Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@yorgungocmen, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@MehtapT, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhaba, biraz evvel başvurumun durumu ve mülakat tarihi için KCC ile görüştüm. Mülakatlar verilmeye başlandığını sıra numaralarının yüksek olduğunu neye göre ilerlediklerini sordum. Dava dosyasında isminiz varsa değerlendirileceksiniz; aksi takdirde dava dosyasında adınız yoksa 30 Eylül'de şansınızı kaybetmiş olacaksınız dedi. Bu şekilde bir bilgi alan var mı?

simdi davaya katilabilirmiyiz. cevabi bilen varmi tskler

Bazi davalara katilim gecti, bazilari devam ediyor sanirim. Ilgili bilgileri su basliga aktarmislardi:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3519/trump-ın-göçmenlik-ve-çalışma-vizelerini-yıl-sonuna-kadar-durdurma-kararı-haziran-2020

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@stilll, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@crazycells yine mail olarak mı iletişime geçmeliyiz ya da daha önceden attıgımız mail gibi mi mail iletmeliyiz ? yardımlarınız için minnettarız nasıl iletişime geçmeliyiz tekrar

Bence hem email hem de telefonla sansinizi deneyin. Kaybedecek hicbir seyimiz yok, kazanabilecegimiz ise bir mulakat tarihi...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@alpoo, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

herhangi bi davaya katılmadan mail alan var mı arkadaşlar veya böyle bi şeyin olması mümkün mü

Su an icin davaya katilanlar veya dosyalari Ankara'da olup randevulari iptal edilenler ilerleyebiliyor gibi. Ama KCC ve konsoloslukla iletisim kurmaya devam edin ve mulakat tarihi isteyin.

@mcivan yukaridaki cevabi okuyun isterseniz.

• Biraz önce KCC ile görüştüm. 5-7 güne size sıra gelebilir dedi 🤷🏻♂️ Davacı değilim...

• @tolgamg kcc ye attığınız maile biz gelen gibi otomatik mesaj mı gelmişti peki

• @tolgamg, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Biraz önce KCC ile görüştüm. 5-7 güne size sıra gelebilir dedi 🤷🏻♂️ Davacı değilim...

Sıra gelebilir derken mülakat mailini mi kastediyorlar yoksa 5-7 gün sonrasına randevular doldu, alındı hep.

• KCC ve konsolosluğa gönderdiğim maillere o herkese gönderdikleri standart mail geliyor (ki bence bu da kötü niyet göstergesi olmalı). Telefonla da arıyorum KCC’yi her gün. Bugünkü konuşmada benim dosyama 5-7 güne sıra gelip mülakat randevusu verilebileceğini söylediler...

• Bence KCC çok yavaş çalışıyor. Bunu Brit Simon da söyledi, Charles Kuck da. Normalde özellikle sonlara doğru haftada BİNLERCE dosya işleyebilen KCC, hızını daha çok artırması gerekirken aksine bu kritik günlerde sadece YÜZLER mertebesinde işliyormuş. Charles Kuck ile tweet’leştik, bu durum da kötü niyet göstergesi olarak Yargıç Mehtaya sunulacakmış ve kendisinin hoşuna gitmeyecekmiş...

• @tolgamg ben de ümitlenmek istiyorum 😞
    tekrar mail olarak iletişime geçtim yarın da arayacagım.
    ankara konsoloslugu mu aradınız ?
    sanırım sınırda kalabilir case number
    sizin adınıza sevindim

• @crazycells Dosyamın konsoloslukta olup olmadığını nasıl kontrol edebilirim? CEAC'nin sitesinde case status "ready" gözüküyor. Konsoloslukta olduğu anlamına mı geliyor?

• @stilll, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@tolgamg ben de ümitlenmek istiyorum
    tekrar mail olarak iletişime geçtim yarın da arayacagım.
    ankara konsoloslugu mu aradınız ?
    sanırım sınırda kalabilir case number
    sizin adınıza sevindim

Konsolosluğu da aradım ama KCC’yi arıyorum çoğunlukla, çünkü dosyam orada hala. Aynı zamanda mail de gönderiyorum. Sürekli arayıp mail atarak sıkıştırıyorum. Hem son durumu öğrenmek, hem de kanıt toplamak için uğraşıyorum avukatlara göndermek için. Siz de vazgeçmeyin sonuna kadar lütfen ve peşlerini bırakmayın. Kanıtlarınızı hazırlayın ve avukatlara gönderin. Herkes bunun peşinde şu an. Umarım bunlar 21’inde yargıç tarafından sürenin uzatılmasıyla sonuçlanacak... 🙏🏻

• @crazycells Davaya katılmadım, ancak 04 Nisan 2020 tarihindeki vize görüşmem Pandemi'den dolayı gelen e-maille 25 Mart'a çekildi, bu kez de kapandık gelmeyin, sonra yasaklar vs vs vs. Dava açanlardan değilim, akışına bıraktım, geçen hafta da siz dostların davalarla ilgili madde madde açıklanan başvuru türlerini görüp, Ankara^ya ve KCC'ye ben de dava açmayıp, mülakat alıp, mülakatı iptal edilenler kaegorsindeki matbu metrni gönderdim. Malum yanıtlar geldi, önceliği dava açanlara ve mülakatı iptal edilenlere vereceğiz yanıtı. Yine forumumda AIS RANDEVU konusu gözüme çarptı, bazı KADER ARKADAŞLARIMIZIN ais'den randevu aldıklarını gördüm, bend e denedim ama 04 NİSAN tarihi aynen orada duruyordu, sizlere sordum ve randevuyu kaçırdımdan yürüyerek metne derdimi anlatıp gönderdim, bu sabah saat:09:00^da da randevu al bölümünün açıldığını gördüm ve ilerleyen sayfadaki takvimde 22 EYLÜL ve 23 EYLÜL tarihleri görünüyordur ve ben 23 EYLÜL 14:45 için randevuyu işaretledim ok diyerek onayladım sonra da 21 Eylül içinUNGANLAR DR. Randevusu aldım, ancak bana ne Ankara'dan ne de KCC'den randevunuz şu tarihtir getirmeniz gereken belgeleriniz şunlardır diye bir e-mail gelmedi. Şu durumda, res'en ais randevusuyla mülakata gideceğiz inşallah bir sıkıntı olmaz, kardeşim biz sana randevu vermedik sen neden geldik demezler. BU KONUDAKİ YORUMLARINIZ nedir? Sevgilerimle...

• @TURKEYANDUSA bence sıkıntı olmaz. bana mail geldi konsolosluktan mülakat günü alabilirsiniz diye .ama alamıyorum çünkü lokasyonda mevcut randevu yok diyor. Yani mail alsan randevu alamayabilirsin,randevu alsan mail almayabilirsin .Bence randevu alman yeterli olacaktır.

• Mülakatı iptal olup da yeniden mülakat alamamış olanlar var mı?

• @MustVar Biz alamadık hala malesef.

• KCC’den iyi haber arkadaşlar:
    Biraz önceki konuşmamda nazik bir temsilci bana davada ismi geçenleri BUGÜN bitirmek üzere olduklarını söyledi. Dosyalarınızı hazırlamaya başlayın dedi ve Cuma günü de tekrar arayıp sorun isterseniz dedi. 👏👏👏

• @yorgungocmen dava açılacağını öğrendiğimde avukata (mr. kuck) bu süreçte yaşadıklarımı anlatan bir yazı gönderdim ve davaya dahil edildim. (14 temmuz)

• @crazycells BÖYLE BİRŞEY MÜMKÜN OLABİLİR Mİ. DENEYELİM Mİ DERSİNİZ? AYRICA BUNUN İÇİN DOSYALARIMIZIN ANKARADA OLDUĞUNU NASIL ANLAYABİLİRİZ GİTMEDEN ÖNCE? TEŞEKKÜRLER ŞİMDİDEN

• @dtkan bunu daha once kccden randevu maili almis kisiler yapabiliyor. Ais sistemine rastgele kayit olamiyorsunuz

• @ozlemc TEŞEKKÜRLER

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |