Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@ertusbaskaya, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Öncelikle merhabalar,

Ds formu doldururken adres kısmında aile evinden üniversitede eve çıkmış ve yine aile evine dönmüş biri olarak adres sıralamam nasıl olmalıdır ?

Şimdiden teşekkürler.
    Forumun yeni üyesi olarak herkese sağlıklı bir yıl diliyorum.

1- Aile evi
    2- Üniversite evi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ertusbaskaya, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Öncelikle merhabalar,

Ds formu doldururken adres kısmında aile evinden üniversitede eve çıkmış ve yine aile evine dönmüş biri olarak adres sıralamam nasıl olmalıdır ?

Şimdiden teşekkürler.
    Forumun yeni üyesi olarak herkese sağlıklı bir yıl diliyorum.

tarih sırasına göre nerelerde kaldiysaniz o şekilde yazın lütfen.
    aile evi > öğrenci evi > aile evi şeklinde yani.

• @cenkbuker güncel ne ise onu yazıcaksınız

• Merhabalar, sizlere birkaç soru sormak istiyorum. Ekim ayında greencard başvurusu yaparken kullanmış olduğum pasaportumun süresi önümüzdeki eylül ayında bitecek.
    Bu nedenle DS260 formunu doldururken yanlışlık yapmak istemiyorum, yanlışlık olursa da düzeltme yapılıyor mu pek bir bilgi sahibi değilim. DS260 formunu hızlıca doldurup göndermek için eylül ayında süresi bitecek pasaportumun bilgilerini mi girip devamında yeni pasaport alıp güncelliyeyim yoksa uzun süreli yeni bir pasaport çıkartıp DS260 formunu yeni pasaport bilgileri ile mi doldurup süreci işleteyim. Ve DS260 formunu doldurmak için belirli bir süre varmıdır. Forumda aradığım kadarıyla bu sorunla ilgili soru veya cevap bulamadığım için danıştım şimdiden teşekkürler

• ⭐⭐

@xbens, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Ramazan evet firefox ve opera denedim aynı hatayı veriyor

Şimdi anladım sayfaya ilk kez girdiyseniz eğer uyarı yazısı continue tıklayıp devam edebilirsiniz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@enesresitoglu, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar, sizlere birkaç soru sormak istiyorum. Ekim ayında greencard başvurusu yaparken kullanmış olduğum pasaportumun süresi önümüzdeki eylül ayında bitecek.
    Bu nedenle DS260 formunu doldururken yanlışlık yapmak istemiyorum, yanlışlık olursa da düzeltme yapılıyor mu pek bir bilgi sahibi değilim. DS260 formunu hızlıca doldurup göndermek için eylül ayında süresi bitecek pasaportumun bilgilerini mi girip devamında yeni pasaport alıp güncelliyeyim yoksa uzun süreli yeni bir pasaport çıkartıp DS260 formunu yeni pasaport bilgileri ile mi doldurup süreci işleteyim. Ve DS260 formunu doldurmak için belirli bir süre varmıdır. Forumda aradığım kadarıyla bu sorunla ilgili soru veya cevap bulamadığım için danıştım şimdiden teşekkürler

yeni pasaport çıkartıp o şekilde doldurabilirsiniz, gec olmaz. çünkü zaten her halükarda yeni pasaport cikartacaksiniz. ds260 icin de süre yok. pasaport sonrası doldurabilirsiniz.

• @Ramazan evet ds260 formuna daha hiç giriş yapmadım ilk defa girip doldurmaya başlayacağım şimdi. Bu uyarı bir problem yaratmaz değil mi formun KCC ye ulaşmasında continue diyip devam edebilirim ?

• Merhabalar,

1. DS260 formunu doldururken düzeltme yapılabiliyor mu ?
    2. Greencard ilk başvuru sürecinde yapılan form ile DS260 formu karşılaştırılıyor diyebilir miyiz ? Yoksa tamamen ilk başvuru sürecinin güncellenmesi midir?
    3. DS260 formunu doldurmaya girdiğimizde bir kerede full hepsini doldurmalı mıyız yoksa parça parça doldurmamızda herhangi bir sıkıntı olur mu ? Tamamen hata yapmamak amacıyla soruyorum.

• Herkese merhaba, benim sorularımdan bir tanesi, kızım henüz 14 aylık, başvuru esnasında onu da eklediğim için DS260 formunda görünüyor ancak pasaportu yok. Pasaport için randevu ise alamıyorum, sistem Türkiye'deki bütün NVİ merkezlerini dolu gösteriyor. Sanırım yasaklar sonrası kalkar ama bununla ilgili de net bir bilgi yok. Bu konuda bilgisi olan var mıdır?
    İkinci olarak ise, DS260 formunu, kızımın belgesi "others" olarak ilerleyip submit ettikten sonra, tekrar güncelleme yapmam gerekir mi? Daha doğrusu bu güncellemeyi yapmam ve mülakat öncesi evrak iletmem mümkün müdür?
    Elimden geldiğince süreçleri de paylaşarak, bu denli detaylı ve faydalı bir foruma katkı sağlamaya da çalışacağım.
    Teşekkürler.

• @Burooo07 peki konsolosluğa görüşmeye gideceğimdde bu bilgilerim değişmiş olacak bu bir sorun olmayacak mı

• ds-260'ı hallettim, kcc den mail yaklaşık ne zaman gelir?Bi de kcc'nin isteyeceği belgeleri e devletten mi alacağız ve şimdiden belgeleri toplamaya başlayalım mı alması uzun süren belge varsa?

• @cenkbuker, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Burooo07 peki konsolosluğa görüşmeye gideceğimdde bu bilgilerim değişmiş olacak bu bir sorun olmayacak mı

eski pasaportunuda mülakata götürmelisin

• Pasaportumda bir sorun yok okul bilgilerim değişmiş olacak. Yani üniversiteden mezun olmuş olacağım ama ds-260 ta okuyor olarak dolduruyorum şu an. Görüşmeye gittiğimde eklemem ya da değiştirmem gereken bir durum olur mu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aykanyorudu, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar,

1. DS260 formunu doldururken düzeltme yapılabiliyor mu ?
    2. Greencard ilk başvuru sürecinde yapılan form ile DS260 formu karşılaştırılıyor diyebilir miyiz ? Yoksa tamamen ilk başvuru sürecinin güncellenmesi midir?
    3. DS260 formunu doldurmaya girdiğimizde bir kerede full hepsini doldurmalı mıyız yoksa parça parça doldurmamızda herhangi bir sıkıntı olur mu ? Tamamen hata yapmamak amacıyla soruyorum.

merhaba

1- submit ettikten sonra evet ama mümkün olduğunca tek seferde doldurun.

2- pasaport no, ad-soyad, aile bireyleri gibi önemli bilgiler evet. adres, telefon vb bilgiler hayir..

3- parça parca doldurmanızi tavsiye ederim. tek seferde doldurmak gibi bir gayeniz olmasın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cenkbuker, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Pasaportumda bir sorun yok okul bilgilerim değişmiş olacak. Yani üniversiteden mezun olmuş olacağım ama ds-260 ta okuyor olarak dolduruyorum şu an. Görüşmeye gittiğimde eklemem ya da değiştirmem gereken bir durum olur mu

olmaz. şuan ki güncel bilgilerinizi belirtmeniz gerek zaten.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@EveryThing-HS, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

ds-260'ı hallettim, kcc den mail yaklaşık ne zaman gelir?Bi de kcc'nin isteyeceği belgeleri e devletten mi alacağız ve şimdiden belgeleri toplamaya başlayalım mı alması uzun süren belge varsa?

sıra numaranıza gore gelecek evrak talebi. yani önünüzde 14.000 kişi olarak.. evrakların hepsin e-devkletten alınabiliyor. bolca zamanınız olacak bunun icin..

• @gucarslan Benim de pasaport bitis 2022 Kasim bununla ds260 formunu doldurup mulakata su anki ve yeni cikartacagim pasaportla gitmeyi planliyordum.

Bunun bir sakincasi var mi?

• @crazycells

Çok teşekkür ederim! Bu temmuz ayında gezmek için gideceğiz. Rez, dönüş biletini vs gösterince sorun çıkmayacaktır diye düşünüyorum o zaman.

• Merhaba ,

Sonuçların açıklandığı tarihte ds-260 formumu gönderdim.

Formda bilgilerini verdiğim pasaportum 1 ocak 2023 tarihinde süresi dolacak. Önceki yıllardaki gidişata bakılınca sıra numaram olan 9800 lü numaralara kasım-aralık ayı gibi mülakat sırası geliyor. Yani bir terslik olmazsa mülakattan sonra bile en az 1 yıl pasaport geçerlilik süresi olacak.

Covidden dolayı daha çok ertelenirse ve bu süreçte pasaportumun bitme süresi yaklaşırsa bir sorun yaşar mıyım?

Teşekkürler

• @gucarslan tamamdır hocam sağolun 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

118

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |