Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@Stiff Merhaba, öncelikle sürecinizi imzanıza taşıyın lütfen.

ABD adresi ile SSN ve GC’nin nereye gönderileceği soruluyor. O adreste yaşamak ya da yakın yerden giriş yapmak zorunda değilsiniz.
    Geçici, posta kutusu, airbnb, otel gibi adresler vermeyin. Sonradan daha büyük sorunlar çıkabiliyor. Henüz verebileceğiniz bir adres yoksa N/A yazabilirsiniz. Sonradan DS260 güncelleyerek, mülakatta ya da ilk girişte adres beyan etme/güncelleme imkanınız da olacak. Girişe bırakmadan mülakatta bunu kesinleştirmek en doğrusu.
    Forumda yeterince vakit geçirdiğinizde önceki yıllardan bazı talihli arkadaşların adres bulmakta sıkıntı yaşayanlara yardımcı olabildiğini göreceksiniz.
    Ayrıca Turquise danışmanlık firmasının bu konuda ücretli hizmeti mevcut:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3468/ds-260-göçmenlik-formu-ve-dv-süreci-danışmanlığı-turquoise-horizon

Bol şans!

• ⭐⭐

@Mehmet-Alicem-Özdilek İstanbul seçsenizde ülkemizde tüm DV mülakatları Ankara’da yapılıyor.

• @goblis, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Mehmet-Alicem-Özdilek İstanbul seçsenizde ülkemizde tüm DV mülakatları Ankara’da yapılıyor.

Teşekkürler!

• Merhabalar, öncelikle herkes hakkında hayırlısı olmasını diliyorum.

Yaklaşık olarak bütün mesajları okumaya çalıştım fakat şu sorunun cevabını net alamadım: Formu bu ay doldurmamız ile bir sonraki ay doldurmamız arasında ne ölçüde farklılık olur? Vaka numaramı imzamda paylaştım. Evlendikten sonra formu doldurmak istiyorum (evlilik ile ilgili konuyu okudum). Şimdiden teşekkür ederim herkese.

• Merhaba;
    Benim de aklıma takılan birkaç konu var.

-Şuan açıktan eğitimime devam etmekteyim(2021 Sonbahar'da bitecek). Freelancer olarak iş almaya çalışıyorum. DV'yi kazandıktan sonra sigortalı bir işe girip mülakatlar için elimi güçlendirme kararı aldım. Bir iş bulduktan sonra DS260 formunu doldurmayı planlıyordum. Bu konuda sormak istediğim; pek çok kişinin olabildiğince erken doldurmayı tavsiye ettiğini gördüm. DS60'ı erken doldurmamı mı önerirsiniz, yoksa işe girdikten sonra mı? DS260'ı gönderdikten sonra iş yaşamımdaki değişiklikleri mülakatta bildirmem/belgelemem uygun mudur?

-Sevgilimi de evlenip olabildiğince erken götürmek istiyorum lakin bir takım ailevi sorunlar var. GC sahibi olarak orada bulunduğum süre içerisinde onu yanıma almak için başvurabildiğimi biliyorum. Araştırdığım kadarıyla insanlar bunun için yıllarca sıra gelmesini bekliyor. Bu süreç ile ilgili konuları detaylıca okuyarak araştıracağım. Anladığım kadarıyla bu süreç minumum 2 yıl sürüyor, doğru mudur; alternatif bir yol var mıdır? Ayrıca, bu yaz evlenecek bile olsak DS260'ı bekarken doldurup, bilgileri sonradan güncellemem daha mı uygundur?

(Adres konusunda tanıdığımın tanıdığı birkaç kişiye ulaşmaya çalışıyorum ama kabul ederler mi bilmiyorum. Bu işlerin paradan çok ilişkilere baktığını biliyorum ama posta ücreti gibi şeyleri ödemeye hazırım. Bu konuda yardımcı olabilecek birisi varsa lütfen özelden mesaj göndersin. Bir ömür müteşekkir kalırım. Artık karşılığını bir gün öderim sözü içi boşaltılmış olsa da, gerçekten ödemek için elimden geleni yaparım.)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kronos, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Yanlış başlığa yazdığımdan dolayı tekrardan buraya yazıyorum.

Sayın @crazycells öncelikle emekleriniz için gerçekten teşekkür ederim.

İlgili video'yu izledim ve dökümanları indirdim, forumlara baktım fakat heyecandan mı artık bilemiyorum ds-260 formunu doldururken tam olarak anlayamadığım bir kısım var;

"Başvuru yaptıktan sonra evlendiyseni ya da çocuğunuz olduysa... [add applicant] ile aile bireylerini ekleyebileceğimiz" bilgisini vermişsiniz."

Biz başvuru esnasında eş ve çocuğumuzun bilgerini girerek başvurumuzu tamamladık.
    Ds-260 formunu doldururken de (kazanan kişi eşim), talihli olan eşimin case number'ını gireceğiz ve sonrasında yine [add applicant] ile beni ve çocuğumuzu ekleyerek her birimiz için ayrı ayrı ds-260 formu doldurmuş mu olacağız?

Muhtemelen heyecandan pek mantıklı düşünemiyorum ama yanlış birşey yapmak istemiyorum:)

merhaba,
    zaten eşinizin bilgilerini sisteme girip formu doldurmaya başladığınızda sizi ve çocuğunuzu da göreceksiniz ekranda. eger, basvururken bilgileri girdiyseniz. simdi sisteme girip ilk esinizinkini, sonra da sizlerinkini doldurun. sonra da submit edin..

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@kronos, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Yanlış başlığa yazdığımdan dolayı tekrardan buraya yazıyorum.

Sayın @crazycells öncelikle emekleriniz için gerçekten teşekkür ederim.

İlgili video'yu izledim ve dökümanları indirdim, forumlara baktım fakat heyecandan mı artık bilemiyorum ds-260 formunu doldururken tam olarak anlayamadığım bir kısım var;

"Başvuru yaptıktan sonra evlendiyseni ya da çocuğunuz olduysa... [add applicant] ile aile bireylerini ekleyebileceğimiz" bilgisini vermişsiniz."

Biz başvuru esnasında eş ve çocuğumuzun bilgerini girerek başvurumuzu tamamladık.
    Ds-260 formunu doldururken de (kazanan kişi eşim), talihli olan eşimin case number'ını gireceğiz ve sonrasında yine [add applicant] ile beni ve çocuğumuzu ekleyerek her birimiz için ayrı ayrı ds-260 formu doldurmuş mu olacağız?

Muhtemelen heyecandan pek mantıklı düşünemiyorum ama yanlış birşey yapmak istemiyorum:)

merhaba,
    zaten eşinizin bilgilerini sisteme girip formu doldurmaya başladığınızda sizi ve çocuğunuzu da göreceksiniz ekranda. eger, basvururken bilgileri girdiyseniz. simdi sisteme girip ilk esinizinkini, sonra da sizlerinkini doldurun. sonra da submit edin..

@gucarslan İşlemlere başlamadan önce iyice anlamak için henüz formu doldurmaya başlamamıştım, bu nedenle de göremedim. Çok teşekkür ederim vakit ayırıp yardımcı olduğunuz için 👍🏼

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cevherk hiçbir fark olmaz. evlendikten sonra doldurmanız en sağlıklısı zaten.

• @gucarslan çok teşekkür ederim 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@brock, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba;
    Benim de aklıma takılan birkaç konu var.

-Şuan açıktan eğitimime devam etmekteyim(2021 Sonbahar'da bitecek). Freelancer olarak iş almaya çalışıyorum. DV'yi kazandıktan sonra sigortalı bir işe girip mülakatlar için elimi güçlendirme kararı aldım. Bir iş bulduktan sonra DS260 formunu doldurmayı planlıyordum. Bu konuda sormak istediğim; pek çok kişinin olabildiğince erken doldurmayı tavsiye ettiğini gördüm. DS60'ı erken doldurmamı mı önerirsiniz, yoksa işe girdikten sonra mı? DS260'ı gönderdikten sonra iş yaşamımdaki değişiklikleri mülakatta bildirmem/belgelemem uygun mudur?

-Sevgilimi de evlenip olabildiğince erken götürmek istiyorum lakin bir takım ailevi sorunlar var. GC sahibi olarak orada bulunduğum süre içerisinde onu yanıma almak için başvurabildiğimi biliyorum. Araştırdığım kadarıyla insanlar bunun için yıllarca sıra gelmesini bekliyor. Bu süreç ile ilgili konuları detaylıca okuyarak araştıracağım. Anladığım kadarıyla bu süreç minumum 2 yıl sürüyor, doğru mudur; alternatif bir yol var mıdır? Ayrıca, bu yaz evlenecek bile olsak DS260'ı bekarken doldurup, bilgileri sonradan güncellemem daha mı uygundur?

(Adres konusunda tanıdığımın tanıdığı birkaç kişiye ulaşmaya çalışıyorum ama kabul ederler mi bilmiyorum. Bu işlerin paradan çok ilişkilere baktığını biliyorum ama posta ücreti gibi şeyleri ödemeye hazırım. Bu konuda yardımcı olabilecek birisi varsa lütfen özelden mesaj göndersin. Bir ömür müteşekkir kalırım. Artık karşılığını bir gün öderim sözü içi boşaltılmış olsa da, gerçekten ödemek için elimden geleni yaparım.)

DS260 için iş bulmayı beklemenize gerek yok. şuan güncel durumunuz ne ise o şekilde doldurun. çok acele etmeyin, geç de kalmayın..

evlilik icin ciddiyseniz mülakat öncesi yapmaya gayret gösterin. diger türlü süreç dediğiniz gibi uzun ve zahmetli.

abd adresi için de acele etmeyin. tanıdıklarınızla halledemezseniz destek olmaya çalışırız.

• @gucarslan cevabınız ve vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.

• @Tuğberk-Çalışkan Peki pasaport kısmını "other travel document" işaretleyip yenisini mülakata kadar alsam olur mu?Normalde hemen alırdım ama malum kapanmada olduğumuz için 10-15 gün geriye atacak beni,o kadar beklemek istemiyorum.

• ds260 formuna giremiyorum, sürekli hata veriyor. Çözüm önerisi olan var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bezelye farklı bir tarayıcıdan ya da bir kaç saat / gün sonra deneyin.

• @gucarslan tamamdır, teşekkür ederim 🙂

• Merhaba,
    3. Denememde çıktı 🙂 case no:13xxx @crazycells ’in ekşideki yazısını okuyunca buraya geldim. Tüm bilgiler için öncelikle çok teşekkür ederim.

Üç sorum olacak:
    1- Ds260 websitesine girince Your request cannot be processed at this time hatası alıyorum, bununla karşılaşan var mı?
    2- Boşanma belgesi konusunda bilgisi/ deneyimi olan var mı? Vukuatlı nüfüs veya e-devlet mahkeme kararı yeterli olur mu?
    3- Hali hazırda turizm vizem var, bu süreç boyunca ABD’ye bu vize ile giriş yapmam sıkıntı yaratır mı?

Konuyla ilgili deneyimleri olanlar paylaşırsa çok sevinirim teşekkürler ☺

• Arkadaşlar eşimin lise diploması kayıp. Ama önce önlisans sonra lisans diploması mevcut. E devlette 2008 öncesi gözükmüyor sorunu nasıl çözeriz acaba

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ahmet-Kölüş en son aldığı diploma yeterli zaten. lise diplomasına gerek kalmayacak, merak etmeyin.

• @gucarslan çok teşekkür ederim sayın güçarslan

• Konsoloslukları açmama ihtimalleri var mı sizce 2022 talihlileri için en çok bundan korkuyorum

Benzer Başlıklar

• 26
  • 116
  • 1003
  • 9486
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

61

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |