Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @b1whsj58 Teşekkür ederim yardımınız için. 🤗

• @Burcu-Boz Hızlandırma olanağınız varsa K1 avantajlı tabiki, Cr1den daha hızlı sonuç alırsınız. Nişanlınızın Active Duty Military olması gerekiyor. Detayları paylaşıyorum.

How to expedite your I-129F petition if you are active duty military:
    A letter requesting expedite of your petition
    A copy of your military orders or a letter from your commanding officer regarding your deployment or situation, and
    Any other supporting evidence to back up your request for expedite.
    Military personnel must submit an expedite request based on the four criteria that USCIS allows. Simply being in the military will not help your case!

Bu yazının linki burada:

https://mypathtocitizenship.com/can-you-expedite-i-129f-k1-visa/

Buradan detaylı öğrenebilirsiniz, rica ederim,bol şans :))

• @Jossie, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@Burcu-Boz Hızlandırma olanağınız varsa K1 avantajlı tabiki, Cr1den daha hızlı sonuç alırsınız. Nişanlınızın Active Duty Military olması gerekiyor. Detayları paylaşıyorum.

How to expedite your I-129F petition if you are active duty military:
    A letter requesting expedite of your petition
    A copy of your military orders or a letter from your commanding officer regarding your deployment or situation, and
    Any other supporting evidence to back up your request for expedite.
    Military personnel must submit an expedite request based on the four criteria that USCIS allows. Simply being in the military will not help your case!

Bu yazının linki burada:

https://mypathtocitizenship.com/can-you-expedite-i-129f-k1-visa/

Buradan detaylı öğrenebilirsiniz, rica ederim,bol şans :))

@Burcu-Boz Erkek arkadasinizin eger asker olarak yakin zamanda yurtdisi goreve gitme durumu varsa, gorev belgeleriyle (orders) birlikte K1 icin hizlandirmaya basvurabilir.

• @MySea öğrendiğim şu ki aktif görevde değilmiş 😭 ama eğitime gideceğini biliyorum Şubatta acaba hiç mi etkisi olmaz 😑

• @Burcu-Boz, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@MySea öğrendiğim şu ki aktif görevde değilmiş 😭 ama eğitime gideceğini biliyorum Şubatta acaba hiç mi etkisi olmaz 😑

Aktif gorevde degilse, sanirim Reserve veya National Guard. Bu durumda, birligindeki ust rutbedeki birisinden bir sure icin egitime gidecegini falan yazan bir belge alirsa ve egitim gorev belgeleriyle birlikte sunarsa, belki bir etkisi olabilir.

• @MySea Teşekkür ederim, araştırma içerisindeyiz. Umarım en kısa sürede ne yapabileceğimizi görürüz. 🙏 Yardımlarınız için teşekkürler.

• @Burcu-Boz k1 vizesinden hamileliğin bir etkisi olacağını hizlandiracagini sanmam. Ama nişanlın asker ise hızlandırmak için bir araştırma yapin.bebeğini amerika'da dünyaya getirmek için zaman olmazsa bile turkiye'de evli olursan babadan dolayi zaten bebek Amerikan vatandaşı olacak. Umarim hersey gönlünce olur umarım hızlıca sorunsuz işlemleriniz biter. Benim de cok bilgim yok umarım hersey çözüme ulaşır.

• ⭐⭐

İyi günler herkese arkadaşlar ben 1 yıldır kız arkadaşımla flört dönemim oldu ve Suan evlilik kararı aldık kendisi nişanlılık vizesine başvuruyor Suan benim adıma süreç ile alakalı kız arkadaşımın avukatı benden bir kaç evrak istedi ama bunları nereden tedarik edeceğimi bilemedim acaba bu süreç ile ilgili deneyimleri olan yazabilir mi lütfen bi yardımcı olsanız çok mutlu olacağım

• ⭐⭐

Arkadaşlar k1 nişanlılık vizesi için Amerika’daki avukat benden 2x2 inç olmak koşulu ile 2 adet orijinal fotoğraf istedi bu normalde nasıl fotoğraf çekilmem gerekiyor bilgi verir misiniz ?

• @emirgenco Fotoğrafın boyutu 5×5 konsolosluk vize için derseniz bilirler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emirgenco merhaba. ilgili linkten fotoğraf gereksinimlerini bulabilirsiniz;

• @emirgenco fotoğrafçıya, ABD konsolosluğu vize işlemleri için rötuşsuz 5x5cm fotoğraf çekilmek istiyorum derseniz onlar halledecektir. fotoğrafı hem elden hemde flash bellek ya da maille almanızı tavsiye ederim. Bu arada avukat olmadan da biraz araştırma ile çok rahat K-1 vize alabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emirgenco, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

İyi günler herkese arkadaşlar ben 1 yıldır kız arkadaşımla flört dönemim oldu ve Suan evlilik kararı aldık kendisi nişanlılık vizesine başvuruyor Suan benim adıma süreç ile alakalı kız arkadaşımın avukatı benden bir kaç evrak istedi ama bunları nereden tedarik edeceğimi bilemedim acaba bu süreç ile ilgili deneyimleri olan yazabilir mi lütfen bi yardımcı olsanız çok mutlu olacağım

su iletiyi gozden gecirmeyi unutmayin:

https://yesilkartforum.com/forum/post/3067

USCIS'e basvurunuzda Turkce belgelerin ingilizce cevirileri gerekecek. Misal, "birth certificate" icin, vukuatli nufus kayit ornegi alip ingilizce cevirisiyle beraber gonderin. Sorun cikmamasi icin "certified translation" yapmanizi tavsiye ederim. Su baslikta da ceviri hakkinda tavsiyeleri bulabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3328/resmi-işlemler-için-kullandığınız-çeviri-translation-hizmetleri

• Amerikaya k1 yoluyla giriş yapan arkadaşlar green card alma sürecinde herhangi bir aksama veya gecikme var mı? Eskisi kadar almak kolay değil ve vermemek için açık arıyorlar tarzı şeyler okudum

• @el-nino-9 Su anda ABD de genel olarak bir gecikme var Covid 19 dan dolayi. Bu hersey icin gecerli. ehliyetten tutun pasaport a kadar, tabiki AOS surecide etkileniyor. Hatta ben okuyorum, evraklarini USCIS e gonderenler NOA1 almakta bile cok ciddi gecikmeler var. Bunun yaninda, USCIS in ozellikle AOS surecindeki sponsorluk formlarinda ve baska oteki formlarda da bir degisiklik yaptigini ve sureci zorlastirdigini okumustum.. Bununla birlikte, bu konuda acilan davalar oldugu ve bazi konularda geri adim atildigini da duydum.. Maalesef, gocmenlik isleri su siralar karmakarisik. kimin eli kimin cebinde belli degil. Trump'in basimiza actigi bela.. Umarin Biden hukumeti kisa surede temizler.. Ama maalesef biraz sancili bir donem. Bu yuzden benim tavrim, her seyi tam ve eksiksiz olabildigince kitabina ve isteklerine uygun yaparak, onlara bahane vermemek.. kisaca dereyi gecene kadar ayiya dayii diycez artik.. Kusura bakmayin biraz direk oldu ama , maalesef durum bu..

• @el-nino-9 soyle soyelelyim siz orada bekliyorsunuz biz de burada usa’da, fazla soze gerek yok 🙂 sabir tasi olsa catlardi ama beklemeye devam.

• Merhaba arkadaşlar, haberlere göre covid-19 aşısı yaptırmayan uluslarası uçuşlara alınmayacak. Kafama takılan bir konu var, bizler aşıyı muayene sırasında olabilecek miyiz? Eğer muayene esnasında olursak olduğumuz aşı ABD’nin mRNA aşısı mı yoksa TRnin aldığı Çin’den gelen inaktif aşılardan mı olacağız? Bu konuda bilgisi olan var mı aramızda

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Jossie, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Merhaba arkadaşlar, haberlere göre covid-19 aşısı yaptırmayan uluslarası uçuşlara alınmayacak. Kafama takılan bir konu var, bizler aşıyı muayene sırasında olabilecek miyiz? Eğer muayene esnasında olursak olduğumuz aşı ABD’nin mRNA aşısı mı yoksa TRnin aldığı Çin’den gelen inaktif aşılardan mı olacağız? Bu konuda bilgisi olan var mı aramızda

Henuz bu konuda bir aciklama yapilmadi ama ABD'nin gida ve ilac dairesi (FDA) su an icin sadece Pfizer/BioNTech asisinin acil durum kullanimini onayladi (ki su anki durum oldukca acil 🙂 ); diger iki asiya onay cikmadi henuz. O nedenle gocmenlik sureci icin de ABD hukumeti ve ABD konsolosluklari ayni listeyi takip edecektir.

Fakat havayolu sirketleri -ozellikle ABD menseili olmayanlar- ABD hukumetinden ayri olarak da karar alabilirler ve herhangi bir asiyi gerektirebilirler.

• @crazycells Adim adim projeler hayata geciriliyor. 😛 Yakinda hepimize chip takacaklar 😃

• Kasım ayı vize istatistikleri açıklandı.. Ankara da sadece 2 adet K1 vizesine bakılmış..

Benzer Başlıklar

• 116
  • 57
  • 1
  • 1476
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

126

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.6k

| | | |