DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• Merhaba, bizim cr1 interview var. Evlilik cuzdani konusunda herkes farkli birsey yazmis. Evlilik cuzdaninin kensini goturmemiz yeterli degil mi? Zaten icinde ingilizcesi de var. Net birsey bilen varsa ve yazarsa cok sevinirim.

• @Uycleperdue gelmedi daha , bu normalmi

• @Er-Ad, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

@Olkan-Oflaz-0 yoklama kaçağıyım ben mülakatta bir sorun çıkarmı sizce

Olur neden olmasın sen kendi ülkende vatandaşlık görevini yerine getirmiyorsun adam sormaz mı sana neden diye?

• @Olkan-Oflaz-0 asker kaçağı değilim , bakaya kaldım sadece , anlamadın soruyu sanırım

• @Olkan-Oflaz-0 yani sadece belgeyi tamamlamak için istiyorlar, yoklama kaçağı olmak önemli değil , doğrumu anladım

• merhaba eşim abd vatandaşı ilk formu 2023 ocakta doldurduk 2023 aralıkta onay geldi ds260 formunu doldurduk nvcden onay maili geldi 5 şubat 2024te ama hala mülakat tarihi bekliyoruz hızlandırmak için senatörede yazdık ama tarihi beklememizi söylediler önerisi olan var mı acaba ?

• @sılakut sadece beklemeniz gerekiyor bilginize

• @sılakut bizimki de aynı tarih beklemek dışında yapacak bir şey yok. Çok özel bir durumunuz varsa expedite edebilirsiniz sadece..

• @ufukadiyaman kendisini götürmeniz yeterli evet yanınızda fotokobisinide bulundurun isterseniz

• merhaba,
    burada yazılan yazılar ve arkadasların sagolsunlar verdıklerı bılgılere gore daha once B1-B2 vizesi ile abd ye giderek orda 3 ay sonunda green card basvuru yapma planlarımız vardı,ama bekleme surelerının burada kı bekleme süresi ıle aynı oldugu bılgısını alınca Türkiye den green card ıcın başvurmaya karar verdık. cunku avukattan aldıgım bılgıye gore SSN gelmesı epey zaman alıyor.bellkı faydası olur asagıda avukatın verdıgı bılgılerı paylasıyorum.benım bılgısı olan umarım vardır ogrenmek ıstedıgım b1-b2 vızem varken 2 yıl oldu vızeyı alalı,calıstıgım ıcın abd ye gırıs cıkıs yapmadım ,sımdı green card basvurusu yapmamda sorun olur ve verılen b1-b2 vizemin iptal edılme durumu olur mu?sımdıden tesekkurler.herkese kolay gelsin.
    Başvuru yapıldıktan sonra ortalama 1-3 ay içinde parmak izi randevusu gelir.

Çalışma ve seyahat izninin gelmesi ortalama 6-9 ay arası sürmektedir.

Green Card’ın gelmesi ortalama 12-18 ay arası sürmektedir.

• @Fatma-Antalya benim B2 vizem var iptal olmadı, olmaz. Ancak süreç başladıktan sonra ve başvurunun son aşamasında, büyükelçiliğin vizeyi iptal etme durumu olur mu bilmiyorum ya da başvuru sonrası ABD’ye gitmedim, girişte sorun olur mu bilmiyorum. B2 vizesi olup göçmenlik sürecinde ABD’ye giden biri olduysa buna cevap verebilir.

• @Fatma-Antalya konsolosluk mülakatın sırasında diğer vizeniz iptal edilir aynı anda birden fazla vize sahibi olunamayacağı bu işlem yapılır

• @Uycleperdue merhabalar, milakatta eğer b1/b2 vizeniz varsa onu iptal ediyorlar. Bu ayın başında mülakatım vardı orda benim vizemi iptal ettiler.

• @Uycleperdue hic bir problem olmuyor mülakat tarihine kadar amerikaya girip çıkabilirsiniz

• merhaba,
    zaman ayırıp bılgı veren herkese cok tesekkurler,boyle cevaplar gordugumde yalnız olmadıgımı gormek mutlu edıyor:)bız 1 hafta ya da 10 günlüğüne ABD ye turla gitmeye karar verdik. şimdi green card ta başvurup vizeden de olursam uzulurum. Turdan sonra Türkiye den green card başvuru yapacagım.kısmet artık.
    burada tecrübelerimi paylaşmaya çalışacağım, umarım birilerine yardımım dokunur. Herkesin yolu ve işi acık, şansı bol olsun 🙂

• İyi günler, I-130 approval olunca myuscis online hesabındaki documents a düşen approval notice in çıktısını alsa eşim yeterli olur mu? Yoksa ille orijinal mail ile gelen belgemi gerekli? Yaz tatiline çıkacağız ve mail geldiğinde evde olmaya bilirim, Türkiye de olacağım ve süreci Türkiye de eşimin yanında takip etmeyi düşünüyorum. Petitoner olarak benim mailing adresim California, beneficiary eşiminki doğal olarak Türkiye. Hangimize gönderirler approval notice I mail olarak? Yoksa yine sadece online hesabımızda mı gözükür.
    Bu arada online submission yaptım ama hiç mail olarak receipt notice almadık. Sadece online hesabımızda Receipt notice belirdi. Online bilgilendirme için G-1145 E-notification of petition formunu doldurduğumuz için olduğunu düşünüyoruz. USCIS e sorduğumda dosyanız alındı ve inceleniyor denildi.

• Merhaba arkadaşlar.
    Mülakat maili kaç ayda geliyor belli süresi var mı ?
    Şubat ayında DQ olanlardan mail gelen oldumu? Bu mailler görüşmeden ne kadar zaman içerisinde geliyor bilgisi olan var mı? Usandik beklemekten ne zor bir süreç bu 😞

• @Erik merhaba gerekli değil .benim eşimde Türkiye de yanımdaydi süreç boyunca Amerika adresine gelen evraklara ihtiyacımız olmadı aynısı e-mail ile de geliyor zaten ama onlara da ihtiyacımız olmadı.

• @feyza86 Çok teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için 🙏🏻

• @Brcu Merhaba. Biz de şubat başı DQ olduk, hala appointment bekliyoruz. Normalde 3-4 ayda geliyor ama belli de olmuyor. Sadece bekliyoruz, başka yapacak çok bir şey yok. İşallah Haziran’da email gelir, Temmuz Ağustos’ta interview’e gireriz. Evet sıkıntılı ve yorucu bir süreç.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

436.9k

| | | |