Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @baharaziz bizim 14.yıl oldu

• Merhaba @crazycells
    Abim Amerikan vatandaşı ve ben şuan 21 yaşındayım bu yıl GC için başvurmayı düşünüyoruz. Merak ettiğim birşey var internetten bilgilere baktığımda 10 yıllık bir süreç görünüyor bu kesin bir tarih midir öncesi mümkün değil mi? Amerikada vize işlemleriyle ilgilenen bir tanıdığımız dediğine göre o verilen 10 yıl genelleme ve her ülkeden belirli sayıda kabul olduğu için ve türk başvuran sayısı limite yakın olmadığından, koşşularım da uygun olduğu için o kadar sürmeyeceğini ve 1 yıl içinde alabilceğimi söylüyor. Böyle bir ihtimal var mıdır? Abimin ve ablamın vatandaşlıkları mevcut, üniversite son sınıf öğrencisiyim ve başvuruyu yapan abim dışında sponsor da göstereceğim mümkünse. Bilgi verebilir misiniz bu konuda kesin değilse de tahminen bildiğiniz bu kategoride 10 yıl sürmeden GC alabilen var mıdır?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@iremsusarii, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

Merhaba @crazycells
    Abim Amerikan vatandaşı ve ben şuan 21 yaşındayım bu yıl GC için başvurmayı düşünüyoruz. Merak ettiğim birşey var internetten bilgilere baktığımda 10 yıllık bir süreç görünüyor bu kesin bir tarih midir öncesi mümkün değil mi? Amerikada vize işlemleriyle ilgilenen bir tanıdığımız dediğine göre o verilen 10 yıl genelleme ve her ülkeden belirli sayıda kabul olduğu için ve türk başvuran sayısı limite yakın olmadığından, koşşularım da uygun olduğu için o kadar sürmeyeceğini ve 1 yıl içinde alabilceğimi söylüyor. Böyle bir ihtimal var mıdır? Abimin ve ablamın vatandaşlıkları mevcut, üniversite son sınıf öğrencisiyim ve başvuruyu yapan abim dışında sponsor da göstereceğim mümkünse. Bilgi verebilir misiniz bu konuda kesin değilse de tahminen bildiğiniz bu kategoride 10 yıl sürmeden GC alabilen var mıdır?

Merhabalar, maalesef 1 yil surmesi cok mumkun degil, ulkelere gore o sekilde ayri bir uygulama yok, sadece cok basvuru yapilan birkac ulkenin siralamasi farkli (daha gec ilerliyor), onun disindaki ulkeler sizin dediginiz ~10 yillik sirayi takip ediyor.

"10 yillik bekleme suresi, su an 10 yil onceki basvurulari degerlendiriyorlar" olarak anlasilmali, yani bundan sonraki yillarda surecte hizlanma ve gecikme olabilir; fakat cok buyuk bir sicrama beklemeyin. Bu sirayi, her yil yapilan basvuru sayisi ve verilen vize sayisi belirliyor.

Eger anneniz veya babaniz hayattaysa, once kendileri GC alip, sonra sizin icin basvuru yapabilirler? Bu sekilde iki koldan ilerleyebilirsiniz, hangisine once sira gelirse ondan ilerleyebilirsiniz. Bu bekleme surecinde eger is bulabilirseniz H1-B vizesine basvuru yapip vize almaniz hala mumkun. H1-B dual intent visa... Eger ciddi master/doktora programlarina kabul alirsaniz, bunlarla da ABD'ye hala gelmeniz mumkun.

• @iremsusarii Mesela benim ve üstteki birkaç arkadaşım başvuru tarihi 2007, yani 14 yıl oldu ve hala önümüzde iki yıl civarı süre var gibi görünüyor.

• Evraklarını 16 Kasım'da nvc'ye gönderdim. Nvc timeframe sayfasında da 16 kasım öncesi verilen evraklar inceleniyor yazıyor 8 Şubat itibariyle. Ama bende hareket yok, ceac'ta hepsi submitted yazıyor. Yanlış bir şey yapmamışımdır di mi? 3 ay olacak neredeyse.

• Sayın @cryzsell H1-B vize türü hangisi acaba ?

• @eeken Slm Bizde abimin sponsorluk evrakını tekrar submit ettik 20 Kasımda bizdede bir hareket yok. Bu Trumph'ın giderayak uzattığı PP denmi kaynaklı acaba?

• @oprmngr, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

@eeken Slm Bizde abimin sponsorluk evrakını tekrar submit ettik 20 Kasımda bizdede bir hareket yok. Bu Trumph'ın giderayak uzattığı PP denmi kaynaklı acaba?

Selamlar.
    Büyük ihtimal öyle. NVC timeframes sayfasında önceliği yasaksız dosyalara veriyoruz yazıyor. Ama yukarıda arkadaşlar genelde 2.5 ayda onay aldıklarını yazmışlar. Daha da uzayınca merak ettim açıkçası.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dmrtkn, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

Sayın @cryzsell H1-B vize türü hangisi acaba ?

Calisma vizesi oluyor, su basligi inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/103/h1b-çalışma-vizesi

• Merhaba sayın @crazycells . Yeni immigratin bill'i inceledim. Aile birleşiminde toplam sayı 226.000'de 480.000'e çıkarılıyor görünüyor. Ve kardeş vizesi, F4, yıllık 65.000'den toplam sayının %39.9'u olan 191.000 civarına çıkıyor görünüyor. Sanırım en çok biriken vize kategorisini temizlemek istiyorlar. Doğru mu anlıyorum acaba?

yasadan ekran görüntüsü

• Bu kadar beklemenin sonunda iyi haber yakın görünüyor hayırlısı ile diyelim.

• @oprmngr bizim evraklar bi onaylansaydı en azından 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eeken, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

Merhaba sayın @crazycells . Yeni immigratin bill'i inceledim. Aile birleşiminde toplam sayı 226.000'de 480.000'e çıkarılıyor görünüyor. Ve kardeş vizesi, F4, yıllık 65.000'den toplam sayının %39.9'u olan 191.000 civarına çıkıyor görünüyor. Sanırım en çok biriken vize kategorisini temizlemek istiyorlar. Doğru mu anlıyorum acaba?

Evet, aile sponsorlu vize sureclerindeki tum gecikmeleri azaltmak istiyorlar.

• @eeken Haklısın .

• Her hafta 10 gün civarı ilerleyen evrak kontrol sırasının, benim evrak submit ettiğim 16 Kasım'da üç haftadır beklemesi de nasıl bir şanssızlık yav.

@eeken, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

@oprmngr, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

@eeken Slm Bizde abimin sponsorluk evrakını tekrar submit ettik 20 Kasımda bizdede bir hareket yok. Bu Trumph'ın giderayak uzattığı PP denmi kaynaklı acaba?

Selamlar.
    Büyük ihtimal öyle. NVC timeframes sayfasında önceliği yasaksız dosyalara veriyoruz yazıyor. Ama yukarıda arkadaşlar genelde 2.5 ayda onay aldıklarını yazmışlar. Daha da uzayınca merak ettim açıkçası.

• PP'lerin kaldırılması ile bir umut ışığı doğdu 🙂 Hadi bileğinize kuvvet NVC çalışanları 😊

• Sayın @crazycells yasaklar kalktığına göre visa bulletin de az da olsa hızlanma görebilir miyiz sizce? Malum son altı ayda sadece bir ay ilerledi f4

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Zeyno, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

Sayın @crazycells yasaklar kalktığına göre visa bulletin de az da olsa hızlanma görebilir miyiz sizce? Malum son altı ayda sadece bir ay ilerledi f4

Evet, gorebiliriz. Ama ilk aylarda cok yuksek bir ilerleme beklemeyin. Vizeler verildikce ilerlemeler kacinilmaz 🙂

• @crazycells yoo yüksek bir hız beklemiyorum. Ortalama bir hız bile harika olurdu. 🙂

• 16 Kasım'da NVC'ye yüklediğimiz belgelerden abimin tax return'u hariç kabul edilmiş. Onu da tekrar yükledik bakalım.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |