Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Harcama ve odemelerimde herhangi bir degisiklik olmamasina ragmen 13. ayda tek seferde kredi puaninda 35 puanlik artis oldu.

• @knnrn butonu ile ilintili bir sorum olacaktı.Dediğiniz altın kura ile kredi kartını aldık ve döndük geldik türkiyeye çünkü daha usa ikamet etmiyoruz.Bir sorun oluşturur mu kartı hiç kullanmamak?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sadriabi Kredi Skoru / Credit History içinde söyledi:

Harcama ve odemelerimde herhangi bir degisiklik olmamasina ragmen 13. ayda tek seferde kredi puaninda 35 puanlik artis oldu.

demek ki "1 yil" basamagi var 🙂 bu siniri gecince kredi gecmis uzunlugundan dolayi, skorda iyilesme oluyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eagle Kredi Skoru / Credit History içinde söyledi:

@knnrn butonu ile ilintili bir sorum olacaktı.Dediğiniz altın kura ile kredi kartını aldık ve döndük geldik türkiyeye çünkü daha usa ikamet etmiyoruz.Bir sorun oluşturur mu kartı hiç kullanmamak?

Sıkıntı olmaz, ama sıfır bakiye olmaması iyi olur. Az da olsa kullanmak lazım.

• 6 ay sonunda bugün kredi skorum nihayet oluştu. Kasım ayında Bank of America dan 300$ lık bir security card aldım ve ilk aldığım günden beri her ay yaklaşık 600-800 $ harcama yaptım ancak 6 ay içerisinde kredi kartının kapanış tarihine en fazla 1-2 kere borçlu girmişimdir. Bütün ödemelerimi en geç 2-3 gün içerisinde yaptım. Gelecek olan ödemelerden önce ödeme yaptım sürekli ve bunun sonucunda şuanda 769 Fico scorumu öğrenmiş oldum.

• Amerikaya ilk gittiğimde T-mobile simcard almıştım 50dolar ödüyordum ayda 1paket yenileniyordu veya daha öncesinde bitince yüklüyordum. Ben türkiye ye dönerken bunu kapattırmadım yani yaklaşık 8aydır buna dokunulmadı kredi skorumu mahvetmişmiyimdir?

• @richmond ,tr den telefon edip kapattırma ya da netten basvuru yapma seklinde kapattırma yok mu acaba?

• @richmond kredi kartına otomatik ödemeye bağladıysanız ve ödemeleri yapmadıysanız adınıza borç birikmiştir onun faiziyle birlikte collectiona gitmiştir. Collectionlar kredi skorunu çok düşürür

• @redur47 kredi kartimin ilk hesap kesiminden sonra credit karma da skor olusmaya basladi ama anladigim kadariyla credit karmadaki skorlar resmi degil sanirim. ben araci aldigimda credit karmada da henuz skor yoktu %23 le basladi arac kredim.

• @redur47 kredi kartım yok ki hiç olmadı.Otomatik ödemeye filanda bağlamadım yani amerikaya gittiğim ilk gün aldım ne SSN vardı ne greencard bam güm aldım direk
    @badman valla şimdi konuyu görünce aklıma geldi Türkiye de bile değilim 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@richmond Kredi Skoru / Credit History içinde söyledi:

Amerikaya ilk gittiğimde T-mobile simcard almıştım 50dolar ödüyordum ayda 1paket yenileniyordu veya daha öncesinde bitince yüklüyordum. Ben türkiye ye dönerken bunu kapattırmadım yani yaklaşık 8aydır buna dokunulmadı kredi skorumu mahvetmişmiyimdir?

hic bir etkisi olmamistir, zaten SSN'nizi vermediginiz bir hesabin kredi skorunuza etki etmesini beklemeyin. Sadece sayin @redur47 'in belirttigi gibi telefonunuz kredi kartina bagli olsaymis ve ucreti otomatik olarak kesilseymis ve siz o kredi karti borcunuzu odememis olsaydiniz kredi skoruna etki ederdi.

• @fbazer %23 faiz ise eğer çok fazla. 2 hafta önce 5 aylık kredi kartı geçmişine sahip arkadaşım 678 kredi puanı ile ikinci el arabayı %7 faiz ile aldı. Arabanın toplam fiyatı 16000$ dı. 3000 peşinat + aylık 256$ dan 60 aylık ödeme planı ile satın aldı. fiyata araba kaydı ve plaka dahil. Dolayısıyla sizinde belirtmiş olduğunuz gibi Credit carma skoru çok önemli değil. 4-5 ay daha beklerseniz skorunuz net bir şekilde belli olur.

• Kasım 2017 de hesap açtım BofA dan. Hesap açılışından sonra Ford dan sıfır faizli önden 4 bin vererek aylık 400$, 3 yıl ödemeli araba aldım. Hesap açılışından bir ay sonra Aralık ayında secure kredi kartı çıkarttım. İlk aylar kredi kartını çok bilinçli kullanamadım limitin tamamını neredeyse kullanıp hesap kesilince ödedim. Türkiye mantığı ile. Son 3 seferdir de kesilmeden önce ödedim borcunu. 6 ay sonunda 2018 mayıs ayında yani, BofA’da kredi skorum oluştu ve 719. Credit Karma 674 gösteriyor ama hala. İlgilenenlere bilgi olsun.

• @femini92 kredi skorunuz olmadan 0 faizle araba almis olmaniz imkansiz gibi bisey. bi puf noktasi varsa ogrenmek isterim.

• Bu California'yı gün geçtikçe daha çok seviyorum ben.

• @caglaror Kredi Skoru / Credit History içinde söyledi:

Bu California'yı gün geçtikçe daha çok seviyorum ben.

+1

• Biz eşimle ortak hesap açtırdık. İKİMİZİNDE adı geçiyor. Kredi skoru oluşur degil mi ikimiz içinde?

• @damladav ayni sekilde 11 ay once actigimiz oratk hesaptan dolayi esimin kredi history/score "yok" cikmisti. Mecburen ona da secured kart aldik. Score olusmasini bekliyoruz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@damladav Banka hesabıyla kredi skoru oluşmaz. Eşinizle ortak kredi kartı alabilirsiniz, yani size ek kart çıkarabilir. Bu durumda sizin de kredi skorunuz oluşur.

• Henüz kredi kartı almadık ssnler gelince ikimizde başvuracağız kart icin.

Benzer Başlıklar

• 3
  • 190
  • 8
  • 6
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |