DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@kivooo DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells bu silah eğitiminsorusu bende cıkmadı hangi başlık altında bir de sorunun orjinali nasıl

sadece sizin formunuzdaki sorulari cevaplamaniz yeterli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@blaxseed DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

İyi günler belgelerle ilgili 2 tane sorum var
    1- Asıl kazanan annem, 2 kere evlenip boşanmış birincisi 1985-1986 5 ay ikincisi 1986-2012 arası, ikinci evliliğin boşanma ilamı elimizde ancak birincisinin de almamız gerekiyor mu?Bulamayabiliriz diye korkuyorum.
    2- Annem 55 yaşında 34 yıllık Anasınıfı öğretmeni önlisans mezunu ancak diplomasını hiç almamış geçici mezuniyet belgesi var diploma yerine MEB'den çalıştığına dair belge alsak olurmu? Şimdiden teşekkürler.

1. Mahkeme kaydini bulmaya calisin isterseniz, konsolos duruma karar verecektir ama belge cok eski oldugu icin bulamamaniz sorun yaratmaz diye dusunuyorum. Ayrica zaten sonrasinda anneniz tekrar evlenmis, dolayisiyla yalan soyluyor olsaydiniz tekrar evlenmesi mumkun olmazdi.

2. Vize mulakati sirasinda sorun olmayabilir cunku uzun sure gecmis uzerinden, ama diplomayi almaniz ABD'deki yasam icin iyi olabilir. Diplomayi universiteden/yuksekokul'dan tekrar cikartmaniz mumkun mu?

• @crazycells herkese farklı soruların çıkma sebebini biliyormusun. Forumda bir kaç kez okudum. Neden farklı sorular çıkıyor olabilir

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kivooo DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells herkese farklı soruların çıkma sebebini biliyormusun. Forumda bir kaç kez okudum. Neden farklı sorular çıkıyor olabilir

net olarak bilemiyorum maalesef, ama surece etki etmeyen kisimlar uzerine cok dusundugum soylenemez 🙂 saniyorum yas, cinsiyet, medeni durum, ABD'de daha once bulunmus olmak, daha once ABD vizesi almis olmak vs. gibi nedenler etkiliyor olabilir.

• @crazycells kızımın gc konusu ile alakalı bir karar almadık tercihlerin sonucunu değerlendiriyorum. Annesi avrupada yaşadığı ulkedeki oturma iznine bir zararı olurmu konusunda gocmen burosuna- nufus idaresine sormak istedi cevabı bekliyoruz. Mulakata burda benimle katılmak zorunda oldugundan, yurtdışından gelip doneceği için zaman sıkışık olacak geldiğinde istanbuldan ankaraya gelmemiz ve sağlık raporu alıp kalıp ertesi gun konsolosluğa gitmemiz olumlu sonuçlanırsa dönüş yapabilmesi için pasaportunu beklemek gerekiyor , okuldan ne kadar izin alır nasıl olur vsvs? Ayrıca Onun katılacağına karar verip randevu zamanı geldiğinde onun olmayışı bizim randevu sonucumuzu olumsuz etkiler mi , çok parametre var düşünülüp karar verilmesi gereken 🙂 .
    oraya gidildikten sonra gc çıkarılması dökümentasyon ve basit olmayan bir sureç aslında oldukça buyuk bir dezavantaj farkındayım 🙂

• @kivooo merhaba. Askerlik sorusunun iki altındaki soruydu. Dou you have any speciallized skills or training such as firearms explosives..... diye devam ediyor soru

• Silah kullanımı sorusunu askerlikle ilişkilendirip evet denmesi gerekmiyor bence , speciallized skills or training anlamı silah konusunda özel eğitim soruyor . Sıradan askerlik yapanların silah kullanımı eğitimi oldukça sıradandır , özel eğitimden kasıt ozellikle bir silah konusunda eğitim alınıp alınmadığı anlamını taşıyor olmalı. mesela keskin nişancı , roketatar , uçaksavar kullanımı vsvs. . Ben tank taburunda ama sıhhıye takımında gorev yaptım , ne tanka bindim ne silah kullandım taşıdım toplamda 2 defa atış yaptık 🙂 . bu özel eğitim tanımına girmez diye düşünüyorum.

• @sash bende aynı fikirdeyim dandik bir mp3 ile 3 atış yaptırdılar sonucta 😂😂

• @kivooo MP5 olmasın o 🙂

Bende askerliği Tankçı ve çavuş olarak yaptım, Formda askerlikle bağlantılı ilgili yerleri nasıl doldurmalıyım acaba ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@toprock DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@kivooo MP5 olmasın o 🙂

Bende askerliği Tankçı ve çavuş olarak yaptım, Formda askerlikle bağlantılı ilgili yerleri nasıl doldurmalıyım acaba ?

direkt bir ingilizce sozluk kullanarak cevirmeniz yeterli. tankciyi bilmiyorum ama cavus "sergeant" olsa gerek.

• @sash @kivooo bende öyle düşündüğüm için hayır dedim. Ama bu soruya yes diyip detay belirterek zorunlu askerlikte silah eğitimi aldıklarınıda belirtenler olmuş.

• @crazycells mp3 neydi ya 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂 su an koptum

• Merhaba Arkadaşlar,

Sizlere bir sorum olacak DS 260 Formunu doldurduğum Lise ve Üstü bilgilerimizi doldurduğumuz bölümde kafama bir şey takıldı. Benim Lise hayatım 3 farklı okulda geçti.

Lise 1'i "X" okulunda okudum ve sınıfta kaldım
    Tekrar Lise 1 "Y" okulda okudum
    ve Lise 2 - 3 - 4'ü de "Z" okulunda okudum

Acaba sadece diploma aldığım son okulumu mu yazmam gerekir yoksa bütün okul bilgilerini yazmam gerekiyor mu ?

Yardımcı Olursanız Çok Sevinirim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@marie-ceren-stane DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba Arkadaşlar,

Sizlere bir sorum olacak DS 260 Formunu doldurduğum Lise ve Üstü bilgilerimizi doldurduğumuz bölümde kafama bir şey takıldı. Benim Lise hayatım 3 farklı okulda geçti.

Lise 1'i "X" okulunda okudum ve sınıfta kaldım
    Tekrar Lise 1 "Y" okulda okudum
    ve Lise 2 - 3 - 4'ü de "Z" okulunda okudum

Acaba sadece diploma aldığım son okulumu mu yazmam gerekir yoksa bütün okul bilgilerini yazmam gerekiyor mu ?

Yardımcı Olursanız Çok Sevinirim

Eger gireceginiz universite bilgisi yoksa 2 kurum diye belirtin ve son ikisini yazin.

A yilindan B yilina kadar Y okulunda,
    B yilindan C yilina kadar Z okulunda okudugunuzu belirtebilirsiniz.

Sadece mezun oldugunuz okulun bilgilerindeki diploma kismina "high school diploma" diye yazip, digerlerine N/A ya da None yazabilirsiniz.

• @crazycells üniversite mezunuyum, ben sadece son 3 yılımın geçtiği ve lise diplomasını aldığım okulu yazmıştım tereddütte kaldım. Sormak istedim. Ama iyice kafam karıştı bir çok kişi sadece son okulunu yaz derken bir çok kişide son 2 okulu veya hepsini yaz diyor

• çok önemli bir bilgi değil zaten endişe etmenize gerek yok sayın @crazycells in dediği yapabilirsiniz

• @metert sadece mezun olduğum son okulumu yazsam sorun olur mu peki

• sorun olacağını sanmıyorum ama en doğrusunu yazmak en iyisi olacaktır orada okuduğunuz aralığı giriyorsunuz okumadığınız yılı yazmış olursunuz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@marie-ceren-stane DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells üniversite mezunuyum, ben sadece son 3 yılımın geçtiği ve lise diplomasını aldığım okulu yazmıştım tereddütte kaldım. Sormak istedim. Ama iyice kafam karıştı bir çok kişi sadece son okulunu yaz derken bir çok kişide son 2 okulu veya hepsini yaz diyor

sorun degil, iki turlu de yazabilirsiniz. Eger oyle yazdiysaniz degistirmenize gerek yok. Diploma aldiginiz yerde okumus gibi yazabilirsiniz. Bu sekilde kalmasi bir sorun yaratmaz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

197

41.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.1k

| | | |