Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@hardrock tabi ki hayır 🙂 bence göndermeye devam edin.. belki insaflı bir çalışana gelir onaylar geçer. kim bilir..

• Selam arkadaşlar .bir sorum olcak size. Ben geçen sene green card başvurusu yaparken eşimden ayrılmıştım ama resmi değil. Başvuru yaparken kızımla eski eşimin fotoğrafı elimde olmadığı için tek baş vurdum medeni durumu single yaptım. Daha sonra green card kazandım. Ds260 formunda tüm bilgileri doldurdum .boşanma belgesi cocuğumun doğum belgesini ve yeni evliliğimin nikah belgesini evrak talebi zaman yoladım. Ve current aldım. Acaba bu problemden dolayı diskalifiye olr muyum?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Cavit-İtibarlı merhaba. ilk olarak case numberınızı lütfen 2021EU olarak düzeltin, geçen senenin kazananı olarak görünüyorsunuz.

green card başvurusunda esas olan doğru ve gerçek bilgiler vermek.
    başvuru sırasında evli olduğunuz halde bekar olarak doldurmanız ne yazık ki yalan beyana giriyor ve bu elenme sebebi.

KCC sizin evraklarınızın doğruluğuna bakar. yolladığınız evraklar da doğru olduğu için evrak onayı aldınız. ancak asıl konu mülakat sırasında ortaya çıkacaktır. çünkü boşanma evraklarınızdaki tarih başvurunuzdan sonra olduğu için bu durum konsoluluk görevlisi tarafından illa ki anlaşılacaktır.

şans dilemekten başka çarem yok, umarım sorunsuz atlatırsınız mülakatınızı.
    bol şans.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

⚠

dün, department of states'in resmi sitesinde;

"Briefing with Consular Affairs Acting Deputy Assistant Secretary for Visa Services Julie M. Stufft on the Current Status of Immigrant Visa Processing at Embassies and Consulates"

başlıklı bir brfiling metni yayınlandı. yayınlanan içerikte göçmen vizelerinin durumu ve merakla beklediğimiz mülakat günlerine dair birçok açıklama yer almakta.

"So our posts know – it’s not a new thing, this is something that we’ve given guidance on during the summer – once you’ve processed or once you have control and are able to assist American citizens in those services that IVs, immigrant visas, are the next priority. Will this come at the expense of nonimmigrant visa interviews? We really have to just – the pandemic is our bottleneck at this point, so we’re really focused on making sure that those immigrant visas begin being processed. And we’re making appointments for them that were affected under 10014 starting in April"

ifadesi uzun zamandır beklediğimzi haberin müjdecisi niteliğinde.

yine aynı makalede;
    göçmen vize hizmetlerine hız verilmesi için eleman ihtiyacını, göçmen olmayan vize hizmetlerinde öalışan personeli bu konuda yetiştirerek vereceklerini belirtiyorlar.

umarım bu hepimiz için güzel günlerin başlangıcıdır.

ilgili brifing için resmi site linkini buraya bırakıyorum;

https://www.state.gov/briefing-with-consular-affairs-acting-deputy-assistant-secretary-for-visa-services-julie-m-stufft-on-the-current-status-of-immigrant-visa-processing-at-embassies-and-consulates/

• @hardrock maalesef otomatik mail disinda bi cevap alamadım ama tekrar gonderdim bakalım

• @mehmetalinalbantoglu, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@hardrock maalesef otomatik mail disinda bi cevap alamadım ama tekrar gonderdim bakalım

Bana da 2 gundur cevap gelmedi.

• @hardrock düzenli atmaktan baska bi seçenek yok gibi su an

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Cavit-İtibarlı, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Selam arkadaşlar .bir sorum olcak size. Ben geçen sene green card başvurusu yaparken eşimden ayrılmıştım ama resmi değil. Başvuru yaparken kızımla eski eşimin fotoğrafı elimde olmadığı için tek baş vurdum medeni durumu single yaptım. Daha sonra green card kazandım. Ds260 formunda tüm bilgileri doldurdum .boşanma belgesi cocuğumun doğum belgesini ve yeni evliliğimin nikah belgesini evrak talebi zaman yoladım. Ve current aldım. Acaba bu problemden dolayı diskalifiye olr muyum?

Basvuru yaptiginiz gun resmi olarak ayri degilseniz ve bu sekilde belirtmediyseniz maalesef problem yasama ihtimaliniz cok yuksek.

Durumunuza konsolos karar verecek ama eger surece devam etmek isterseniz en azindan olasi maddi zarari azaltmak icin birkac tavsiye verebilirim. Mulakat tarihi aldiginiz zaman durumunuzu hatirlatip tekrar forumda sorabilirsiniz sorunuzu.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gucarslan elinize saglik. Harika bir haber bu... Butun bu yasananlardan sonra, Nisan ayinda baslama niyetleri oldugunu bilmek bile sevindiriyor...

• Yasaklı

@crazycells Martta başlamazlar mı hocam? Yasaklar kalktı diye soruyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@crazycells Martta başlamazlar mı hocam? Yasaklar kalktı diye soruyorum.

Dosyasi konsoloslukta olan kisiler icin belki baslayabilirler, bilemiyorum; bekleyip gorecegiz 🙂

• Yasaklı

@crazycells Ortalama mülakat tarihi kaç gün önceden veriliyor hocam?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov konsolosluklar açılmadan sorduğun sorunun bir cevabı yok önce sen konsolosluklar açıldı mı diye takip edeceksin ondan sonra mülakat tarihin gelmesini bekleyeceksin.

• Yasaklı

@ayvalik10 Bu sene için sormadım, geçmiş yıllarda no kaç gün hafta ya da ay önce tarih mülakat tarihi haberini veriyorlardı diye sordum hocam .
    Bir de konsolosluklar açılmadı mı ? Geçen hafta biden yasaklarları kaldırdı diye açılmış olmuyor mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov amerika hükümeti öncelikle seni değil kendi vatandaşlarını düşünüyor. Ondna dolayı konsoloslukta çalışan personel için aşı daha yapılmadığı için açılmayacak. 2 sene önceye kadar eğer bir numara current olduysa önünde ki ay içinde mülakat takvimi geliyordu. Ancak 2 yıldır ds260 ne zaman gönderdin. Evrakların tam mı bilgilerin doğru mu bir de current oldu mu gibi kriterler yüzünden kesin bir zaman olayı olmuyor. Ondan sen çıkarsa tek bir şey bekle numaran current olsun. DS260 formunu da ilk açılır açılmaz göndermeye bak. Zaten ben 6 mayısta boş ds260 formunu buradan yayınlayacağım böylelikle 2 gün de doldurur hazır durur sistem açılır açılmaz ds260 için kopya yapıştır yaparsın.

• Yasaklı

@ayvalik10 Benim evraklarımı kcc onaylayalı çok oluyor hocam, imzama bakın tarihler orada yazıyor. Teşekkür ederim.

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@Orhan-Cabarov amerika hükümeti öncelikle seni değil kendi vatandaşlarını düşünüyor. Ondna dolayı konsoloslukta çalışan personel için aşı daha yapılmadığı için açılmayacak. 2 sene önceye kadar eğer bir numara current olduysa önünde ki ay içinde mülakat takvimi geliyordu. Ancak 2 yıldır ds260 ne zaman gönderdin. Evrakların tam mı bilgilerin doğru mu bir de current oldu mu gibi kriterler yüzünden kesin bir zaman olayı olmuyor. Ondan sen çıkarsa tek bir şey bekle numaran current olsun. DS260 formunu da ilk açılır açılmaz göndermeye bak. Zaten ben 6 mayısta boş ds260 formunu buradan yayınlayacağım böylelikle 2 gün de doldurur hazır durur sistem açılır açılmaz ds260 için kopya yapıştır yaparsın.

Konsolosluk calisanlarina asi yapilmadigi bilgisinin kaynagi nedir?

• @Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@ayvalik10 Bu sene için sormadım, geçmiş yıllarda no kaç gün hafta ya da ay önce tarih mülakat tarihi haberini veriyorlardı diye sordum hocam .
    Bir de konsolosluklar açılmadı mı ? Geçen hafta biden yasaklarları kaldırdı diye açılmış olmuyor mu?

Gecmis yillardaki mulakat tarihlerini merak ediyorsaniz, "DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari" konusunun ilk mesajinda paylasilan onceki yillarin excel tablolarina bakabilirsiniz. Linkleri burada da paylasiyorum:
    Benzer tablo diger yillar icin de hazirlandi:
    DV2016 tablosu: https://bit.ly/1JRqgEd
    DV2017 tablosu: https://bit.ly/2A2RcW2
    DV2018 tablosu: https://bit.ly/2oUsb7r
    DV2019 tablosu: https://bit.ly/2L0H2pM
    DV2020 tablosu: https://bit.ly/2V0zMOz
    Bu da bu yilin tablosu: https://bit.ly/3csLtWZ

Sizin endiselenecek bir durumunuz yok, mulakatlar basladiktan sonra tahminim 4-8 hafta icin sizinde mulakatiniz tamamlanmis olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hardrock ben bir şey yazıyorsam her zaman ispat ederim işimden dolayı

• Yasaklı

@hardrock Bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Merak etme sebebim, çağırmadan önce ne kadar vaktimin olduğunu öğrenmek. Belgeleri toplamakta geç kalmayayım diye.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

57

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |