Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Rec, içinde söyledi: Sayılarla DV2021

@Masda, içinde söyledi: Sayılarla DV2021

1. EU en yüksek dosy

Bende topladım Avrupa'da seçilenlerin sayısını 45.002 buldum 🙂
    Bu sayı tüm aile ile beraber olan sayı değil mi ?
    45.000 seçileni tüm aile ortalamasını 1,5 alırsak Avrupa'dan boşluksuz seçilen sayıyı buluruz yani 45.000/1,5= 30.000 kişi
    EU en yüksek CN 40.000 ise yaklaşık 8-10 bin boşluk var diyebilir miyiz @crazycells ?

Not:Sadece mantık yürüttüm net bilgim yok.

En son EU için yabancı forumlarda 50k var diyorlardı .Sayın @arnblt @Rec bu konuda yeteri kadar bilgi edinmeden bir az erken fikir yürüttüm , genel olarak hatalı bir yorum yapmışım. Kusura bakmayın. Ben de 45 k nın aile ile beraber olup olmadığını net olarak bilmiyorum. Sayın @crazycells bu konuyu bir az açarsa çok güzel olur.

• ⭐⭐

45 bin li bulduğunuz sayı aileler dahil rakam. Case No ve kazanan sayısı aynı şey olmuyor. Örneğin 1 den 1000 e kadar bütün numaralar dolu olsun. Bu 1000 tane kazanan numara olduğunu gösterir. Ama kazanan kişi sayısı 1000 den fazla oluyor. Türkiye'den bu sene 2874 kişi kazanmış. Bu yaklaşık 1800-2000 kazanan numara demektir. Ailelerle birlikte 2874 kişi oluyor.

• ⭐⭐

Ayrıca burada bir nokta daha var. Ukrayna, Özbekistan, Rusya gibi ülkeler tanınan vize sınırının dışında kazanan kişiye sahip. Vize sınırı %7. Yani bir ülke mevcut vizelerinin %7 sinden fazlasını çekilişi kazandığı halde alamaz. Eğer bu 3 ülkenin ilk 3850 talihlisi ön sıralarda kazanmışlarsa ondan sonraki kazananlara vize verilmeyeceği için Case No'lar dolu olsa bile o aralıkta büyük atlamalar olur.

• Sayın @arnblt Aile bireylerinin sayısı net mi yoksa ortalama bir rakam mı ? Bu sayıyı tüm yollanmış ds-260 ları inceleyerek mi buluyorlar ? çünkü henüz ds-260 formu yollamayan bir sürü adam var. Bir az kafam karıştı 😂

• @Masda, içinde söyledi: Sayılarla DV2021

rinin sayısı net mi yoksa ortalama bir rakam

sayın @Masda bu sayı nettir, başvuru yaparken aile bilgilerini de giriyoruz ve asıl talihli ile birlikte aileye eklenenler de kazanmış oluyor bu sayı o sayı yani.

• @Rec, içinde söyledi: Sayılarla DV2021

sayın @Masda bu sayı nettir, başvuru yaparken aile bilgilerini de giriyoruz ve asıl talihli ile birlikte aileye eklenenler de kazanmış oluyor bu sayı o sayı yani.

Sayın @Rec benim merak ettiğim kazandıktan sonra evlenen doğum yapanları nasıl biliyorlar eğer ds-260 yollanmamışsa ? Bu sayı yüksele ve ya ine bilir bence net değil.

• @Masda, içinde söyledi: Sayılarla DV2021

a evlenen doğum yapanları nasıl biliyorlar eğer ds-260 yollanmamışsa ? Bu sayı yüksele ve ya ine bilir bence net değil.

Onları bilmiyorlar bence, sonradan evlenen ve doğum olanlar bu sayı içinde yoktur oluyorsa da yanlış bilgi paylaşılmış olacağından başvuru zamanında belirtilen aile bireyleriyle kazanan sayıdır. Diğer evlilik ve doğumla eklenenler sonradan eklendiği için bu sayı net olmayacaktır tabi ki.
    Yorum yapıyorum ama tabi ki uzmanı değilim uzmanları bilgi verecektir sanırım.

• Her yıl 50.000 kişi çekilişle GC alabiliyor. Örnek vermek gerekirse eşler başvuru yaptığında eşlerden birine GC çıktığında 1 kişi olarakmı sayıyor 2 kişi olarak mı? Çünkü asıl talihli görüşmeye gitmeyince diğer kazanan GC alamıyor. İkisi birden GC alınca 50.000 kişi içinden 1 kişimi almış sayılıyor 2 mi? Ayrıca 21 yaş çocuklarıda bu sayıyı etkiliyor mu?

• ⭐⭐

@Masda aile bireyleri sayıları önceden biliniyor. Başvuru esnasında giriliyor. Ama ona rağmen bültende approximately yazıyor. Bunun nedeni de başvurudan sonra doğum yapanlar, evlenenler olabilir düşüncesi.
    @Majezik eşlerden birine çıkınca buna bir tane Case No veriyor. Ama açıklanan kazanan kişi sayısı, aile dahil sayı oluyor. Örneğin benim Case No 22169 du. 22170 başka bir talihliydi. Ben, Eşim ve oğlumu Case No ları aynıydı. Sadece vizede yanına 01, 02, 03 ekliyorlar. Yani 22169 -01, 22169-02, 22169-03 gibi. Bu sayıya vize alabilicek kişiler dahil ediliyor. Yani talihlinin ABD vatandaşı çocuğu, 21 yaş üstü çocukları eklenmiyor.

• Merhabalar arkadaşlar

Ben bu seneki durumu biraz 2014 senesine benzettim.

• 2014 yılında toplam kazanan sayısı 140.660 aile üyeleri ile birlikte
    • Başvuru sayısı 14.663.767 aile üyeleri ile birlikte.
    • Avrupa dan seçilen sayısı 46.588
    • Türkiye den seçilen sayısı 3972

2014 senesini 40.150 dosya numarası ile kapatmışlar.(bu linkte ay ay dosya numaraları mevcut https://yesilkartforum.com/bulten/)

Bu açıdan umut verici bir tablo gibi.
    Ama tabiki koşullar 2014 senesi ile aynı değil. Örneğin o sene ekim ayını 8000 de kapatmışlar, ki bu müthiş bir şey yüksek dosya numaraları için.

Ayrıca
    -Pandemi dolayısı ile konsoloslukların çalışıp çalışmaması, çalışırlarsa nasıl bir tempo sergileyecekleri, aylık vize görüşmesi açışından.
    -Vizelerin asķıya alınmasına karşı açılan davalardan sonuç alınmaz ise vizeler iyi ihtimalle Ocak ayında başlıyacak olması.
    -Başkanlık seçimi ve olası sonuçları.
    -Pandeminin talihliler açısından nasıl bir etki göstereceği, sürece devam etmeleri açısından
    -Pasaportla başuvuru yapılmış ilk çeşitlilik vizesi olması,dosyalar arasındaki boşlukları ve yine sürece devam etme ortalamalarını
    nasıl etkileyeceği( ki başvuruları yarı yarıya düşürmüş)

Gibi bütün talihlilerin vize almasını etkileyecek bir çok olumlu ve olumsuz sayılabilecek değişken mevcut.

Bu kadar çok kişinin seçilme nedenini gerçekten hiç anlamadım. Acaba diyorum seçimi bir algoritma üzerinden yapıyorlar da. Algoritmada pandemiyi göz önünde bulundurmadan geçen sene seçilen sayısı ,verilen vize sayısı ve sürece devam edenler sayısına bakarak verilmeyen vize sayısı çok olduğu için kendine göre bir sonuç mu çıkardı. 83.000 ile vizeleri dolduramadık sećilen sayısını arttıraĺım gibi. Tamamen uydurma bir senaryo,bilmiyorum sadece tahmin.

Kişisel görüşüm; yüksek dosya numaralı biri olarak beklentim bir nebze düştü. Ama unutmamak lazım ki bu çeşitlilik vizesinin mantığı çoğunluklu olarak talih.6 milyon kişinin arasından seçildik, umarım bu talihimiz devam eder ve her isteyen vizesini alır. Umudu bırakmamak lazım.👋

• @arnblt, içinde söyledi: Sayılarla DV2021

@Masda aile bireyleri sayıları önceden biliniyor. Başvuru esnasında giriliyor. Ama ona rağmen bültende approximately yazıyor. Bunun nedeni de başvurudan sonra doğum yapanlar, evlenenler olabilir düşüncesi.
    @Majezik eşlerden birine çıkınca buna bir tane Case No veriyor. Ama açıklanan kazanan kişi sayısı, aile dahil sayı oluyor. Örneğin benim Case No 22169 du. 22170 başka bir talihliydi. Ben, Eşim ve oğlumu Case No ları aynıydı. Sadece vizede yanına 01, 02, 03 ekliyorlar. Yani 22169 -01, 22169-02, 22169-03 gibi. Bu sayıya vize alabilicek kişiler dahil ediliyor. Yani talihlinin ABD vatandaşı çocuğu, 21 yaş üstü çocukları eklenmiyor.

Çok Teşekkürler 👍

• @crazycells Biraz açabilir misiniz? Özellikle dv2020 kısmı için.

Teşekkürler

• @crazycells sizinle aynı fikirde değilim. Çünkü Corona virüsünün Amerika'da işsizlik oranını arttırdığından herşeyden önce iş problemi var. Elini kolunu sallaya sallaya ben nasıl olsa iş bulurum mantığı olmayacak. Bir ikinci sebebi doların bu kadar artması da çok etken bir sebep olacak. 4 kişilik bir ailenin bankada 25.000 dolar bulundurması + başvurusu süresince harcamalar uçak biletleri ve orada 6 ay gibi işsiz kalınıp evdi eşyaydı maliyetleri herkesin karşılayamayacağı bir tutar olduğunu düşünüyorum. Hele ki bir de virüsün çok etkilediği bir ülke ve sağlık giderlerinin pahalı bir ülkeden bahsediyorsak bir çok kişi gitmeyi erteleyecektir diye düşünüyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arnblt, içinde söyledi: Sayılarla DV2021

Sn. @crazycells bu sefer sizinle aynı görüşte değilim. Bültende de seçilen sayısının fazla olmasının bütün vizeleri kullandırma amacı taşıdığını yazmış. Yani 55000 i de vereceğiz diyor adamlar. Sayon @Masda altımızda ne kadar boşluk olup olmadığı 1 Ocak 2021 den sonra belli olacak. Şimdiden bilmek mümkün değil. 1 Ocaktan sonra net sayıyı öğrenebiliriz.
    Selamlar,

rasyonel olan aciklama dediginiz gibi sayin @arnblt ... ama nedense buna pek inanamiyorum artik. En azindan Trump basta oldugu surece ve Disisleri Bakanligi'nin basinda Trump'in atadigi kisiler oldugu surece...

Ayni durumda ve istekte olan KCC'nin su an tum sayilari "current" olarak aciklayip en azindan ABD icinde bulunan herkesin AOS surecine baslamasini saglayabilirlerdi... Zaten genelde birkac bin kisi oluyor bu kisiler... Ama bunun yerine 2500 olarak aciklandi...

• ⭐⭐

Sn. @crazycells haftaya 2 haftalığına D.C de olacağım. Umarım bir sonraki ABD ye gelişimde (Şubat gibi) kendisi orada olmaz. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Rec, içinde söyledi: Sayılarla DV2021

1. EU en yüksek dosy

45.000 seçileni tüm aile ortalamasını 1,5 alırsak Avrupa'dan boşluksuz seçilen sayıyı buluruz yani 45.000/1,5= 30.000 kişi
    EU en yüksek CN 40.000 ise yaklaşık 8-10 bin boşluk var diyebilir miyiz @crazycells ?

Elimizde olan kisitli bilgilerle hesap yapalim...

6,741,128 kisi basvuru yapmis ve 11,830,707 kisiye karsilik geliyor. Yani basvuran her 1 kisi icin 0.75 aile uyesi var...

Bu durumda 45.000 secilen kisi (bunlar aile uyeleriyle beraber olan sayi) cok kabaca 25.715 kisi ve dosya numarasi ediyor... Avrupa'daki en yuksek no 2021EU40000 dersek ( http://bit.ly/2V0zMOz ) dosya numaralarinin %65'i dolu, %35'i bos oluyor...

Fakat Avrua'da dolu olan oran bence bundan daha yuksek, cunku Avrupa'daki cocuk sayisi eminim diger kitalara gore (ozellikle Afrika ve Asya'ya kiyasla) daha azdir ve daha cok bireysel basvuru vardir... Gecmis yillarin datalarini kullanip daha iyi bir tahmin yapmak mumkun, ama bence bu yilki ulke verilerinin aciklanmasini bekleyelim...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

1. EU en yüksek dosy

En son EU için yabancı forumlarda 50k var diyorlardı .Sayın @arnblt @Rec bu konuda yeteri kadar bilgi edinmeden bir az erken fikir yürüttüm , genel olarak hatalı bir yorum yapmışım. Kusura bakmayın. Ben de 45 k nın aile ile beraber olup olmadığını net olarak bilmiyorum. Sayın @crazycells bu konuyu bir az açarsa çok güzel olur.

Ben forum cizelgesine guveniyorum 🙂 pek cok kisinin 39.000'lerde durmasi sans degil kanimca, 40.000'ler bence de bu yil EU icin en yuksek sayi... http://bit.ly/2V0zMOz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Sayın @arnblt Aile bireylerinin sayısı net mi yoksa ortalama bir rakam mı ? Bu sayıyı tüm yollanmış ds-260 ları inceleyerek mi buluyorlar ? çünkü henüz ds-260 formu yollamayan bir sürü adam var. Bir az kafam karıştı 😂

ilk basvuruyu yaparken herkes bu bilgileri veriyor...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Sayın @Rec benim merak ettiğim kazandıktan sonra evlenen doğum yapanları nasıl biliyorlar eğer ds-260 yollanmamışsa ? Bu sayı yüksele ve ya ine bilir bence net değil.

onlar sonradan ekleniyor, bu sayilara dahil degil; fakat bu dediginiz durumlar bence istatistiksel olarak anlamli bir degisiklige neden olmaz, o nedenle onlari hesaba katmaya gerek yok...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Majezik, içinde söyledi: Sayılarla DV2021

Her yıl 50.000 kişi çekilişle GC alabiliyor. Örnek vermek gerekirse eşler başvuru yaptığında eşlerden birine GC çıktığında 1 kişi olarakmı sayıyor 2 kişi olarak mı? Çünkü asıl talihli görüşmeye gitmeyince diğer kazanan GC alamıyor. İkisi birden GC alınca 50.000 kişi içinden 1 kişimi almış sayılıyor 2 mi? Ayrıca 21 yaş çocuklarıda bu sayıyı etkiliyor mu?

55.000 tum vizelerin sayisi... Yani bir ailede kisi, esi ve 2 cocugu vize aliyorsa toplam sayidan 4 vize dusuluyor...

Benzer Başlıklar

• 73
  • 291
  • 296
  • 154
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

74

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |