Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fener12, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@crazycells Evet 2 tane 1040 yolladim. Ilk 1040 formunu Ocak ayinda yolladim. Ilk 1040 formum isleme bile alinmadi. Cunku esimin SSN’i yoktu. ITIN basvurumu da kabul etmediler. Ilk 1040 formu NVC tarafindan kabul edilen. Married filing jointly.

Ikinci 1040 formunu Temmuz ayinda yolladim. Transcript’de ikinci 1040 formuna gore.

Benim tek income var. Gross income ayni. Degisen sadece married filing jointly yerinde married filing seperately.

Problem olmayacaktir o halde.

IRS transcriptini dogru vermeniz ve orada yazan 1040'u yaninizda goturmeniz yeterli. Konsoloslukta aciklama yapip dogru 1040 formunu verirsiniz, zaten trascript'te de ayni form oldugundan bir sorunla karsilacaginizi sanmiyorum.

• Arkadaşlar Ankara'dan yeni randevu alan oldu mu hiçç? Tek bir belgemde damga silik çıktı diye yeniden istediler yolladım. 2 haftadır mail bekliyorum. Hızlı cevap beklememin sebebi öncesinde belgeleri gönderdiğimizde eksik olanlar için maksimum 1 hafta içinde dönmeleriydi.. Bir de 2 kere hızlandırma maili attım her birinde 3-4 günde döndüler. Cevap olarakta "Talebinizi Ankara'ya ilettik ama adil olmak adına sırayı beklememiz gerektiğini yazmışlardı" iki gözümün çiçekleri.. Ne zaman çıkar bu illet 😞 2 kere bilet iptal etti eşim .. Düğün mekanı bakıyoruz ama gelin görün ki corona da arttı.. 😞

• Ulusal Vize Merkezinden (NVC), Kentucky Konsolosluk Merkezinden (KCC), ya da Konsolosluk Bölümünden bir Konsolosluk görüşmesi randevu tarihi ve randevum için bu sitede kayıt yaptırma talimatı aldım.

Konsolosluk bölümünden bir K (Nişanlısı / Eşi / Çocuk) vize randevusu alma veya kayıt olma talimatlarını içeren bir mektup / e-posta aldım.

Konsolosluk bölümünden bir göçmen vizesi randevusu almak için gerekli talimatları içeren bir mektup / e-posta aldım.

Diversity Lottery visa randevusuna kaydolmak veya programlamak için mektup / e-posta aldım.

ABD'de Yasal Daimi Yerleşik (LPR) yabancıyım ve geri dönüyorum. Amerika Birleşik Devletleri'ne yeniden giriş izni almam gerekiyor.

Yukarıdakilerden hiçbiri

_ Kayıt esnasında yanlış şık seçtiğim için düzenleme yapamıyorum bu konu hakkında bilgisi olan var mı acaba?
    burada seçmem gereken şık
    + Konsolosluk bölümünden bir K (Nişanlısı / Eşi / Çocuk) vize randevusu alma veya kayıt olma talimatlarını içeren bir mektup / e-posta aldım.
    bu mu olmalıydı?

şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mustaparta-Totengraber, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Ulusal Vize Merkezinden (NVC), Kentucky Konsolosluk Merkezinden (KCC), ya da Konsolosluk Bölümünden bir Konsolosluk görüşmesi randevu tarihi ve randevum için bu sitede kayıt yaptırma talimatı aldım.

Konsolosluk bölümünden bir K (Nişanlısı / Eşi / Çocuk) vize randevusu alma veya kayıt olma talimatlarını içeren bir mektup / e-posta aldım.

Konsolosluk bölümünden bir göçmen vizesi randevusu almak için gerekli talimatları içeren bir mektup / e-posta aldım.

Diversity Lottery visa randevusuna kaydolmak veya programlamak için mektup / e-posta aldım.

ABD'de Yasal Daimi Yerleşik (LPR) yabancıyım ve geri dönüyorum. Amerika Birleşik Devletleri'ne yeniden giriş izni almam gerekiyor.

Yukarıdakilerden hiçbiri

_ Kayıt esnasında yanlış şık seçtiğim için düzenleme yapamıyorum bu konu hakkında bilgisi olan var mı acaba?
    burada seçmem gereken şık
    + Konsolosluk bölümünden bir K (Nişanlısı / Eşi / Çocuk) vize randevusu alma veya kayıt olma talimatlarını içeren bir mektup / e-posta aldım.
    bu mu olmalıydı?

şimdiden teşekkürler.

"göçmen vizesi" diyen ikinci secenegi secebilirsiniz...

Eger yanlis isaretleme yaptiysaniz AIS ile iletisime gecip degisiklik isteyebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fatma-Gergöy-Jalal, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Arkadaşlar Ankara'dan yeni randevu alan oldu mu hiçç? Tek bir belgemde damga silik çıktı diye yeniden istediler yolladım. 2 haftadır mail bekliyorum. Hızlı cevap beklememin sebebi öncesinde belgeleri gönderdiğimizde eksik olanlar için maksimum 1 hafta içinde dönmeleriydi.. Bir de 2 kere hızlandırma maili attım her birinde 3-4 günde döndüler. Cevap olarakta "Talebinizi Ankara'ya ilettik ama adil olmak adına sırayı beklememiz gerektiğini yazmışlardı" iki gözümün çiçekleri.. Ne zaman çıkar bu illet 😞 2 kere bilet iptal etti eşim .. Düğün mekanı bakıyoruz ama gelin görün ki corona da arttı.. 😞

Telefonla iletisime gecin isterseniz.

• @crazycells çok teşekkür ederim kısa zamanda cevap verdiğiniz için..

• Konsolosluk bölümünden bir göçmen vizesi randevusu almak için gerekli talimatları içeren bir mektup / e-posta aldım.

evet bende bu seçeneği seçmiştim ama eşime sorduğumda yanlış seçtiğimi söyledi fakat 10 dakika sonra Randevu onayı verildi diye email gelmişti ve sistemde kontrol ettiğimde her şey doğru gözüküyordu

• @crazycells Ankarayı mı aramam doğru olur yoksa NCV yi Amerika'dan eşimin araması mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mustaparta-Totengraber, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@crazycells çok teşekkür ederim kısa zamanda cevap verdiğiniz için..

• Konsolosluk bölümünden bir göçmen vizesi randevusu almak için gerekli talimatları içeren bir mektup / e-posta aldım.

evet bende bu seçeneği seçmiştim ama eşime sorduğumda yanlış seçtiğimi söyledi fakat 10 dakika sonra Randevu onayı verildi diye email gelmişti ve sistemde kontrol ettiğimde her şey doğru gözüküyordu

secenek, genel bir ifade oldugundan bir yanlislik yok 🙂 zaten konsolosluk dosyanizin hangi kategoride oldugunu biliyor 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fatma-Gergöy-Jalal, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@crazycells Ankarayı mı aramam doğru olur yoksa NCV yi Amerika'dan eşimin araması mı?

bu isin iki asamasi var... Ilki dosyanizin NVC'den konsolosluga ulasmasi, ikincisi ise konsoloslukla gorusup mulakat tarihi istemek. NVC ve konsolosluk iki farkli birim...

Eger konsoloslukla konusup "NVC'ye istediginizi iletin bize dosyayi gondersinler", "NVC, dosyayi gonderirse mulakat tarihi verebiliriz" tarzi bir cumle duyduysaniz bunu NVC ile konusup dosyanizin konsolosluga gonderilmesini hizlandirabilirsiniz. Konsoloslugun hazir oldugunu bilirlerse surecinizi hizlandirmaniz kolaylasir.

Fakat dosya konsolosluga ulasmadan konsoloslugun size vize vermesi mumkun degil, dosya ulastiktan sonra ancak konsoloslugu aramaniz ise yarar.

• @crazycells tekrar teşekkür ederim..
    hazır aklımdayken bu corona testi nerede olacağımız hakkında bilgisi olan var mı? mülakat öncesi bizden istenecek mi? yoksa sağlık raporunu alırken Ungan'lar mı yapacak..

• Arkadaşlar merhaba, NVC bugün sistemde güncelleme yaparak yüklediğimiz tüm belgeleri onayladı. Herhangi bir mesaj veya başka bir bildirim yer almıyor. "your case is currently at NVC" yazıyor sadece sağ üst köşede. Şuanda formdan okuduğum kadarıyla NVC dosyamı konsolosluğa gönderecek ve mülakat tarihi verilecek. Mülakat tarihi öncesinde eksik olarak sadece sağlık raporu yer alıyor ve onu da belirli yerlerden kontroller ardından alınması gerekiyor. Sormak istediğim bu durumda benim yapmam gereken başka bir şey var mı?

• @Mustaparta-Totengraber merhabalar forumu takip ediyorum ama belki gozunden kacmis olabilir. Size mulakat tarihi verdiler mi? Eger verdilerse ne zaman DQ oldunuz ve hangi tarihe verdiler

• @Mrs-Cakal, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

DQ tarihi 20 Mayıs'ta email aldık
    daha sonrası 13 Ağustos'ta mülakat tarihimiz belli oldu
    24 Eylül'e gün verdiler
    sizin bence daha kısa sürer çünkü mayıstan sonra konsolosluk geçici bir süre çalışmadığı için bizim 2 aylık bir kaybımız oldu, umarım yardımcı olabilmişimdir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells tekrar teşekkür ederim..
    hazır aklımdayken bu corona testi nerede olacağımız hakkında bilgisi olan var mı? mülakat öncesi bizden istenecek mi? yoksa sağlık raporunu alırken Ungan'lar mı yapacak..

Her seyi Ungan'lar halledecek... Sizin ayrica test yaptirmaniza gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mehmet858, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Arkadaşlar merhaba, NVC bugün sistemde güncelleme yaparak yüklediğimiz tüm belgeleri onayladı. Herhangi bir mesaj veya başka bir bildirim yer almıyor. "your case is currently at NVC" yazıyor sadece sağ üst köşede. Şuanda formdan okuduğum kadarıyla NVC dosyamı konsolosluğa gönderecek ve mülakat tarihi verilecek. Mülakat tarihi öncesinde eksik olarak sadece sağlık raporu yer alıyor ve onu da belirli yerlerden kontroller ardından alınması gerekiyor. Sormak istediğim bu durumda benim yapmam gereken başka bir şey var mı?

Hayir, sadece mulakat tarihinizin belirlenmesini beklemelisiniz.

• @crazycells merhabalar bir sorum olacaktı nvc için eski boşanma ilamını Türkçe olarak yükleyebilir miyim? Yoksa çevirili halimi olmalı?

• @crazycells birde askerlik ile ilgili yüklemem gereken e devletten aldığım askerlik durum belgesi midir? Ve buda Türkçe olabilirmi yoksa İngilizce çevirili halimi olmalıdır?

• @hjkkll acil vizeler disindaki vizeleri durduklarini nerden ogrendiniz acaba?

• Merhabalar herkese selamlar
    Eşim çifte vatandaş 2018 yılında vatandaşlık aldı ve abd de 10 yıl yaşamıştı şimdi bir kızımız oldu türkiyede yaşıyoruz kızımız vatandaş olabilir mi ? Şimdiden çok teşekkürler bilgiler için .

• @Ozgur-tunali, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

yüklemem gereken e devletten aldığım askerlik durum belgesi midir? Ve buda Türkçe olabilirmi yoksa İngilizce

biz o belgeyi yukledik, her ne kadar ceviriye gerek olmadigini dusunsem de, avukatimizin tavsiyesi ile ne olur ne olmaz diyerek cevirisi ile birlikte yukledik.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |