Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@emrecetin, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@crazycells hocam salı günü mülakatım var ve zaman darlığından dolayı suan diplomamı üniversitemden alamıyorum bunun yerine e devletten barkodlu mezüniyet belgesini vermem problem olur mu acaba şimdiden tşkler 🙂

Neden alamiyorsunuz? Yeni mi mezun oldunuz? O durumda gecici bir mezuniyet belgesi vermis olmalari lazim sanirim?

Eger sizden kaynaklanmayan nedenlerden dolayi alamiyorsaniz kabul etme sanslari yuksek, ama genelde diplomanin aslini gormek istiyorlar, bilginize.

Kabul edip etmemek dosyanizi inceleyen konsolosa kalmis.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hadiharmandar, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Selective service system ile ilgili sormak istiyorum. Yaşım 24 ve bu işlemi yapmak durumundayım. Şimdi bununla ilgili formu görüşme esnasında yanımda götürmeli miyim? Asıl yapılması gereken işlemlerin giriş yaptıktan sonra yapılması gerektiğini anladım.

Evet, DS-1810 imzalanip mulakata goturulecek: https://ceac.state.gov/IVAPP/IVApp/esign/DS-1810.pdf

ABD'ye girdikten sonra da su basligi takip etmeniz lazim: https://yesilkartforum.com/forum/topic/157/amerika-da-askerlik-kaydi-selective-service-system

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MustVar, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@crazycells @Muhtaradana aşağıdaki şekilde bir e posta aldım. Ne anlama geliyor? Birde randevu alabilirsiniz diye eposta aldım ama yer yok. Bilgisi olan var mı?

Ankara'da bulunan ABD Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk Bölümü yetkilisi, aşağıdaki başvuru sahipleri için ek takip işlemlerinin gerekli olduğunu belirtti.
    Başvuru Sahibi Durum
    Konsolosluk Bölümü Yorumları:
    Saygılarımızla,
    CSRA Vize Randevusu ve Bilgi Hizmeti Ekibi
    A U.S. Department of State Consular Section officer located in Ankara has indicated that follow-up actions are required for the following applicant(s).
    Applicant Status
    Consular Section Comments:
    Best regards,
    The CSRA Visa Appointment and Information Service Team

Aciklamasi email'in altinda yaziyor mu? yoksa bilgi kisimlarini bos mu gondermisler?

• Günaydın, aynı mail dün akşam bize de geldi. Ais'i bütün gece kontrol ettik ancak mevcut lokasyonda randevu yoktur uyarısı çıktı. Az önce sistem tekrar açıldı 22-23-25 Eylül için ve 25'ine randevumuzu aldık. Herkese hayırlı olsun, bol şans.

Ankara'da bulunan ABD Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk Bölümü yetkilisi, aşağıdaki başvuru sahipleri için ek takip işlemlerinin gerekli olduğunu belirtti.
    Başvuru Sahibi Durum
    Konsolosluk Bölümü Yorumları:
    Saygılarımızla,
    CSRA Vize Randevusu ve Bilgi Hizmeti Ekibi
    A U.S. Department of State Consular Section officer located in Ankara has indicated that follow-up actions are required for the following applicant(s).
    Applicant Status
    Consular Section Comments:
    Best regards,
    The CSRA Visa Appointment and Information Service Team

• Merhaba,

Az önce ben de denediğimde sistemden alabildim randevuyu. 3 gün için müsaitlik vardı. 25 Eylül.'e aldık. Darısı bekleyen herkesin başına inşallah.

• 25 Eylül'e randevu aldık çok şükür. 😊
    1 Nisan'daki randevumuz iptal olmuştu.
    Davacılardan biri değilim.
    AIS'i 08503902884 numaralı hattan 9 Eylül'de aramıştım. Durumu anlattım. Dün akşam mail geldi. Bugünde randevu aldık.
    Herkese teşekkürler ve bol şans...

• Bende 22 eylüle aldım. 8 nisandaki iptal olmustu. 30 eylül tarihi uzayıp inş herkes bir şekilde vize alacak

• ⭐⭐⭐⭐⭐

yeni randevu alan arkadaşları tebrik ederim. sizlerin sürecinin ilerlemesi bizler için de bir umut ışığı. umarım herkes sorunsuz şekilde sürecini tamamlar. hepinize bol şans..

• Case number a bakmadan ais sistemini surekli kontrol ederek acilinca randevu alabilir miyiz ? Bana da dun gece mail geldi. Tesekkurler

• Bende 25 eylüle randevu alabildim. Herkesin hakkında hayırlısı.

• Yeni randevu alabilen arkadaşları tebrik ediyorum mutluluğunuzu paylaşıyoruz 🥂

• Randevu hangi siteden ve hangi bilgilerle alınabiliyor?

• https://ais.usvisa-info.com/tr-tr/iv/users/sign_in bu sayfadan galiba?

Hangi bilgiler gerekli acaba, NVC veya KCC mektup Dosya Nosu diye bir şey var sanırım..?

• Sayın @dirilo hangi bilgilerle randevu alabildiniz, paylaşabilir misiniz?

• Dun aksam bana da mail gelmis. Ama sira gelir mi? Bilemem. Nasip diyelim.

• @crazycells teşekkür ederim

• merhaba, dün gece mail banada geldi. sıra numarasına göre randevuların oluşturulduğu. 30 eylülden sonra randevu verilmeyeceği yazıyor. bakalım neler olucak.

• @Delipapaz sıra numarasına göre hareket edilmediği çok belli. benim numaram 14xxx benden sonraki arkadaşlar randevu alabildi. mülakat tarihim 3 Nisan saat 07:30'du.

• Case numarası yüksek olup evrak onayı olmayan ama davada adı geçen ve bu sebeple mülakat hakkı kazananlar oldu mu? Yoksa sadece evrak onayı almış olanlar mı mülakat tarihi alabiliyor?

Case num:37xxx

• @Warrior99 AIS'in sitesinden giriş yapılıyor. "Randevu al" seçeneği açılmıştı, oradan aldım

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

110

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.9k

| | | |