Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Trump Hükümeti Tüm Amerikalılara Çek Gönderiyor (CARES Act Stimulus Payments)

• @Bilgin-Tasyurek Ben Turbotax kullanmadim. Tax dolduran acenta kanaliyla yaptim.
    @knnrn belirttigi web den bir kontrol edin.

• Trump Avusturya emeklilerinede çek göndermiş. 🙂

• @DonTurcos, içinde söyledi: Trump Hükümeti Tüm Amerikalılara Çek Gönderiyor (CARES Act Stimulus Payments)

Trump Avusturya emeklilerinede çek göndermiş. 🙂

Iste buna icilir 😀😁😎😂

• Tekrar 1.200 dolar onaylanmış. Ama başvuru yapilmasi lazımmış. Bilgisi olan varmı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@jamel86, içinde söyledi: Trump Hükümeti Tüm Amerikalılara Çek Gönderiyor (CARES Act Stimulus Payments)

Tekrar 1.200 dolar onaylanmış. Ama başvuru yapilmasi lazımmış. Bilgisi olan varmı

Bildigim kadariyla Meclis'teki Demokratlar tarafindan yeni bir tasari hazirlandi, ondan bahsediyor olabilirsiniz. Fakat henuz oylanmadi diye biliyorum, ayrica bu hafta kongre yine tatile girecegi icin secime kadar da durumun degismeme ihtimali yuksek. Yeni meclis ve senato ile yeni tasarilar olusturulacaktir diye dusunuyorum.

Meclisin tamami degisecek, Senato'nun ise 1/3'u secime gidiyor.

• @Bilgin-Tasyurek Biz de ayni durumdayiz. Nisan ayinda mail yoluya gonderi yaptim ve 13 Nisan da ulasmis gozukuyor. Ama sitede herhangi kayit gozukmuyor. Site de yogunluktan dolayi mail yoluyla gonderilenleri incelemede gecikme var. Ikinci kez gondermeyin veya durumu sormak icin aramayin yaziyor. Beklemekten baska care yok sanirim
    "We’re experiencing delays in processing paper tax returns due to limited staffing. If you already filed a paper return, we will process it in the order we received it.

Do not file a second tax return or contact the IRS about the status of your return."

• Alaturka Online
    Anasayfa Haberler Amerika
    HaberlerAmerika
    ABD Temsilciler Meclisi, 2.2 trilyon dolarlık Kovid-19 teşvik paketini onayladı
    Yazan: Alaturka Online- 1 Ekim 2020

Beyaz Saray ile Demokratlar arasında günlerdir süren müzakerelerde bir anlaşma sağlanamamasına rağmen söz konusu teşvik paketi, 207’ye karşı 214 oyla kabul edildi.

Demokratların teşvik paketine karşı oy kullananlar arasında, Cumhuriyetçilerin yanı sıra 18 demokrat üye de yer aldı.

Söz konusu teşvik paketi, ilk olarak Senato’ya sunulacak, buradan geçmesi halinde yasalaşması için Başkan Donald Trump’ın onayına gönderilecek.

Demokratların 2.2 trilyon dolarlık teşvik paketi kapsamında, 600 dolarlık haftalık işsizlik yardımının yeniden devreye alınması ve yıl sonuna kadar uzatılması planlanıyor.

Teşvik paketinin yasalaşması halinde önceki teşvik paketinde olduğu gibi Amerikan vatandaşlarına 1200 dolarlık doğrudan ödeme yapılması öngörülüyor.

Öte yandan eyalet ve yerel yönetimlere bir yılda 436 milyar dolarlık yardım sağlanması, salgından en çok etkilenen işletmeler için ikinci tur Maaş Koruma Programı kredisi verilmesi, hava yolu şirketleri için 25 milyar dolarlık kaynak ayrılması, Kovid-19 testi için 75 milyar dolarlık bütçe sağlanması, eğitime 225 milyar dolarlık kaynak aktarılması ve kira yardımı gibi önlemlerin hayata geçirilmesi hedefleniyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kursat68 Meclisten daha önce de geçti ama senatoda takıldı. Pek haber değeri yok yani. Aylardır yeni bir stimulus planlanıyor ama yakın zamanda olması zor.

• Yüzde 99 çekler senatoda takılacak. Trump corona oldu bakalım yüzde 1 senatoyu etkileyebilir.

• @nevermore, içinde söyledi: Trump Hükümeti Tüm Amerikalılara Çek Gönderiyor (CARES Act Stimulus Payments)

Yüzde 99 çekler senatoda takılacak. Trump corona oldu bakalım yüzde 1 senatoyu etkileyebilir.

Tam da secim oncesi ama yinede buyuk ihtimalle Senatodan gecmez gibi.

• Arkadaşlar economic Impact Payment (EIP) adı altında bir mektup aldım ve payment alabileceğim yazılmış, irs.gov/eip sayfasına girerek basit bir form dolduruyorsunuz. Bu özellikle 2020 de ABD ye giriş yapan arkadaşları İLGİLENDİRİYOR. Çünkü 2018 ve 2019 yıllarında tax filing yapmadıysanız bundan yararlanılabilir gibi anladım. Ancak, form sürekli hata veriyor ! Ya ben eligibility konusund ayanıldım ya da bir şeyi kaçırdım. Firefox yükledim yine olmadı. Tavsiyenizi beklerim. Ödeme direk hesaba yatıyormuş.

• @MySea Politikacilar her yerde ayni. Kendi lehlerine kullanmak icin ne gerekiyorsa yapiyorlar. Ama secime kadar bir aksiyon olmazsa propaganda araci olarak nasil kullanirlar?

• @caglaror Gecen sefer miktarda anlasamadilar. Demokratlar 3 trillionda diretti, Cumhuriyetciler 1 trilliondan yukari cikmadi.

Bu defa 2.2 trillionluk bir paket. Ara yola daha yakin duruyor sanki. Belki secim oncesi kotu taraf olmamak icin paket uzerinde anlasabilirler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Başkanımız Trump hasta haliyle bile Stimulus için gayret ediyor 🙂

• Vallahi süpriz olabilir Trump'ın tweetinden sonra

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@knnrn ne kadar fedakar bir baskan 🙂 hasta yataginda bile ulkesini ve insanlarini dusunuyor 🙂

usa

• @knnrn, içinde söyledi: Trump Hükümeti Tüm Amerikalılara Çek Gönderiyor (CARES Act Stimulus Payments)

Başkanımız Trump hasta haliyle bile Stimulus için gayret ediyor 🙂

Iste Trump reisden beklenen hareketler bunlar. Hastayken bile halki icin cabaliyor 😁😉

• Orange lives matter!

• Durumu iyi galiba, zırhlı araçla hastane çevresinde toplanan insanlara el sallamaya çıkmış. 😯

Tatil sezonundan önce çekleri verebilirler diye düşünüyorum, ekonomiye katkı sağlaması için en önemli dönem (Ocak ayına kadar)

• saka maka amerika tarihinde soyle bir olaya bir daha yasanir mi emin degilim 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |