Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@slayttan şu anda kazandın mı yoksa 8 mayısı mı bekliyorsun. Kimse bu soruların cevabını bilmeden yazamaz. Kazandıysan numaran kaç ona göre mülakata ne zaman girebilirsin fikir söyleriz.. Eğer 8 mayısı bekliyorum diyorsan zaten ekimde ilk mülakat başlayacak ozamana kadar mezun olursun.

Bu, turist vizesiyle ilgili bir soru sayin @ayvalik10

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@slayttan, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhabalar
    Ds160 formunda mezun olduğunuz okulun başlangıç ve bitiş tarihi ile ilgili kısım için sorum olacak;
    1 dersim kaldı ve nisan-mayıs tarihlerinde sınavlar var. (Vize ve Final)
    Şimdi burada okul bitiş tarihine ne yazılmalı?
    Henüz mezun olunmadı çünkü. İleri tarih olarak, mesela Haziran 2021 girilebilir mi?
    Herşey doğru ve düzgün olsun istiyorum, bu nedenle bu konuda desteğinizi rica ederim.

Tşk

Henuz bitmedigi icin yazmaniza gerek yok ama yazmak istiyorsaniz gunumunuz tarihini yazin. (ileri tarihe izin vermeyecektir cunku)

Eger sorarlarsa aciklamanizi yaparsiniz, ama genelde boyle seylere cok takilmiyorlar. Onemli olan Turkiye'ye geri doneceginize onlari ikna etmek. Eger mezun olur olmaz vize almak isterseniz, bunu yapmaniz biraz zor olabilir, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Ama yok, yarın tarihini dahi giremezsin ileri tarih olarak diyor ise sistem, o zaman Lise ile ilgili başlangıç ve bitiş tarihlerini mi belirtmekte yarar var?
    Bunu netleştirmek niyetim.
    Tşk.

Universite kismini -bitmedigi icin- yazmaniza gerek yok ama ek bilgi olarak vermek isterseniz yazabilirsiniz de. Ek bilgi olarak vereceginiz icin ayrintilarda bogulmaniza gerek yok diye dusunuyorum 🙂 Zaten formu gonderdiginiz tarih belli olacagi icin, konsolos gorevlisi ne yapmaya calistiginizi anlayacaktir.

• @crazycells, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Ama yok, yarın tarihini dahi giremezsin ileri tarih olarak diyor ise sistem, o zaman Lise ile ilgili başlangıç ve bitiş tarihlerini mi belirtmekte yarar var?
    Tşk.

Universite kismini -bitmedigi icin- yazmaniza gerek yok ama ek bilgi olarak vermek isterseniz yazabilirsiniz de. Ek bilgi olarak vereceginiz icin ayrintilarda bogulmaniza gerek yok diye dusunuyorum 🙂 Zaten formu gonderdiginiz tarih belli olacagi icin, konsolos gorevlisi ne yapmaya calistiginizi anlayacaktir.

Sn. @crazycells
    Yani Türkçe'si; "Form doldurulma aşamasında üniversite durumu henüz sonuçlanmadığı için, pas geçin/boş bırakın" 🙂

Dediğiniz gibi soru gelirse, sözlü olarak izahatını yaparım görevliye.
    Nitekim Turistik vize talebi ile ilgili, kişinin Lise veya Üni mezunu olup/olmadığına takılmıyorlardır. Eğer varsa böyle bir mezuniyet/diploma vs belirtin diyorlar kısaca. Yoksa vizenin verilmesini etkileyecek bir unsur olmasa gerek.

Bu durumda bugün start vererek bir an evvel ds160 formunu doldurup, ardından ödeme ve randevu tarihini belirlemek zamanlama açısından sağlıklı olacaktır.

Desteğiniz için Sn. ayvalik10 ve Size teşekkür ediyorum.

• @slayttan, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@crazycells, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Tşk.

Sn. @crazycells
    Yani Türkçe'si; "Form doldurulma aşamasında üniversite durumu henüz sonuçlanmadığı için, pas geçin/boş bırakın" 🙂

Dediğiniz gibi soru gelirse, sözlü olarak izahatını yaparım görevliye.
    Nitekim Turistik vize talebi ile ilgili, kişinin Lise veya Üni mezunu olup/olmadığına takılmıyorlardır. Eğer varsa böyle bir mezuniyet/diploma vs belirtin diyorlar kısaca. Yoksa vizenin verilmesini etkileyecek bir unsur olmasa gerek.

Bu durumda bugün start vererek bir an evvel ds160 formunu doldurup, ardından ödeme ve randevu tarihini belirlemek zamanlama açısından sağlıklı olacaktır.

Desteğiniz için Sn. ayvalik10 ve Size teşekkür ediyorum.

bana yüksek lisans okuduğumu gördükleri için okulunuz kaç ay sonra bitecek diye sormuşlardı.

• @slayttan merhaba, doldurulan ds160 formlarının süresi yalnızca 1 ay. İleride konsolosluk açıldığında zaten mevcut formun geçerliliği kalmayacağından yeni bir ds160 formu dolduracağız. Bu yüzden şu anda formu tam doldurmanıza bile gerek yok bence.

• @DustyBlue Bana da AÖF öğrencisi olduğumu sorarlarsa, (ya da başvuru sonrası mezun dahi olmuşsunuz vs)
    o vakit form doldururken henüz 1 dersimin daha olduğunu ve bu nedenle de Lise detayına yer verdim form da diyeceğim:)

• @portakal, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@slayttan merhaba, doldurulan ds160 formlarının süresi yalnızca 1 ay. İleride konsolosluk açıldığında zaten mevcut formun geçerliliği kalmayacağından yeni bir ds160 formu dolduracağız. Bu yüzden şu anda formu tam doldurmanıza bile gerek yok bence.

@portakal Dolduruldu:) Artık nasip/kısmet gerisi. Tşk.

• @slayttan, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@DustyBlue Bana da AÖF öğrencisi olduğumu sorarlarsa, (ya da başvuru sonrası mezun dahi olmuşsunuz vs)
    o vakit form doldururken henüz 1 dersimin daha olduğunu ve bu nedenle de Lise detayına yer verdim form da diyeceğim:)

merak etmeyin AÖF için soru gelmeyecektir size.

• Nisan&Mayıs aylarında randevusu olanların ertelenme durumu oldu mu, bilen var mı? Benim randevu tarihim Eylülde ancak artık pandemi öyle bir hal aldı ki o tarih bile olmayacak diye endişelenmeye başladım, sonbaharda işle alakalı bir durumdan dolayı orada olmam lazım halbuki.

• Yeni randevular şuan için Ocak 2022 tarihinde veriliyor, ortalık sakinleşmesi gerekirken daha çok çoştu. Ne zaman normale dönecek bilmiyorum...

• Merhabalar,

Kardeşimin 2022'de süresi dolacak bir pasaportu mevcut. DS160 formunu eski pasaport bilgileriyle doldurup yolladı. Eğer 2021 içinde randevu alabilir de, (örnek olarak) 10 yıllık B1/B2 türü vize verilirse,
    eski pasaportunu sürekli yanında bulundurmak zorunda mı kalacaktır?
    Gerçi bu aralar vize için görüşme randevusu alabilmek çok zor görünüyor ama bir ihtimal sormak istiyorum.
    Teşekkürler.

• @MegaShintai Merhaba, vize olan pasaportu yanında taşıyacak. Pasaport yenilenirken eski pasaportunda geçerli vizesi olduğunu belirtmeyi unutmasın.

• @Kef14, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Yeni randevular şuan için Ocak 2022 tarihinde veriliyor, ortalık sakinleşmesi gerekirken daha çok çoştu. Ne zaman normale dönecek bilmiyorum...

Mart/Nisan 2022 tarihlerine veriliyordu en son.. Ocak ayı mı veriliyor şu an itibariyle ??

• @slayttan hocam ekşi sözlükte gördüm, başvuru arttıkça süre uzuyor mu acaba? yoksa sistem dağıtıyor mu bilemedim ki!

@slayttan hocam ekşi sözlükte gördüm, başvuru arttıkça süre uzuyor mu acaba? yoksa sistem dağıtıyor mu bilemedim ki!

Birkaç ay önce almış olabilir o şahıs randevusunu.
    Çünkü tarihlerdeki doluluk oranına göre ileri tarihler veriliyordur muhtemelen.
    İlerleyen süreçte Pandemi, randevu tarihlerini de kapsayacak şekilde gidişatın seyrini belirleyecektir.

• @slayttan Peki şuanda konsoloslukta ziyaretçi vizesi mülaakatı var mı acaba? Önceki senelerde başvuru yapanlara sıra geldi mi? Yoksa ileri tarihlere ertelendi mi? Bu arada randevuyu ne zaman aldığını sordum, yanıt verirse bilgilendirme yaparım.

@slayttan Peki şuanda konsoloslukta ziyaretçi vizesi mülaakatı var mı acaba? Önceki senelerde başvuru yapanlara sıra geldi mi? Yoksa ileri tarihlere ertelendi mi? Bu arada randevuyu ne zaman aldığını sordum, yanıt verirse bilgilendirme yaparım.

Sorularınıza, bilgisi olan biri yanıt verecektir muhtemelen.

• @slayttan Önceki mesajda ki arkadaş cevap verdi, 2021 Şubat ayında başvuru yapmış, 24 Ocak 2022 tarihine randevu alabilmiş, bu durumda sizin de dediğiniz gibi şu sıralarda Mart/Nisan 2022 randevu veriliyordur...

• @Famel Cevabınız için çok teşekkür ederim Sayın Famel.

Benzer Başlıklar

• 1527
  • 2
  • 5
  • 552
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |