Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• 1 suan Almanya aktarmali GC liler Turkiye’ye sorunsuz gidebiliyor mu?
    2 Bugun gelen yasaklardan sonra Tr’de sehirlerarasi seyahat etmek icin ne gibi sartlar gerekiyor?

• @Erkangeziyor ilk sorunuza net bilenler cevap verecektir, ikinci sorunuzun cevabı dün gece yayınlanan genelgede şöyle geçiyor; 👇🏻

Ekran Alıntısı.PNG

• Arkadaşlar selamlar, 3 nisan günü Abd'ye ikinci ve temelli girişimi gerçekleştirdim. Geç yazdığım için kusura bakmayın. Biletlerim Lufthansa'dandı ve yanımda green card yoktu. Uçağa almadılar 🙂 Tüm belgelerim; negatif covid testi, damgalı pasaport, ssn numaram, green card numaram vs yanımdaydı ancak Alman hükümeti Almanya'dan transit geçen yolculara oturum belgelerini fiziki olarak göstermelerini şart koşuyormuş. Malesef son dakika Thy uçuşu almak zorunda kaldım. Denied boarding için ise Luthansa kesinlikle sorumluluk kabul etmiyor, bana dedikleri bu tür durumlarda yolcunun konu ile ilgili bilgisi olması gerekiyormuş, uçuş öncesi Alman konsolosluğunu aramak gerekiyormuş falan 🙂 Tüm yasal haklarımı sonuna kadar arayacağım tabi ki. Ancak dediğim gibi elinizde green card yoksa Lufthansa uçuşa almıyor, bilginize.

• @Emre-Dilekçi, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

Arkadaşlar selamlar, 3 nisan günü Abd'ye ikinci ve temelli girişimi gerçekleştirdim. Geç yazdığım için kusura bakmayın. Biletlerim Lufthansa'dandı ve yanımda green card yoktu. Uçağa almadılar 🙂 Tüm belgelerim; negatif covid testi, damgalı pasaport, ssn numaram, green card numaram vs yanımdaydı ancak Alman hükümeti Almanya'dan transit geçen yolculara oturum belgelerini fiziki olarak göstermelerini şart koşuyormuş. Malesef son dakika Thy uçuşu almak zorunda kaldım. Denied boarding için ise Luthansa kesinlikle sorumluluk kabul etmiyor, bana dedikleri bu tür durumlarda yolcunun konu ile ilgili bilgisi olması gerekiyormuş, uçuş öncesi Alman konsolosluğunu aramak gerekiyormuş falan 🙂 Tüm yasal haklarımı sonuna kadar arayacağım tabi ki. Ancak dediğim gibi elinizde green card yoksa Lufthansa uçuşa almıyor, bilginize.

Yeni yaşamında başarılar dilerim hemşerim. Bundan sonraki süreçte senden gelişmelerle ilgili yada deneyimlerinle ilgili burada daha çok yorum görmek istiyoruz. :🙂

• @Emre-Dilekçi Welcome back 🙂

• Daha once bahsedildi mi bilmiyorum bir suredir takip edemiyorum forumu, THY Vancouver-Istanbul direkt ucuslari baslatiyormus Mayis ayinda. Seattle'da yasayanlar icin kolaylik olur gibi gorundu bana. Almanya'da iki ucak arasi saatlerce havaalaninda beklemektense sahsen 3 saat araba ile Vancouver havaalanina gitmeyi tercih ederim 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Emre-Dilekçi biraz zahmetli ve masraflı olmuş ama hayırlı olsun. yeni hayatınız mutluluk ve sağlık getirsin 🙂

• Merhabalar aranızda yakın zamanda almanya aktarmalı gelen biri var mı acaba ? En yakın zamanda bilet alacağım için çok kararsızım şimdiden teşekkür ederim cevaplar için.

• @irem-begum

@Emre-Dilekçi, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

Arkadaşlar selamlar, 3 nisan günü Abd'ye ikinci ve temelli girişimi gerçekleştirdim. Geç yazdığım için kusura bakmayın. Biletlerim Lufthansa'dandı ve yanımda green card yoktu. Uçağa almadılar 🙂 Tüm belgelerim; negatif covid testi, damgalı pasaport, ssn numaram, green card numaram vs yanımdaydı ancak Alman hükümeti Almanya'dan transit geçen yolculara oturum belgelerini fiziki olarak göstermelerini şart koşuyormuş. Malesef son dakika Thy uçuşu almak zorunda kaldım. Denied boarding için ise Luthansa kesinlikle sorumluluk kabul etmiyor, bana dedikleri bu tür durumlarda yolcunun konu ile ilgili bilgisi olması gerekiyormuş, uçuş öncesi Alman konsolosluğunu aramak gerekiyormuş falan 🙂 Tüm yasal haklarımı sonuna kadar arayacağım tabi ki. Ancak dediğim gibi elinizde green card yoksa Lufthansa uçuşa almıyor, bilginize.

Ne sartlar altinda bilet alacaksiniz, onu yazarsaniz daha aciklayici cevaplar alabilirsiniz. Green Card elnizde ise aktarmada sorun yasanmiyor. Gene de Alman konsolosluguna mail atar yada telefonla ararsaniz bilgi alabilirisiniz.

• @sigmoidalmammal Green card elimde mevcut .En iyisi konsolosluğa mesaj atayım teşekkürler

• @irem-begum, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@sigmoidalmammal Green card elimde mevcut .En iyisi konsolosluğa mesaj atayım teşekkürler

Gecerli PCR ve Green Card ile Almanya aktarmali ucuslar su an icin yapilabiliyor. Ama bu durumlar gunden gune degisebilir. Konsolosluk sizin icin en dogru cevaplari verebilir.

• COVID-19 salgını nedeniyle Birleşik Krallık'tan Türkiye'ye direkt yolcu uçuşlarına getirilen kısıtlamalar kaldırıldı.

• ⭐⭐

....turkiyede covid-19 durumu hic ic acici degil,hem virus dolasiyor,, gorunmeyen bir gizli dusman,hemde milletin uzerinde korkunc bir manevi baski var,cok insanlar kendilerini evlerine hapsetmis durumdalar.turizm sezonu bu yilda bos gecer zannediyorum,haberlerde hindistandada felaket yasandigini ogrendim allah kolaylik versin.
    ..bizim buralarda her sey normal yine insanlar birbirleri arasinda birbubuk metre mesafe birakiyorlar,normal olmasina ragmen hala icimizde bir korku ve endise var.

• Arkadaslar selamlar Turkiye ucuslarinda Rapid Result testing kabul ediliyor mu yoksa PCR mi sadece? deneyimi olan varsa bilgilendirebilir mi?

• @kundekari, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

Arkadaslar selamlar Turkiye ucuslarinda Rapid Result testing kabul ediliyor mu yoksa PCR mi sadece? deneyimi olan varsa bilgilendirebilir mi?

Sadece PCR kabul ediliyor.

• THY, 15 Mayis'tan itibaren 16 ulkeden gelen yolcular icin PCR Testi zorunlulugunu kaldirdi.

"15 Mayıs 2021 tarihinden itibaren Hong Kong, Çin, Tayvan, Vietnam, Avustralya, Yeni Zelanda, Singapur, Tayland, Güney Kore, İsrail, Japonya, Birleşik Krallık, Letonya, Lüksemburg, Ukrayna ve Estonya’dan Türkiye’ye gelen kişilerin Türkiye'ye girişlerinde PCR testi talep edilmeyecektir."

https://www.turkishairlines.com/tr-tr/duyurular/coronavirus-salgini/seyahat-kisitlamalari/

• Arkadaslar amerika'dan turkiyeye seyahat eden var mi yakinlarda cuma günü yola cikacagim bulunduğum yerde covid testing yapan cvs disinda baska biryer yok bir sorun yasar miyim cvsden test yaptiran var mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@graombze, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

Arkadaslar amerika'dan turkiyeye seyahat eden var mi yakinlarda cuma günü yola cikacagim bulunduğum yerde covid testing yapan cvs disinda baska biryer yok bir sorun yasar miyim cvsden test yaptiran var mi?

sorun olmaz. CVS'te test yaptirabilirsiniz.

• @crazycells aslinda soru cvs 2 gun icinde sonuc verir mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@graombze, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@crazycells aslinda soru cvs 2 gun icinde sonuc verir mi ?

sorun olacagini sanmiyorum. daha once surenin yetistigini belirten kisiler oldu.

Benzer Başlıklar

• 1
  • 9
  • 36
  • 333
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |