Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@serdaragorn, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells ayni seyi sizde yapabilirsiniz bana cevap vermek istemiyorsaniz neden engelliyorsunuz? birakin begenmeyenler eksilesin

forumda yapici bir ortam olusturmak zorundasiniz, bilginize.

• Herkese selam,

2021 Green Card için hak kazandık. Haziran ayında DS-260 formunu gönderdik ve aşağıdaki mail ulaştı elimize. Burada istenen sabıka kaydı ve fotoğrafları henüz göndermedik (Trump süreci askıya alınca). Bu durum sürecimizi olumsuz etkiler mi?

You do not need to submit any documentation to the Kentucky Consular Center. The KCC will review your application and will
    notify you if any of the information you have provided is insufficient or incomplete. Your DS-260 application will be kept on file
    with KCC until a visa number is available for you and your case can be scheduled. When your case is scheduled, the KCC will
    send you an email message directing you to log into the Entrant Status Check (ESC) website for further instructions.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Egalite merhaba. KCC sizden evrak talebinde bulunana kadar herhangi bir belge gönderimi ya da sisteme belge yükleme gibi bir işlem yapmayacaksınız. DS260 formuzunu submit ettiyseniz tek yapmanız gereken beklemek. şuan evrak talepleri 15.000lerde kısa zaman sonra sizlere de evrak talebi gelecek ve gerekli evraklar gelen mailin içinde olacak. şuan zaten kaybettiğiniz bir şey yok. mail geldikten sonra KCC'ye evraklarınızı gönderin ve evrak onayı almak için bekleyin.

süreci daha net anlayabilmek için bu başlığın ilk iletisini lütfen dikkatlice okuyun.

bol şans.

• Merhaba, bu sene çok yavaş ilerliyor süre, Ocak ayı için 7500 kişi aktif olmuş. Sizce 30000'e kadar alım olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mimarfatih bunu ne yazık ki zaman gösterecek. biz de sizler gibi belirsizliğin içinde debelenip duruyoruz ama biden'in seçilmesi ve göçmenlere yaklaşımı daha ılımlı olacağı kesin. umarım herkes vizesini alır ve amacımıza ulaşırız.

• Merhaba,
    Ds260 Formu oluşturduğum da çalıştığım yerin adını yazdım fakat 8.ayda bir okuldan koordinatörlük teklifi geldi ve ek iş olarak onu da kabul ettim.
    Yani hem eski şirketim de çalışıyorum hem de iki okulun Koordinatörlüğünü yapıyorum resmi olarak.
    Fakat eski işim kapandığı için oradan ayrıldım ama okulda ki görevim devam ediyor.
    Şimdi eski çalıştığım şirket forum da mevcut ama sonradan olduğu için ikinci işimi ilave edememiştim.
    Bu durumdan sorun çıkar mı buna ek formu açtırmam gerekli mi ?
    Teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@BelmaSarvan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba,
    Ds260 Formu oluşturduğum da çalıştığım yerin adını yazdım fakat 8.ayda bir okuldan koordinatörlük teklifi geldi ve ek iş olarak onu da kabul ettim.
    Yani hem eski şirketim de çalışıyorum hem de iki okulun Koordinatörlüğünü yapıyorum resmi olarak.
    Fakat eski işim kapandığı için oradan ayrıldım ama okulda ki görevim devam ediyor.
    Şimdi eski çalıştığım şirket forum da mevcut ama sonradan olduğu için ikinci işimi ilave edememiştim.
    Bu durumdan sorun çıkar mı buna ek formu açtırmam gerekli mi ?
    Teşekkür ederim.

merhaba. bu detay için formu açtırmanıza gerek yok. zaten cn'niz çok düşük ve numaranız current durumda. mülakat sırasında bildirebileceğiniz bir detay bu.

• @gucarslan Tamam,mülakatta bildirim yapabilirim yani.Yanlış beyan etmiş gibi olmak istemedim çünkü.
    Teşekkür ederim

• Merhaba, DV2021 talihlisiyim dosya numaram 25binlerde. Ds260 formunu haziranda yolladığımda yeni mezun çalışmayan biriydim. Şuan itibariyle ise hem lisansüstü öğrencisiyim hem 2. üniversiteye başladım hem de sigortalı çalışmaya başladım. Bu kadar değişiklik için formu yeniden açtırmama gerek olur mu? hangi durumlarda formu açtırmalıyız? veya bunları -inşallah o raddeye gelebilirsem- mülakatta belirtmek ve gerekli belgeleri ibraz etmek yeterli olur mu? herkese teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@BelmaSarvan elbette mülakatta bildirim yapabileceğiniz bir durum bu. eğer evlilik, bebek, pasaport vb değişimler gibi majör değişiklikler olsaydı bildirmeniz ve formu güncellemeniz gerekirdi. ilgili değişikliği mülakatta bildirebilirsiniz.

• @gucarslan Bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim.
    Sağlıklı günler diliyorum.

• Merhabalar bu gün saat 15:30 da söyle bir mail aldım galiba onay maili doğrumu dur acaba öyleyse çok mutlu oldum.

Case Number: 2021EU0000xxxx
    Dear xxx xxx:
    Congratulations! Our records indicate that your case is ready to be scheduled for an interview when your case number becomes current and appointments are available. Interviews are scheduled numerically based on region and which case numbers have already been processed.
    All DV 2021 interviews must be concluded by September 30, 2021. Please refer to the visa bulletin at travel.state.gov to locate the current numbers being processed. This bulletin is updated after the 15th day of each month. Once an interview date has been scheduled, you will receive notification via the email address listed on your DS-260 to check dvlottery.state.gov for details.
    If our case becomes current and you have not received notification to check dvlottery.state.gov, you may contact [email protected] to confirm all of your documents have been received, and you are ready to be scheduled for an interview. This notice does not necessarily confirm that all your documents have been received or are acceptable.
    This notice is not a guarantee of receiving a visa or a visa interview. KCC is a document processing facility and does not make adjudicatory decisions.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sakaryalı93 evet onay maili, tebrik ederiz 🙂
    5?00 kaç acaba cn'niz? 5500 üzeri mi?

• @gucarslan Çok teşekkürler çok mutlu oldum 5500 altı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sakaryalı93 hayırlı olsun, devamı sürecin sonrasına inşallah 🙂

• @gucarslan Çok sağ olun umarım hepimizin süreci olumlu sonuçlanır.

• ⭐⭐⭐

@sakaryalı93, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@gucarslan Çok teşekkürler çok mutlu oldum 5500 altı.

Hayırlı olsun @sakaryalı93. Darısı sürecin devamına inşallah 🙂

@crazycells bey bir sorum olacaktı bu evrak onaylarıyla ilgili. 4800'lere kadar CN numarasının sırasına göre evrak onayı gerçekleştirdi KCC. Ancak bir süredir düzensiz şekilde ilerliyor: bir 7000'lere onay veriyor, bir 5000'lere. Örneğin aramızda 6000'lerden onay alan henüz olmadı. Dahası hem DS260 doldurma tarihleri, hem evrak talepleri, hem de evrak gönderim tarihleri her aralık için benzer.

Bu düzensiz gidişin sebebi ne olabilir acaba? KCC'nin garip çalışma şeklinden mi ibaret? Yoksa evrak onaylarını vermeden önce farklı bir süreç işletiliyor da o süreci tamamlananlara mı onay veriyorlar?

• @Sono Çok Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ilayda-Demir merhaba. DS260 formunda güncellemeler aslında cn'nizin büyüklüğü, evrak onayı alıp almadığınız ve yaşadığınız değişikliklerle alakalı. cn'niz için evrak talebi almanıza oldukça zaman var ve gördüğüm kadarıyla formda hiç iş tecrübesi belirtmemişsiniz. zamanınızın olduğunuz göz önüne alırsak iş değişikliğinizi bildirebilirsiniz isterseniz. ama bu elzem değil tabi ki, mülakat sırasında da belirtme şansınız var. karar sizin yine de. bol şans..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sono, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@sakaryalı93, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@gucarslan Çok teşekkürler çok mutlu oldum 5500 altı.

Hayırlı olsun @sakaryalı93. Darısı sürecin devamına inşallah 🙂

@crazycells bey bir sorum olacaktı bu evrak onaylarıyla ilgili. 4800'lere kadar CN numarasının sırasına göre evrak onayı gerçekleştirdi KCC. Ancak bir süredir düzensiz şekilde ilerliyor: bir 7000'lere onay veriyor, bir 5000'lere. Örneğin aramızda 6000'lerden onay alan henüz olmadı. Dahası hem DS260 doldurma tarihleri, hem evrak talepleri, hem de evrak gönderim tarihleri her aralık için benzer.

Bu düzensiz gidişin sebebi ne olabilir acaba? KCC'nin garip çalışma şeklinden mi ibaret? Yoksa evrak onaylarını vermeden önce farklı bir süreç işletiliyor da o süreci tamamlananlara mı onay veriyorlar?

Bence boyle orneklere cok fazla anlam yuklememek gerekli 🙂 eger 7000'lere gelmisse, eminim 5000-6000 civarindakiler de cok kisa bir sure icerisinde bilgilendirme alacaklardir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

116

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |