Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Kardeşim 2005te Amerika'da doğdu. Geçende amcam bana kendi çocuğu için devletten para yardımı aldığını dedi. Amcam emekli ve green card'ı var ondan mı alıyor acaba, babam green cardı yok türkiyede yaşıyoruz o yüzden böyle bir şey için konsolosluğa başvurmalımıyız?

• @okan1579 amerikada yaşamayan bir kişiye nasıl devlet yardım yapsın.

• Yapıyor hocam. Amcam green card'lı ve emekli oldu, oğlu ABD vatandaşı, ikisi de türkiyede yaşıyor, oğlu burada lise okuyor

• ⭐⭐⭐⭐

@okan1579 amcanız abd vatandaşlığını aldıysa mümkün demek ki. Benim düşüncem bu yonde babanızda gc yok diye düşünüyorum

• @rhonster evet bende size katılıyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@okan1579 Eğitim yardımı içinde söyledi:

Kardeşim 2005te Amerika'da doğdu. Geçende amcam bana kendi çocuğu için devletten para yardımı aldığını dedi. Amcam emekli ve green card'ı var ondan mı alıyor acaba, babam green cardı yok türkiyede yaşıyoruz o yüzden böyle bir şey için konsolosluğa başvurmalımıyız?

Parayi ne icin, hangi programdan aliyor; bu bilgiyi ogrenmelisiniz ki saglikli olarak arastirabilelim. Amcaniz emekli maasindan yani social security benefit'lerden bahsediyor olabilir, onu sanki ogluyla ilgili bir durum gibi aktarmis size. Belki programda bu bilgiyi verdigi icin kendisi de oyle zannediyordur.

• Gecen sene martta giris yaptım. Ayın sonunda cıktım. Bu yuzden Greencard alamadım. Bu ay giris yapacagım. Sorum Financal Aid basvuracagım Greencard ID gerekiyor gocmen vizesin de bunun icin kullanılan bir alan var mı? ya da ID elde etmenin bir yolu? konu hakkında bilgisi olan var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aurelius, içinde söyledi: Greencard ID Hakkında

Gecen sene martta giris yaptım. Ayın sonunda cıktım. Bu yuzden Greencard alamadım. Bu ay giris yapacagım. Sorum Financal Aid basvuracagım Greencard ID gerekiyor gocmen vizesin de bunun icin kullanılan bir alan var mı? ya da ID elde etmenin bir yolu? konu hakkında bilgisi olan var mı?

Gocmenlik surecinizi bilmiyorum, detay vermemissiniz ama eger LPR iseniz Green Card'inizi USCIS'ten alip kimlik yerine kullanabilirsiniz.

• @crazycells, içinde söyledi: Eğitim yardımı

Gecen sene martta giris yaptım. Ayın sonunda cıktım. Bu yuzden Greencard alamadım. Bu ay giris yapacagım. Sorum Financal Aid basvuracagım Greencard ID gerekiyor gocmen vizesin de bunun icin kullanılan bir alan var mı? ya da ID elde etmenin bir yolu? konu hakkında bilgisi olan var mı?

Gocmenlik surecinizi bilmiyorum, detay vermemissiniz ama eger LPR iseniz Green Card'inizi USCIS'ten alip kimlik yerine kullanabilirsiniz.

Cevap icin tesekkurler. Amerikada degilim suan, USCIS daha once basvurmadim. Basvurduktan sonra bilgiler gorulebilir mi? 2. Sorum cooks yapali 11 ay nerdeyse doldu, giris yaparken sorun cikar mi ? Ozel bir neden yoktu.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aurelius, içinde söyledi: Eğitim yardımı

@crazycells, içinde söyledi: Eğitim yardımı

Cevap icin tesekkurler. Amerikada degilim suan, USCIS daha once basvurmadim. Basvurduktan sonra bilgiler gorulebilir mi? 2. Sorum cooks yapali 11 ay nerdeyse doldu, giris yaparken sorun cikar mi ? Ozel bir neden yoktu.

Gocmen vize ile mi giris yaptiniz? O durumda USCIS immigrant fee'yi odeyip kimliginizi adresinize postalatabilirsiniz.

Hangi bilgilerden bahsediyorsunuz?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

118

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |