Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@jinglebells, içinde söyledi: DV2021 Mandamus Davası (Mart 2021)

cuck ve ekıbıne guvenmıyorum Anunciato davasını kazanamıyacak gibi soylentıler var.mandamus davasından dava kazanılsa bıle davacılar ıcın bır olumlu bır sonuc ongormek zor.islerini yapmaya baslasalar bıle hakım bu davaya katılanlara oncelık vermezse yuksek case no ıcın sadece bosa para harcamak olur.29una kadar 1500 sonra 2000 usd taksıt yok bısey yok demek bana yangından mal kacırmak gıbı gelıyo .odemek sorun degılde bu ıste kazanacagı garantı olan tek kısı avukat.kazansa bıle genel dava dosya takıp etmem dıyo bısey yapmaz ver 1500-2000 usd .morison acarsa dava katılmayı dusunurum jacob-bıden davasına gore acele etmeye gerek yok.hakkımı arıyacağım tabı kı

davanın kazanılması demek zaten davacılar için olumlu bir sonuç demek. burada charles ve ekibinin savaştığı konu zaten PI, yani davacılar için öncelik. bu yüzden davanın kazanılması bir şekilde davacıların vizesini alması demek.

evet, her zaman kasa kazanıyor ama bu yaşadıklarımız da zaten başka ihtimali olmayan insanların hikayesi 🙂

• @hardrock, içinde söyledi: DV2021 Mandamus Davası (Mart 2021)

@hardrock, içinde söyledi: DV2021 Mandamus Davası (Mart 2021)

@gucarslan, içinde söyledi: DV2021 Mandamus Davası (Mart 2021)

@dantés değerli yorumlarınız için çok teşekkürler. bahsettiğiniz etkenlerin hepsi dediğiniz gibi ihtimal dahilinde. burada bizleri sıkıntıya sokan tek konu (JacobvBiden davası da dahil) ankara'nın suskunları oynaması. burada ne bizim ne de avukatların elinden bir şey gelmiyor, ta ki mission critical kararı çıkana kadar.

ankara öyle ya da böyle açılacak bu kesin. önemli olan kac dosya işleyecekler?
    burada da devreye davaların katılanlara sağlayacağı fayda giriyor işte.

dosyanızın başka konsolosluğa taşınması durumu JacobvBiden davasında bizlere de verilen vaatlerden biriydi. bunun için bütün davacılara G28 formları doldurtuldu.

şahsi fikrim bu durumun bu sene için pek mümkün olmayacağı yönünde. çünkü neredeyse bütün konsolosluklar bulundukları ülkede oturum talep ediyor.

umalım bunlara gerek kalmaz ve vizelerimize kavuşuruz.

Biraz once Ankara buyukelciliginin bastigi vizele sayilarini yayinladiniz diger baslik altinda, bu buyukelciligin cok dusuk kapasiteyle de olsa calistigini gosteriyor. Bu yuzden davanin kazanilmis olmasi buyukelcilik icinde baglayici karar olmaz mi?

@hardrock acaba telegram grubunda yayınlanan subat ayı ıstatıstıklerınden mı soz edıyorsunuz?

@jinglebells, sayilarla DV basliginin altinda @gucarslan'in yaptigi son paylasimdan bahsediyorum. Linki surada:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3547/sayılarla-dv2021/403?_=1617025165674

@gucarslan artik Telegram'a katilmamin zamani geldi sanirim, yardimci olursaniz sevinirim. Cok tesekkurler verdiginiz emek icin!

@hardrock şubat ayında ankara tarafından verılen vızeler dv vızesı degıl maalesef.oyle olmasını ummustum.Ir vb vızeler zaten oncelıgı olan kolay kolay verılmekten vazgecılmeyen vızeler.Amerıkan vatandaslarının aılelerı abd hukumetı tarafından ulkeye gırısı ıstenen kısıler vs oncelıkle vıze alabılıyorlar.

• @jinglebells, içinde söyledi: DV2021 Mandamus Davası (Mart 2021)

@gucarslan, içinde söyledi: DV2021 Mandamus Davası (Mart 2021)

@dantés değerli yorumlarınız için çok teşekkürler. bahsettiğiniz etkenlerin hepsi dediğiniz gibi ihtimal dahilinde. burada bizleri sıkıntıya sokan tek konu (JacobvBiden davası da dahil) ankara'nın suskunları oynaması. burada ne bizim ne de avukatların elinden bir şey gelmiyor, ta ki mission critical kararı çıkana kadar.

ankara öyle ya da böyle açılacak bu kesin. önemli olan kac dosya işleyecekler?
    burada da devreye davaların katılanlara sağlayacağı fayda giriyor işte.

dosyanızın başka konsolosluğa taşınması durumu JacobvBiden davasında bizlere de verilen vaatlerden biriydi. bunun için bütün davacılara G28 formları doldurtuldu.

şahsi fikrim bu durumun bu sene için pek mümkün olmayacağı yönünde. çünkü neredeyse bütün konsolosluklar bulundukları ülkede oturum talep ediyor.

umalım bunlara gerek kalmaz ve vizelerimize kavuşuruz.

Biraz once Ankara buyukelciliginin bastigi vizele sayilarini yayinladiniz diger baslik altinda, bu buyukelciligin cok dusuk kapasiteyle de olsa calistigini gosteriyor. Bu yuzden davanin kazanilmis olmasi buyukelcilik icinde baglayici karar olmaz mi?

@hardrock acaba telegram grubunda yayınlanan subat ayı ıstatıstıklerınden mı soz edıyorsunuz?

@jinglebells, sayilarla DV basliginin altinda @gucarslan'in yaptigi son paylasimdan bahsediyorum. Linki surada:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3547/sayılarla-dv2021/403?_=1617025165674

@gucarslan artik Telegram'a katilmamin zamani geldi sanirim, yardimci olursaniz sevinirim. Cok tesekkurler verdiginiz emek icin!

@hardrock şubat ayında ankara tarafından verılen vızeler dv vızesı degıl maalesef.oyle olmasını ummustum.Ir vb vızeler zaten oncelıgı olan kolay kolay verılmekten vazgecılmeyen vızeler.Amerıkan vatandaslarının aılelerı abd hukumetı tarafından ulkeye gırısı ıstenen kısıler vs oncelıkle vıze alabılıyorlar.

Yanlis anlasilma konusunda ozur dilerim, amacim buyukelciligin bir sekilde calistigini, en azindan gocmen olmayan vizeleri ya da diger oncelikli vizelerin basildigini belirtip, bunun da davadan olumlu sonuc cikarsa emsal teskil edip etmeyecegini sormakti.

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2021 Mandamus Davası (Mart 2021)

cuck ve ekıbıne guvenmıyorum Anunciato davasını kazanamıyacak gibi soylentıler var.mandamus davasından dava kazanılsa bıle davacılar ıcın bır olumlu bır sonuc ongormek zor.islerini yapmaya baslasalar bıle hakım bu davaya katılanlara oncelık vermezse yuksek case no ıcın sadece bosa para harcamak olur.29una kadar 1500 sonra 2000 usd taksıt yok bısey yok demek bana yangından mal kacırmak gıbı gelıyo .odemek sorun degılde bu ıste kazanacagı garantı olan tek kısı avukat.kazansa bıle genel dava dosya takıp etmem dıyo bısey yapmaz ver 1500-2000 usd .morison acarsa dava katılmayı dusunurum jacob-bıden davasına gore acele etmeye gerek yok.hakkımı arıyacağım tabı kı

davanın kazanılması demek zaten davacılar için olumlu bir sonuç demek. burada charles ve ekibinin savaştığı konu zaten PI, yani davacılar için öncelik. bu yüzden davanın kazanılması bir şekilde davacıların vizesini alması demek.

evet, her zaman kasa kazanıyor ama bu yaşadıklarımız da zaten başka ihtimali olmayan insanların hikayesi 🙂

@gucarslan ınsallah ısler davacıların ıstedıgı gıbı olur.kazanırlarsa o kadar dava kazanıp masraf yapıp sınır stres bekleyen ınsanlara pı verılmezse bence haksızlık olur.davacı olan olmayan herkes hakkını alsın tum ıstedıgım bu.

• @hardrock ozur dılenıcek bır durum yok bence rahat olun lutfen.o lıstedekıler gocmen vıze zaten.davadan oyle bır emır cıkarsa ısler hakımın kararına gore yurur kanaatımce.emsale fılan kalmaz ıs.ama o mahkemenın sonucuna kadar ankaradan vıze verılmeye baslamama ıhtımalınden bahsedıyorsunuz kı bunu o davayı kazanıcak olan dv talihlilerının dahı hıcbırı ıstemez.insallahta boyle bır sey olmaz.

• bu dokumanda immigrant (göçmen) vize kısaltmalarının acıklamaları var.https://travel.state.gov/content/dam/visas/Statistics/Immigrant-Statistics/MonthlyIVIssuances/Immigrant Visa Symbols.pdf
    forumda gorunur bır yere sabıtlenırse bu lıste faydalı olur kafa karısıklığı olmaz.

• Herkese merhaba, ben de bu dava katılımcılarındanım. Dava ile ilgili gelişmeleri düzenli olarak buradan sizlere aktaracağız elimizden geldiğince.

Bugün 29 Mart 1500$'lık ödeme için son gün. Ödeme yapmamış ve katılmak isteyen arkadaşlar için son saatler açıkçası. 5 Nisan'a kadar katılım devam edecek ancak katılım ücreti 2000$ olacak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

bu dokumanda immigrant (göçmen) vize kısaltmalarının acıklamaları var.https://travel.state.gov/content/dam/visas/Statistics/Immigrant-Statistics/MonthlyIVIssuances/Immigrant Visa Symbols.pdf
    forumda gorunur bır yere sabıtlenırse bu lıste faydalı olur kafa karısıklığı olmaz.

green card alınabilen göçmen vizelerinin çoğu için forumda başlıklar var 🙂 diğer vizeler forum ile cok alakalı olmadığı için bunları sizin gibi ufak araştırmalarla bulabiliyoruz 🙂

yine de teşekkürler

• Davaya katılan arkadaşlara başarılar dilerim. Param az olduğu için katılamıyorum, olan paramı dolara çevirip mülakat için banka hesabına yatırıyorum. Bu gidişle mülakatın olup olmayacağı bile belli değil ama ümit ediyorum. Umarım herkes vizesini alır ve hayalindeki hayata kavuşur.

• Bu ileti silindi!

• @gucarslan Curtis Morrison twitter hesabında son eklediği mayıs 2021 için açmayı düşündükleri yeni davayı yorumlar mısınız? Mandamus davası ile ilişkisi nedir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ceronimo başlık burası olması insanları biraz yanıltabilir ama yine de sorunuza cevap vereyim.

mandamus genel bir tabir, dava ismi olarak düşünmeyin. kendisi de tıpkı Charles ve ekibi gibi pastadan dilim alma derdinde. çünkü o da biliyor artık bu süreç dava / davalarla çözülebilecek. belirttiği / yolladığı form açacağı davanın bir ön talep toplama ve bir nevi reklamı niteliğinde. Jacob davası sonuçlanınca yeni davanın detaylarının netleşeceğine inanıyorum.

• @gucarslan anladım, çok teşekkür ediyorum.

• Charles Kuck bugün Facebook sayfası üzerinden canlı yayın yaptı ve genel olarak soruları cevapladı. Bizim için önemli olan cevaplar şu şekilde;

Yüksek numaralar için herkesin Haziran'da current olacağını söyledi, bu sayede davanın da işe yarayacağını düşünüyor.

Türkiye'deki Covid vakalarını kontrol ettiğinde bu açıdan konsolosluğu suçlayamam ancak bunun için bir çözüm üretmeleri gerekiyor dedi. Olmazsa da farklı konsolosluğa yönlendirme yapılabileceğini söyledi.

Canlı yayının tamamını şuradaki bağlantıdan izleyebilirsiniz: https://www.facebook.com/kuckimmigration/videos/134227038580831

• @thementor Merhaba, olurda farklı bir konsolosluğa yönlendirirlerse dil sorununu nasıl halledeceğiz ? Kendimden örnek verirsem ingilizcem pek iyi değil, basit cümleleri anlıyorum ama konuşmaya cesaret edemiyorum, basit cümleler dışında cümle kurmakta zorlanıyorum.

Eğer hastalığı bahane ediyorlarsa, çözüm olarak mülakata gelmeden önce test istesinler. Gerekirse kendi hastanelerinde parayla aşı yapsınlar ama yeter ki mülakata çağırsınlar. 🙂

• @Orhan-Cabarov İşler o noktaya gelirse mevcut İngilizceniz "bence" iş görecektir. Umuyorum o noktaya gelmeden hızlıca çözülür.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

bir hatırlatma yapalım, 5 nisan (yani yarın) davaya katılmak için son gün.
    katılmayı düşünen arkadaşlar varsa ellerini çabuk tutsun 😉

• ⭐⭐⭐⭐⭐

dava ismi Goh v. Blinken olarak belirlendi.
    katılan herkese hayırlı olması dileğiyle.

• 09.04.2021 itibarıyla dava, Goh v Blinken adıyla dava açılmış durumda. #GohvBlinken açılışı davacılara şu mail ile bildirildi;

Goh v. Blinken

Hello,

We're proud to announce that late last night, the Immpact team filed the Goh v. Blinken complaint in the US District Court for the District of Columbia on behalf of our DV-2021 plaintiffs. The government has completely failed in its administration of the DV-2021 program and we are honored to fight for your chance to get your visas and complete your move to the United States.

Stay tuned for further communications about the case. Please try to refrain from sending individual emails requesting confirmation that you were included in the complaint. If you got confirmation that your payment was taken OR if you were an Anuniciato DV-2021 plaintiff, you have been included. There are no "stray" payments that were not linked with a plaintiff. If you are receiving this AND you never made a payment AND you were not an Anunciato plaintiff, it may be because you completed our engagement letter, but did not follow up. We may still have the ability to add plaintiffs, but we do not want to delay the case and would need to hear from you within the next two days.

The next steps in the case are the filing of a motion for a preliminary injunction or a motion for summary judgment. We will make strategy decisions on which type of motion to file as we compile the evidentiary record. We will reach out to you individually if we need anything from you. The one exception is that if you previously sent an unsigned version of your declaration, please send a signed version to *************.com at your earliest convenience. If you already sent a signed version, nothing further is needed at this time.

Again, we are honored to represent you in this fight. Onward.

• ⭐⭐

Katılan tüm arkadaşlara bol şans. Umarım hızlı ve olumlu bir sonuç alırsınız.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

76

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |