPWR, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

iyi günler ben DS260 formunda ilk kısımda interview görüşmesi için seçilecek ülke yerinde bana ANKARA-TURKEY yazmasına rağmen ben onu görmeyip no şıkkını işaretliyerek yeniden ANKARA-TURKEY seçeneğini seçtim. bu benim için sorun yaratırmı yaratırsa nasıl değişebilirim? çünkü sistem o kısmı değiştirmeye izin vermiyor.

Herhangi bir sorun yaratmaz. Merak etmeyin. Böyle kalabilir.

• ⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar,

İlginç bir soru sormak istiyorum. Forumda arama kısmından aradım fakat bulamadım. Link varsa cevap kısmına yazarsanız sevinirim. DS-260 da konsolosluğu Ankara diye belirttim. Ama o tarihlerde Almanya'da olma ihtimalim var hem de yüksek bir ihtimal. Yine de Covid Movid derken hiç bir şey belli olmadığı için Ankara yazdım. Eğer Ağustos 2021 de Almanya'ya gidersem Ocak 2022 ye kadar Almanya'da olacağım kesin. O tarihten sonrası yine belli değil.

Case Number ım 8 binlerde. Örnek olarak 2020 nin vize bültenini elime aldım bakıyorum (https://travel.state.gov/content/travel/en/legal/visa-law0/visa-bulletin.html):
    Ekim 2019 EUROPE: 2,100
    Kasım 2019 EUROPE: 6,000
    Aralık 2019 EUROPE: 8,600 yazıyor.

Öncelikle bu tabloyu yorumlamayı bilmiyorum. Ekim 2019 - 2100 demek 1 Ekimden 30 Ekime kadar 2100 sayısına kadar olanlar mülakata alınacak mı demek? Mülakat tarihleri mail mi atılacak demek?

İkinci sorum konsolosluk değişimi için (Almanya ya almak için) mail atmak istersem en geç ne zaman mail atmam uygun olur? Teşekkürler.

Not: Öğrenci olarak gideceğim için Almanya'da geçici oturumum olmuş olacak.

1. Dosya numarasi 2100'den dusuk olanlara mulakat verilebilecek demek.

2. Almanya'ya gercekten gidip fiziksel olarak orada bulundugunuz zaman, formdaki adresleri guncelleyip sonra KCC'den mulakat yerinizi degistirmelerini isteyebilirsiniz.

Teşekkürler. Mesela 2021 Aralık ayı listesinde current oldum diyelim. Mülakat mailini ne zaman atacakları ve mülakatın hangi tarihte yapılacağıyla ilgili bir yorumda bulunabilir miyim? Yoksa sürekli değişir mi?

Current olduğum ne zaman belli oluyor? Current olunan aydan 1 ay önce mi yoksa 10 gün önce fln mı?

Bir de current olduğum anda mail atarsam, sizin tecrübelerinize göre, mülakat yerini değiştirme fırsatım olur mu?

Teşekkü

Bültenler Ağustos’ta başlamak üzere her ayın 15i gibi yayınlanır.

Örneğin Ağustos’ta yayınlanacak ilk bülten ile Ekim ayı cutoff bilgisini öğreneceğiz. Bülten yayınlandıktan sonra KCC konsolosluklardan Ekim ayı kapasitelerini alır ve randevu planlamasına başlar. Ekim ayının randevu mailleri iki parti halinde 15inden ve 1inden sonra gönderilir. Sonraki ayları da buna göre düşünebilirsiniz .

Mülakat yeri değişiklikleri doküman onayı ve current öncesinde KCC, sonrasında ise ilgili konsolosluklar tarafından yapılabilir.

• Herkese merhaba DV2022 25.2XX sıralama ile ilk çekilişte kazandık
    Dilerim rabbim herkesin gönlüne göre verir
    Arkadaşlar 2 sorum vardı

1. 25.2XX sıra numarasına sıramız gelir mı sizce
    2. Hesapta göstermemiz gereken miktar için arabama daha önce vermiş olduğum paraları toplayıp hesabıma elden yatırsam paranın kaynağını soruyorlar mı
    3. Soruyu eminim ki benim gibi merak edenler vardır herkese iyi günler diliyorum

• @Muhammet-Bozkurt, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese merhaba DV2022 25.2XX sıralama ile ilk çekilişte kazandık
    Dilerim rabbim herkesin gönlüne göre verir
    Arkadaşlar 2 sorum vardı

1. 25.2XX sıra numarasına sıramız gelir mı sizce
    2. Hesapta göstermemiz gereken miktar için arabama daha önce vermiş olduğum paraları toplayıp hesabıma elden yatırsam paranın kaynağını soruyorlar mı
    3. Soruyu eminim ki benim gibi merak edenler vardır herkese iyi günler diliyorum
    1. Bilemiyorum.

2. Paranın kaynağını sormuyorlar.

• Merhaba,
    Form doldururken aklıma birşey takıldı.

WORK/EDUCATION/TRAINIG bölümünde aşağıdaki gibi bir soru var.
    Have you traveled to any countries/regions within the last five years?(Son beş yıl içinde herhangi bir ülkeye / bölgeye seyahat ettiniz mi?)
    Ben 2 sene önce 10 günlüğüne italyaya turistik amaçlı gitmiştim.
    Sizce buna YES mi demeliyim ? ya da bu soruyu eğitim veya iş amaçlı bir seyehat olarak algılayıp NO mu demeliyim?

Teşekkürler,

• ⭐⭐

@asag Soruda yazmayan detayı neden kendiniz ekliyorsunuz? 🙂
    Düz mantık cevaplayın. Gittiniz mi? Evet. O halde yazın

• Merhaba arkadaşlar. 2018'de ben kazanıp yerleşmiştim. Bu forumun çok faydası oldu, baştan sona buradan yararlandım diyebilirim.
    Bu sene de babam kazandı. Zaten ABD'ye gitmek istiyorlardı, iyi oldu 🙂 Babam 57 yaşında ve emekli. Ama aynı zamanda çalışıyor. Formda emekli olarak mı yazmalıyım yoksa çalışan olarak mı?
    Cevaplarınız için teşekkür ediyorum.

• ⭐⭐

@computerengineer
    Tebrikler. Çalıştığı için çalışıyor diyebilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

44

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.3k

| | | |