Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@doki-arlington , içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

Arkadaşlar 8 Aydır Amerika dışındayım , giriş yaparken hangi havalimanını kullanmamı önerirsiniz , neresi daha rahat olur ?

Pandemi sürecinde 8 ay uzun bir süre değil. Bence endişe etmeden herhangi bir yerden giriş yapabilirsiniz.

• Arkadaşlar uzun bir aradan sonra herkese tekrar merhaba, bugün itibariyle 2 yıldır Türkiye deki işim nedeniyle Amerika dışındayım, nasip olursa 3 şubatta tekrar giriş yapmayı planlıyorum, jfk havaalanından. Bakalım girişte nasıl kaşılayacaklar 😊 İnşallah pandemi etkisi ile kolay bir giriş olur, tabi yanımda işim ile alakalı bir kaç evrak olacak ayrıca biletim tek yön,

• @keops iyi yolculuklar, sorunsuz bir giriş olsun inşallah, re-entry permit almışmıydınız?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@keops, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

Arkadaşlar uzun bir aradan sonra herkese tekrar merhaba, bugün itibariyle 2 yıldır Türkiye deki işim nedeniyle Amerika dışındayım, nasip olursa 3 şubatta tekrar giriş yapmayı planlıyorum, jfk havaalanından. Bakalım girişte nasıl kaşılayacaklar 😊 İnşallah pandemi etkisi ile kolay bir giriş olur, tabi yanımda işim ile alakalı bir kaç evrak olacak ayrıca biletim tek yön,

Bol sanslar, deneyimlerinizi ve iyi haberlerinizi bekliyoruz 🙂

• @crazycells ve @Muhtaradana çok teşekkür ederim🙏 bu arada re-entry permit hiç almadım.

• @keops, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

Arkadaşlar uzun bir aradan sonra herkese tekrar merhaba, bugün itibariyle 2 yıldır Türkiye deki işim nedeniyle Amerika dışındayım, nasip olursa 3 şubatta tekrar giriş yapmayı planlıyorum, jfk havaalanından. Bakalım girişte nasıl kaşılayacaklar 😊 İnşallah pandemi etkisi ile kolay bir giriş olur, tabi yanımda işim ile alakalı bir kaç evrak olacak ayrıca biletim tek yön,

Umarım sorunsuz bir giriş olur , biletimizin gidiş-dönüş yada tek yön olması fark ediyor mu , sınır polisinin bunu görme yetkisi var mı ? Eğer öyleyse ana sayfada uzun süre amerika dışında kalanlar için tek yön bilet almasını tavsiye edebiliriz.Bende 9 ay sonra giriş yapacağım ama gidiş-dönüş bilet aldım sorun olur mu

• @texasrancher12 teşekkür ederim. İnan biletleri görüp görmediklerini bilmiyorum, ama bilet ile soru sordukları zaman onlara fırsat vermemek, için ve daimi dönüş yaptığımı bilmeleri için,

• ⭐⭐⭐

İyi yolculuklar, bol şans diliyorum

• @fetihy teşekkür ederim 🙏

@fetihy teşekkür ederim 🙏

2 Şubatta yaşadığınız tecrübeleri merakla bekliyoruz , umarım bu tecrübeler olumlu olur

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@texasrancher12, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

Umarım sorunsuz bir giriş olur , biletimizin gidiş-dönüş yada tek yön olması fark ediyor mu , sınır polisinin bunu görme yetkisi var mı ? Eğer öyleyse ana sayfada uzun süre amerika dışında kalanlar için tek yön bilet almasını tavsiye edebiliriz.Bende 9 ay sonra giriş yapacağım ama gidiş-dönüş bilet aldım sorun olur mu

Evet, on taraftaki kisi (ilk karsilastiginiz memur) bunlari gorebiliyor mu emin degilim, ama secondary passport control'de goruyorlardir. Havayolu sirketleri bu bilgileri CBP ile paylasiyor.

Eger 9 ay sonra giris yapiyorsaniz, ikincil kontrole gonderilme ihtimaliniz yuksek, o nedenle bu tur konularda kesinlikle yalan soylememelisiniz.

• @keops umarım beklediğiniz gibi olur, girişiniz ardından, bu girişinize dair detayları ve bizlere fikir vermesi açısındanda kısmen de olsa kendi durumunuz ile iglili belli başlı bilgileri paylaşır mısnız?

Merhabalar , sorunsuz giriş yapabildiniz mi acaba sınırda sorun çıkardılar mı ?

• @keops Bol şans diliyorum ben de. Umarım sorunsuz bir şekilde Amerika'ya giriş yapabilirsiniz. Tecrübelerinizi paylaşırsanız çok memnun oluruz.

• Subat sonu ulkeye giris yapacagim, ilk giriste birkac gun kaldigim icin gc alamadim, giristen birkac gun sonra vize suresi bittigi (1 yıllık süre)icin gc gelene pasapot basili olanı kullanmak sorun olur mu? Ya da buyurumda yapılabilecek bir sey var mı?

• @aurelius normalde bir problem olmaz, girişte pasaportunuza vurulan admitted damgası vurulduğu gün itibariyle vizenizi 1yıl daha kullanmanızı sağlıyor, fakat son zamanlarda sizin durumunuza bağımsız PP 10014 kararlarından dolayı (sizin gibi daha önce ilk girişini yapanlar bu kısıtlamadan muaf) Türkiye'de uçuşa alınmadan önce fiziksel olarak Green Cardı görmek istediklerini duyduk, en son deneyimleri aşağıya alıntılıyorum

Not:Bu arada elinizde fiziksel olarak Green Card olmadığı ve vize süreniz pasaport üzerinde bittiği için (admitted damgasının vizeyi 1 yıl geçerli yaptığını bilmeyen görevliler aktarmalı uçuşlarda sorun yapabiliyor) direk uçuş tercih etmenizi tavsiye ederim

@Muhtaradana, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@elburco bir ay öncesine kadar bu durumda olanlar için direk uçuşta hiçbir sorun yaşamadan gidebilirsiniz denilebilir, hatta aktarmalı yolculuktada bazen zorluk çıkartsalarda yolculuklarını sıkıntısız tamamlayanlar var, fakat son deneyimlerdede ⬇️ görebileceğiniz gibi eğer elinizde fiziksel olarak Green Card yoksa sıkıntı çıkartabiliyorlar, bunun sebebi PP10014 yasaklarına takılan vize sahiplerinin ülkeye girişlerini engellemek diyebiliriz

@cnpist, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

sayin @Muhtaradana , greencard'i mutlaka gormek istiyorlar. İlk Gozen kontrol esnasinda bakiyor. C-in esnasinda TK kontuarindaki THY gorevlisi pasaporttaki ilk giris damgasini da sormus ama biz pasaportlari yenilemiştik, damgalar eski pasaportta idi ve kartlar da elinde oldugu icin ustelememis, onemli degil demis, devam etmisler. GC varsa pasaporttaki damgayi sormasi isguzarlik olabilir, zaten ustelememis. Ben 12 gun once LH ile gelmistim, GC olmadan almadiklarini bana soylemislerdi, ben ozellikle sormustum. Su aralar Biden br suru karar imzaliyor, sanirim kisa surede isler daha rahatlayacak .

@cnpist, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

Bugun LH ile Frankfurt uzerinden LA e tekrar dondum. İstanbulda fiziksel olarak green cardi gormek istediler ve karti olmayanlari almadıklarini soyledler. IST-FRA ayagi rahat gecti, ucak cok dolu degil idi, soyleki 3lu koltuklarda genelde orta koltuk bos idi. Frankfurtta aktarma oldugu icin test istemiyorlar. FRA-LA biraz daha kalabalik idi. RAhat bir ucus oldu. LA de 15-20 dakika icinde alandan ciktim, pasaport kontrolu cok hizli oldu, bagajlarda hizli geldi. Kimse soru sormadan girdim. En son 2 ay once gidip donmustum, onun etkisi var hehalde.

Son deneyimler nedir henüz bilmiyoruz ama  en son bize aktarılan bilgilere göre, uçuşlara izin veren Gözen firması net bir şekilde daha önce giriş çıkış yapanlar uçabilir demiş. Arkadaşımızın tavsiyesi eğer elinde fiziksel olarak Green Cardı olmayan varsa havalimanına gidip, Cbp ye kendi adına mail attırması şeklinde oldu

Sizde yukarıdaki tavsiyeye göre hareket edebilirsiniz belki⬆

Konu başlığına aktarılan son ileti⬇

@tekirlimon, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@elburco bizim ilk girişimizin üzerinden beş ay geçmişti. Kartlarımız elimizde değildi. Direk uçuş THY. Uçağa girmeden hemen önceki son güvenlikteki genç karşı tarafındaki amirine sordu ‘kartları yanında değil, ne yapmalıyım’ diye, o da ‘damgaları varsa sorun değil,’ diye cevap verdi.

• @Muhtaradana tesekkurler cevap icin, giristen bir sure sonra pasaporttaki sure bittigi icin, gc gelene kadar passportaki vizeyi kullanmak us icinde kontrollerde sorun cikarir mi?

Bir sorum daha var, Us giriste 1 yil nerdeyse doldugu icin ek sorular sorulur mu? Boston dan giris yapilirsa ornegin giriste daha az sorunla karsilasilir mi?

• @aurelius
    1)Sorun çıkmaması lazım
    2)Muhtemelen daha fazla soru gelecektir, bu ara için sebeplerinşz ne ise buna cevap vermek için hazırlanmak iyi olabilir
    3) Hangi havalimanından sıkıntısız geçersiniz bilmiyorum, ama bu başlık altında daha öncede konuşulduğunu anımsıyorum

• Herkese tekrar merhaba; siz değerli arkadaşlara tecrübe ve deneyimleriniz doğrultusunda bir soru sormak istiyorum. Biz 2018 yılında yeşil kartlı ilk girişimizi yaptık ve eşim ve oğlum bir süre sonra Türkiye'ye döndüler. Ben ise 2020 yılının başına kadar New York'ta çalıştım. Eşim ve oğlum bu süreçte bir kaç ayda bir giriş çıkış yaptılar Amerika'ya. Ancak geçen yıl yeni doğan bebeğimizin sağlık sorunları, ameliyatı ve üzerine Covid 19 salgını yüzünden sağlığımızı korumak ve Amerika'da hazırda işim olmadığı için Türkiye'de kaldık. Şu an itibariyle 13 aydır Amerika dışında bulunmaktayız. Bu arada ben kendi alanımla ilgili iş başvuruları yapmaya başladım. Yakın bir süre içinde iş görüşmeleri yapmak için Amerika'ya dönmeyi planlıyoruz. Yine hep beraber gitmeyi ve sonrasında düzenli bir iş ve ev gibi gereksinimleri karşılayamayacak olursam ailemi Türkiye'ye geri getirmeyi ve orada tek kalmayı planlıyorum. Siz değerli arkadaşlardan ricam; yakın zamanda bizim durumumuza benzer durumda olup Amerika'ya giriş yapmış insanların, duyduğunuz gördüğünüz tecrübelerini ve yaşadıklarını paylaşmanız. Cevaplarınız ve önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim. Hepinize saygılar.

Benzer Başlıklar

• 1
  • 3
  • 6
  • 985
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

67

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.0k

| | | |