Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @bonjour Malesef avukata başvurmayı düşünmüyorum. Kendim araştırıp öğrenmeye çalışıyorum avukat tutabilecek bir gelirim yok henüz 😞 70 bin lira kyk borcumuz olacak hatta ..

• Toplam 2 sene 10 ay surec sonunda bugun vizem basilmis. Cok zor belirsizlik icinde gecen surec. Hepinize umut olsun. Hepinize en kisa surede ailenize kavusmanizi diliyorum arkadaslar. Cevaplari ile yardimci olanlara cok tesekkurler.

• @turgut-yildiz Merhaba, hayırlı olsun ve de geçmiş olsun 🙂 2 sene 10 Ay IR1/CR1 için çok üzün süre değil mi? Merak ettim pandemi dışında süreci uzatan başka konular mı oldu?

• @turgut-yildiz gözünüz aydın Turgut bey, gerçekten zor ve stresli bir süreç darısı tüm bekleyenlerin başına olsun. Güzel başlangıçlar olsun sizin için.

• @turgut-yildiz Gözünüz aydın, hayırlı olsun 🙂

• @hulyaek evet uzun. Uscis bu surecte verilen talimatlar dogrultusunda ekstra evraklar istedi. 10 ay bekledikten sonra iliskiye dair ekstra delil istediler. O da 6 ay sonra ombudsman araciligiyla onaylandi. Biz de evraklari gonderirken 2-3 ay kaybettik. Su surecte 2 yil olmasi normaldi. Bundan sonra daha hizli olur sizler icin umuyorun.

• @turgut-yildiz Anladım, yaklaşık 10 ay gibi bir kayıp olmuş normal süreçten, üstüne de pandemi.. neyse ki bitti sizin için, umarım gönlünüzce olur bundan sonrası

• @hulyaek siz daha DQ almadınız mı? O yüzden kayıt yaptırıp mülakat tarihi alamadınız sanırım. 23 ekimde additional document istemişler sizden öyle yazmışsınız. Ondan sonra bir gelişme olmadı mı?

• @bonjour Hayır henüz DQ olmadı, tüm dökümanlar Accepted ama DQ maili almadık. Bizim F2A zaten, MArt 31 e kadar en az bekleyeceğiz, sonrası da kısmet 😞

• @drserdar selamlar Serdar Bey, bende Amerikan vatandaşı olarak 10 yıldır Türkiye'de evlendiğim eşimle beraber yaşıyorum, Amerika'daki bir tanıdığımız benimle beraber joint sponsor olarak i864 formunu doldurdu (benim de başvuran kişi olarak sponsor olamasam dahi doldurmam gerekiyor diye biliyorum), tanıdığımızın elektrik faturası (Amerika'da yaşadığını kanıtlayıcı), pasaport ilk sayfa görseli (vatandaş olduğunu kanıtlamak için), son 3 yıl tax returnunü Ceac a yükledik, ve görüşmeye giderken yanımızda götürdük, bende bu konuda çok şüpheliydim, acaba ben Amerika'da yaşamıyorum diye problem çıkarırlar mı diye düşündüm, fakat benim eşime hiç bir soru sormadan sadece elindeki evraklara bakarak görüşmede onay vermişler... bu arada 2 ve 7 yaşlarında 2 çocuğumuz için de Amerikada toplamda 5 yıl yaşadığımı kanıtlayarak 2019 da pasaport almıştım. Eşimin Nisan ortasına kadar geçerli vizesi var, bir problem olmazsa Mart başında Amerikaya taşınmayı planlıyoruz...

• @turgut-yildiz Tebrikler Turgut bey, sabırlı insansınız. 34 ay! 😕

• @Onur-Arpacay öncelikle tekrardan hayırlı olsun ,durumumuz sizinle aynı sayılır daha önce de size danismistim ,eşim de Amerikan vatandaşı biz burada Türkiye'de yaşıyoruz ve burada evlendik , sadece eşimin ssn olmadığı için tax return yapamıyor takilirsak burda sorun çıkacak her türlü bana sponsor olamayacak ek sponsor akrabamızi gostrmeyi düşünüyoruz umarım sizinki gibi durumumuz çözülür bizim de

• @basaknaz isterse eşin ssn için TR de yaşasa bile başvurabilir. Sanırım Atina'daki elçiliğe başvuruyor ssn için ama 3-4 ay gibi bir süre alıyor. Belki bu dönemde biraz daha uzun olabilir.

• @bonjour evet onu araştırdım ama ofis kapalı gorunuyor , Türkiye'den (uzaktan da ) olmaz herlade atinaya gitmesi lazım , en son randevu alinmiyordu bu pandemi bizi kötü etkiledi normalde yazın gidip Amerika'dan alacaktık

• @bonjour merhaba sistemi tekrardan kontrol ettim Atina için marta gün veriyor

• @Onur-Arpacay Onur bey çok teşekkür ederim cevabınız için. Konuyla alakalı özelden mesaj atacağım bakabilir misiniz?

• Başaknaz isterseniz ya belgeleri kargo ile Atina'ya gönderiyorsunuz onlar başvuruyu aldıktan sonra orijinal belgeleri size geri gönderiyorlar yada Ankarada ücretsiz elçilikten belgeleri onaylıyorlar sonra elçilik size gönderiyor sizde onaylanmış belgeleri (orijinal belgeler iszde kalmış oluyor) Atina'ya gönderiyorsunuz. Süreç bu şekilde ama yinede açıklamaları çok iyi okuyun ssn başvurusu için ovearseas te nasıl oluyor diye.

• @bonjour çok teşekkürler bunu bilmiyordum, araştırayım biraz daha kargo işlerini , diğer türlu mecburen atinaya uçacağız evrakları hazırlayıp

• @bulls merhabalar, bugün sağlık taramasından geçtiniz sanırım, deneyiminizi paylaşabilir misiniz rica etsem. Bir de ücret olarak ne kadar ödeme yaptınız bilgi verirseniz çok memnun olurum.

• @basaknaz dediğm gibi Ankara elçilik ile bir görüşün. Onlar size en sağlam bilgiyi verir. Ama ssn işlerini Atina elçilik yapıyor o kesin.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |