Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

Cut-off 37000 olursa ben başından beri söylüyordum da diyebilir. Zaten artık sayfasına fazla yorum da yazılmıyor. Popülaritesi düştü baya.

• Bence popularitesinin nedeni de bu cut off hesaplamalariydi.e onada wait and see ve i dont know dan baska birsey demedigi icin bi anlami kalmadi yoksa elin rusu bu adama niye bisey sorsun hic kendi dilinde kaynagi yok mu da

• arkadaşlar her bülten açıklaması öncesi havalara girip milleti de o moda sokuyorsunuz sonra sivrisinek gibi hep beraber cama yapışıp aşağı düşüyoruz, :))

• @yeldemir doğru olabilir 😃 bu sefer daha inançlıyım ama sonuç olarak son 2 ay kaldı ve bir şeyleri kestirmek dahada kolaylaştı.bi yanımda yine olmayacak diyor bakalım.bu ay yine düşük gelse son bülten için yine hevesleniriz umut etmekten başka bir şey yok.artık muhtemel artışı bu ay bekliyorum yumurta kapıya dayanınca son ay yapmazlar diye düşünüyorum

• @yeldemir benzetme muthis ayni beni tarif etmissin 🙂
    Bu kota konusunda gelince bnm dusuncem boyle bir kota olayi var ancak bu oncesinde hesaplanip ona gore reel id hesabi yapilmak icindir diye dusunuyorum. Sonrasinda bu rakamlara gore gitmeye calisirlar ancak gecmis yillara da bakarsaniz bunu ayarlamasi cok zor oldugundan 50K yi doldurabilecek potansiyel bolgeye agirlik veriyorlar.

Hem af hem as hemde eu nun kotalarini aşma durumlari olsa eminim ki bu bolgesel kotayi dikkate alacaklardir.

Bu son hesaba gore 19500 denmis ancak yine soyluyorum 50K icin bu yetmeyecektir. Dagitim sonrasi eu nun bu rakamin ustune cikmasi gerekiyor.

Bu rakama yani 19500 e gore hesap ederlerse eu icin toplamdan min 2000 reel id ye ihtiyac olur. Bu ay bu rakamin yarisini cagirsalar bile 24K larda bir rakam gormeliyiz. Aciklanacak rakam 24K altinda olursa o zaman endise etmeye baslayabiliriz.

• Sabredin haftaya 32bin, Eylülde 39bin.

Nasılsa bir şey bilmiyoruz, umut etmekten başka elimizde bir şey yok değil mi...

Olursa Ekime olmaz ise ... artık gerisini siz tamamlayın 🙂

• abi geçen ay 27 diyodun 32 mi oldu ? 😃

• Dilin kemiği yok ki, azıcık heves olsak bir şey olmaz. 36XXX ile zaten umut yok ama hayatı umutsuzluğa kapılıp üzülerek yaşamanın anlamı yok ki 🙂

Bu ay arttırım yaptım, kur ve enflasyon farkını ekledim diyelim 🙂

• Salam. Rusların forumunda yazılan yazılardan birini sizə bildirirəm : ( http://greencard.by/community/forum/forum33/topic10189/?PAGEN_1=121 )

Ve yine de, ilginç bir durum gelişir. Simon, kota hakkındaki makalede, 2009'dan 2017'ye kadar olan dönemdeki bölgelerdeki kota artışının örneğini gösterdi: http://britsimonsays.com/update-about-quotas/. Resmi veriler ve istatistikler buradan alındı: https://travel.state.gov/content/dam/v...bleVII.pdf
    Fark ederseniz, kotalardaki tüm değişiklikler önceden planlanmış küresel kotayı etkilemez, yani bir iota ile değiştirmez. Eğer doğru anlarsam, bu bölgeler arasındaki vizelerin yeniden dağılımı için ana kuraldır. Dolayısıyla, bir bölgenin kotasını seçmemesi durumunda bu farkın başka bir bölgeye (diğer bölgelere) aktarılabileceği sonucuna varılabilir. Aslında ne yapıyorlar. 2018'de, öngörülen kota şu şekildedir:
    AF-21814, EU-18288, OC-785, NA-7, AS-7855, SA-1519. Toplam: 50268. *
    Hesaplarıma göre, vize vermenin temposu tutulursa, maksimum sayı şu şekilde olacaktır:
    AF-16800, EU-20600, OC-730, NA-7, AS-4860, SA-1230, Toplam: 44227.
    Yani, AB bölgesine indirilebilecek 6041 serbest vize var gibi görünüyor.
    Ancak AF'deki büyük bir adım, başvuruların değerlendirilmesindeki hızda olası bir artış hakkında bize ipuçları veriyor. Oranın yarıya kadar artacağını (iyi bir farkla) düşünelim:
    AF-19600, OC-842, NA-7, AS-5665, SA-1435 Toplam: 27549. Böylece, Avrupa kotası ile manevralar için yer kalır:
    50268 - 27549 = 22719 (vize). **
    Ne yazık ki, 34k ve üzeri rakamlara vizelerin olması için, bir şart daha gereklidir - en az% 55'lik bir cevap oranında bir düşüş (https://goo.gl/A881Z5).
    Yine de, umarım, en azından son iki ay içinde, hafifçe soracaktır, ya da Avrupa bölgesi için ek vize çekilmesi gerekecek, yapılması kolay, çünkü iki zayıf bölge açık. Tüm bölgelerin hızını önemli ölçüde artırdığımı hatırlatıyorum (x2), bu muhtemelen gerçekleşmeyecek, oran daha düşük olacak, ücretsiz vize - daha fazla.
    Soruyla ilgili olarak: Avrupa bölgesindeki serbest vizeleri yönetmeyi başaracak mı? Evet, yapacaklar. Örneğin, 21.900 ila 37.000 - 6362 vaka arasında: 6362 * 0,6 * 2,25 - 6362 * 0,2 = 7317 aylık toplam veya 2439 vize.
    Mantralar değil, sadece gözlemler. Beni endişelendiren AB bölgesindeki başvurulardaki yavaşlama. Vizeleri yeniden dağıtmak istediklerinde bu mantıksız.

• DV4Roger, her bölge için farklı bir küresel kota uygulamaktadır, AB bölgeleri arasındaki vizelerin yeniden dağıtımı yapılmayan hallerde, 53,5k, AF - <50k kotası gerekmektedir. Hesaplarım çok basitleştirildi.
      ** Seyahat yasağı iptal etmezseniz. AF'nin sadece kotayı yönetmemesi de mümkündür. Afrika'daki büyükelçiliklerin örnek olayları dikkate alarak sorunları olduğu görünüyor, muhtemelen AF bölgesinde bir transit geçiş dalgası gelecektir.

• @azeusa Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

ölçüde

X2 denilen şey şuanki güncel rakamın iki katı mı oluyor o zaman 32 bin küsür beklememiz Lazım ağustos ayı için yanlış mı anlıyorum? Kendi kişisel fikrim öyle büyük sıçramalar olmayacağı yönünde son 2 gündür paylaşılan rakamlar istatislik bilgisine varsayım katılarak paylaşılmış bilgiler. Bence ümit etmek güzel birşey ama verilere bakınca 24k bile zor gibi duruyor paylaşılan veriler dışında bir veri mi var? Ready leri ne olarak hesaplıyorsunuz çözemedim?

• Ağustosta bence de 32bin gelecek, ama Eylül tamamaen 21.900den 32.000e kadar olan dosyaların başvuruları doğrultusunda belirlenecek. Yine aile fertleri çok ve başvuru oranı yüksek olur ise Eylüle ne olur bilemem.

Not: sosyal deney yapıyorum, bir şeyi sosyal ortamlarda defalarca yazar iseniz çığ etkisi ile bir anda gerçekmiş gibi algılanıyor mu? onu araştırıyorum 🙂 Şimdi 32bini BS'nin forumuna da yazayım. Sonra rusların forumuna yazayım (linki veriri misiniz ben hiç bakmadım da onların sitesine), üstüne biraz rakamlar ve alengirli hesaplamalar ile destekleyeyim fikrimi. Sonuçları görelim.

Sıkıntıdan ne yapacağımı şaşırdım galiba artık, hahahahaa...

• @asilcenk Forumu uzun zamandır takip ediyorum. Case:39xxx diyorum ki beraber mi trollesek 😃 Bu arada bu ay current olmazsa(ne yalan söyleyeyim içime doğuyor olacak gibi sanki) baro stajımı başlatıp bir an önce ruhsatımı almaya bakacağım. Saygılarımla:)

• AF-gerçek dosya(32304)işleme giren gerçek dosya(26416) AF%82-----kalan dosya 5888
    AS-gerçek dosya(8487) işleme giren gerçek dosya(6914) AS%82-----kalan dosya 1573
    EU-gerçek dosya(20915)/işleme giren gerçek dosya(14133) EU%68 ---kalan dosya 6782
    OC-gerçek dosya(2381/ ) işleme giren gerçek dosya(1140 OC %48 aynı-----kalan dosya 1241
    SA-gerçek dosya(2300/ ) işleme giren gerçek dosya(1319 SA%57 aynı-----kalan dosya 981
    TOPLAM gerçek dosya:66387
    işleme giren gerçek dosya:49922
    KALAN GERÇEK DOSYA:16465
    aylık ortalama işlenen dosya (10 aya göre) 4992
    ilk sekiz ayda verilen vize:29473
    kalan vize herkese yetiyor
    özetle her şey mümkün her şey olası
    sayın @semavi sıvasınlar artık currenti:)

• @asilcenk şuan kalan real case 6700 küsür civarı.peki bu kalan caselerin hepsi ds-260 formlarını submit edip bekleyenlermi yoksa kazanıp kazandığından haberi olmayan bi tayfada bu rakama dahilmi?

• ⭐⭐

@efeser 6700 kalan toplam dosya. Bunun içinde hepsi var. DS260 ı dolduran, doldurmayan, kazandığından haberi olup olmayan. Toplam 6700 real case kaldı. Bunların vize karşılığıda yaklaşık 6700 * 0,55 * 2.25 gibi bir rakamla tahmin ediliyor.

• @arnblt aşağı yukarı 24.000 vize verilmeai gerek o zaman herkesin vize alması için çok zor

• 8300 gibi bi sayi cikiyor suan kac vize verildi 14 bin mi oyleyse 22k arttikca 1k uste

• Bu update en azından 50k kotanın 18300 kotasından daha önemli olduğunu gösterdi. Yani herşey 50k vize için. @arnblt abiye katılıyorum daha çok güncellenir o kota. Kcc'de o düğmeye basıp EU'da konsolosluklara dağıtın ulan vizeleri diyecek adamı bekliyoruz )

• @metert temmuz sonuna kadar 16.000 vizeye ulaşılır.6700 case ağustos ve eylül ayı için

• Baya yuksekmis 24k vize verme potansiyeli var mi onemli olan o

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

111

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |