Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Jossie Yine de kötü düşünmeyelim, sonra kendimizi daha çok üzüyoruz. Eninde sonunda acilacak oyle düşünelim, hepimiz ayni durumları yaşadığımız için birbirimizi yine en iyi biz anlarız.

• youtube' dan av. ogmen kanalından evlilik vizesi ile ilgili ankaradan ne zaman randevu alabilirim soru soruldu cevapta ise pandemi sürecinde sürenin kesin olmamasıyla birlikte tahminen 2 3 ay denildi. umarım bu kadar sürmez insanlar şuan yeterince bitmiş tükenmiş durumda.

• Henüz dosyamız Ankara'ya ulaşmadı ama DS-160 formunu doldurduk. Bir sorun çıkar mı acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fahri, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Henüz dosyamız Ankara'ya ulaşmadı ama DS-160 formunu doldurduk. Bir sorun çıkar mı acaba?

Sorun olmaz. Bilgilerde degisiklik olmadigi surece bu DS-160'in barkodunu kullanabilirsiniz mulakat icin...

• sağlık raporu yaptıran oldumu mart ayında konsolosluk kapanmadan ÖNCE sanırım süresi doluyor dimi

• Bildigim kadari ile saglik raporu Ocak dan sonra alinanlarin suresi 1 ay uzatildi. yani eger martta alinan saglik raporu varsa eylul dede gecerli.. Bir iki konsolosluk saglik raporu alanlara randavuda oncelik verdiklerini, gecerlilik zamanini yitirmeden onlari gorusmeye cagiracaklari yonunde bildirirmler yaptilar ama maalesef benim bildigim kadari ile ankara dan herhangi bir ses yok simdilik..

• Merhaba arkadaşlar, nişanlım az önce 129F ve ek belgeleri dosya yapıp USCIS'a gönderdi hemen dosyanın içeriğini yazayım;
    Petitioner: ABD de ki nişanlımın bu süreçteki ünvanı
    Beneficiary : Benim ünvanım

• Cover Letter( dosyanın içinde neler olduğunu madde madde yazan bir giriş yazısı)şablon isteyene atabilirim.
    • Payment Fee ( Ödeme - Eğer kredi kartı ile ödenecekse G-1450 formu, ödemeniz Check ile olacaksa direkt koyuyorsunuz zaten)
    • G-1145 formu ( Dosyanızın işlem durumunu mail almanız için doldurulacak, kısaca NOA 'lar için)
    • I 129-F formu
    • 129F formunda 53. v 54 sorularına cevap için; Love story letter ya da Explanation of Meeting olarakta geçer (nerde, nasıl, ne zaman tanıştınız, buluştuğunuz yer ve tarihlerle birlikte, süreç nasıl gelişti, neler yaşadınız) İkimizin imzası gerekli ben taratıp göndermiştim.
    • USA passaport( kişi bilgileri ve işlenen sayfaları taratıldı)
    • Zorunlu değil ama benim TR passaportum taranmış hali
    • ABD de ki nişanlımın doğum sertifikası kopyası
    • American passaport style 5x5cm vesikalık fotoğraflarımız, zorunlu olarak fotoğrafların arkasına isim soyisim yazdık. ( dikkat fotoğrafçıda pasaport için derseniz 5x6cm yapıyorlar özellikle american pasaport style 5x5cm demeniz önemli)
    • Fiance Letter of İntent (ikimizin ayrı ayrı sayfa da yazdığı niyet mektubu dileyene şablon olarak atabilirim) benim imza taranmış halde burdada.
    • Ve en son olarak İlişki kanıtları (Whasapp, Facetime, Sype, İnstagram, Fotoğraflar, ve Hediyeler, uçak biletleri) bu yazdığım sosyal medyalar zorunlu değil tabiki ama en az 1 inde kesin görüşülmüşdür. 🙂

Herkese bol sabır diliyorum inşallah tez zamanda işlemler hızlanır, gelişmeleri aktarırım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@runaslan surecinizde bol sanslar 🙂

• Selamlar, biz de k1 vizesine başvuracağız önümüzdeki hafta. Ancak nişanlımın avukatı(abd'de) evlenme niyet mektuplarının noter huzurunda imzalanmasının daha etkili olacağını söylemiş. Ayrıca biz arkadaşlarımızdan ve ailemizden de ilişkimize dair bir kaç mektup yazdırdık onların da noterde imzalanmasının etkili olacağını söylemiş ancak noter böyle bir evrakı onaylamıyor, resmi bir belge olmadığı için biz onaylayamayız demişler. Bu işlemleri siz nasıl yaptınız?
    Herkese süreçlerinde başarılar en hızlı şekilde sevdiklerinize kavuşmanız dileğiyle teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Yeliz-Saray, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Selamlar, biz de k1 vizesine başvuracağız önümüzdeki hafta. Ancak nişanlımın avukatı(abd'de) evlenme niyet mektuplarının noter huzurunda imzalanmasının daha etkili olacağını söylemiş. Ayrıca biz arkadaşlarımızdan ve ailemizden de ilişkimize dair bir kaç mektup yazdırdık onların da noterde imzalanmasının etkili olacağını söylemiş ancak noter böyle bir evrakı onaylamıyor, resmi bir belge olmadığı için biz onaylayamayız demişler. Bu işlemleri siz nasıl yaptınız?
    Herkese süreçlerinde başarılar en hızlı şekilde sevdiklerinize kavuşmanız dileğiyle teşekkürler

Sizler imzalasaniz da yeterli olur. Daha once de pek cok arkadasin noter onayli olmayan mektup gonderdigini dusunuyorum. Yani noter onayi bu mektup icin elzem degil...

• @Yeliz-Saray, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Selamlar, biz de k1 vizesine başvuracağız önümüzdeki hafta. Ancak nişanlımın avukatı(abd'de) evlenme niyet mektuplarının noter huzurunda imzalanmasının daha etkili olacağını söylemiş. Ayrıca biz arkadaşlarımızdan ve ailemizden de ilişkimize dair bir kaç mektup yazdırdık onların da noterde imzalanmasının etkili olacağını söylemiş ancak noter böyle bir evrakı onaylamıyor, resmi bir belge olmadığı için biz onaylayamayız demişler. Bu işlemleri siz nasıl yaptınız?

Evlenme niyet mektubunu yukarıda yazdığım gibi ben imzamı atıp taratmıştım önceki gönderen arkadaşlarda yapmıştı hiç bir sıkıntı çıkmadı üstelik arkadaş veya ailelerin yazdığı mektup dosyamıza koymadık zorunlu olmadığı için. Üstelik yazdınız diyelim noter onaylı olmasına da gerek yok. Umarım avukatınız süreci uzatmaya vesile olmaz.

• @Yeliz-Saray İmza işini görünüşe göre avukatınız çok abartmış. Bizim başvurumuzda sadece nişanlım kendisi imzaladı, ben imzalamadım ve onaylandı.

• Teşekkürler arkadaşlar zaten avukatımız noter onaylı olması zorunlu demedi, ancak bu şekilde olması sürecinizi kısaltır demiş. Biz de süreç uzamasın diye bu yolla yapmak istedik ancak zaten noterden herhangi bir onay alamadık sadece imza ile ileteceğiz mektupları teşekkür ederim 🙂

• @Yeliz-Saray noter onayina gerek yok hatta islak imzali bile göndermeniz şart degil imzalayıp taratıp e mail ile gönderebilirsiniz. Bu tarz şeylerin süreci kisaltacagina inanmıyorum pek

• Sayın @Yeliz-Saray siz yol yakınken o avukatınızı değiştirin.Söylediğinize göre size yanlış bilgi veriyor.

• @Rookie Artık çok geç parasını ödedik 🙂 Ama sadece abd süreci onaylanana kadar bizimle olacak sonrasını biz kendimiz takip edeceğiz

• Konsolosluga son 1 ay icinde mail atipta cevap alan oldumu ?

• @Ali-Naci-Okay ben mail atım 2 tane cevap yok

• @Ali-Naci-Okay ben de iki defa mail attim.. Cevap yok.. Konsolosluk 3 maymun'u oynuyor..

• aynen bende 2 sefer attim aradimda ulasamadim kimseye

Benzer Başlıklar

• 4817
  • 10449
  • 57
  • 114
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |