Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• ds260 formunu tüm aile için doldurup onayladım. Şimdi neyi bekliyoruz? Bir ödeme (FEE) sekmesi var. Ama şu an çalışmıyor. Bu aşamada bir ödeme var mı?
    Bir de mülakat için hazırlanacak belgelerin İngilizce'ye çevrilmesi gerekecek mi? Türkçe belgeleri kabul ediyorlar mı?

• @emre kimlerin form kilitlerini açtırmak istiyorsan mail içine yaz. Ben de öyle yaptım.

• Bilgi için teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@orlandohan DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

ds260 formunu tüm aile için doldurup onayladım. Şimdi neyi bekliyoruz? Bir ödeme (FEE) sekmesi var. Ama şu an çalışmıyor. Bu aşamada bir ödeme var mı?
    Bir de mülakat için hazırlanacak belgelerin İngilizce'ye çevrilmesi gerekecek mi? Türkçe belgeleri kabul ediyorlar mı?

DV2019 surecinin baslamasini bekleyeceksiniz. Sadece bu konuda ve DV2019 mulakat deneyimleri konusunda yazilanlari yapmaniz kafi. Burada yazilmayan hicbir seyi yapmaniza gerek yok.

• @orhant DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells nasıl yani, ikamet ettiğim yer haricinde 16 yaşından sonra turistik olarak 3-5 gün yurtdışına gitsem dahi bunu o adres kısmına yaşadığım yer olarak yazacak mıyım ? Doğru mu anlıyorum. Ben o soruyu 16 yaşından sonra daimi ikamet veya yaşadığın yer olarak algılamıştım.
    Sorularımın devamı da var:) askerlikle ilgili soruyu, profesyonel askerlik dışında zorunlu askerlik bilgilerimi yazdım. Doğrudur diye umuyorum.
    Ve eğitim bilgilerini lise mezunuysam en üste lise bilgilerine yazdım. Add others bölümüne Ortakokul ve İlk okulda eklenecek midir? (Okul türü olarak ilk okul için primary school, orta okul için middle school veya junior high school mu olmalı bilemedim)
    cevapların için şimdiden teşekkürler...

tatil ve geziler eklenmiyor ama bizim mülakatta yurt dışına çıktınız mı diye soruldu ve arkasına vizelerimizi görmek istediler.

• @crazycells selam üstadım, direkt olarak bir şey sormak isterim. DS-260 formunu tamamlayarak sisteme submit ettim, bu aşamadan sonra randevu CCK tarafından e-mail olacak gelecek değil mi? Eğer öyle değilse nasıl takip edeceğiz randevuyu? Bir ikinci sorum da şu olacak; talihli kişinin eğer eğitimi dışında iş deneyimlerini de ibraz ettiysek, ibraz dedilen işlerde çalıştığını kanıtlamak için neye ihtiyacımız olacak konsoloslukta sunmak üzere.

Forumda bu sorulara muhakkak cevap vardır, lakin ben direkt sormak istedim. Cevap verebilirsen çok makbul geçer,

Selamlar,
    Cihangir,

• Merhaba , Kiz arkadasim basvuruda soyadi farkliydi , evleniyoruz yakinda ve DS 260 i dolduracagiz. Soyadi degisecek , pasaport numarasi degisecek . Pasaport numarasinda sorun olmuyormus ama soyadini eski soyadi olarak mi girmesi gerekiyor ?

• @monarizzaa değişen soyadı ile doldurun . pasaportta ki soyadıda yeni soyad olsun . en azından biz öyle yaptık 🙂

• @yekta Merhaba , Pasaport icin '' Pasaport numarasini yanlis yazsaniz dahil yeni pasaport numarasini mulakat zamani gosterirseniz sorun olmaz '' diye bir comment almistik . O zaman evlenip yeni pasaport bekleyene kadar DS260 i doldurmadiniz siz degil mi ?

• @cihangir-karabagci DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells selam üstadım, direkt olarak bir şey sormak isterim. DS-260 formunu tamamlayarak sisteme submit ettim, bu aşamadan sonra randevu CCK tarafından e-mail olacak gelecek değil mi? Eğer öyle değilse nasıl takip edeceğiz randevuyu? Bir ikinci sorum da şu olacak; talihli kişinin eğer eğitimi dışında iş deneyimlerini de ibraz ettiysek, ibraz dedilen işlerde çalıştığını kanıtlamak için neye ihtiyacımız olacak konsoloslukta sunmak üzere.

Forumda bu sorulara muhakkak cevap vardır, lakin ben direkt sormak istedim. Cevap verebilirsen çok makbul geçer,

Selamlar,
    Cihangir,

submit ettikten sonra artık bekleme aşaması var. zaten 2019 mülakat alımları ekimde başlayacak.

bu siteden her ayın 15'ine kadar bültenler açıklanıyor. size verilen case no'larına göre her ay sizlere mulakat tarihleri belirleniyor işte numaranız ne zaman current olursa ondan sonra size kcc'den mail geliyor. işlemler bu noktadan sonra hızlanmaya başlıyor bu zamandan sonra evrak toplama işlemlerini başlıyorsunuz. yani şuan için sadece bekliyorsunuz.

• @Monarizzaa @crazycells arkadasında adres konusunda soruları olacak benimde 🙂 4 sene şehir dışında üniversite okudum ama adresleri hatirlamadığım için kaldıgım adresleri yazmadım bu bir sorun teşkil eder mi mülakatta ? ( daha önce sordum sorun olmaz denildigini hatirliyorum ama yinede bir sorayım dedim :))) NOT: resmi ikamet adresim hiç değişmedi memleketten.

• @yekta DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@Monarizzaa @crazycells arkadasında adres konusunda soruları olacak benimde 🙂 4 sene şehir dışında üniversite okudum ama adresleri hatirlamadığım için kaldıgım adresleri yazmadım bu bir sorun teşkil eder mi mülakatta ? ( daha önce sordum sorun olmaz denildigini hatirliyorum ama yinede bir sorayım dedim :)))

hatırladığınız kadar yazabilirsiniz aslında google map'den bulup.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@cihangir-karabagci DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells selam üstadım, direkt olarak bir şey sormak isterim. DS-260 formunu tamamlayarak sisteme submit ettim, bu aşamadan sonra randevu CCK tarafından e-mail olacak gelecek değil mi? Eğer öyle değilse nasıl takip edeceğiz randevuyu? Bir ikinci sorum da şu olacak; talihli kişinin eğer eğitimi dışında iş deneyimlerini de ibraz ettiysek, ibraz dedilen işlerde çalıştığını kanıtlamak için neye ihtiyacımız olacak konsoloslukta sunmak üzere.

Selamlar,
    Cihangir,

Hayir, randevuyu dvlottery sayfanizda goreceksiniz. Kazandiginizi belirten mektubun altinda mulakat bilgileri yer alacak.

Mulakat tarihiniz belli olunca KCC size "dvlottery sayfanizi kontrol edin" diye bir email gonderecek sadece.

Calistiginiz isle ilgili hicbir belge gerekmiyor. Eger lise ya da daha ust bir diplomaniz varsa bu diploma tek basina yeterli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@monarizzaa DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba , Kiz arkadasim basvuruda soyadi farkliydi , evleniyoruz yakinda ve DS 260 i dolduracagiz. Soyadi degisecek , pasaport numarasi degisecek . Pasaport numarasinda sorun olmuyormus ama soyadini eski soyadi olarak mi girmesi gerekiyor ?

Evlendikten sonra mi dolduracaksiniz yoksa evlenmeden once mi?

Eger evlendikten sonra dolduracaksiniz, benim de tavsiyem butun resmi belgelerinizi guncelleyip DS260'i yeni belgelere gore doldurmaniz. Bu durumda mustakbel esinizin de yeni soyadini girmis olursunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yekta DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@Monarizzaa @crazycells arkadasında adres konusunda soruları olacak benimde 🙂 4 sene şehir dışında üniversite okudum ama adresleri hatirlamadığım için kaldıgım adresleri yazmadım bu bir sorun teşkil eder mi mülakatta ? ( daha önce sordum sorun olmaz denildigini hatirliyorum ama yinede bir sorayım dedim :))) NOT: resmi ikamet adresim hiç değişmedi memleketten.

hatirladiginiz kadarini yazmaniz yeterli. Eger cok kisitli bir kismini hatirliyorsaniz ve o adreste cok uzun sure kalmadiysaniz orayi pas da gecebilirsiniz. Elinizden gelenin en iyisini yapin.

• @crazycells bana çıkmadı ama yine de sorma ihtiyacı hissetim:) Çalışmak için 4 ay yurtdışında (Umman) kalındığında, oranın adresinin de yazılması gerekiyor mu? Saygılar.

• @crazycells cok tesekkurler ama kiz arkadasimin adina lottery i kazandik , bir sorun teskil etmez degil mi ? Yani Greencard basvurusunda farkli soyadi vardi DS260 ta farkli olacak... Cevabinizi bekliyorum.

• @monarizzaa
    bir sorun olmaz. zaten evlilik cüzdanınızı da götüreceksiniz. orada zaten önceki soyadı da yazacak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@paw-of-eagle DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells bana çıkmadı ama yine de sorma ihtiyacı hissetim:) Çalışmak için 4 ay yurtdışında (Umman) kalındığında, oranın adresinin de yazılması gerekiyor mu? Saygılar.

4 ay uzun sure 🙂 kesinlikle yazin bu adresi de.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

56

41.3k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.9k

| | | |