Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells tesekkurler

• Merhabalar,
    Bu zamana kadar Amerika’da yapmış olduğum adres değişikliklerimi USCIS’e hiç bildirmedim. Geçmişe yönelik adres değişikliklerim için şuan ne yapabilirim. Tekrar adres değiştirecek olursam nasıl bir yol izlemeliyim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@esmadeniz, içinde söyledi: Amerika'da adres degisikligi yapmak USCIS (AR-11 form)

Merhabalar,
    Bu zamana kadar Amerika’da yapmış olduğum adres değişikliklerimi USCIS’e hiç bildirmedim. Geçmişe yönelik adres değişikliklerim için şuan ne yapabilirim. Tekrar adres değiştirecek olursam nasıl bir yol izlemeliyim?

Geçmişe dönük olarak yapılacak bir şey yok bence. Şu anki güncel adresinizi bildirin. İleride vatandaşlık başvurusu yaparsanız bu durum sorgulanacaktır.

• Merhabalar an itibariyle Amerikaya ilk girişimi gerçekleştirdim benden yeni adres istediler ve ilk başta uscise verdiğimden farklı bir adres verdim green card hangi adrese gelir acaba ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@shagydigy, içinde söyledi: Amerika'da adres degisikligi yapmak USCIS (AR-11 form)

Merhabalar an itibariyle Amerikaya ilk girişimi gerçekleştirdim benden yeni adres istediler ve ilk başta uscise verdiğimden farklı bir adres verdim green card hangi adrese gelir acaba ?

Büyük ihtimalle son verdiğiniz adrese gelir, ancak ilk verdiğiniz adrese gitme ihtimali de var.

Biz de sizin gibi havaalanında yeni adres bildirimi yapmıştık, ancak kartlar ilk verdiğimiz adrese gitmiş, daha sonra da USCIS'e geri dönmüştü.

• @knnrn, içinde söyledi: Amerika'da adres degisikligi yapmak USCIS (AR-11 form)

@shagydigy, içinde söyledi: Amerika'da adres degisikligi yapmak USCIS (AR-11 form)

Merhabalar an itibariyle Amerikaya ilk girişimi gerçekleştirdim benden yeni adres istediler ve ilk başta uscise verdiğimden farklı bir adres verdim green card hangi adrese gelir acaba ?

Büyük ihtimalle son verdiğiniz adrese gelir, ancak ilk verdiğiniz adrese gitme ihtimali de var.

Biz de sizin gibi havaalanında yeni adres bildirimi yapmıştık, ancak kartlar ilk verdiğimiz adrese gitmiş, daha sonra da USCIS'e geri dönmüştü.
    Teşekkürler

• Uzun suredir aranmadigimizdan saniriz dosyayi kapattilar dedik ama ICE esimi yeniden aramis. Telefon sessizdeydi.
    Bu sefer arayan numara Texas degil Atlanta. (404) 346-2300
    Google da https://www.ice.gov/field-office/hsi-atlanta cikiyor.
    Scam mi diye dusunmedim degil ama nasil olur ki?
    Gecen seferki konuda adres beyani yapmadigimiz icin dosya acildigini soylemislerdi. Ne bir eposta var ne text.
    Adres degisikligini bir onceki aramadan hemen sonra yapmistik.
    Sanirim bu durumda olan sadece biz variz.

• @caglaror Caller ID rahatca olusturulabiliyormus. Boylelikle istedikleri numaradan ariyor gibi gosterebiliyorlar.
    Ayrica Homeland Security sayfasinda su bilgi var. Uzun lafin kisasi bunlar hep scam. Acmayin bile.

Does the Department of Homeland Security call you?
    As a reminder, DHS never uses its HQ Operator or CRCL number to make outgoing calls of this nature. Individuals receiving phone calls from these numbers should not provide any personal information.5 Mar 2020

Fraud Alert: DHS OIG Participates in National “Slam the Scam ...https://www.oig.dhs.gov › news › press-releases › fraud...
    Şunu ara: Does the Department of Homeland Security call you?
    Why would DHS be calling me?
    Criminals pretending to be Homeland Security agents are trying to steal your personal information. ... “They alter caller ID systems to make it appear that the call is coming from the DHS HQ Operator number (202-282-8000) or the DHS Civil Rights and Civil Liberties (CRCL) number (202-401-1474).”7 Mar 2019

• ⭐⭐

@caglaror, içinde söyledi: Amerika'da adres degisikligi yapmak USCIS (AR-11 form)

@caglaror Caller ID rahatca olusturulabiliyormus. Boylelikle istedikleri numaradan ariyor gibi gosterebiliyorlar.
    Ayrica Homeland Security sayfasinda su bilgi var. Uzun lafin kisasi bunlar hep scam. Acmayin bile.

Does the Department of Homeland Security call you?
    As a reminder, DHS never uses its HQ Operator or CRCL number to make outgoing calls of this nature. Individuals receiving phone calls from these numbers should not provide any personal information.5 Mar 2020

Fraud Alert: DHS OIG Participates in National “Slam the Scam ...https://www.oig.dhs.gov › news › press-releases › fraud...
    Şunu ara: Does the Department of Homeland Security call you?
    Why would DHS be calling me?
    Criminals pretending to be Homeland Security agents are trying to steal your personal information. ... “They alter caller ID systems to make it appear that the call is coming from the DHS HQ Operator number (202-282-8000) or the DHS Civil Rights and Civil Liberties (CRCL) number (202-401-1474).”7 Mar 2019

Gercekten actim baktim numara ace’ye aitti. Boyle olunca inandiriciligi cok fazla gercekten. Ben tanimadigim hicbir numarayi acmiyorum. Bana ulasmak isteyen ya text atiyor yada voicemail birakiyor. Oradan da amaclarini anlayabiliyorum. Tmobile guzel bir hizmeti var. Eger buyuk kurumlardan araniyorsaniz yada duzgun kaydi bulunan insanlar ariyorsa kurum adi yada kisi adini telefonunuzda kayitli olmasalar bile aradiklarinda goruyorsunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• Herkese merhaba;
    dv-2022 talihlisiyim.Ds260 formunda ny den adres verdim.SSN ve greencardın teslim adresini en son ne zaman değiştirebilirim.Giriş yapmayı düşündüğüm yer farklı olacak çünkü.

Herkese sağlıklı günler dilerim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mirach39, içinde söyledi: Amerika'da adres değişikliği yapmak USCIS (AR-11 form)

Herkese merhaba;
    dv-2022 talihlisiyim.Ds260 formunda ny den adres verdim.SSN ve greencardın teslim adresini en son ne zaman değiştirebilirim.Giriş yapmayı düşündüğüm yer farklı olacak çünkü.

Herkese sağlıklı günler dilerim.

Mumkunse tum formlarda sadece bir adres kullanmalisiniz, bu sekilde belgelerin takibini yapmaniz kolaylasir. Adres degisikligi yapmaniz belgelerin yeni adrese gidecegini garanti etmiyor maalesef. Saglam bir adres buldugunuz zaman ilk firsatta adres bilgilerini guncellemenizi ve belgeleriniz size ulasana kadar degistirmemenizi tavsiye ederim.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@HLS bu baslik altinda sadece USCIS'te yapacaginiz adres degisikligi ile ilgili sorularinizi sormalisiniz.

• @caglaror Caglar bey, bildigim bisey varsa IRS, Police ya da diger federal ya da state devlet daireleri sizi asla aramaz. Eger bi isleri varsa mail gonderirler cok onemliyse sheriff kapinizi calar.

• @crazycells özür dilerim. Dikklatsizlik🙁

• Merhaba,

Amerikaya 2 ay sonra girmeyi düşünüyoruz. İlk Adresimiz malesef değişti.. Uscis ödemesini şimdi yaptim. 2 ay önceden de IR formunu online göndersek, yeni adresimiz ozamana kadar işleme alınır mı? Ayrıca ilk girişte göçmen polisine de değişiklik için adresi vereceğiz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@orchuns, içinde söyledi: Amerika'da adres değişikliği yapmak USCIS (AR-11 form)

Merhaba,

Amerikaya 2 ay sonra girmeyi düşünüyoruz. İlk Adresimiz malesef değişti.. Uscis ödemesini şimdi yaptim. 2 ay önceden de IR formunu online göndersek, yeni adresimiz ozamana kadar işleme alınır mı? Ayrıca ilk girişte göçmen polisine de değişiklik için adresi vereceğiz.

Siz üzerinize düşeni yapın, gerisi USCIS'e kalmış. Bizim de durumumuz benzerdi, gitmeden AR-11 doldurduk, girişte görevliye söyledik ama kartlar ilk verdiğimiz adrese gitti.

• Merhaba, Ali Cihan bey Uscis’te adres degisikligi yapiyorum, formu tam doldurmama ve her seyin tam ve dogru olmasina ragmen formda bazi yerleri eksik gosteriyor, baska ne yapabilirim? Postaya giderek Uscis adres degisikligi yapabilirmiyim?

• @Ayvaz-Azizov Tekrardan denedim adress degisikligini oldu ama A ile baslayan Uscis numarasi Optional yaziyordu onu yazmadim sorun olur mu? Onceden A ile baslayan Uscis numarasini yazmistim ama oylede olmamisti bide boyle denedim oldu. Onceden actigim Uscis adresine giris yapmistim ilk denemede adres degiskligi olmamisti cikip bir sure sonra tekrar denedim ama kendi actigim profilden yapmadim galiba 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

76

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |