Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

Merhaba,
    Bu seneki kazananlardan biriyiz. Case no 10 binli bir rakam, Çekilş eşime çıktı. Kendisi Rus vatandaşı olduğu için Rusya kontenjanından kazandık. Uzun süredir Türkiye'de ikamet ettiğimiz için ve başvuru sırasında ikametimizi Türkiye verdiğimiz için mülakat yeri olarak ANKARA olarak görünüyor.

Case Number: 2022EU00010xxx
    Foreign State Chargeability: RUSSIA

Bildiğim kadarıla şu anda ne Moskova'da ne Ankara'da DV vizeleriyle ilgili bir işlem/mülakat yapılmıyor. DS-260'ı gönderip beklemeye geçeceğiz. Eğer Moskova daha önce açılıp işlemlere başlarsa mülakat için Moskova'ya transfer isteyebiliriz.

Ben elektronik mühendisiyim, eşimin kendi alanında doktorası var (PhD). İki çocuğumuz var ve küçük oğlum dışında hepimizin İngilizcesi ileri düzeyde. Aslında yurtdışına yerleşme, yaşama konusunda çok merakım yok. Fakat çocukların Amerikan vatandaşı olup Amerikan pasaportu sahibi olmalarının onlara hayatlarında büyük avantaj ve rahatlık getireceğine inandığımdan gidip yerleşeceğiz. Zaten ikisini de ABD'de bir üniversitede okutma planı yapıyorduk, şimdi her şey çok daha kolay olacak. Biz de hanımla emekliliğimizde ülke ülke gezerken vizeyle mizeyle uğraşmayız ileride 🙂

Çıkan herekse hayırlı olsun diyorum,

• ⭐⭐⭐

Bu ileti silindi!

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@bezelye yasal oturum sahibi olmanız gerek.

Almanya'da öğrenci olarak okumak yasal oturum şartını karşılar mı? Henüz gitmedim vizemin gelmesini bekliyorum. O yüzden oturum denilen şeyin ne ifade ettiğini tam bilmiyorum. Şimdiden saolun..

• Bu ileti silindi!

• Arkadaşlar iyi günler, DS260'ı doldurmak için dün gündüz vakti ilgili siteye giriş yapmış, hatta ilk sayfayı görme fırsatı yakalamıştım, ancak akşamdan beri bir değişiklik olmaksızın "Your request can not be processed at this time" uyarısı ile karşı karşıyayım, bu; daha önce bilen, gören, eden kişilere soruyorum, sürecin bu kısmında şu günlerde normal bir şey mi?

• Herkese merhaba, ben de bu yılın talihlilerinden biriyim. Sormak istediğim iki şey var.

• Benim şu an yeşil pasaportum var. Başvuruyu da bu pasaportla yaptım ancak Ekim 2021 de süresi bitecek.
    • Ds 260 formunu doldurmak için ne kadar bir süremiz var?
    • Formu doldurmak için şu anki pasaportumu kullanırsam sonrasında tekrar tekrar işlem yapmam gerekebilir diye düşünüyorum. Pasaportumu değiştirip formu öyle mi doldursam?
      Şimdiden teşekkür ederim.
  • ⭐⭐⭐

@electronics-ege Öğrencilere verilen oturumlar geçici olsa da oturum izni statüsünde. Frankfurt'taki konsolosluğun sitesinde "geçici / kalıcı oturum"da herhangi bir farklılık olduğu belirtilmemiş. Bu yüzden oturum izniniz Alman hükümeti tarafından size verildiği sürece konsolosluğun sizle mülakat yapması olası. Ancak yine son karar konsolosluklarda.

• ⭐⭐

@rosa8, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese merhaba, ben de bu yılın talihlilerinden biriyim. Sormak istediğim iki şey var.

• Benim şu an yeşil pasaportum var. Başvuruyu da bu pasaportla yaptım ancak Ekim 2021 de süresi bitecek.
    • Formu doldurmak için şu anki pasaportumu kullanırsam sonrasında tekrar tekrar işlem yapmam gerekebilir diye düşünüyorum. Pasaportumu değiştirip formu öyle mi doldursam?

DS-260 formunu en kısa sürede doldurmanızda fayda var yeni pasaporta başvurun zaten çok kısa sürede çıkar ds-260 ona göre doldurun ve eski pasaportunuzda elinizde bulunsun mülakatta gerekecek 🙂 bu arada tebrikler

• ⭐⭐⭐

@rosa8, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese merhaba, ben de bu yılın talihlilerinden biriyim. Sormak istediğim iki şey var.

1-Pasaportunuzu yenileyin. Ancak mevcut pasaportunuzu saklayın, hem KCC dosya istediğinde, hem de mülakat için eski pasaportunuza ihtiyacınız olacak.
    2-Doldurmak için belli bir tarih yok, yalnızca dosya numaranız ne kadar küçükse erken doldurmanız daha sağlıklı olur.
    3-Pasaportunuzu yenileyip doldurun. Zaten hızlıca çıkartılıyor pasaport.

Not: İmzanızı şu örnekteki gibi düzenler misiniz? Sorularınızın cevabı dosya numarasına göre değişebilir:

Dosya Numarasi: 2021EUXXXX
    DS-260 Gonderimi: ../../....
    KCC Evrak Istegi: ../../....
    KCC Evrak Onayi: ../../....
    Saglik Muayenesi: ../../....
    Vize Mulakati: ../../....
    Vize Onayi: ../../....
    Pasaport Teslimi: ../../....
    ABD Ilk Giris: ../../....

• ⭐⭐

@electronics-ege Almayan da yabancı uyruklu vatandaşa eğitim amacıyla Almanya'da ikamet ediyorsa oturum izni verilmektedir.

• ⭐⭐⭐

@Cem-Güney, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan pandemi dolayısı ile 17 mayısa kadar işlemler kapalı malum i yani toplamda bir 15 günlük geçikme olacak yeni pasaportu beklersem bu beni sıralarda epey geriye atarmı ?

Herhangi bir olumsuzluk yaratmaz. Henüz oldukça vaktiniz var.

Not: İmzanızı şu örnekteki gibi düzenler misiniz? Sorularınızın cevabı dosya numarasına göre değişebilir:

• ⭐⭐⭐

@smartcells, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Biz de bu yıl kazananlardan biri olduk
    Case Number: 2022EU00010xxx

Tebrikler, sürecinizde bol şans.

Ayrıca imzanızı şu örnekteki gibi düzenler misiniz? Sorularınızın cevabı dosya numarasına göre değişebilir:

• ⭐⭐⭐

@Mehmet-Alicem-Özdilek, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar iyi günler, DS260'ı doldurmak için dün gündüz vakti ilgili siteye giriş yapmış, hatta ilk sayfayı görme fırsatı yakalamıştım, ancak akşamdan beri bir değişiklik olmaksızın "Your request can not be processed at this time" uyarısı ile karşı karşıyayım, bu; daha önce bilen, gören, eden kişilere soruyorum, sürecin bu kısmında şu günlerde normal bir şey mi?

Sistemsel çalışmalara denk gelebilirsiniz bu süreçte. Farklı bir zamanda tekrardan deneyebilirsiniz.

• @Sono, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Mehmet-Alicem-Özdilek, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar iyi günler, DS260'ı doldurmak için dün gündüz vakti ilgili siteye giriş yapmış, hatta ilk sayfayı görme fırsatı yakalamıştım, ancak akşamdan beri bir değişiklik olmaksızın "Your request can not be processed at this time" uyarısı ile karşı karşıyayım, bu; daha önce bilen, gören, eden kişilere soruyorum, sürecin bu kısmında şu günlerde normal bir şey mi?

Sistemsel çalışmalara denk gelebilirsiniz bu süreçte. Farklı bir zamanda tekrardan deneyebilirsiniz.

Sıkıntının sistemsel çalışma olmadığının farkına vardım, benzer sorun yaşayan arkadaşların da haberi olsun: Eğer benim aldığım hatayı alırsanız browserınızdaki cookies'i temizleyin giriş yapabilirsiniz!

• @Sono merhaba, aynı durum bende de mevcut, Ekim'de bitiyor pasaportun süresi. Yeni pasaport çıkarma işlemi en erken Haziran başı olur gibi duruyor malum yasaklar. Formu mevcut pasaportla doldurup KCC dosya istediğinde hem yeni hem de forma yazdığım pasaport bilgilerini göndersem bir problemle karşılaşır mıyım? Siz yenileyip doldurun diye önerdiniz ama bu 15 20 günlük süre mülakat sırası için fark etmiyor mu?

• 1-) askerlik hizmetini 6 ay yaptım.Bunu geçmiş adreslerim kısmında göstermem gerekir mi?yoksa askerlik bölümünde yazmam yeterlimidir?
    2-)sgk dökümde daha önce çalıştığım (bazıları 1-2 gün,bazıları 1-2 ay) iş yerlerinin hepsini yazmak zorunda mıyız?(2 yıl tecrube falan yazıyordu,tam anlamadım orayı)
    3-)2 tane lisans 1 tane önlisan diplomam var ve halen devam ettiğim 2 tanede önlisan okulum var.Bunların hepsini yazmam gerekir mi?Gerekli ise eğer önlisans eğitiminin karşılığı amerikada nedir?(yani oraya ne yazmam gerekir)

• @cgokhan yakalamış olduğun şans dünyada yaklaşık 15 milyonda bir denk geliyor TR de yaklaşık 2500-3000 kişi kazanıyor. sahip olduğun şansın sanırım tam olarak farkında değilsin insanlar Meksika sınırında sadee kaçak girebilmek için canlarını tehlikeye atıyorlar , yatırımcılar 750 bin dolar veriyorlar :))) seninse yapacağın sadece bir evrak doldurmak mülakata gireceğin zaman sağdan soldan 10 15 bin dolar hesabına bir kaç haftalığına borç para koymak ve vizeni almak . Bir üniversite ve yüksek lisans yapıp iş bulamadığından bahsedip hala bu ülkede kalmak için nasıl bir umut bekliyorsun merak ettim. Ben bunlarla uğraşama dersen tabi ki sana kalmış ama şu an daha gideli 2 ay olup sadece delivery yaparak burada ki yaşantılarından kat kat daha kaliteli ve mutlu arkadaşlarımız var . 2-3 Bin dolar la gitme konusu elbette kolay değil ama imkansız da değil. Bu fırsat sana hayal edemeyeceğim bir hayata adım atma şansı tanımakta sakın vazgeçme.

• Ingılızce pratık ıcın dualıngo onerırım bu lınk ten kayıt olursanız ben ve sız 1 hafta vıp uyelık kazanıyorsunuz abd den once herkese onerırım . https://invite.duolingo.com/BDHTZTB5CWWKSN5GIVSJEFHMIA bu arada dualıngo ucretsız bır app

• Herkese merhaba! Ben bir heyecanla ds260 formumu doldurup gönderdim fakat adres kısmını sonradan degistirebilecegimi dusunerek ''none'' olarak doldurdum izledigim bir videoda oyle yapılmıstı 😞 Bunu nasıl duzeltebilirim ya da düzeltebilir miyim acaba? Bir de telegram grubu icin nickimi ve bilgilerimi gerekli dosyaya yazdım ama yine de buraya da yazayım; ''telegram:holleyy'' Asırı acemiyim sanırım yardımcı olabilecek var mı acaba 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

76

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |