Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Hemen gönderiyorum, çok teşekkür ederim alakanıza. Saygılarımla

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Zafer-2021, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Hemen gönderiyorum, çok teşekkür ederim alakanıza. Saygılarımla

Esinizin ve oglunuzun pasaportlarinin gecerlilik suresi bitmis. Bu iki pasaportu yenilemeniz lazim.

Diger belgelerde bir hata goremedim, hepsi tam.

• Çok teşekkür ederim. Bana eksik evrakınız var mesajı, pasaport geçerlilik tarihleri bittiği için gelmiş olabilir mi??

• @Zafer-2021 Bence sebebi o, cunku size gelen emailde soyle bir ifade var:

"Passport Biographic Page: You and each family member immigrating with you must submit a photocopy of the biographic data page of a currently valid passport. The biographic data page is the page with your photograph, name, date, and place of birth."

• Son derece haklısınız. İnanılmaz bir atlama yapmışım. Hepinize çok teşekkür ederim. Saygı ve sevgilerimle.

• @Zafer-2021 Herkesin yapabilecegi kucuk bir hata:) Ama sizin basvuru surecinizi olumsuz sekilde etkileyecek bir hata asla degil. Selamlar!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Zafer-2021, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Çok teşekkür ederim. Bana eksik evrakınız var mesajı, pasaport geçerlilik tarihleri bittiği için gelmiş olabilir mi??

Evet 🙂 pasaportlarin gecerli olmasi gerekiyor. Bu notu ilk iletiye de ekleyecegim.

• Merhaba arkadaşlar arkadaşım green card 2021 talihlisi 3 çocuğuyla birlikte toplam 4 kişi işlemlerini gerçekleştiriyorlar. Ds260ta oturumun Bakü olduğunu kayd etti fakat iş nedeniyle nisan ayından Türkiyede oturum izniyle kalmak zorunda (çocuklar sağlık muayenesine kadar Baküde kalacak. Sağlık raporu işlemlerinden sonra Amerikaya giriş yapılana kadar 4ü de Türkiyede yaşayacak). Sorum şu ki Türkiyeden konsoloslukla iletişime geçerse doktor sağlık muayenesi ve mülakat adresini Ankara olarak değiştire biliyor mu? Geride kalan işlemleri Türkiyeden gerçekleştire bilir mi? Şimdiden herkese teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mehmet95, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Merhaba arkadaşlar arkadaşım green card 2021 talihlisi 3 çocuğuyla birlikte toplam 4 kişi işlemlerini gerçekleştiriyorlar. Ds260ta oturumun Bakü olduğunu kayd etti fakat iş nedeniyle nisan ayından Türkiyede oturum izniyle kalmak zorunda (çocuklar sağlık muayenesine kadar Baküde kalacak. Sağlık raporu işlemlerinden sonra Amerikaya giriş yapılana kadar 4ü de Türkiyede yaşayacak). Sorum şu ki Türkiyeden konsoloslukla iletişime geçerse doktor sağlık muayenesi ve mülakat adresini Ankara olarak değiştire biliyor mu? Geride kalan işlemleri Türkiyeden gerçekleştire bilir mi? Şimdiden herkese teşekkürler

Mulakata nerede girecek?

Eger mulakata Ankara'da girmeyi planliyorsaniz, Ankara'daki ABD konsoloslugunun anlasmis oldugu doktorlardan raporu almalisiniz.

Yani Azerbaycan'dan veya Gurcistan'dan alacaginiz saglik raporlari Turkiye'de kabul edilmeyecektir. Yine ayni sekilde Ankara'dan alacaginiz saglik raporu da Tiflis'teki konsoloslukta kabul edilmeyecektir.

• merhaba bir sorum olcak bu kismi tam olarak anlamis degilim . Ben 5 yil civari newyork ta yasadim evrak talebi geldi su an istanbulda yasiyorum. Abd den de sicil kaydi almam gerekiyormu gerekmiyormu bi yardimci olursaniz sevinirim , tesekkurler simdiden

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vedat-ARSLAN, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

merhaba bir sorum olcak bu kismi tam olarak anlamis degilim . Ben 5 yil civari newyork ta yasadim evrak talebi geldi su an istanbulda yasiyorum. Abd den de sicil kaydi almam gerekiyormu gerekmiyormu bi yardimci olursaniz sevinirim , tesekkurler simdiden

abd'de yaşadığınız süreler için adli sicil kaydı almanıza gerek yok. bol şans dilerim sürecinizde..

• tesekkurler

• Dosya Numarasi: 2021EU21XXX
    DS-260 Gonderimi: 17/06/2020
    KCC Evrak Istegi: ???
    KCC Evrak Onayi:
    Saglik Muayenesi:
    Vize Mulakati:
    Vize Onayi:
    Pasaport Teslimi:
    (arkadaşlar KCC hala evrak talebi için mail atmadı sizce normal mi ?)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Onur-Bektaş, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Dosya Numarasi: 2021EU21XXX
    KCC Evrak Onayi:
    Saglik Muayenesi:
    Vize Mulakati:
    Vize Onayi:
    Pasaport Teslimi:

Bir problem gorunmuyor. Birkac gun once sayin @gucarslan evrak istek sirasinin 16.000'lerde oldugunu yazmisti.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@Onur-Bektaş, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Dosya Numarasi: 2021EU21XXX
    KCC Evrak Onayi:
    Saglik Muayenesi:
    Vize Mulakati:
    Vize Onayi:
    Pasaport Teslimi:

Bir problem gorunmuyor. Birkac gun once sayin @gucarslan evrak istek sirasinin 16.000'lerde oldugunu yazmisti.

merhaba. evet, şuan evrak talepleri 16800lerde. @Onur-Bektaş size de yakında gelecektir.

• Merhaba kcc den mail aldım bugün evrak talebi için sorum şu olacak pasaport ve vukuatlı nüfus örneği dışında beni ilgilendiren kısım askerlik ile olan bölüm acaba e devletten askerlik durumunu sorgulayıp yollamalı mıyım ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@olcay1, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Merhaba kcc den mail aldım bugün evrak talebi için sorum şu olacak pasaport ve vukuatlı nüfus örneği dışında beni ilgilendiren kısım askerlik ile olan bölüm acaba e devletten askerlik durumunu sorgulayıp yollamalı mıyım ?

isterseniz yollayabilirsiniz, ama TC vatandaslarinin yollamasina gerek yok.

• @crazycells anladım cevap için teşekkürler

• Merhaba, KCC'ye dokümanları Eylül'de göndermeme rağmen henüz confirmation maili almadığıma dair mail attım ve aşağıdaki yanıtı gönderdiler. Onay mailimi sormama rağmen interview hakkında bilgi vermişler, ne demek oluyor? Bu dosyanız onaylandı ve interview'i bekleyin anlamına mı geliyor.

Thank you for your inquiry.

Scheduling for the DV 2021 program year has not yet begun. Please monitor Travel.State.gov for updates. Selectees will be notified by an email to the address they provided to check the Entrant Status Check (ESC) website as soon as an interview is scheduled. KCC cannot provide information as to when an interview date may become available for your case. Interviews are scheduled numerically according to assigned case numbers which have completed processing. The Department of State designates how many interviews will be scheduled each month according to visa availability. You may refer to the visa bulletin at travel.state.gov for the list of current numbers. This information is updated on the 15th day of each month thereafter. Please remember that selection for participation in the Diversity Visa Program is not a guarantee of a visa or of a visa interview.

In order for the Kentucky Consular Center to assist with inquiries regarding a specific Diversity Visa (DV) case, you must provide the Principal Applicant's full name, complete case number, and date of birth in the following format (MMDDYYYY) as entered on the original entry. Please remember that the Kentucky Consular Center does not have the authority to tell you whether or not your specific case will be disqualified. Only a consular officer can do that at the time of your visa interview. Do not send any paper documents to the Kentucky Consular Center.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Atmosfera ilk defa bu cevabı yolladiklarini gördüm açıkcasi bu sene. bence onayınız olmuş, ben bu mesajdan bunu çıkartıyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

61

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.8k

| | | |