Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Seyahat Vizesi Gerektiren Ulkeler (Green Card sahipleri, ABD veya TC vatandaslari)

• @metert Seyahat Vizesi Gerektiren Ulkeler (Green Card sahipleri, ABD veya TC vatandaslari) içinde söyledi:

bu lakayıt ve lavbali konuşma tarzınız çok rahatsız edici.burda kimse birbirinin askerlik arkadaşı değil.üslubunuza dikkat edin.açıkçası "forumdaki dağınıklığı ve aynı soruların sürekli tekrar tekrar sorulduğu gördü" derken yabancı bi kadının gelip burda bir türk forumu takip ettiğini sanmıyorum ayrıca gc kazandığınızıda inanmıyorum.lütfen bu nezih platformu bozmayın, baltalamayın.

forumu takip ettiği falan yok sadece söyle yarım saat falan baktı.istediğine inanmakla özgürsün.

• @badman asıl amacının bu olmadığını elbette biz de biliyoruz. Kurduğunuz cümleler fazlasıyla çelişiyor, önce "Greencard'a bakmaz" ondan sonra "belki yararı olabilir..?"

neden böyle?

Greencard bir belge de değil bir haktır, yorum yapmak zorunda değilsiniz ancak inisiyatifinize bağlı olarak doğru bilgi vermek durumundasınız. Bakın inisiyatif diyorum, kimse kimseye cevap vermek durumunda değil. Forum kuruluş amacıyla doğru bilgi vermek, bilmeyeni bilgilendirmek için kuruldu. Sayın @crazycells bugüne dek yüzlerce hayatın yeniden filizlenmesine öncülük etmiş bir insan. Sizin tutup da, onun forumunda ona bu şekilde tavır koymanız doğru değil.

• komik 😉

• @strangereister Seyahat Vizesi Gerektiren Ulkeler (Green Card sahipleri, ABD veya TC vatandaslari) içinde söyledi:

@badman asıl amacının bu olmadığını elbette biz de biliyoruz. Kurduğunuz cümleler fazlasıyla çelişiyor, önce "Greencard'a bakmaz" ondan sonra "belki yararı olabilir..?"

neden böyle?

Greencard bir belge de değil bir haktır, yorum yapmak zorunda değilsiniz ancak inisiyatifinize bağlı olarak doğru bilgi vermek durumundasınız. Bakın inisiyatif diyorum, kimse kimseye cevap vermek durumunda değil. Forum kuruluş amacıyla doğru bilgi vermek, bilmeyeni bilgilendirmek için kuruldu. Sayın @crazycells bugüne dek yüzlerce hayatın yeniden filizlenmesine öncülük etmiş bir insan. Sizin tutup da, onun forumunda ona bu şekilde tavır koymanız doğru değil.

haklısın doğru değil,en iyisi siz benim değil onun yazdıklarını takibe devam edin beni görmezlikten gelin.crazycell e daha önce dedim zaten ben bu siteye gelmek istemiyorum hatta siidlim coğu yazdıklarımı ama o bana baska nick kullan devam et dedi.ayrıca telefondan ayzıyorum pek kolay olmuyor aklıma gelen en kısa kelimeyi kullanmaya calısıyorum.

• cool story bro 😃

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@badman Seyahat Vizesi Gerektiren Ulkeler (Green Card sahipleri, ABD veya TC vatandaslari) içinde söyledi:

crazycell, gördüğüne inanan biriyse davetimi kabul edip pazar günkü toplantıya gelecektin.bu kadına pazar günkü toplantıda,"foruma gel yardım et insanlara diye ısrar ettim" ama söyle bir okuyunca, "forumdaki dağınıklığı ve aynı soruların sürekli tekrar tekrar sorulduğu gördü vazgecti.ben diyorum ki gc amerika nın göçmenlere verdiği ve insanların gelip kendi toprakalrında rahatca gezebilmeleri için verilen usa içi amaçlar için daha cok kullanılan bir belge.diğer ülkelere vize için belki yararı olabilir ama asıl amacı bu değil.do you understand?

gormedigim derken, daha once gormedigim demek istedim. Dedigim gibi sizin yukarida yazdiginiz tavsiyeleri veren birinin bu konuda -benim gozumde- hicbir sey bilmedigi asikar , dolayisiyla vaktimi bosuna harcamayacagim. Beni bu cumlelerle ikna etmesi mumkun degil, eger denemek isterse baskalarini ikna etmeye calisabilir.

Siz daha once gc ise yaramaz diyordunuz, simdi belki yarari olabilir diyorsunuz. Onceki yazdiklarinizla su an yazdiginiz farkli seyler.

Forumun daginik oldugu fikrine katilmiyorum, ama tabii isteyen diledigi gibi dusunebilir. Ayrica bu arkadasinizin forumlarda cok takilmayan biri oldugu belli 🙂 boyle bir forumda ayni sorularin sorulmasi normal, her yil yeni gelen arkadaslar var. Bu durumu onemsedikleri icin emin olmak adina ayni sorular soruluyor, hepimiz bu yollardan gectik, o nedenle bu konuda anlayisliyiz ve forumun duzenini bozmasin diye butun bu sorulari tek bir konuya yonlendiriyoruz.

• crazcell, daha önce nerde goreceksin ki göremezsin zaten.siz" istiyorlarsa foruma gelsin yazsın-(özelde konusurken)" dedin diye ben ona sordum.aynı sorular,sorulmus sorulmamıs beni ırgalaz.kim ne sorarsa sorsun.tamam siz cok sey biliyorsunuz yolunuza devam edin.kimsenin size bir şey dediği yok.

• Konuyu açan benim ve o günden bu güne konuyu araştırdım. (Ekleme: 5 yıllık schengen ve 10 yıllık Amerika turist vizem var, yani konsolosluklara yabancı değilim)

Avrupa ve diğer gelişmiş dünya ülkelerinin biz Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelere vize verirken baktıkları ilk kriter iş vizesi mi turist vizesimi oluyor. Eğer iş için yada bif fuar için vize alıyorsanız ve davet mektubu/bilet vb. evrak var ise vize almak kolaylaşıyor.

Ancak alınacak vize turist vizesi ise ilk bakılan konu ülkenize geri dönme niyetiniz yada bağlarınız. Çünkü turist vizesi alıp bunu kanunsuz yollardan göçmek için kullanan çok insan var.
    Bu durumda Amerika'dan Green Kart sahibi olmanız ve Amerika'da kanuni olarak yaşıyor olmanız durumunda, konsolosluğun sizin vize başvurunuza yaklaşımı Türkiyede yaşayan birisine göre daha olumlu ve ılımlı olacaktır.

• @asilcenk asilcenk bravo kardesim iyi demisşin ben de diyorum ki, gc değilde usa ya ya da diğer uygar ulklere giriş çıkıs vize için faydalı olabilir ama kimse ha bu adamım gc si var basayım vizeyi demez.prosedür oyle değil çünkü.ama avantajı olabilir.gc sonucda göcmenlerin gelip usa da serbest gezebilsinler diye verilen bir belge.gidipte diğer ülkelre kolayca vize alsınlar diye verilmez ha avantaj olur baska .

• @badman e biz nediyoruz ? green cardı olan istediği vizeyi alır mı diyoruz?bence anlamak istemiyorsunuz.yada sabote etmeye çalışan bi troll.ha pardon siz zaten foruma gelmek istemiyordunuzda sayın @crazycells in yüksek ricaları?! sonucunda hala forumda yazıyordunuz. sorrry :D.neyse bir daha bende cevap vermeyeceğim size iyi eğlenceler 😉

• @metert Seyahat Vizesi Gerektiren Ulkeler (Green Card sahipleri, ABD veya TC vatandaslari) içinde söyledi:

@badman e biz nediyoruz ? green cardı olan istediği vizeyi alır mı diyoruz?bence anlamak istemiyorsunuz.yada sabote etmeye çalışan bi troll.ha pardn siz zaten foruma gelmek istemiyordunuzda sayın @crazycells in yüksek ricaları sonucunda hala?! forumda yazıyordunuz. sorrry 😃

rica falan yok ne ricası.sadece iyi niyetli davet.kavga ortamı kurma.hayat sıkıntıların var galiba bulaşacak birini arıyon galiba.

• @badman Seyahat Vizesi Gerektiren Ulkeler (Green Card sahipleri, ABD veya TC vatandaslari) içinde söyledi:

@metert Seyahat Vizesi Gerektiren Ulkeler (Green Card sahipleri, ABD veya TC vatandaslari) içinde söyledi:

@badman e biz nediyoruz ? green cardı olan istediği vizeyi alır mı diyoruz?bence anlamak istemiyorsunuz.yada sabote etmeye çalışan bi troll.ha pardn siz zaten foruma gelmek istemiyordunuzda sayın @crazycells in yüksek ricaları sonucunda hala?! forumda yazıyordunuz. sorrry 😃

rica falan yok ne ricası.sadece iyi niyetli davet.kavga ortamı kurma.hayat sıkıntıların var galiba bulaşacak birini arıyon galiba.gelmek istemiyo değil, ilk girdiğimde orda gencin biri bana yumruk atıp yere sermekten bahseti ben de elveda deyip gitmek istedim.sildim herseyi. neyse olayı büyütme.

@badman e biz nediyoruz ? green cardı olan istediği vizeyi alır mı diyoruz?bence anlamak istemiyorsunuz.yada sabote etmeye çalışan bi troll.ha pardon siz zaten foruma gelmek istemiyordunuzda sayın @crazycells in yüksek ricaları?! sonucunda hala forumda yazıyordunuz. sorrry :D.neyse bir daha bende cevap vermeyeceğim size iyi eğlenceler 😉

demek gc kazandığıma inanmıyon.skype var mı kardesim ya da izmird e yasayan tanıdık gelsin göstereyim.sunu da söliyim. benim numara da 2800 leerde pek umudum yok acıkcası.boşuna kürekte cekiyor olabiliriz.cocouklarıma söyledim büyük kızım üni sınavına hazırlanıyordu bıraktı herşeyi.keşke hiç kazanmasaydım.ne yapacağım bilmiyom. 3 cocugum var simdi usa ya gidecekler diye seviniyorlar bide gidemezlerde büyük sok olacak tek suclu benim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Arkadaslar lutfen konuyu amacindan ve ozunden saptirmayalim. Bence yazilanlar ortada, yazilari okuyanlar bilgiye ulasabilirler; ayrica siz yazdikca ve cevap verdikce konusma devam edecek ve konuyu sabote edecek. Hickimse hickimsenin yazdiklarina inanmak zorunda degil, hickimse de baskalarina bir seyleri kanitlamak zorunda degil.

Ayrica sayin @badman , insanlar neden size surekli ters davraniyor dusundunuz mu?

• @ Seyahat Vizesi Gerektiren Ulkeler (Green Card sahipleri, ABD veya TC vatandaslari) içinde söyledi:

@metert Seyahat Vizesi Gerektiren Ulkeler (Green Card sahipleri, ABD veya TC vatandaslari) içinde söyledi:

@badman e biz nediyoruz ? green cardı olan istediği vizeyi alır mı diyoruz?bence anlamak istemiyorsunuz.yada sabote etmeye çalışan bi troll.ha pardon siz zaten foruma gelmek istemiyordunuzda sayın @crazycells in yüksek ricaları?! sonucunda hala forumda yazıyordunuz. sorrry :D.neyse bir daha bende cevap vermeyeceğim size iyi eğlenceler 😉

demek gc kazandığıma inanmıyon.skype var mı kardesim ya da izmird e yasayan tanıdık gelsin göstereyim.sunu da söliyim. benim numara da 2800 leerde pek umudum yok acıkcası.boşuna kürekte cekiyor olabiliriz.cocouklarıma söyledim büyük kızım üni sınavına hazırlanıyordu bıraktı herşeyi.keşke hiç kazanmasaydım.ne yapacağım bilmiyom. 3 cocugum var simdi usa ya gidecekler diye seviniyorlar bide gidemezlerde büyük sok olacak tek suclu benim.

Bence onlarla olası sonuçlar hakkında konuşmalısınız. Ayrıca GC süreci sonuçlanmazsa başvurmaya devam edersiniz. Daha önce çıkıp gitmeyenlere yeniden çıktığı gibi size de çıkabilir.
    28.000(2800X) çok çok uzak bir ihtimal değil bence. 39XXX olan arkadaşlar bile umutluyken.

Pes etmek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

İki hafta kadar önce Houston'daki Yunanistan konsolosluğuna Schengen vizesi başvurusu yapmıştık. Dün vize basılmış pasaportlarımızı teslim aldık.

https://www.mfa.gr/usa/en/visas.html?mission=hou

Gerekli belgeler:

• Vize ücreti (12 yaşından büyükler için 72 dolar)
    • Vize başvuru formu
    • Pasaport (en az iki boş sayfası olmalı ve planlanan seyahat tarihinden 3 ay sonrasına kadar geçerli olmalı)
    • Standartlara uygun bir fotoğraf (ben fotoğrafı evde çektim, fotoşopta düzenleyip Walmart'ta bastırdım)
    • Green card aslı veya geçerli göçmen vize
    • Son üç ayın banka hesabı ve kredi kartı dökümleri (eşlerin her biri için ayrı ayrı)
    • Son iki yılın W2 formları
    • İş yerinden çalışma belgesi (ben maaşımı, pozisyonumu ve çalıştığım süreyi yazan bir belge aldım)
    • Seyahat sigortası
    • Uçak biletlerinin çıktıları (biz doğrudan Yunanistan'a gitmediğimiz halde İstanbul uçuşlarımızın çıktılarını istediler. Ayrıca daha sonra otobüs biletlerini de yollamamızı istediler.)
    • Otel rezervasyonu

Bu belgeler ile randevu alarak gittik. Çok cana yakın ancak çok yaşlı ve teknolojiden anlamayan bir hanımefendi bizimle ilgilendi. Bilgileri bilgisayara girdikten sonra fotoğraflarımızı çekti (neden bizden fotoğraf istediler anlamadım)ve parmak izlerimizi aldı. Bunları yaparken birkaç yerde hata yaptığı için baştan başlamak zorunda kaldı. On iki yaşından küçüklerden vize ücreti alınmayacağı halde alınacakmış gibi işlem yaptı, daha sonra tekrar baştan yapmak zorunda kaldı. Her neyse, yaklaşık iki saatin sonunda işimiz bitti.
    Bir hafta içinde vizemizin hazır olacağını söyledi, ancak yaklaşık iki hafta geçtiği halde arayan soran olmadı. Konsolosluk telefonlarına da kimse yanıt vermeyince eşim şahsen gidip durumu sordu, aynı gün öğleden sonra pasaportları teslim edebildiler.

Eşime ve bana 3 aylık çok girişli, oğlumuzun pasaportu Kasım'da biteceği için ona 15 günlük çok girişli vize vermişler.

• @knnrn GC sahibi ve ABD'de yerleşik düzeni olan biri için çok kısa süreli vermişler vizelerinizi. Daha önce daha esnektiler sanırım.

• Yasaklı

Kafama takildi arkadaslarla meksikaya gidecegiz bikac gun basimiza bisey gelirse kaza gasp gozalti green card lilar konsolosluktan destek isteyebiliyormu yoksa vatandasmi olmamiz gerekiyor konsolosluk destegi icin nerden estiyse kafama takildi:)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@evren Seyahat Vizesi Gerektiren Ulkeler (Green Card sahipleri, ABD veya TC vatandaslari) içinde söyledi:

Kafama takildi arkadaslarla meksikaya gidecegiz bikac gun basimiza bisey gelirse kaza gasp gozalti green card lilar konsolosluktan destek isteyebiliyormu yoksa vatandasmi olmamiz gerekiyor konsolosluk destegi icin nerden estiyse kafama takildi:)

Kesinlikle en yakin TC ve ABD konsolosluklarinin adreslerini ve telefonlarini yaninizda bulundurun. ABD konsoloslugundan da yardim alabilirsiniz, vatandas olmaniza gerek yok.

Ayrica resmi dokumanlarinizin birer fotokopilerini cikartip orjinal dokumanlardan farkli bir yerde saklayin. Eger kaybolursa veya calinirsa islerinizi bu fotokopi kolaylastirir.

• @crazycells ülkelerin yaninda parantez icerisinde belirtindiği gün sayisi 1 sene icereside o ulkede maksimum durabilecegimiz gün sayisi mi o gun sayisini gecersek kacak mi oluruz?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |