Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@monarizzaa DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells cok tesekkurler ama kiz arkadasimin adina lottery i kazandik , bir sorun teskil etmez degil mi ? Yani Greencard basvurusunda farkli soyadi vardi DS260 ta farkli olacak... Cevabinizi bekliyorum.

sayin @smesut cevap vermis zaten, cevabina katiliyorum 🙂 cevabinizi bekliyorum dediginiz icin yazayim dedim. Resmi belgeler ayni kisi oldugu gorulecek zaten. Insanlar evlenir, bosanir, isim degisikligi yapar... bunlar olagan seyler.

• @crazycells @smesut 🙂 tesekkurler

• @crazycells öncelikle emeğinize, ilginize sabrınıza ve bilginize çok teşükkür ederim.
    Cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

1- Vİze için DS-260 formunda yeralan Çocukarı ABD'ye sizinle göçmen olrak gelecekmi soruna evet ama daha sonra gelecek cevabını verdiğimizde ilk vize başvuru işlemieri için çocuklar için başvuruda bulunmak gerekirmi yoksa daha sonra cocuklar için vize başvuru işlemlerini gittikten sonra yapabilirmiyim. Cocukların velayeti eski eşimde olduğundan dolayı ilk aşamada 5 ve 12 yaşında 2 çocıkl gitmek zor olcaktır birde velayet ten dolayı eski eşten izin alınması gerekir mi ?
    12 yaşında büyük çocuğu tek götürmek olur mu yoksa 2 sinide götürmek şart mı?

2- Cocuklar sizinle göçmen gelecekmi sorusunuda hayır gelmeyecek dediğimizde daha sonra getirme şansımızı kaybedermiyiz yoksa ben yerleştikten sonra getirme imkanı olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayek DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells öncelikle emeğinize, ilginize sabrınıza ve bilginize çok teşükkür ederim.
    Cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

1- Vİze için DS-260 formunda yeralan Çocukarı ABD'ye sizinle göçmen olrak gelecekmi soruna evet ama daha sonra gelecek cevabını verdiğimizde ilk vize başvuru işlemieri için çocuklar için başvuruda bulunmak gerekirmi yoksa daha sonra cocuklar için vize başvuru işlemlerini gittikten sonra yapabilirmiyim. Cocukların velayeti eski eşimde olduğundan dolayı ilk aşamada 5 ve 12 yaşında 2 çocıkl gitmek zor olcaktır birde velayet ten dolayı eski eşten izin alınması gerekir mi ?
    12 yaşında büyük çocuğu tek götürmek olur mu yoksa 2 sinide götürmek şart mı?

2- Cocuklar sizinle göçmen gelecekmi sorusunuda hayır gelmeyecek dediğimizde daha sonra getirme şansımızı kaybedermiyiz yoksa ben yerleştikten sonra getirme imkanı olur mu?

Siz Turkiye'deki hukukla ve yasalarla ilgili bir soru soruyorsunuz, ben o kisma cevap veremem. Ama,

1. Hayir, daha sonra da basvuru yapabilirsiniz. Eger DV2019 sureci bitmeden vize almak isterseniz konsoloslukla gorusup cocuklariniza mulakat tarihi alabilirsiniz. Eger cocuklari mulakata getirirseniz ABD konsoloslugu vize verecektir. Ama bunun Turkiye'de yasal olup olmadigini ya da izin alip almamaniz gerektigini ben bilmiyorum, bu zaten ABD gocmenligiyle ilgili bir soru degil 🙂 tamamen Turkiye'deki yasalarla ilgili. ABD'de normalde kucuk cocugu tek bir ebeveyn ABD disina goturemiyor. Eger tek bir ebeveyn varsa, digerinin de izninin oldugu yazili bir mektup tasimali. Ama Turkiye'de olay nasil yuruyor bilmiyorum. Cevrenizdeki hukukculara ya da avukatlara sorun isterseniz bu durumu. Eger Turkiye'deki hukuk sorun cikarmazsa, ABD konsoloslugu zaten cikarmaz. @TolgaTarkanOlmez Bey'in esi Turkiye'de hukukcu, ben kendisini tag'leyeyim, kendisi gorunce cevap yazar.

Eger DV2019 sureci gectikten sonra cocuklariniza vize almak isterseniz, su konuyu takip etmeniz gerekir:
      https://yesilkartforum.com/forum/topic/75/family-sponsored-green-card-aile-sponsorluguyla-green-card-almak

2. Hayir, sansinizi kaybetmezsiniz. O soruya cok takilmaniza gerek yok, cocuklarin ABD'ye gelme ihtimalleri varsa evet diye isaretleyebilirsiniz.

• @crazycells cevaplarınız için çok teşekkürler. Cocukların gelme ihtimali var ama 18 yaşına bastıktan sonra.
    vize başvurusunda çacukalr benimle göç edecek sorusuna Evet daha sonra dedikten sonra çocuklarla ilgili olarak vize için herhangi bir evrak veya diğer işlemleri yapmaya ve mulakata götürmeye gerek yok olarak anlıyorum ama çocukları ilk müllakta goturmeme durumundan kaynaklı vize vermeme veya başka sorun olabilir mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayek DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells cevaplarınız için çok teşekkürler. Cocukların gelme ihtimali var ama 18 yaşına bastıktan sonra.
    vize başvurusunda çacukalr benimle göç edecek sorusuna Evet daha sonra dedikten sonra çocuklarla ilgili olarak vize için herhangi bir evrak veya diğer işlemleri yapmaya ve mulakata götürmeye gerek yok olarak anlıyorum ama çocukları ilk müllakta goturmeme durumundan kaynaklı vize vermeme veya başka sorun olabilir mi?

hayir, iki durumda da hicbir sorun olmaz.

• @crazycells

hizli ve açıklayıcı cevaplarınız için teşekkür ederim.

• @crazycells DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@paw-of-eagle DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells bana çıkmadı ama yine de sorma ihtiyacı hissetim:) Çalışmak için 4 ay yurtdışında (Umman) kalındığında, oranın adresinin de yazılması gerekiyor mu? Saygılar.

4 ay uzun sure 🙂 kesinlikle yazin bu adresi de.

Teşekkürler. Seneye artık:))

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Iki duyuru yapayim:

• Lutfen DV2019'lu arkadaslar forum cizelgesini doldursunlar: http://bit.ly/2L0H2pM

• Ayrica forumdaki arkadaslar (ozellikle DV2019'lu arkadaslar) mumkunse forumdaki imza kismini kullanip DV2019 talihlisi oldugunu belirtilerse sevinirim. Sorulari okurken sorulma amacini anlamami kolaylastiriyor.

• Merhabalar,
    2019 visa bulteni eski bültenlere göre oranlandığından sayılar daha yavaş ilerliyor benim numaram 2019EU25xxx sıra gelme olasılıkları nedir

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@travelwithdrone DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhabalar,
    2019 visa bulteni eski bültenlere göre oranlandığından sayılar daha yavaş ilerliyor benim numaram 2019EU25xxx sıra gelme olasılıkları nedir

Su an icin yuksek diyebiliriz, siranin gelmeyecegini dusunmek icin henuz cok erken; ama ne olacagini DV2019 sureci baslayinca gorecegiz.

• basvururlen Highest level of education you have achieved, as of today? sorusuna lise diploması işaretlemişim fakat ben o ara üni okyordum ben o soruyu en son bitirdiğiniz okul olarak anlamıştım.sadece burda hata var .Sizce diskalifiye olurmuyum ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mansfield1 DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

basvururlen Highest level of education you have achieved, as of today? sorusuna lise diploması işaretlemişim fakat ben o ara üni okyordum ben o soruyu en son bitirdiğiniz okul olarak anlamıştım.sadece burda hata var .Sizce diskalifiye olurmuyum ?

hayir, hic sorun yasamazsiniz.

• @crazycells çok korkmuştum teşekkur ederim

• @crazycells süreçler ne zaman başlıyacak ? Eylule kadar numaram current olmaz ise davet edilmiyecek miyim ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@travelwithdrone DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells süreçler ne zaman başlıyacak ? Eylule kadar numaram current olmaz ise davet edilmiyecek miyim ?

Ekim ayinda baslayacak. Evet Eylul'e kadar numaraniz aktif olmazsa davet edilmezsiniz ama 2018 Eylul degil, 2019 Eylul.

• ⭐⭐⭐⭐

DS-260 Submit 20.05.2018 de tamamladım. Sormak istediğim husus DS-260 RE- Submit nedir ? 30 Eylül 2018 tarihine kadar Submit ettiğim DS-260 formunda kendi rızamla değişiklik yapabiliyor muyum

• Tekrardan selam
    current suppose (mevcut eş) kısmında eşimin place of birth kısmındaki bilgileri doldururken aynen aşağıdaki gibi giriyorum
    City
    DOBRITCH
    State/Province of Birth
    DOBRITCH

fakat bu kısımlar için hata veriyor. City yazan kısma do not know işaretlediğim halde kabul etmedi. Bu arada bu şekilde giriyor olmam sizce doğru mudur? eşimin kimliğinde doğum yeri olarak DOBRITCH/BULGARİSTAN aynen bu şekilde yazıyor.
    ayrıca bir sorum daha olacak
    supose's address - same as present address giriyorum, bu kısım bu şekilde olmalı değil mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@redsat2000 DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

DS-260 Submit 20.05.2018 de tamamladım. Sormak istediğim husus DS-260 RE- Submit nedir ? 30 Eylül 2018 tarihine kadar Submit ettiğim DS-260 formunda kendi rızamla değişiklik yapabiliyor muyum

onlar heyecanli uyeler sayin @redsat2000 🙂

formu gonderdikten sonra hata yaptigini farkeden ya da evlilik/dogum nedeniyle formda guncelleme yapan uyeler. Formu bir kere gondermeniz yeterli, ikinci kere gondermeniz sart degil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aytac59 DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Tekrardan selam
    current suppose (mevcut eş) kısmında eşimin place of birth kısmındaki bilgileri doldururken aynen aşağıdaki gibi giriyorum
    City
    DOBRITCH
    State/Province of Birth
    DOBRITCH

fakat bu kısımlar için hata veriyor. City yazan kısma do not know işaretlediğim halde kabul etmedi. Bu arada bu şekilde giriyor olmam sizce doğru mudur? eşimin kimliğinde doğum yeri olarak DOBRITCH/BULGARİSTAN aynen bu şekilde yazıyor.
    ayrıca bir sorum daha olacak
    supose's address - same as present address giriyorum, bu kısım bu şekilde olmalı değil mi?

sanirim buyuk ı harfi kullanarak yaziyorsunuz? O nedenle hata veriyor olabilir, eger mumkunse klavyenizi ingilizce yapip yazin, ya da kucuk harflerle ve i harfi kullanarak yapin, eger olmazsa ve kopyala yapistir yapabiliyorsaniz sunu kopyalayin: dobritch ya da DOBRITCH

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

113

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.9k

| | | |