Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• İnşallah herkes için mutlu son diliyorum.Yorumlar hem umut verici hem de temkin.Bir bakıyorum şenlik var bir bakıyorum ağıt.Gönlümüze göre olsun efendim hepimizin.

• @onur1601 agustos da 23 bin falan gelir ozman eu icin

• @yekta selamlar, senin konyali olacagima kenyali olsaydim vizeyi almistim esprini unutmuyorum aklima geldikce guluyorum 😃

Hocam vize dagitimi olacaksa ve bu yuksek oranda yani eu ya gore yuksek oranda olacaksa agustosta olmali. Bu sekilde olursa min 24K ve uzerinde olmali. 23,5K ve altinda bir rakam acikcasi halen birseyleri netlestiremediler yada beklentinizi cok dusuk tutun demeleri anlamina gelir diye dusunuyorum.

• @onur1601 selamlar 🙂 valla perişan ettiler bizleri ya 🙂

• Aynen artik birseyler olacaksa bu ay olmali zaten son bultene kadar netlestiremedilerse biraksinlar bu isi

• ⭐⭐

@jade Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

@yekta evet kac aydir ready olanlarin bu saatten sonra gorusmeye gitme ihtimalleri cok az.. Gecen senelerde olsa, gorusmesini erteleyenler son 3 aya kaliyordu resmen ama bu yil, hemen takip eden ayda gorusme alabildiklerini biliyoruz. Bu sekilde bir suru insan girdi gorusmeye. Bakin gecen sene subat gorusmesini erteleyn arkadasim eylulde girebilmisti mulakata. Bu yil, readyler temizlendi hep, bunu kcc goz onunda bulundurur. Ona gore bir cut off arttiriminda bulunurlar insallah

(Bu başlığı takip ediyorum ama ilk gönderim bu sanırım, öncelikle herkese selam...) Doğru anlamak için soruyorum, burada kastettiğiniz, dv2018 kapsamında seçilip case number'ları küçük olduğu halde DS-260 formunu geç gönderenlerin, formu göndermelerini takip eden ay görüşmeye çağrıldıklarını gözlemlediğiniz midir?

• Beyler biz 27 binin basindayiz bunalima giriyoruz burada yazilanlari okuyunca 30 binler napsin yazik valla kcc hepimizle dalga geciyor.

• @saulgoodman doğrudur. case numberi son açıklanan cut-off değerinden küçük ve DS-260 ı geç submit eden kişiler

• @efeser selam. 286xx'e gelior mu sira? 🙂

• @saulgoodman merhaba, evet bu yil, gorusmesini erteleyenler basvurduktan sonra 2 ay icinde en gec gorusme aldi. Gecen sene son aylara kalan bu gorusme erteleme durumlari bu yil olmadi.

• ⭐⭐

@jade @barisaslanpence Teşekkür ederim açıklama için.

• Ya ben hala nedense optimist düşünüyorum. Cehaletime yada koruduğum umuduma verin artık 🙂
    Ben hala geçen sene ile bir correlasyon olduğunu düşünüyorum. Geçen senelerden farklı olarak bu sene refuse sayısı fazla. Sampling uygularsak yıl sonu 12500 gibi bir refuse ortaya çıkacak. Yani kalan real id, ap ve ready'lerin yaklaşık 5000'i refuse'e dönecek. Ayrıca bu sene Africa'da show up sorunu var. Yani son cutoff'u görmeden aradaki bültenler bir anlam ifade etmiyor. Bu ay düşük bile açıklansa son ayda africa'daki benzer artış neden olmasın.
    Ayrıca Asia 5K'yı zor görür. Africa 20k'yı zor görür bence ki zaten Dv4roger'ın yeni hesaplaması bu kotayı aşağı çekmiş görünüyor. Durum böyle olunca EU'nun min 22K potansiyel kotası var. Bence bu ay 19500'e göre ayarlama bülten çıkar. Bu da min 26- 27k Nedense 26500 geçiyor içimden. Asia kotasını eklemek isterlerse de en az 2k elde edebilecekleri id eklenir.

• Temmuz sonu itibari ile EU verilen vize 16.500 civarı olacak, üstüne kaç vize daha vermek istrerler ise, umutlar yeşerecek yada kuruyacak. Bu kadar bilinmezliğe rağmen ben umutları canlı tutmak adına cut offları

Ağustos 31.000 / Eylül Current olarak sallıyorum. Her türlü %50 tutma ihtimali var 🙂

• 2017 ve 2018 datasını karşılaştırmak istedim. @md_md 'nin daha önce hazırladığı chart'a bakarak;
    2017'de CN 20K sonunda 14383 Real ID var. Bu ID sayısına 15917 visa verilmiş.
    2018'de CN 20K (20300) sonunda 13943 Real ID var. Bu Real ID'lerde 18050'ye sayısına 13877 visa verilmiş. Yani geçen seneki correlasyona göre bu Haziran sonunda (CN:20300 ) (13843/14383)*15917 = 15430 vize beklentisinde olmamız gerekiyor. Yani bu ay 15430 - 13877 = 1553 vize artış beklentisi içinde olursak (ilk 5 gün 202 vize verildi) bu hedef tutacak gibi duruyor.
    Geçen sene 18000 issued visa vermek için 16497 real id'ye ihtiyaç duyulmuş. Bu sene CN 26500'e kadar 16342 real id var. Yani eğer EU kotası ( hedefi) 18300 olsaydı final cutoff olarak 26500 gibi bir rakam görebilirdik. Ancak bu rakamın yukarılarda olabileceğini biliyoruz. Örneğin benim gibi 33binlerde olan birisi için 26500 ile arada yaklaşık 3K real id var. Bu da 21-22K aralığında verilebilecek bir EU kotası bizim gibi yüksek CN'ler için biraz umut olacak gibi.

• Ben de yaptığım çalışmayı paylaşayım, ancak şunu belirteyim ki varsayımları biraz katı uyguladım.
    27,000 CN için 19,927 issue
    31,000 CN için 21,605 issue
    36,000 CN için 23,726 issue gerekiyor.
    Dediğin gibi şartları katı uyguladım, inşallah biraz el kota ile hemen herkes mutlu olacaktır. Her açıklanan xarthisus datasında modeli güncelliyorum. Sonuçlar çok değişmiyor. Bu da demek oluyor ki aslında süreç KCC açısından öngörülebilir gidiyor.

• @rocken agustosda 24900 olma ihtimali yüzde kaç sizce ?

• @superdem22 Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

2017 ve 2018 datasını karşılaştırmak istedim. @md_md 'nin daha önce hazırladığı chart'a bakarak;
    2017'de CN 20K sonunda 14383 Real ID var. Bu ID sayısına 15917 visa verilmiş.
    2018'de CN 20K (20300) sonunda 13943 Real ID var. Bu Real ID'lerde 18050'ye sayısına 13877 visa verilmiş. Yani geçen seneki correlasyona göre bu Haziran sonunda (CN:20300 ) (13843/14383)*15917 = 15430 vize beklentisinde olmamız gerekiyor. Yani bu ay 15430 - 13877 = 1553 vize artış beklentisi içinde olursak (ilk 5 gün 202 vize verildi) bu hedef tutacak gibi duruyor.
    Geçen sene 18000 issued visa vermek için 16497 real id'ye ihtiyaç duyulmuş. Bu sene CN 26500'e kadar 16342 real id var. Yani eğer EU kotası ( hedefi) 18300 olsaydı final cutoff olarak 26500 gibi bir rakam görebilirdik. Ancak bu rakamın yukarılarda olabileceğini biliyoruz. Örneğin benim gibi 33binlerde olan birisi için 26500 ile arada yaklaşık 3K real id var. Bu da 21-22K aralığında verilebilecek bir EU kotası bizim gibi yüksek CN'ler için biraz umut olacak gibi.

ben md _md nin tablosunu gördüğümden beri söylüyorum geçen senenin neredeyse aynısı bu sene programlanmış tek fark şu; geçen sene talep düşük olunca yeniden seçim yapmak vs gibi vakit alan işlerle uğraşmışlar bu sene ise belli bir case nodan sonrasını yedek seçmişler sanki geçen sene ki durum yaşanırsa son 1 2 ayda yüksek cutoff açıklar seçim yapmadan istediğimiz vizeyi veririz gibi bir şey düşünüyor gibiler. zira ellerindeki hazır kişi sayısıyla 25 bin eu vizesi bile verebilirler. belli bir case no dan sonrası yedek seçilmiş gibi derken CN 30000 i kast ediyorum.

• @yekta My opinion one hundred percent 🙂

• @periscope Bu arada Trump ‘ın daha fazla Avrupalı göçmen almalıyız konuşmasıda bizim için bi + olabilir

• @efeser Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

@periscope Bu arada Trump ‘ın daha fazla Avrupalı göçmen almalıyız konuşmasıda bizim için bi + olabilir

evet, çok bir şey kalmadı zaten yarın ya da pazartesi anlayacağız işlerin ne şekilde evrildiğini.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

112

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |