Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Esra-Peker, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

Merhabalar, DV2021 talihlisi mi ? talihsizi mi ? desem bilemedim 😞 her şey yolunda giderse ve vizemizi alırsak ilk önce eşimin gitmesini ve daha sonra vize süremiz içerisinde ( max. 2 ay sonra ) ben ve 8 aylık kızım ile gitmeyi düşünüyoruz. Sorum şu ben ve bebeğim yanımızda babamız olmadan girişte ve uçak yolculuğunda bir sıkıntı yaşa mıyız ? yani bebeğim babası yanımda olmadan ülke değiştirebilir miyim ? ve ola ki oldu yeni ve tecrübesiz anne olarak ben ve bebeğim bu uzun yolculukla baş edebilir miyiz ? bizimle aynı örneği yaşayan var mı ? :)) şimdiden çok teşekkür ederim. @gucarslan @crazycells

Bebeginizin passportunu hem anne hemde baba imzalarsa (biz oyle yaptik), anne veya baba ile seyahat ederken sorun cikmamasi lazim.

Ucus icin ucagin on tarafindan bilet alin, yani business class'in hemen arkasindaki ilk koltuk sirasindan. 2 yas alti icin orasi en uygun. Yaniniza bebeginiz icin yiyecek ve sut almayi, yedek kiyafetler diger ihtiyaclari almayi unutmayin!

Biz ilk bebekle ucusu henuz 1 yasindayken yapmistik. JFK-Istanbul ucusunun buyuk bolumunu uyuyarak gecirmisti. Sonra Istanbul-Adana ucusunda biraz sikinti cikartmisti ama sadece 1.5 saat surmustu o ucus. 2 ay sonra geri donerken esimle beraber donduler ve hic sorun cikartmamis, yine ucusun buyuk bolumunu uyuyarak gecirmis.

• ⭐⭐

@Esra-Peker merhaba Esra hanim oglum 3 yasina olana kadar 6 kere ,okyanus otesi ucus deneyimimiz oldu. Esinizin onden gidip herseyi halletmesi ve sizin hazir duzene gitmeniz isinizi kolaylastiracaktir. Ic gudulerinize guvenin korkmayin ,hersey harika olacak. Umarim bebeginiz biberon ve emzik kullaniyordur. Ucusun kalkis ve inis esnasinda biberonla beslemeniz kulakta olusabilecek basinci azalticaktir. Yaniniza bol meyve puresi,bebe mamasi hatta kucuk kutu sutler, alt degistirme bezi ,bebek bezi ,bol yedek kiyafet, hatta kangaroo da alin. Gaz giderici bitkisel syrup, ates dusurucu surup, ates olcer, yedek emzik 3 tane (yere duserse almakla ugrasmayin) ,Islak mediller. Komando gibi olacaksiniz ve kendinizle gurur duyacaksiniz. Korkmayin. ☺️ iyi yolculuklar

• @ayvalik10, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@Esra-Peker lottery eşinize çıktıysa o giriş yaptıktan sonra sizler giriş yapabilirsiniz. Ancak lottery size çıktıysa eşiniz önceden gidip giriş yapamaz. Kısacası lottery kime çıktıysa o kişi ilk girişi yapmalıdır. Diğer tüm yolculuklar için @damladav @HockeyUmpire2 olsun diğer anne olanlar zevkle yazacaklardır.

Yardımcı olmak isterdim ama bebeğimle uçuş keyfi şerefine henüz Nail olamadık. Bu yaz aktarmalı 18 saatlik uçuşla açılış yapmayı planlıyoruz 😂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Esra-Peker, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

Merhabalar, DV2021 talihlisi mi ? talihsizi mi ? desem bilemedim 😞 her şey yolunda giderse ve vizemizi alırsak ilk önce eşimin gitmesini ve daha sonra vize süremiz içerisinde ( max. 2 ay sonra ) ben ve 8 aylık kızım ile gitmeyi düşünüyoruz. Sorum şu ben ve bebeğim yanımızda babamız olmadan girişte ve uçak yolculuğunda bir sıkıntı yaşa mıyız ? yani bebeğim babası yanımda olmadan ülke değiştirebilir miyim ? ve ola ki oldu yeni ve tecrübesiz anne olarak ben ve bebeğim bu uzun yolculukla baş edebilir miyiz ? bizimle aynı örneği yaşayan var mı ? :)) şimdiden çok teşekkür ederim. @gucarslan @crazycells

Su basligi incelemenizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2033/muvafakatname/

• @MySea, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

on tarafindan bilet alin, yani business class'in hemen arkasindaki ilk koltuk sirasindan. 2 yas alti icin orasi en uygun. Yaniniza bebeginiz icin yiy

verdiğiniz bilgiler çok kıymetli 🙏 çok teşekkür ederim.

• @HockeyUmpire2 gerçekten içimi ferahlattınız vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ederim 🙏

• Herkese merhabalar,

24 Mart Çarşamba akşamı ben, eşim ve 11 aylık kızımız Atlanta'dan İstanbul'a uçtuk. Forumdakilerin işine yarayabileceğini düşündüğüm için seyahatimiz hakkında bilgiler vermek istedim.
    Öncelikle, ben ve eşim 22 Mart Pazartesi sabahı Brookhaven Marta istasyonunda ücretsiz drive-thru test yaptırdık. Detaylı bilgilere https://www.covidcarega.com/ sitesinden ulaşabilirsiniz. Bir gün sonra akşamüstü test sonuçlarımız geldi. Türkiye tarafından istenen formu da doldurarak Çarşamba günü havaalanına gittik. Hem test sonuçlarının hem formumuzun telefondaki görüntüleri yeterli oldu.
    Uçağımız nispeten boştu. Bebeğimiz de olduğu için Türk Havayolları yetkilileri bize yardımcı oldu ve 3 kişilik koltuk verdiler. Böylelikle kızımızı araba koltuğu ile uçağa alabildik. Bunun yolculuğun rahat geçmesinde çok faydası oldu. Daha önce uçtuğumuzda en öndeki beşikli koltuklarda oturmuştuk ancak bebeğiniz 8-9 aylıktan daha büyükse beşik uyuması için küçük kalabiliyor.

Umarım bilgiler yardımcı olmuştur. Herkese iyi günler dilerim.

• ⭐⭐⭐

@bmduman, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

Herkese merhabalar,

24 Mart Çarşamba akşamı ben, eşim ve 11 aylık kızımız Atlanta'dan İstanbul'a uçtuk. Forumdakilerin işine yarayabileceğini düşündüğüm için seyahatimiz hakkında bilgiler vermek istedim.
    Öncelikle, ben ve eşim 22 Mart Pazartesi sabahı Brookhaven Marta istasyonunda ücretsiz drive-thru test yaptırdık. Detaylı bilgilere https://www.covidcarega.com/ sitesinden ulaşabilirsiniz. Bir gün sonra akşamüstü test sonuçlarımız geldi. Türkiye tarafından istenen formu da doldurarak Çarşamba günü havaalanına gittik. Hem test sonuçlarının hem formumuzun telefondaki görüntüleri yeterli oldu.
    Uçağımız nispeten boştu. Bebeğimiz de olduğu için Türk Havayolları yetkilileri bize yardımcı oldu ve 3 kişilik koltuk verdiler. Böylelikle kızımızı araba koltuğu ile uçağa alabildik. Bunun yolculuğun rahat geçmesinde çok faydası oldu. Daha önce uçtuğumuzda en öndeki beşikli koltuklarda oturmuştuk ancak bebeğiniz 8-9 aylıktan daha büyükse beşik uyuması için küçük kalabiliyor.

Umarım bilgiler yardımcı olmuştur. Herkese iyi günler dilerim.

Bilgilendirme için teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sir-altan bu macera tam sizlik

• ⭐⭐

...bu sistem uzun zamandir var,annesine veya babasina dogum gunu surpirizi yapmak isteyen biri boyle bilet alip kisiyi hava alanina goturuyor,guzel bir sey.kendimde bazen iki yilda bir bazen her yil ucak seyahati yaparim....uyesi oldugum ucak sirketi her gun mesaj atiyor buraya adeta bedava bilet diye,bu anda yurt disi ucuslari tehlikeli,her seyler normale girince yeni zellandaya gitmek istiyorum kismet tabi.ucakla bir yere gitmeyi ozledim diyebilirim,2019 yilinda hem turkiyeye gittim hemde hawaii ye ondan sonra cakildik eve...maddi imkan olursa bir yerlere gitmek gormek iyi oluyor.

• Bazi travel sitelerine uye olursaniz, size her hafta ucuz tarifeli tatil imkanlarini email ile haber veriyorlar. Covid nedeniyle bir yildir cok yavasdi ama sanirim bu yaz tekrar hizlanacaktir.

Genelde ucuz otelleri buluyorlar, cogunda da ya hersey dahil yada bazi seyler dahil oluyor. Ayrica yine ucuz ucuslar ve hatta ozel turlar buluyorlar.

• Valla arkadaşlar haziran 1 ve 5 arası uçuşlar epey pahalı bulunca da ya valiz kabul edilmiyor veya kendi başına aktarma yazılıyor özellikle kiwi gibi şirketlerde var önereceğiniz kendi başına aktarma olmayan ve 1 valiz 23 kg hakkı olan bilet şirketleri var mı acaba

• Arkadaşlar amerikadan türkiyeye abu dhabi havalimanında aktarmada transit vize isteniyor mu acaba. Bekleme süresi 8 saat 5 dakika. Bazı yerlerde isteniyor bazı yerlerde istenmiyor yazıyor 25 saati aşmamak ve havaalanından ayrılmamak kaydıyla istemiyormuş. Lütfen kesin bilgisi olan arkadaşlar varsa yardım etsin. Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mardin47-47, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

Arkadaşlar amerikadan türkiyeye abu dhabi havalimanında aktarmada transit vize isteniyor mu acaba. Bekleme süresi 8 saat 5 dakika. Bazı yerlerde isteniyor bazı yerlerde istenmiyor yazıyor 25 saati aşmamak ve havaalanından ayrılmamak kaydıyla istemiyormuş. Lütfen kesin bilgisi olan arkadaşlar varsa yardım etsin. Teşekkürler

Birlesik Arap Emirliklerinin ABD'deki sitesini inceledim:

Diger ulkelerden farkli olarak, vizeler ya UAE'deki havalimanlarinda ya da ulkenin icindeki yerel gocmenlik ofislerinden aliniyormus sanirim. Transit vize icin de soyle diyor:

Transit Visa (96 hours)

The Embassy does not issue Transit Visas. You should contact the airline company that will fly you to the UAE and enquire about the possibility of traveling to the UAE without a prior visa.

Turkiye'deki sitelerinde de bir aciklama yok, sadece numara var:

Isterseniz pazartesi gunu hem havayolu sirketini hem de yukaridaki numarayi arayip guncel durumu teyit edin.

• @crazycells teşekkür ederim başkanım

• Su an var olan turist vizesi ile uculamiyor Amerikaya degil mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cnpist, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

Su an var olan turist vizesi ile uculamiyor Amerikaya degil mi ?

Turkiye'den hala direkt ucabiliyorsunuz.

• @crazycells tesekkurler. aktarma olmuyor o zaman. bir arkadas sordu da, forum daha bilgili her zaman ki gibi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cnpist, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@crazycells tesekkurler. aktarma olmuyor o zaman. bir arkadas sordu da, forum daha bilgili her zaman ki gibi.

pek cok ulkeden ABD'ye turist vizesi sahiplerinin girisi yasakli. Ozellikle de Avrupa'daki ulkeler, o nedenle direkt ucus yapmasini siddetle tavsiye ederim.

• @crazycells tesekkurler

Benzer Başlıklar

• 8
  • 16
  • 7
  • 9
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

61

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |