Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Melis-Avcılar, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba tekrardan!

J1 vizesi ile 2 yıldır Amerika’dayım. 2021 greencard talihlisiyim. Şubat ayında vizem biteceği için bu ay turist vizesine başvuracağım. Fakat da 260 formumu Haziran ayında submit ettim. Bu nedenle aklımda birkaç soru var. Cevaplayabilirseniz çok sevinirim.

-Formda are u an applicant for an immigrant visa sorusuna evet mi demek gerekir?

-Has an immigrant petition ever been filen for you diyor daha adjustment yapmadim ama DS 260 yaptigimiz icin bu soruya evet mi demek lazım?

-Birde turist vizesi icin geri döneceğimi burda geçici olduğumu belirtmek için ne demek daha doğru olur?

@crazycells

dediginiz durumda B-2 vizesine gecis yapmaniz oldukca zor olur. Keske once J-1'i uzatip sonra formlari doldursaydiniz.

Dediginiz gibi, o sorularin cevabi "evet"; cunku DS-260 formunu doldurdunuz. Fakat o sorulara "evet" derseniz basvurunuz onaylanmayacaktir. Isterseniz gocmenlik avukatlarina danisip tum durumunuzu anlatin, belki baska cikar yol bulabilirler.

• @waldeinsamkeit normalde de current olunca mülakat tarihleri akabinde veriliyordu. Bu sene ilk defa böyle bir durum yaşanıyor pademiden dolayı umalım ki current olanlar mülakata çağırılsın 20 ocaktan sonra herkesin beklentisi bu yönde sürecin ne kadar hızlı ilerleyeceği de ona bağlı, çok belirsiz bir yıla denk geldik

• Merhabalar umarım herkes vizesini alıp Amerika ya girer benim sorum şu hepimiz Biden in göreve başlamasını bekliyoruz süreci iptal edebilir diye ancak göreve geldiğinde bu pandemi konusunda en az 1 ay Abd yi kapatabilir ve hemen konsolosluları açıcağını düşünmüyorum benim dava masrafını ödeme gibi bir durumum yok malesef bu davaya başvuranların vizelerini garanti alabiliceklermi .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sakaryalı93, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar umarım herkes vizesini alıp Amerika ya girer benim sorum şu hepimiz Biden in göreve başlamasını bekliyoruz süreci iptal edebilir diye ancak göreve geldiğinde bu pandemi konusunda en az 1 ay Abd yi kapatabilir ve hemen konsolosluları açıcağını düşünmüyorum benim dava masrafını ödeme gibi bir durumum yok malesef bu davaya başvuranların vizelerini garanti alabiliceklermi .

tabii ki hayir 🙂 avukatlar size boyle seyleri garanti edemezler maalesef.

• ⭐⭐⭐

@sakaryalı93, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar umarım herkes vizesini alıp Amerika ya girer benim sorum şu hepimiz Biden in göreve başlamasını bekliyoruz süreci iptal edebilir diye ancak göreve geldiğinde bu pandemi konusunda en az 1 ay Abd yi kapatabilir ve hemen konsolosluları açıcağını düşünmüyorum benim dava masrafını ödeme gibi bir durumum yok malesef bu davaya başvuranların vizelerini garanti alabiliceklermi .

Merhaba,

Tabiki de böyle bir garanti yok. Dava sonucu belli olsaydı zaten dava sureci diye bir sey olmazdı. Avukatların bazı iddiaları olacak, durumu anlatacak, Yargıç değerlendirecek. Belki dava icerisinde sadece aile birleşimleriyle ilgili olumlu sonuç çıkacak, belki sadece DV, belki de ikisi icin de çıkmayacak. Kısacası hiçbir sey net degil.

İnsallah tum talihliler icin guzel bir şekilde tamamlayacağımız yıl olur. Davalı, davasız, herkesin gönlündekilere kavuşması dileğiyle

• @crazycells @Sono Çok teşekkürler cevaplarınız için anladım dava bir çok konuyu içeriyor hiç bir şey net değil . Umarım Biden bir an önce konsoloslukları açar kimse sıkıntı yaşamaz.

• @crazycells peki onlara evet deyip, şu anki corona durumundan dolayı turist vizesine başvurduğumu belirtirsem de red mi yerim acaba? Ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Melis-Avcılar, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells peki onlara evet deyip, şu anki corona durumundan dolayı turist vizesine başvurduğumu belirtirsem de red mi yerim acaba? Ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında?

Bu dediginizin de gecerli bir neden olarak goruneceginden supheliyim. Dediginiz cumlede, tam olarak ne amacla turist vizesine basvuru yapiyorsunuz? Onu da tam anlayamadim... Cunku ucuslar devam ediyor ve corona testi pozitif olanlarin ucusa alinmasi yasak.

• Please help, sign and share the petition to remove Visa ban:

Search in google for:

Remove the damaging immigration bans that destroy the dreams of DV Lottery winners

Every Person can sign, like Family, Friends etc..

• Merhaba, benim CN 7700 lerde ama numaram henüz current olmadı. Bazı yorumlardan anladığım kadarıyla bu ay daha yüksek numaralar current olmuş ama bilginiz var mı acaba şuan kaçlarda? benim surecimde bir aksilik mi var diye tedirgin oldum.

• @dojocho current derken tam anlamadım. Bu ay Avrupa bölgesi için 8200 kadar cut-off oldu.

• ⭐⭐⭐

@dojocho, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba, benim CN 7700 lerde ama numaram henüz current olmadı. Bazı yorumlardan anladığım kadarıyla bu ay daha yüksek numaralar current olmuş ama bilginiz var mı acaba şuan kaçlarda? benim surecimde bir aksilik mi var diye tedirgin oldum.

Merhaba,

Onay ve current kavramları birbirinden bagimsiz. Aslinda benzer olmasi lazim ancak bu seneki süreçte farklılıkları cok 🙂

Su anda current 8200 fakat, onay 5500’lerde. Mulakatlar da henüz başlamadı. Siz onay almadınız, ama numaranız current oldu. Fakat onay almadan current olmanizin bir anlami yok çünkü dosyanız konsolosluğa ilerlemiyor.

• @crazycells merhaba, ben evlilik sebebiyle ds formu yeniden açtırmak istiyorum ama mevcut durumlardan dolayı henüz evrak onay mesajı gelmedi, dsyi açtırmak için evrak onayı mı bekleyeyim? Öncesinde mail atarsam güncellemeden dolayı evrak onay sürecim gecikebilir mi? Nasıl yapmamı önerirsiniz, iyi günler.

• @Sono teşekkürler bilgilendirme için

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gunelll, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells merhaba, ben evlilik sebebiyle ds formu yeniden açtırmak istiyorum ama mevcut durumlardan dolayı henüz evrak onay mesajı gelmedi, dsyi açtırmak için evrak onayı mı bekleyeyim? Öncesinde mail atarsam güncellemeden dolayı evrak onay sürecim gecikebilir mi? Nasıl yapmamı önerirsiniz, iyi günler.

evlilik gibi önemli durumlarda DS260 formuzunu bir an önce açtırıp güncelleyin. eşinizi de hemen sürece dahil edin. daha sonra eşinizin de evraklarını tekrar gönderip onayınızı o şekilde alın. bu onayınızın gecikmesine sebep olmaz, merak etmeyin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dojocho, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba, benim CN 7700 lerde ama numaram henüz current olmadı. Bazı yorumlardan anladığım kadarıyla bu ay daha yüksek numaralar current olmuş ama bilginiz var mı acaba şuan kaçlarda? benim surecimde bir aksilik mi var diye tedirgin oldum.

su sayfayi takip edebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/bulten/

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gunelll, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells merhaba, ben evlilik sebebiyle ds formu yeniden açtırmak istiyorum ama mevcut durumlardan dolayı henüz evrak onay mesajı gelmedi, dsyi açtırmak için evrak onayı mı bekleyeyim? Öncesinde mail atarsam güncellemeden dolayı evrak onay sürecim gecikebilir mi? Nasıl yapmamı önerirsiniz, iyi günler.

Ben de hemen KCC ile iletisime gecip dosyanizi guncellemenizi tavsiye ederim.

• @gucarslan @crazycells teşekkür ederim.

• Merhabalar tekrardan. Şu anda DV2021 talihlileri için AOS mülakatları yapılıyor mu? Ya da current olanlara randevu veriliyor mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmetcpaos, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar tekrardan. Şu anda DV2021 talihlileri için AOS mülakatları yapılıyor mu? Ya da current olanlara randevu veriliyor mu?

Evet, USCIS mulakatlari yavas da olsa devam ediyor...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.0k

| | | |