Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hasan33, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Arkadaslar iki sorum olacak k vizesi icin giris yapmadan 220 dolar odeme yapilmasi gerekiyormu birde giderken yanimizda altin goturmede sorun olurmu

220 dolari ne icin odeyeceksiniz? USCIS immigrant fee'den bahsediyorsaniz odemenize gerek yok.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/113/uscis-immigrant-fee-ödeme-ekran-görüntüleriyle

altin goturmenizde bir sakinca yok.

• @crazycells Anladim tesekkur ederim.

• @crazycells,evet immigrant fee den bahsediyorum cok tesekkurler

• @Güven-Carmen-Tek insallah amin

• Arkadaşlar ABD dışişleri bakanlığı 30 Nisan 2021 de vize rehberinde yeni güncellemeler yaptı ve en önemliside önceliği 2 aşamalı olarak k1 nişanlık vizesine verdi bekleyen dosyaların hepsini hemen işleme alacaklar https://travel.state.gov/content/travel/en/News/visas-news/immigrant-visa-prioritization.html

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Güven-Carmen-Tek Bu guncelleme Turkiye icin biraz daha gecikebilir, 17 gun boyunca konsolosluk kapali olacak:

https://yesilkartforum.com/forum/post/194418

• @crazycells kral zaten ben bir Facebook sayfasından da üyeyim ve tüm ülkelerde mülakatlar yapılıyor bir tek Türkiye'de böyle bir sorun var şuan üye olduğum sayfada 10 gün içinde bir çok kişi vize aldı

• Herkese merhaba
    Bizim başvurumuz Şubat 2021'de USCIS'ten NVC'ye yönlendirildi. Yaklaşık bir ay önce NVC'yi aradık dosyanın akıbetiyle ilgili, hala NVC'de olduğunu söylediler ve bize Case ve Invoice Number verdiler. NVC sitesinde okuduğumda da dosya büyükelçiliğe gönderildiğinde tarafımıza gelecek Welcome Letter ile case ve invoice number bize iletileceği yazıyor. İki ayı aşkın süredir bekliyoruz aynı durumda olan var mı?

• Arkadaslar suan itibari ile vizemi elime aldim cok mutluyum malum benim vize surecim cok uzun surdu yaklasik 2.5 yil sabika kaydindan dolayi ama sonunda basardik ilk basta @crazycells cok tesekkur ederim cok yardimci oldun hatta bi an tum umudum kirilmisti senin verdigin bilgilerle tekrar umutlandim cok tesekkurler. Sunuda soylemek istiyorum burada almis oldugumuz en ufak bi bilginin cok faydasi oluyor o yuzden deneyimimi en kisa surede daha genis capli anlatacam. Herkezin sansi bahti acik olsun tesekkurler

• Sari zarfta bazi yerlerinden yirtiklar var cok büyük degil bu sorun olurmu arkadaslar geri gondermeye gerek varmi

• @Hasan33 Gözünüz aydın konuyu 1. sayfadan beri okuduğum için sizin sürecinizi az çok hatırlıyorum baya bir süre beklediniz, hayırlısı olsun.

Sarı zarf için, içindekilerin çıkabileceği kadar genişlikte yırtık ise veya içinize sinmiyosa geri gönderebilirsiniz. Göndermek isterseniz koruyucuya koyup üstüne bununla birlikte geri gönderir misiniz diye not bırakabilirsiniz.

• @Hasan33 Gözünüz Aydın. Mutluluklar dilerim 🙂

• @basakd şuan seninle ayni durumdayım benim de başvurum Şubat 2021 ve halen bekliyorum

• @Hasan33 hayırlı olsun kardeşim

• Arkadaşlar form 797 daki wac numarasıyla dostya durumunu takip etmek için giriş yaptığımda böyle birşey çıkıyor 4 Şubat 2021'de I-129F Formunuz, Uzaylı Nişanlısı Dilekçeniz (e), Makbuz Numaranız WAC*********** aldık ve davanızı nasıl işleyeceğimizi açıklayan makbuz bildirimini size gönderdik. Lütfen bildirimdeki talimatları izleyin. Herhangi bir sorunuz varsa, www.uscis.gov/contactcenter adresindeki USCIS İletişim Merkezi ile iletişime geçin . Taşınırsanız , bize yeni posta adresinizi vermek için www.uscis.gov/addresschange adresine gidin. Size sorum şu olacak arkadaşlar dostyam NVC ye gönderildiginde burda ayni WAC numarasiyla giriş yaptığımda burda açıklanacak mı acaba

• @Güven-Carmen-Tek yanlış anladınız, arkadaş NOA2 almış durumda, yakın zamanda dosyanın Ankaraya gelmesini bekliyor. Sizin daha NOA2 gelmemiş.

• @runaslan yanlış okumuşum kral eyvallah 🙏

• @Güven-Carmen-Tek başvurunuzun durumunu takip edebilmek için https://egov.uscis.gov/processing-times/ adresine girip Form I-129F yi seçmeniz ve başvuru hangi merkeze gönderildiyse orayı seçmeniz gerekiyor. Case number ile değil ama en son hangi tarihteki başvuruları değerlendirdikleri yazıyor o sayfada.

• Merhaba arkadaşlar,
    forumu baştan okudum keşke başvuru yapmadan önce okusaydım dedim çok endişelendim çünkü bence biz red alcaz 😞 avukatımıza güvenip sadece 2 fotorafımızı, otel kaydı (kayıtta benimde olduğumu yazmıyor) ve nişanlımın kaç ay önce Türkiye’ye geldiği uçak biletini gönderdik başka bişeye gerek yok dedi avukat bunlar yeter şimdilik dedi , mülakat günü sosyal medyadaki yazışmalar ve kanıtları yanında götürürsün dedi. Bide sadece benim çektiğim 55 fotorafımı istedi ve G-1145 forumda doldurmayı unuttu . Forumda yazdıklar okuduktan sonra bizim işimiz çok zor diye düşünüyorum keşke avukata güvenmeyip kendimiz evraklari hazırlasaydık. Siz ne düşünüyorsunuz ? Eksik belgeniz var diye eve posta gelir mi fazla kanıt gönderin ve nişanlımın 5 5 fotorafımı ekleyin diye? Eksikleri gönderirken G-1145 formuda doldurup ekleyebilirmiyiz? Çok uzun yazı oldu kusuruma bakmayın. Şimdiden çok teşekkür ederim zaman ayırdığınız için.

• @Tdream bir kaç gün sonra size neo1 bildirimi gelecek posta yoluyla nisanlinizin evine gelecek ama benim bildiğim kadarıyla eksik belgeniz varsa size bunları onlara yollamaniz için size tekrdan meil yollayacaklar

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

54

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |