Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @mahmutenis Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla cevap veriyorum. Düşmanlık, Kılıçtaroğlu falan bişeyler yazmışsınız anlamadım o kısımları ve Amerika maceranızı. Boş Toyota Corolla 6.5 yıllık asgari ücret, benzin pahalı hybrid alalım derseniz 11 yıllık asgari ücret. Bu konu biraz canımızı sıkıyor da onu konuşuyoruz bazen.

• Bu konular basit konular değil düşünülmesi anlanması gereken konular.bn düşündüm sen anla..bn gittim yaşadım gördüm.türkiyede tek mantık salladıktan sonra olması gerekeni bizi bu hale getirirken sen nerdesin nasıl düzelir onu söyleyin ytd lafları formda boşluktan başka bir işe yaramıyor.@semavi bnde et aldım tavuk aldım araba aldım youtubda izliyoruz dimi..

• @mahmutenis sanırım az önce A haber izledin. Ver mehteri ver mehteri.

• Yoo kazandım kazanalı formdan takip ediyorum haberi.bn izlicem şimdi unlike ları:))

• @mahmutenis çikolata ile karnını doyuran arkadaşınla Birgün tanışmak isterdim. Bu arkadasın askıda ekmek kuyruğuna yoğunlaşmıştır bu aralar. Hayatta böyle cimri birşey görmedim. Yüzümü güldürdün saol. Bu adam allah bilir işe giderken otobuse bile bilmiyordur. ABD de yaşayıp karnını çikolata ile doyuran biri hakkında aklıma müthiş komik sahneler getirdi. Vallahi çok güldüm

• @mahmutenis, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Bu konular basit konular değil düşünülmesi anlanması gereken konular.bn düşündüm sen anla..bn gittim yaşadım gördüm.türkiyede tek mantık salladıktan sonra olması gerekeni bizi bu hale getirirken sen nerdesin nasıl düzelir onu söyleyin ytd lafları formda boşluktan başka bir işe yaramıyor.@semavi bnde et aldım tavuk aldım araba aldım youtubda izliyoruz dimi..

Basit konular. Kamuda israfı kesersin, bütçe açığı vermezsin, halktan dehşet vergiler almana gerek kalmaz. Bakan çocukları ithalattan kazanmasın, üretici kazansın dersin, üretim artar. Parayı betona gömmek yerine akıllı yatırımlar yaparsın, cari fazla verirsin, ülkede döviz kıtlığı olmaz. Türk lirası değer kazanır. Bu kadar kolay olduğu için bu kadar konuşuyoruz zaten.

• @Ryback ısraf yetersiz daha büyük konular var.. Erdoğanın eşi çok sayın firstlady hazretleri 50 bin dolarlık çanta kullanabilmesi için erdogan 5 aylık maaşını hiç harcamaması gerekir. Hadi yarısını masraf yapsa 10 ayda ancak alabilir 50 bin dolarlık 1 çantayı. Devlet çalışanları ek iş yapamayacağına göre erdogan ailesinin geliri nereden geliyor.

• @ibrahimasar, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

@rasul1995, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

@jamel86, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

u forumda binlerce insan eşini ailesini arkadaşını bırakarak geliyor da bunlar çifte vatandaş oldugu halde neden dönmüyorlar. Ortada bir dümen var anlamadım

ikiyüzlülük sebebiyle olabilir. yani bilgisizler, yaşamamışlar. euro bozdurunca burada lüks yaşıyorlar. sanki biz de öyle yaşıyormuşuz gibi sanıyorlar. Bir de bazı almanya'daki türkler türkiye'de ev kirası yok, herkesin yeri var falan sanıyorlar. sokaklar cıvıl cıvıl diyorlar. halbuki işsizlikten dolayı cıvıl cıvıl. yani onları anlamak imkansız. ama ikiyüzlülük, bilgisizlik ve cehalet sebebiyle denilebilir.

Bugün dükkana geldi bi tane kadın. Ağzından çıkan ilk kelimede ''Avrupacı'' olduğunu anladım. Almancı değil de Belçikacıymış kendisi. Karı koca çalışıp 2 şer binden 4000 euro ya zor geçindiklerini, ellerinde fazla para olduğunda devletin hesap sorduğundan, 800 yuro cuk işsizlik parasıyla 6 aydır burada idare etmeye çalıştığından şikayet etti durdu. Dönün geri, niye avrupanın pisliğini çekiyorsunuz madem dediğimde klasik, Alıştık, çocuklar orda büyüdü, işimiz evimiz borcumuz var orada gibi klişelerle geçiştirdi. Bizler burada harika bir hayat yaşıyormuşuz, kıymetini bilmeliymişiz. Herşey çok ucuz ve hayat çok rahatmış. Duyan avrupada yaşayan sadece Türkler değil, tüm milletler buraya gelmek için can atıyor da wbiz almıyormuşuz sanır. Çok üzüldüm haline kadıncağızın 🙂

Vallahi bu ilk değil duyduğum.hani sokaklarda mikrofon uzatanlara denk geliyor bazıları.ablamız alamancı.eskiden türkiyede hiç bir şey yokmuş,şimdi varmış,çok ucuzmuş herşey güzelmiş ,işsizlik yokmuş,gençler iş beğenmiyormuş vs vs diyor.ablamız kendi dediklerine kendi inanıyormu bilemedim.bu tipler neyle besleniyorlar,n eyiyip ne içiyorlarsa bende aynısından istiyorum.bu ne yav insanların aklıyla dalga geçiyorlar.bu tipler dediğin gibi ne hikmetse tatillerde gelip türkiyeye ziyaret ediyorlar.temelli gelip yaşa ozaman bu kadar güzel ülkemizde sanada yer var.

et aldım tavuk aldım araba a

@mahmutenis @Ryback de onu diyor zaten sen alabiliyorsun da Türkiyedekiler alamıyor...Sen kendi tezini çürüttün bunu diyerek.

• Ben polemik olsun diye yazmadım. Son satinaldigim şeyleri yazdım sadece...

Tavuk kanat vs yazamadım, onları 40 poundluk alıp atıyoruz genelde. Fiyatları aklımda değil...

Ama burada az kazanıp ekonomi yapanlara sonuna kadar saygım var...

Kazanıp cimrilik yapanlarla ise oturup bir sey yemek içmek zulüm oluyor...

• @DonTurcos, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

@ugurfbtr Türkiyede satılan neredeyse diğerinden 5 kat fazla km. yapmış.

Hayır hayır benzer özelliklere sahip olması için 50 bin km altı otomobilleri mukayese etmiştim hasarsız ve orijinal

• Mersin'deki Akkuyu nukleer santralinin insa edilmesinde calisan Ruslar ortalama $3,000 maas aliyorlar. Cogunlugu en yakindaki kasaba olan Tasucu'unda kiralik evlerde yasiyorlar. Ev kiralari Tasucu'nda astronomik bir sekilde yukselmis durumda. Mobilyali evlerin kirasi aylik ortalama 6000-7000 TL, mobilyasizlar ise 3000-4000 TL civari. Dogal olarak o bolgede yasayan Turkler ev kiralayamaz oldular. Ruslar ise aldiklari maastan sadece ortalama $750 harcayarak mobilyali ev kiraliyorlar. Ustelik bazilari bahceli villa tipi evler ve deniz kiyisinda.

Ev sahibi Turkler ise, Tasucu'ndaki evlerini 6000 TL'e Ruslara kiraya verip, 5 km uzaktaki Silifke ve cevresinde 1000 TL'e kendilerine bir ev kiralayip, orada yasiyorlar. 4000-5000 TL kar var isin icinde...

• Başka konulardan konuşmak lazım diyorum sadece anlıyorumda adam anlamaya çalışmıyor.sen üretimden bahsededur bn sana israfı anlatıcam sanayi işletmeleri yada yedek parçalar ithal ediliyor ufacık birşeyde tamire yüksek fiyat çekiyo tornacı babalar.benimde alım gücüm hep ithale gidiyor.biz birikimimizi ya faizcilere yada ithal ürünlere harcıyoz.yurt dışında bu daha beter hiç bişeyin piyasası yok doğmadan ölüyo hersey amerikada arkadaslar ne alıp satıyo ??sen sıfır Mercedes lafı duudunmu??almanyada kimse mersocu deil.ucuz peşinde.bu bi gerçek.yok et kapıştırmak falan saçma git inşaata 150 200 lira günlük koy cebine 3 kilo kuzu eti al kampanyadan.usa da kilosu 20 dolar 160 lira yapar.aldığım fiyat.

• ⭐⭐⭐⭐

@mahmutenis, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Yoo kazandım kazanalı formdan takip ediyorum haberi.bn izlicem şimdi unlike ları:))

Hocam gerçeklerden uzak, cümle olarak anlamsız, yanlı fakat yanlış yorumlarınız var. Doğal olarak yersiniz unlike ları. Kör eşşek ile sağır sinek bile biliyor Türkiyede neyin nasıl olduğunu. Zaten öyleydi diye geçiştirip şark kurnazlığı yapmayın. 18 yıldır uçuyoruz kaçıyoruz dünya gücüyüz yok bilmem neyiz diye hikayeler anlatılırken bir şey yok. Şimdi zaten öyleydiye mi döndü iş. Boşverin allah aşkına. Memlekette satacak kamu kurumu ve binası kalmayınca yol köprü havaalanı liman onu da geçtik olmayan kanala komşu boş arazi peşkeşine kadar vardırdılar işi. Siz hala Amerikada bir takım şeylerin yetersizliğinden bahsediyorsunuz. Yol yakınken gitmeyin bari. Yazık size oralarda memleket hasretiyle erir bitersiniz. Kalın bu caanım memlekette.

yok et kapıştırmak falan saçma git inşaata 150 200 lira günlük koy cebine 3 kilo kuzu eti al kampanyadan.usa da kilosu 20 dolar 160 lira yapar.aldığım fiyat.

Kilosu 50 liraya kuzu eti mi var? Senin mantikla cevap veriyorum gunde 150 lira insaattan kazaniyoruz 3 kilo et aliyoruz sinra abd ye gidiyoruz 1 gun insaatta calisiyoruz olmaz ya saatine 20 dolar kazaniyoruz 8 kilo a kalite kuzu eti aliyoruz. Benim bildigim kadariyla 8, 3 den buyuk. Abd de yasayip ete verdigin parayi liraya cevirnekte ayrica ilginc. Hem turkiye hem de abd tarafindan verdigin fiyatlarda komik. Turkiyede kilosu 100 lira olan etin yarim kilosunu indirimda 2.5 dolara alip yedigim icin biliyorum.

• @ibrahimasar, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Yoo kazandım kazanalı formdan takip ediyorum haberi.bn izlicem şimdi unlike ları:))

Hocam gerçeklerden uzak, cümle olarak anlamsız, yanlı fakat yanlış yorumlarınız var. Doğal olarak yersiniz unlike ları. Kör eşşek ile sağır sinek bile biliyor Türkiyede neyin nasıl olduğunu. Zaten öyleydi diye geçiştirip şark kurnazlığı yapmayın. 18 yıldır uçuyoruz kaçıyoruz dünya gücüyüz yok bilmem neyiz diye hikayeler anlatılırken bir şey yok. Şimdi zaten öyleydiye mi döndü iş. Boşverin allah aşkına. Memlekette satacak kamu kurumu ve binası kalmayınca yol köprü havaalanı liman onu da geçtik olmayan kanala komşu boş arazi peşkeşine kadar vardırdılar işi. Siz hala Amerikada bir takım şeylerin yetersizliğinden bahsediyorsunuz. Yol yakınken gitmeyin bari. Yazık size oralarda memleket hasretiyle erir bitersiniz. Kalın bu caanım memlekette.

Youtube yorumlarinin altinda var bunlardan cok. 18 yildir abd deyim burasi igrenc bir yer sakin gelmeyin diyen ayda 12 bin dolar kazanan adam gordu bu gozler. Emekli olunca donecekmis turkiyeye turkiyedekiler nankor ve vatanini sevmeyen insanlarmis. Uzaktan seviyor bunlar memleketi icinde yasayanlarada ac karina kordon sefasi oneriyorlar.

• @mahmutenis saçma sapan yorumlarin ile siteyi çok kastın bizide epey bi gerdin. Uzak dur amerikadan ( ülkemizden ). Bu zihniyeti amerika almamalı aslında çekiliş sistemi yerine bunlar gibilerini eleyecek bir sistem gelmeli. Daha gelmeden ABD hakkında olumsuz isen ne diye geliyorsun. Çek git yahu. 1 sepetteki çürük bir elma gibisin digerlerinide zehirliyorsun. Bütün forum sana her türlü birsey anlatmaya çalışması bile sende bir değişiklik yaratmadı. Ne diyelim sana anlamadimki.

• ⭐⭐⭐⭐

Başka konulardan konuşmak lazım diyorum sadece anlıyorumda adam anlamaya çalışmıyor.sen üretimden bahsededur bn sana israfı anlatıcam sanayi işletmeleri yada yedek parçalar ithal ediliyor ufacık birşeyde tamire yüksek fiyat çekiyo tornacı babalar.benimde alım gücüm hep ithale gidiyor.biz birikimimizi ya faizcilere yada ithal ürünlere harcıyoz.yurt dışında bu daha beter hiç bişeyin piyasası yok doğmadan ölüyo hersey amerikada arkadaslar ne alıp satıyo ??sen sıfır Mercedes lafı duudunmu??almanyada kimse mersocu deil.ucuz peşinde.bu bi gerçek.yok et kapıştırmak falan saçma git inşaata 150 200 lira günlük koy cebine 3 kilo kuzu eti al kampanyadan.usa da kilosu 20 dolar 160 lira yapar.aldığım fiyat.

Hocam dost olarak söylüyorum size, düşman olarak değil. Sizin düşüncenize uymayan yorumları zararınıza sanmayın ve farklı bir açıdan bakmaya çalışın. Kimse sizin zararınıza konuşmuyor. Tornacı yüksek fiyat çekiyorsa maliyetlerinin yüksekliğinden. Çeliğin tonu kaç dolar? Yurtdışında herkes arabasını sıfır alıyor bu konuda da yanılıyorsunuz. Et türkiyede ancak dana eti o da nereden ithal olduğu belli olmayan yarısı yağ 50 TL o da ancak kampanyayla. Kazanmışsınız gideceksiniz, kuru çevirme alışkanlığından acilen vazgeçin. Yoksa Ekmek 5 $ 40 TL, Meyve 3 $ 24 TL diye diye aç kalırsınız. Burada 3000 (TL) orada 3000 ($) kazanıyor olacaksınız. Keyfini sürün. Klasik Türkiye mantığını unutun. Ya da siz bilirsiniz.

• valla öyle yada böyle amerikaya gidicem herkesin dediği sebeplerden gidicem ben 30 yaşındayım 50 liralık işi yapmayan adamlar var oyüzden motorumu kendim tamir ediyorum arabamıda (1968 taunus) kimseden hayat dersi istemedim.etin kilosu poundu diye kafa yapan arkadaşlar vardı yalan bn yaşadım biliyorum.burda kalkıp yarım saatlik çalışma diye insanları giremicekleri yüke sokmayın bn yaşadım Amerika’da biliyorum etin fiyatı baktım youtubeda poundu 7 dolar kilosu 20 dolar yapıyo..yalan..bnm istediğim belli ortada bi hata var eee napıcaz ne öneriyorsunuz kahve muhabbeti yapacağınıza çözüm bulalım.dolar niye düşsün hakkı buymuş faizle olmaz diyorum.@ibrahimasar bnde birim fiyatı kullanıyorum ama kriter meselesi odaklanmayı engelliyo Amerika’da 20 dolar iyi kullanırsan 500 dolar bile eder.senin gibi adamlar derken keşke bnm yarım olsanız.bn hepinizden fazla gitmek istiyorum ama ağzım kurumasın diye de devlete daha iyisini bilmeden sallamıyorum.
    Savaş Cebeci et fiyatı bakın

• Bu ileti silindi!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |