Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@mehmetkonuklu, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

202EU6XXX

mehmet bey, tebrikler. acaba 6000lerin başı mi yoksa sonu mu? telegram grubumuzda merak eden talihliler oluyor da, onun için soruyorum.

• @gucarslan bey ortası diyebilirim. şu kcc den istenen evrakları yollarken mailde konu kısmına bi şey yazmamız gerekicekmi kafaya taktım. nasıl olucak acaba.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mehmetkonuklu, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@gucarslan bey ortası diyebilirim. şu kcc den istenen evrakları yollarken mailde konu kısmına bi şey yazmamız gerekicekmi kafaya taktım. nasıl olucak acaba.

teşekkürler. sizden ricam bu başlığın ilk iletisini okuyun lütfen. bütün detayları göreceksiniz.

• @crazycells çok teșekkür ederim.

• @crazycells Benden istenen belgeleri gonderdim. Kanada polis departmani kisinin kendisine veriyor yada akredeite olan firmalar araciligi ile sorgulama yapabiliyorlar. KCCDV email atip durumumu sordum. Sonrasinda onay emaili geldi. Eger KCCDV baska bir email atarsa araci bir kurum kullanip belge almaya calisacagim.

• @O-B-K bir etkisi olmaz. Bende açtırdım formu ve dün değişiklikleri yapıp re submit ettim. Değişiklikleri yapıp formu hemen geri submit etmen senin yararına olacaktır.

• Merhaba, çekilişi kazandığımı biraz geç öğrendim fakat Case number'ım çok düşükmüş, ilk görüşmeye giden olurmuyum bilmiyorum fakat hayırlısı ne ise o olsun diyoruz, herkese bol şanş.

@local1907 hemen hemen aynı zamanda DS-260 formunu göndermişiz, bana evrak istediği 1 günde geldi fakat evrak onayı gelmedi henüz, gelse bile Ekim ayı mülakat olacakmı bilmiyorum.

@crazycells herşey için şimdiden çok teşekkürler...

• DS260 formunu doldururken hangi işte çalışmaya niyetlisiniz sorusuna mühendislik dedim çünkü mühendislik öğrencisiyim fakat 3 yıl sonra mezun olacağım bir sorun çıkar mı? formu geri açtırmalı mıyım?

• Herkese selamlar

Dün gelen evrak talebi doğrultusunda belgelerimi tamamlamaya çalışıyorum.
    Belgeler hakkında iki sorum olacak;
    1- Edevletten alınan vukuatlı nüfus kayıt örneğini "kişi" olarak mı seçmeliyiz yoksa "aile" olarak mı?
    2- Arşiv kayıtlı adli sicil kaydı sabıkası olanlarda kayıtlı olarak mı çıkıyor? Bir başka deyişle sabıkası olan kişilerde arşiv kayıtsız ile aynı belge mi çıkıyor?
    Sabıkası olan kişilere edevlet doğrudan ingilizce metin vermiyor en yakın adliye sarayına müracaat etmelisiniz diye uyarı çıkıyor. Bu durumda İngilizceye tercüme ettirmem gereken sadece mahkeme kayıtları mı? yoksa mahkeme kayıtları + arşiv kayıtlı sabıka kaydını da yeminli tercümana tercüme ettirmeli miyim?

Teşekkürler.

• @TR35 yıl sonuna yasaktan dolayı konsolosluklar göçmen vizesi işlemi yapmıyor bunun için dava açıldı ve sonucu bekleniyor. Forumu takip etmenizi öneririm.

• @Ege-Sural, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

n hangi işte çalışmaya niyetlisiniz sorusuna mühendislik dedim çünkü mühendislik öğrencisiyim fakat 3 yıl sonra mezun olacağım bir sorun çıkar mı? formu geri açtırmalı mıyım?

bence bu durum için açtırmanıza gerek yok sonuçta okuduğunuz ve yapacağınız işi söylemişsiniz.

• ⭐⭐

@Ege-Sural
    Sorun olmaz, formu açtırmanıza gerek yok. Mülakata giderken planınızı netleştirin. Okulunuz bitene kadar ne yapacaksınız, gittiğinizde geçiminizi nasıl sağlayacaksınız vs.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TR35 eğer evrak gönderiminden sonra 4~6 hafta içinde evrak onayı elinize ulaşmaz ise kcc ile iletişime geçmeniz öneriliyor. case numberınız çok düşük ve eylül vize bülteninde numaranız current oldu. büyük ihtimalle ilk mülakata gireceklerden birisiniz. bu yüzden bir an önce evrak onayınızı almaya çalışın. gerek mail gerekse telefon ile kcc'ye ulaşabilirsiniz. bol şans.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fethi-Çağlar, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Herkese selamlar

Dün gelen evrak talebi doğrultusunda belgelerimi tamamlamaya çalışıyorum.
    Belgeler hakkında iki sorum olacak;
    1- Edevletten alınan vukuatlı nüfus kayıt örneğini "kişi" olarak mı seçmeliyiz yoksa "aile" olarak mı?
    2- Arşiv kayıtlı adli sicil kaydı sabıkası olanlarda kayıtlı olarak mı çıkıyor? Bir başka deyişle sabıkası olan kişilerde arşiv kayıtsız ile aynı belge mi çıkıyor?
    Sabıkası olan kişilere edevlet doğrudan ingilizce metin vermiyor en yakın adliye sarayına müracaat etmelisiniz diye uyarı çıkıyor. Bu durumda İngilizceye tercüme ettirmem gereken sadece mahkeme kayıtları mı? yoksa mahkeme kayıtları + arşiv kayıtlı sabıka kaydını da yeminli tercümana tercüme ettirmeli miyim?

Teşekkürler.

1 - aile olarak seçin lütfen.
    2 - iki belgeyi de tercüme ettirmeniz sağlıklı olacaktır. çünkü sicil kaydınızda ilgili mahkeme kaydı da görüleceğinden ikisinin de tercüme olması avantajınıza.

• @gucarslan teşekkürler, gelen mailde "You should expect an email from KCC in the next 3-6 weeks. If you do not hear from KCC after 6 weeks, please contact [email protected] to confirm all of your documents have been received, and you are ready to be scheduled for an interview." yazıyor, bu yüzden 6 hafta bekleyeceğim.

• @Rec evet takipteyim, dünde aşağıdaki gibi soru cevap yaptılar, buradan anlaşılan sene sonuna kadar birşey beklememek.

941429c7-49f9-44d6-8f35-0b978311b2c5-image.png

• ⭐⭐⭐

@TR35, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Rec evet takipteyim, dünde aşağıdaki gibi soru cevap yaptılar, buradan anlaşılan sene sonuna kadar birşey beklememek.

941429c7-49f9-44d6-8f35-0b978311b2c5-image.png

Trump'ın bu yasağı getiren kararnamesi şu anda dava sürecinde. Kararın bugün yarın açıklanması bekleniyor. Çıkacak karara göre bu yıl içerisinde de mülakat yapabilirsiniz. O yüzden hem forumda hem de Telegram grubunu aktif olarak takip etmenizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TR35 elbette karar sizin. sadece davadan çıkacak kararın olumlu olması durumunda (ki öyle olacak, inanıyoruz) konsoloslukların açılması ihtimali yüksek. bu da sizin current olmuş numaraların görüşmeye çağrılması ihtimalini güçlendirir. dediğim gibi karar sizin 🙂 sürecinizde bol şans..

*bu arada, DV2021 talihlilerinin bulunduğu telegram grubuna katılmak isterseniz benimle iletişime geçebilirsiniz.

• Arkadaşlar,
    Kcc ye evrak gönderirken başlık kısmına sadece 2021EU00xxxxxxx olan numaranızı yazıyorsunuz. Başka hiç bir şey yazılmamalı. Ama ben e-mail içeriğine aşağıdaki yazıyı da ekledim bir sorun olmadı. AMA tekrar ediyorum, başlık kısmına SADECE Numaranızı yazın.

Hi,

Documents are attached.
    Thanks
    İsim Soyisim

• Arkadaşlar herkese merhaba foruma yeni üye oldum. DV 2021 talihlilerindenim CN 32k. Bir konu hakkında Bilgi almak istiyorum da. DS 260 formunu doldurdum. Gece 23:45 itibariyle submit ettim. Bunun dışında herhangi birşey yapmam gerekli mi? Bir de DV2021 talihlileri için bir whatsapp grubu varsa dahil olabilir miyim?

Benzer Başlıklar

• 3439
  • 1003
  • 8481
  • 36
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

132

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |